Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:09:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 517 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2012 20:58:43 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:24:41
Posty: 1925
Żona mówi, że jeśli nie Budzyński, to Fronczewski. :) Zgadzam się :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2012 22:18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
Kilka głosów na siłe by się znalazło, ale kto lepiej będzie czytał swoje wspomnienia jak nie wspominający ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2012 22:54:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Dla mnie by się nie znalazło... bo np. taki Fronczewski Piotr czytał by mi te wspomnienia, a potem tym samym głosem stręczył biedne obligacje, albo jakiś bank.... litości.... tylko Tomek!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2012 23:04:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Uważam, że gdyby Budzy "poczuł" dryg i zrobił to tak, jak my sobie wyobrażamy, że by mógł najlepiej - to by było optymalnie. Ja też jak czytam, to słyszę jego głos, i gdyby właśnie tak to brzmiało, jak słyszę w głowie, to o to chodzi.

Ale jeżeli autor jest nieprzekonany do własnego czytania, to może wcale nie wyjść fajnie i uważam, że na siłę nie ma co tego robić. A myślę, że niejeden aktor by podołał, w końcu od tego jest aktorem, żeby umiał wchodzić w skórę innego człowieka.

Zresztą moje zdanie jest bez znaczenia, bo ja przecież nie będę odbiorcą takiego audiobooka.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2012 23:14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Crazy pisze:
Zresztą moje zdanie jest bez znaczenia, bo ja przecież nie będę odbiorcą takiego audiobooka.


też się nie wypowiadam, bo nie będę ( choć też podzielam opinię że nikt nie zrobi tego lepiej niż autor )

pozwolę sobie na krótki offtop o audiobookach. raz próbowałem wrzucić sobie książkę na słuchawki. jak idę w stronę miasta na skróty muszę przebiec przez jezdnię i przeskoczyć przez płotek. z reguły jak puszczam sobie nieważne czy czady ( wtedy wysoko ) czy dżezik wtedy lekko i zgrabnie jak sarenka ) czynię ten przeskok z łatwością. raz szedłem z Chrabalem na uszach.. nie uniósł mnie w górę i tak przy$@łem kolanem w tenże płotek, że zwijałem się z bólu i wyzywałem ten audiobook ku oburzeniu i zdziwieniu przebywjaących nieopodal na przystanku gapiów.
nigdy więcej już nie bawiłem się w audiobooki !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2012 23:14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
Crazy pisze:
Zresztą moje zdanie jest bez znaczenia, bo ja przecież nie będę odbiorcą takiego audiobooka.


ban !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2012 23:28:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Crazy pisze:
Uważam, że gdyby Budzy "poczuł" dryg i zrobił to tak, jak my sobie wyobrażamy, że by mógł najlepiej - to by było optymalnie.

:shock:
...a w życiu! Nie wiem czy "optymalnie", ale na pewno dobrze to będzie, jak zrobi to tak, jak sam sobie wyobraża... co mają do tego Pietruszka, stiw (hej stiw :D), czy Crazy i ich wyobrażenia....????????

_________________
un tralala loco


Ostatnio zmieniony pt, 17 lutego 2012 23:32:48 przez Pietruszka, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2012 23:29:47 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:24:41
Posty: 1925
Podtrzymując offtop: bardzo lubię Listy starego diabła do młodego czytane przez śp. Zbigniewa Zapasiewicza. Wypada bardzo przekonująco jako Krętacz.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2012 23:49:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Oj, Pietruszka, przecież chyba wiesz, o co Crazy'emu chodziło. Wiemy, jak Budzy opowiada swoje historie na koncertach - przecież robi to według swoich wyobrażeń, a nie naszych, ale my na tej podstawie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, jak mógłby czytać książkę. To, że jesteśmy w stanie sobie to wyobrazić, to jakby nie to samo, co 'Budzy czyta książkę słuchając się naszych wyobrażeń', nie? :wink:

A tak w ogóle to mi też się zdaje, że Budzy byłby tu najlepszy, choć z drugiej strony rozumiem każdego, kto czuje niechęć do czytania własnych tekstów. Ale też nie będę odbiorcą audiobooka, więc moje zdanie też nie ma znaczenia. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 lutego 2012 23:54:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Ja mam podobnie jak Smok i uważam, że audiobook powinien w tym przypadku przeczytać sam Autor, co będzie korzystne, jeśli pojawią się w tekście np. fragmenty utworów. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 lutego 2012 12:19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzięki Fen... miło widzieć, kiedy jednak ktoś rozumie, co miałem na myśli. Ujęłaś to lepiej, niż kiedykolwiek sam byłbym w stanie!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 lutego 2012 12:26:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Tymczasem mogę chyba powiedzieć, że ukończyłem czytanie tej książki :D

Ma ona sześć gwiazdek! Może podobała mi się mniej niż Luna, ale bardziej niż Prozess (czy ten krejzi zawsze musi ze wszystkiego zrobić listę? :oops: ). Co prawda przeczytawszy właśnie pod koniec fragmenty o Prozessie, a zwłaszcza o koncertach promujących ten album, odczułem konieczną potrzebę posłuchania go, co też uskuteczniłem w okolicach śniadania. Świetna rzecz!


Aby udowodnić, że książka wciągnęła nie tylko mnie, chciałem podzielić się takowym obrazkiem:

Obrazek

A nawet i następnym, który pokazuje, że zainteresowanie było iście międzygatunkowe:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 lutego 2012 13:49:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 listopada 2008 23:41:31
Posty: 19
Skąd: Poznań
A mnie jak dotąd (czyli do połowy książki) najbardziej ucieszyła informacja, że chyba pierwszy koncert Armii w Poznaniu miał miejsce w DK "Słońce" - ja miałem tam (wiele lat później...) wesele! Ach, gdybym wtedy wiedział - parafrazując Ryszarda Ochódzkiego z "Misia" - kto po tej podłodze stąpał... A ja tam pierwszy taniec tańczyłem i kotleta jadłem... Aż mi wstyd teraz ;)
Ciekawe tylko, czy koncert był na parterze (tam było wesele) czy na piętrze (tam, gdzie było kino).

Przysięgam jednak, że ja tych okropnych okrzyków pod adresem zespołu ("opuście to miejsce, stołeczni potomkowie Abrahama") nie wznosiłem - miałem wtedy 8 lat i chodziłem do pobliskiej Słońcu podstawówki.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 lutego 2012 14:33:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Crazy, Fen no offence. :D
Mnie z kolei chodzi, że z tego co napisał Crazy, a Ty rozwinęłaś, wynika, że jeśli Tomek przeczytałby tę książkę inaczej niż opowiada na koncertach, to byłoby "nieoptymalnie".

...ale przyjmuję do wiadomości, że napisaliście coś, czego nie pomyśleliście... znam ten stan...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 lutego 2012 20:20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
A ja chętnie zostanę odbiorcą takiego audiobooka, ale pod warunkiem że lektorem będzie autor. Inaczej to jakieś oszustwo!
Jakie stylowe zdjęcia, i ten rozmarzony uśmiech :wink:
Książkę czytam teraz drugi raz, tym razem metodą sezamie otwórz się :)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 517 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group