Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 10:10:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2012 21:02:14 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Cytat:
Tomasz Budzyński, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i barwnych postaci polskiej sceny rockowej, odsłania swoje nowe oblicze – jako pisarz i reżyser. Jego nowa książka to pełna wspomnień i zdjęć podróż w czasy, kiedy po ulicach szwendali się gitowcy, Bazar Różyckiego tętnił życiem i wszyscy słuchali muzyki z pierwszych kasetowców Kasprzaka. To barwna autobiograficzna opowieść o muzyce, ludziach, czasach, które już nie wrócą.

Ciekawy człowiek napisał ciekawą i mądrą książkę. Warto po nią sięgnąć!

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie film Tomasza Budzyńskiego Podróż na Wschód.
Spotkanie poprowadzi Rafał Porzeziński.

Tomasz Budzyński Soul Side Story
1Piętro
ul. Foksal 11 lok. 30
25 kwietnia 2012 roku, godz. 18.00

cytat za http://www.facebook.com/#!/events/288066424606776/
żeby nie było że mój tekst)

_________________
każdy cieszyć się chce


Ostatnio zmieniony śr, 18 kwietnia 2012 10:24:04 przez Bartłomiej, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2012 09:17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 20:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
Bartłomiej pisze:
Ciekawy człowiek napisał ciekawą i mądrą książkę. Warto po nią sięgnąć!


:gazeta:
:armia
:piesc

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2012 18:12:06 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Już jutro

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2012 20:17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Niestety jutro nie dam rady. Cieszę się, że byłem w Muranowie, a to w sumie niedawno było, mam nadal świeże wspomnienia. Fajnie by się było mimo wszystko jutro pokazać i spotkać np. 3bajka ;-), ale niestety nie stanie się tak...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2012 20:59:48 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Było ciekawie, ale osób malutko.

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2012 22:27:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Faktycznie strasznie mało ludzi, i niech żałują ci, co nie byli, bo spotkanie bardzo udane!

Sam film może nie prezentował się najlepiej, bo za jasno było i zjadło i wyblakło kolory, a czasem wręcz sporo detali obrazu niknęło w jednolitej szarości. Dźwiękowi też daleko było do kinowej jakości. Nie było więc tej magii, co w kinie, ale i tak się cieszę, że miałam kolejną okazję zobaczyć film na dużym ekranie.
Faktycznie, za każdym kolejnym obejrzeniem zwraca się uwagę na inne rzeczy. Tym razem w moim odbiorze mniej było mistycyzmu, za to więcej humoru - bawiły mnie sceny, które wcześniej wcale nie wydawały mi się szczególnie śmieszne. I nawet ta, jak dotąd dla mnie najstraszniejsza i najboleśniejsza pt. 'Nie ma Wschodu!' ubawiła mnie i dostrzegłam w niej jakieś zwycięstwo Dobra. Bo Lanka reakcja i mina na to wszystko jest bezbłędna, zło nie miało nad nim mocy tak, jak Pierścień nie miał jej nad Bombadilem. ;) A wściekły i zapluty zawiadowca skandujący te swoje niemieckie frazy był po prostu śmieszny w swoim gniewie.
No i przyglądałam się uważnie tej lokomotywie, po raz pierwszy oglądając film ze świadomością, że ona w rzeczywistości nie jechała. No jak nie jechała, jak jechała! :) Nie mam pojęcia, jak to zostało zrobione!

To tyle, jeśli chodzi o film. Natomiast świetna była rozmowa po! Prowadzący dobrze przygotowany, widać, że sam jest fanem, pytania zadawał na poziomie, czasem trudne i odważne, a Budzy odpowiadał jak zwykle barwnie, ciekawie i szeroko.
Oprócz muzyki, było m.in. o Grabińskim, Kawce i Tolkienie, o Drodze i innych duchowych doświadczeniach, o idolatrii i fankach ;), o modzie punkowej i nie tylko ;) , o rodzinie, o malarstwie.
Usłyszałam trochę historii mi znanych, trochę nieznanych, pojawiły się nowe fakty - jak np. to, że Budzy dostał propozycję pomalowania kościoła! Ale nie chciał jeszcze zdradzić, gdzie. :)
Świetnie było usłyszeć o tym, jak powstawały teksty na Freaka. :D
Dowiedziałam się też, że Lennon i Harrison chcieli zagrać we Władcy Pierścieni. :)
Szkoda, że mało czasu zostało na pytania od publiczności, bo nasunęło mi się kilka, choć jak znam siebie, to dobrze by było, gdybym odważyła się zadać choć z jedno. ;) Szkoda, że nie zadałam ich po koncercie, za to dostałam autograf i poczułam się jak nastolatka. :)

Bardzo się cieszę, że mogłam tam być. Dziękuję :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 kwietnia 2012 07:27:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6962
Ale fajnie Fengari! :) A o jakim koncercie piszesz, był jeszcze jakiś koncert?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 kwietnia 2012 17:25:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Eee... popieprzyło mi się cuś chiba. :oops: :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2012 17:06:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 12 maja 2012 16:02:00
Posty: 39
Witam! Z lekkim opóźnieniem ale co tam. Spotkanie niezwykle interesujące.
Prowadzący radził sobie bardzo dobrze, choć wiadomo że z taką postacią jak Budzy można by rozmawiać pół dnia albo i dłużej, a i tak nie byłoby nudno. Dobre uzupełnienie wiedzy dla kogoś kto przeczytał już "Soul Side Story" Masa ciekawych informacji m. in. kulisy i idea powstawania "Freaka".
Jedyny minus - frekwencja. Wydaje się że promocja wydarzenia mogłaby być większa.

_________________
Wiatr wieje ciągle tam gdzie chce


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group