Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 10 maja 2024 14:18:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 517 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 stycznia 2012 21:46:01 

Rejestracja:
sob, 14 maja 2011 20:10:37
Posty: 81
Skąd: Sady Żoliborskie
Dla jasności: podwójne się pochodzi ode mnie, nie od autora. :oops: Chyba czas kupić okulary.

A tekst, chociaż zawiera (jak dla mnie) parę takich niefortunnych zdań, tak czy inaczej można z ciekawości przeczytać.


Ostatnio zmieniony pn, 23 stycznia 2012 22:11:36 przez Karioka, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 stycznia 2012 09:09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24330
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
wuka pisze:
czy kolega pisał kiedyś że był uczestnikiem olimpiady polonistycznej?

Laureatem nawet, ale chyba już za dużo czasu minęło. :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 stycznia 2012 13:02:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
w zeszłotygodniowym dużym formacie recenzja orlińskiego. przeczytał książkę z przyjemnością.
:)

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 stycznia 2012 14:15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
out

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Ostatnio zmieniony pn, 23 stycznia 2012 16:02:57 przez marecki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 stycznia 2012 14:31:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Twoje jest neaktywne, a może mój link zadziała

http://wyborcza.pl/1,99069,10998805,Z_h ... rpnia.html

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 stycznia 2012 15:49:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Kończę czytać książkę. Podoba mi się to, że Tomek opisuje pewne sytuacje, dzięki którym bardziej rozumiem jego teksty, jak np. "telefon na widelec". Wcześniej myślałem, że "telefon na widelec" to zwykła budka telefoniczna, a widelcem był uchwyt, na którym zawieszano słuchawkę.

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2012 04:02:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7635
Skąd: Kraków
Książka dotarła dzisiaj od Groszka (wielkie dzięki :!: ). Pierwsza myśl była taka, żeby poznać ostatnie zdanie, ale obiecałem sobie, że nie przeczytam go, dopóki nie skończę książki. :D


No i znam już to ostatnie zdanie. "Połknąłem" całość mniej więcej w ciagu 6 godzin.

Narracja galopuje, tak, że trudno się zatrzymać, jak w trakcie schodzenia po stromym zboczu. Po przeczytaniu ogarnął mnie dziwny spokój. Dzieło niezwykłe, bardzo mistyczne. Patrzylem na świat trochę jak dziecko, powróciły i moje wspomnienia z czasu, kiedy byłem małym chłopcem, takie, o których myślałem, że dawno wymazały się mi z pamięci. Lasy, łąki jeziora, są jak żywe, mimo, że opisy np. przyrody nie są wcale specjalnie rozbudowane. Tak samo postacie. Są momenty, w których jakoś nie po drodze byłoby mi z pomysłami Autora, ale to nic. Dzieło jest niezwykłe. Przypomina nieco wywiad oral history (nie, żebym jakoś fascynował się, że tak to ujmę, "lewicową historiografią", niemniej, sama metoda jest ciekawa. ;) ). Budzy jest jakby stworzony (jak zauważylem na spotkaniu autorskim w Rotundzie) do takiego opowiadania, choćby dlatego, że nie opowiada w kółko jednej i takiej samej historii, mimo, że to przecież te same dzieje; potrafi coś dodać, coś inaczej naświetlić, coś choć trochę zmienić. I to też jest jeden z powodów, dla których ta książka jest tak niezwykła.


No i dowiedziałem się/skojarzyłem w końcu, że Dzyń i Gero to jedna i ta sama osoba :!: :lol: Książka odziera Armię i Budzego z atmosfery tajemnicy, ale na szczęście nie do końca. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Ostatnio zmieniony wt, 24 stycznia 2012 14:16:27 przez jpl, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2012 09:11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24330
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wszyscy chwalą, to Państwo pozwolą, że dla równowagi trochę też pokrytykuję.
Znaczy się ogólnie podobało mi się i książkę połknąłem bardzo szybko. Bardzo ciekawa treść, masa kapitalnych historii (ileż to ja razy w głos ryczałem ze śmiechu - pozdrowienia dla sąsiadów zza ściany) i nie wprost wytłumaczonych aluzji w tekstach. Sporo wspomnień bliskich i dla mnie (pierwszy telewizyjny Jarocin, ha! nawet koncert w Książu - byłem!). Narracja trochę monotonna i mało zróżnicowana (ale są i wyjątki - choćby fragment o mazurskiej ziemi), ale to da się wytłumaczyć tym, o czym wspominali przedmówcy - "gawędowym" klimatem całości, jeśli pomyślisz, że Tomek siedzi obok i wszystko to Ci opowiada, to doskonale pasuje, bo Tomek dokładnie tak przecież mówi.
Ulubione fragmenty są trzy - dzieciństwo, Stanclewo i Natalia.

