Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:57:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2011 09:54:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
pilot kameleon pisze:
Tam jakby jeszcze seteczka zmrożonej wódy była, to

ale ktoś nawalił.... :faja: :wink:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2011 09:59:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Pietruszka pisze:
ale ktoś nawalił....

:oops:

Nie da się ukryć, że na tym polu dałem ciała. :(

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2011 10:08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
żona Pietruszki pisze:
uważaj po drodze na Złego Wilka


Bo punkty, co nie? :wink:

Pietruszka pisze:
Nie odniosłem wrażenia, że są jakoś nieprzygotowani, bo i do czego, by porozmawiać ze sobą bez jakiegokolwiek zadęcia i teoretyzowania. Świetna rozmowa, okraszona fajnymi wspomnieniami i delikatnymi zaczepkami Wink Stasiuka.


Zgadzam się :) . Stasiuka najbardziej ciekawiła chyba kwestia tego jak to jest zamienić scenę na biurko pisarza. Że to na pewno trudne, bo pisanie to ciężka praca. Ale Tom twierdzi przecież, że książkę pisało mu się bardzo przyjemnie! :)

A co do "napierdalania", Stasiuk muzycznie porównał sposób narracji w książce do ściany dźwięku w realizacji płyty. Nawet próbował oddać to "paszczowo" - jakby miał na myśli Legendowe "treblinki" (dżdżdżdżdży!) :) .

A do wszystkiego trzeba dodać, że Pietruszka na koniec porozwoził ostatnich pod Rotundą na miejsce snu (miałem napisać spoczynku :wink: ). Dzięki Pietruszka za to wszystko! I że Pilot i Basia przyjęli mnie na noc pod swój wysoki dach. Bardzo dziękuję! :)

W ogóle był to świetny pobyt w Krakowie!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2011 10:46:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
pietruszko! Twoje mielone uratowały mi życie! - to jest najważniejsza rzecz, jaką chciałam napisać po powrocie z krakowa.

fajne spotkanie autorksie, dużo ludzi i przyjemna rozmowa dwóch fajnych ludzi :D
niezwykle teatralny koncert, sala, która na początku przeraziła, okazała się mieć świetną akustykę i udało się wydobyć ekran i puszczać wizualizacje. I właśnie było tym razem jak w teatrze.

manewry przedrotundowe z mielonymi i ogórkami i chlebem na masce samochodu - rewelacja!!!! kotlety były ciepłe i parujące, ten zapach i smak i maczanka w sosiku chlebka i zakąszanie ogórkiem - CUDOWNE! a to tego ewa demarczyk na dwa męskie głosy piosenkarza i literata :D

jeszcze się odezwę
:wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2011 12:13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
To ja też coś napiszę, hmm. Miałam zacząć od narzekania na ząb, ale już chyba nie będę, bo jak się potem okazało nie ma tego złego…

Spotkanie i rozmowa o książce – świetne anegdoty (chyba jeszcze nikt nie wspomniał o tej jak Armia wyszła grać koncert w Głuchołazach (?) a tu na widowni pusto. Okazało się że koncert miał się zacząć godzinę później. Zaś Maleo przyjechał na koncert aż dwa tygodnie wcześniej.) No i ciekawie Stasiuk mówił o równoległości narracji w książce, a Budzy pięknie o sztuce.

Po spotkaniu udało mi się podejść do Witka i Laski. Poznałam też Pietruszkę. I to raczej koniec części towarzyskiej z mojej strony. Tak więc przepraszam bardzo wszystkich, z którymi się nie poznałam, ech :glupek2: (poza tym zorientowałam się, że moja nazwa na forum jest dla mnie niewymawialna w realu :P )

Trochę podobnie jak Laska, praktycznie nie znam „Osobliwości” – posłuchałam jej raz jak była dostępna online. Koncert dla mnie był inny niż wszystkie dlatego, że był to zdecydowanie spektakl. Były momenty, że odlatywałam. Patrzyłam na obrazy, słuchałam muzyki i byłam gdzieś indziej. Wszystko płynęło świetnie ze sobą połączone. Zdecydowanie największe wrażenie „Człowiek nie jest sam” i to oko!!! Nie mam jeszcze tej płyty, a teraz sobie pomyślałam, że ja jej chcę słuchać na żywo z całą tą teatralną otoczką.

Dzięki wszystkim, którzy byli.


Epilog: Wracałam następnego dnia busem. W domu zadzwoniła do mnie Pani z tej firmy i powiedziała, że kierowca znalazł moją portmonetkę i żebym przyjechała do Tarnobrzega po odbiór. Znaleźli mnie przez karteczkę z numerem telefonu dentystki :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2011 13:58:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
arasek pisze:


żarcik, nie bierz tego tak do siebie :wink:

hmm, eeee , coś mi nie wyszło ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2011 14:47:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 21 stycznia 2005 20:57:59
Posty: 1742
Skąd: Stettin Hockendorf
może nie do końca na temat, ale bardzo miły wywiad z A Stasiukiem, choc od 12 minuty jest o ksiazce... http://bi.gazeta.pl/im/1/10592/m10592661.mp3


