Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 15:36:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 526 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 czerwca 2011 16:43:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
ES pisze:
Albo: płyta już dawno przestała grać, trwa zabawa w pokoju dziecięcym, Maciek coś mruczy pod nosem i nagle zaczyna śpiewać-krzyczeć: CZŁOWIEK NIE JEST SAAAAAAAAAM!!! I mówi, że to nie jest straszne i że się nie boi. Bo przecież on nie jest sam.

Albo: kąpie się z jakimiś trudnymi do zidentyfikowania stworami i podśpiewuje, że dziwadełko wyszło z gór.

A na imię mam nie wiem jak śpiewa z wielkim, szelmowskim uśmiechem, bo to dla niego rodzaj zabawnej zagadki-żartu.

he to mi sie przypomniało jak pare lat temu usłyszałem mojego Mikołaja podśpiewującego "NIE JA" w trakcie zabaw na placu zabaw koło domu :D


Quilombo pisze:
A ja w tej płycie nie słyszę Procesu...

na pewno wokal Człowiek nie jest sam jest mocno przedprawowy a napięcie i teksty mają miejscami intensywność Procesowo-Lunową

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 czerwca 2011 20:51:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
Cały czas mam wrażenie jakie silne jest pokrewieństwo tej płyty, z "der Prozess" i z .... "Triodante"! Inne pokrewieństwa, jakieś zewnętrzne, są mi zupełnie zbyteczne. A nawet ich nie słyszę. Przecież to muzyka plus tekst. Muzyka wieje którędy chce, spotyka Bartóka i Morrisona, dla mnie spotyka również Tomasza.

Nie widzę też żadnej opozycji między poprzednimi płytami a tą. Jakieś, że tamte płyty miały być dla przyjemności, a ta dla czegoś innego. Że ta jest sztuką radykalną a tamte nie. Nie zgadzam się i uważam, że jest to nieprawdziwe postawienie sprawy. :) Inna jest natura sztuki ;) 8-) :!: Dla mnie w rzeczywistości tak samo radykalny jest zapach deszczu jak modliszka zjadająca męża, a nawet dyndająca Balbinka i lężąca Halinka. Parafrazując: świat jest albo kopniętym ZOO, albo upadłym rajem - inna opcja jest nie do pomyślenia! I dlatego każdy prawdziwy opis rzeczywistości jest radykalny.

Cały czas również myślę, że te Osobliwości, to Osobo-liwości. Że te teksty są o osobach, Osobliwych Osobach. Kiedy znajduję uprasowaną koszulę wiem, że wydarzyło się coś niezwykłego, a wydarzenie niezwykłe potrzebuje swojego podmiotu, jak zegarek potrzebuje zegarmistrza, a jajecznica kucharza. No ale jak tu pisać o czymś co widać wyraźnie, ale jest z innego miejsca? Dla mnie jest to trochę tak: Wszystko i Nic, wydaje się, że cała reszta jest pomiędzy nimi i tu odbywa się cały świat, ale tak nie jest! Świat Osobliwości jest jakby za plecami Wszystkiego i Niczego. Tam sobie dynda. Tam jest Balbinka. Tam jest ...

A fizycy to tacy mali mistycy.

P.S.
Drugi dzień nie słuchałem Osobliwości. Tak specjalnie.... :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 czerwca 2011 21:25:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Nie czuję pokrewieństwa z Der prozess, nawet słabego... więc raczej nie powinienem wypowiadać się w tem temacie :( ... a z Triodante, czy ja wiem :roll:

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 czerwca 2011 21:48:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14024
Skąd: ze wsi
mathew pisze:
Nie czuję pokrewieństwa z Der prozess, nawet słabego... więc raczej nie powinienem wypowiadać się w tem temacie Sad

ale co ma piernik do wiatraka ;) :shock: ej! ale przecież coś czujesz? co? :wink:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 czerwca 2011 22:04:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
jasne, tyle że Dziwadełko jest niepodobne do innych armijnych wydawnictw, zwłaszcza muzycznie... ale, co do subiektywnych odczuć, to bym Dziwadełko zestawił raczej z TSZ, który równie był czymś innym niż wcześniejsze czy późniejsze rzeczy...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 czerwca 2011 23:08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
eksponaty

http://www.youtube.com/watch?v=I5AaTlXzscg

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 czerwca 2011 23:49:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25391
Fajne dźwięki! Ale to rzeczywiście brzmi jak fragment oprawy muzycznej do filmu czy przedstawienia. Swoją drogą "teledysk", jeżeli można to tak nazwać, niesamowity. Bardzo do mnie trafia taka estetyka.