Więc co mi odpowiadało mniej? Trochę dysproporcja między skalą opisanych wydarzeń. To znaczy - porównajcie choćby rozdział o "Lunie" z opisem koncertu na którym zaśpiewał Gero. Albo praktycznie brak wzmianki o występach Armii na Woodstocku. Dlatego mam pewne zastrzeżenia w tym aspekcie nie tyle do książki jako takiej, ile do biograficznego (w sensie historii Armii) jej charakteru. Tak samo jest ze zmianami personalnymi - o jednych jest, o innych nie ma. Przykładowo: jest o odejściu Ślepego, a Popcorn czy Alik nagle przestają się pojawiać i tyle. Odwrotnie jest z Adamskim, on z kolei tak nagle pojawia się bez wprowadzenia, a z pewnością niejeden fan, nie tylko Siekiery, ale i Armii, chciałby posłuchać więcej na temat początków znajomości trzonu pierwszego składu punkowej legendy. Jaki z tego wniosek? Zadanie napisania biografii Armii ciągle czeka na Witka. :)

Tak czy inaczej, jak napisałem, spędziłem z książką nader przyjemny weekend, przeczytałem z przyjemnością i dowiedziałem się bardzo dużo.
Tomku, dziękuję.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2012 11:47:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
no też ta książka to nie jest biografia armii i zbiór faktów i dat, i rzeczywiście to pole jest jak najbardziej do obsadzenia dla chętnych :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2012 11:50:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
viator pisze:
Kończę czytać książkę. Podoba mi się to, że Tomek opisuje pewne sytuacje, dzięki którym bardziej rozumiem jego teksty, jak np. "telefon na widelec"

dokładnie. Dla mnie to też bardzo ważny punkt w tej książce.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 stycznia 2012 14:17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7635
Skąd: Kraków
Mnie tylko trochę przeszkadzał brak datacji, przyznam, ale na szczęście akurat daty wielu wydarzeń tam opisanych są mniej lub bardziej znane. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2012 10:32:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
jpl pisze:
"Połknąłem" całość mniej więcej w ciagu 6 godzin.

Niezłe tempo :)
Ja natomiast czytam powoli, chociaż zbliżam się już do końca. Czytam i dużo rozmyślam. Czasem się śmieję, czasem wzruszam, często stawiam sobie pytanie - a co ja robiłem w tym czasie?
Wracają wspomnienia, las - dla mnie również bardzo ważny, odegrał niemałą rolę w moim dzieciństwie jako miejsce beztroskich zabaw, a później jako miejsce ucieczki od codzienności, miejsce rozmyślań i modlitwy, "magia" lasu jest bezsprzeczna, szczególnie w letnie słoneczne przedpołudnie, gdy promienie słońca przedzierają się między wysokimi sosnami - i ten niepowtarzalny zapach!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2012 12:05:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
będzie dodruk i jeszcze jednak korekta. jednak wolimy trzymać rękę na pulsie i prosimy chętnych o uwagi dotyczące wyłapanych błędów korektorskich na priva - może być mojego.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2012 12:52:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
natalia pisze:
będzie dodruk

Gratuluję! Jaki był pierwszy nakład? Czy takie informacje podaje siędo publicznej wiadomości?

natalia pisze:
i jeszcze jednak korekta

Słusznie.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2012 16:09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
pilot kameleon pisze:
Jaki był pierwszy nakład? Czy takie informacje podaje siędo publicznej wiadomości?

nie wiem więc na wszelki wypadek nie podaję :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 517 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group