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2011 19:13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
dodam jeszcze, że 'człowiek nie jest sam' i zaraz potem 'ciszej' po prostu hipnotyzuje i powala

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2011 19:54:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Joon pisze:
poza tym zorientowałam się, że moja nazwa na forum jest dla mnie niewymawialna w realu)

hehehe Joon spokojnie :D, gdybym wiedział, że kiedykolwiek będę się spotykał z Forumowiczami w realu, to dałbym sobie coś w stylu: Siedzący Niedźwiedź, Ten Który Kocha Inaczej A Jednak Tak Samo, Zagryzły Go Motyle, A Jednak Sto Szesnaście Kilogramów Powstał, Wstydliwy Brutal Ma Na Imię Wawrzyniec, Ten Który Czasem Musi Bo Inaczej Się Udusi, Stojący Pytajnik, Przemądrzały Kretyn Zjada Nagietki.... a nie.... Pietruszka... :oops: :D
- Cześć Joon, to jest Przemądrzały Kretyn Zjada Nagietki, a to jest Joon.
Powiedziałby Witek. he!? od razu byłoby tak, jakbyśmy znali się 100 lat!!! :)
a
natalia napisałaby pisze:
A Jednak Sto Szesnaście Kilogramów Powstał! Twoje mielone uratowały mi życie!

łał!
A tak.... Pietruszka... dajcie spokój... ale to przez siorę, co mówiła do mnie Pietrucha.... :D
antiwitek pisze:
Stasiuka najbardziej ciekawiła chyba kwestia tego jak to jest zamienić scenę na biurko pisarza.

... no i to chodzenie do kościoła hehehe...
a w ogóle te wymiany zdań były super, o ABBie, "no to która była bardziej obciachowa, brunetka czy blondyna?" :D
antiwitek pisze:
Dzięki Pietruszka za to wszystko!

To ja Wam strasznie dziękuję. Bardzo jesteście dla mnie ważni, Wy i to miejsce. :D
Joon pisze:
Budzy pięknie o sztuce.

oj tak! to zupełnie nieziemskie zdanie o słonecznikach van Gogha, że stoją już tam, w niebie...
MOC!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2011 20:36:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
:D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2011 23:01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Joon pisze:
moja nazwa na forum jest dla mnie niewymawialna w realu

... ale jak się ją w ogóle wymawia?! pamiętam, że kiedyś powstała na ten temat rozmowa i ktoś twierdził, że przez 'dż' na początku, a ktoś, że z polska... ale i wtedy nie wiadomo, czy 'juun', czy 'joon'...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 listopada 2011 23:21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
No, ja mówiłem do Joon "Juun", uświadamiając sobie, że kiedyś była już o tym mowa, ale że w sumie wciąż nie wiem :) .

Joon pisze:
moja nazwa na forum jest dla mnie niewymawialna w realu


No, ja przez to się wstrzymałem i nie krzyczałem: "patrzcie, tu jest Joon!" :P .

No tak to jest z niektórymi nikami. Laska na ten przykład chyba się nie przejmuje, a sam pamiętam jak w jednym sklepie, gdy zwróciłem się nikiem do Naszej Szanownej Koleżanki, pani sprzedająca spojrzała na mnie z pogardą, że jak tak mogę :) .


natalia pisze:
'człowiek nie jest sam' i zaraz potem 'ciszej' po prostu hipnotyzuje i powala


A "natura natura"? :)
Żałuję, że przy "Małej śmierci" nie byłem jeszcze dość wciągnięty, przyglądałem się uszami i oczami perkusiście, nie ogarniając całości. Muszę iść znów na taki koncert :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 listopada 2011 06:49:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
natalia pisze:
odam jeszcze, że 'człowiek nie jest sam' i zaraz potem 'ciszej' po prostu hipnotyzuje i powala

o! właśnie to to... wydaje się, że to przestawienie kolejności, nie jest przypadkowe. Zestawienie tych dwóch utworów jeden po drugim - NIESAMOWITE!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 listopada 2011 07:55:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
antiwitek pisze:
No tak to jest z niektórymi nikami. Laska na ten przykład chyba się nie przejmuje, a sam pamiętam jak w jednym sklepie, gdy zwróciłem się nikiem do Naszej Szanownej Koleżanki, pani sprzedająca spojrzała na mnie z pogardą, że jak tak mogę .


bo osoba która sobie wybrala taki gupi nick musi być nieporuszalna
:laska


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 listopada 2011 07:59:44 

Rejestracja:
ndz, 05 września 2010 11:54:36
Posty: 41
Skąd: Jury
http://www.youtube.com/watch?v=F83c4xMVoI4
http://www.youtube.com/watch?v=ppxcRDkHXkc
http://www.youtube.com/watch?v=0GDkbhMQKS0
http://www.youtube.com/watch?v=2_gz8l_8N2U
http://www.youtube.com/watch?v=QnaPAI28F6U

I to jeszcze bisy tylko nie przetwotrzone ale za niedługo powinno działać :)
http://www.youtube.com/watch?v=nzAK2ZV5M_4

_________________
http://www.youtube.com/user/Lew888Hadasz


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group