Ciekaw jestem, czy mi się spodobają te Osobliwości. Dziwadełko niby mi się podoba, jak najbardziej, ale jednak nie jestem pewien czy na pewno ;-) Okaże się chyba do końca w kontekście całej płyty.

Trochę się obawiam tego, co arasek napisał, tego pokrewieństwa z Freakiem. Droga-Taniec, Luna-Prozess, tak, te pokrewieństwa widzę zdecydowanie. Freak-Osobliwości więc? Nie tęsknię za takim rozwiązaniem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2011 10:39:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4936
Skąd: Biadacz
Ze zdumieniem stwierdzam, że słuchając Osobliwości przeszedłem płynie z fazy zęby mnie bolą od tej muzyki niech to ktoś wyłączy w fazę o dalej leci w tle - całkiem fajnie się tego słucha... uwaga ta nie dotyczy człowieka który nie jest sam, bo on mnie wciąż atakuje z taką siłą, że mam mieszane uczucia... kojarzy mi się z karuzelą z Madonnami, której przecież też nie będę słuchał dla relaksu... myślałem, ze po pierwszym podejściu płyta powędruje na półkę i będzie się tam kurzyć, a po paru godzinach zaczyna mi się podobać...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2011 10:49:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17265
Skąd: Poznań
Teledysk świetny :!:

Crazy, ale wiesz... to moje subiektywne odczucia i najprawdopodobniej się mylę 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2011 11:04:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
arasek pisze:
to moje subiektywne odczucia

dobrze ,że nie obiektywne :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2011 11:09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17265
Skąd: Poznań
:wink:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2011 12:54:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25391
Obiektywne przedstawię ja, jak już posłucham :mrgreen:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2011 13:04:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4936
Skąd: Biadacz
a tymczasem Cytz nadaje:
http://www.cgm.pl/recenzje,16654,tomasz ... ticle.html

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2011 13:21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
oo, nie wiedziałam, że to cytz, a właśnie chciałam wkleić tego linka
bardzo czujna recka :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 01 lipca 2011 14:05:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 listopada 2009 14:10:40
Posty: 182
Kilka luźnych myśli (przepraszam za chaotyczność):
Pierwsze skojarzenia: coś z klimatu procesowego, coś jak z ‘Children of God’ i coś z Dead Can Dance… Ale im dłużej słucham tej płyty, tym bardziej tropy te wydają się drugorzędne i w ostateczności trzeba uznać ‘osobność’ Osobliwości.
Generalnie jest raczej strasznie. Słuchanie tej płyty to dla mnie wędrowanie po barbarzyńskim kraju, w którym rządzi władca much… Mordopolis? Na dodatek wędrowanie samotne (???). Ale jest też drugi kraj – czysty jak łza… Wszystko jest tu tajemnicze, można się zgubić… na imię mam nie wiem jak… Wio garbusku! Nic się nie wskóra? Ty wskóraj!
Niezwykły album. Przede wszystkim wydaje mi się niesłychanie równy, trudno mi wymienić bezsprzecznie gorsze czy lepsze momenty. Koniecznie trzeba słuchać w całości, na słuchawkach. Jako muzyka „w tle” dla mnie się nie sprawdzała… Osobliwości wydają mi się lepsze od Luny (samej w sobie bardzo dobrej, ale dla mnie pozbawionej magii Tańca Szkieletów… na Osobliwościach ta magia jakby wracała w zupełnie nowej postaci). Z pewnością będę do tej płyty wracał bardzo często. Za co dziękuję.

_________________
drabina okno a rakieta mysz


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 526 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 36  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group