Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 08:47:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 03 października 2015 17:40:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
już jutro !!!
Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 października 2015 08:37:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
Nie mogę już doczekać się tego koncertu.
Bogactwo dźwięków na próbie przeogromne. Na scenie 8 osób!
Kto może niech przybywa!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 października 2015 22:31:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 17:32:35
Posty: 444
Właśnie wróciliśmy z rodzinką do domu z areny. Koncert świetny, materiał odegrany idealnie jak na krążku (może tylko brakowało trąbki). Na bis Aniela :brawa: Publiczność pod sceną albo skupiona i zasłuchana, albo znająca doskonale repertuar i śpiewająca razem z Elrondem. Gero piękne chórki... W ogóle super zgranie muzyków.
To tak na szybko. Jestem szczęśliwy, że mogłem być na tym koncercie. :aniolek: Dzięki.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 października 2015 22:43:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Moja druga Luna. Pierwsza w Mogilnie, bardzo klimatyczna choć muzycznie w porównaniu z luxfestową prowincjonalna /co jest wartością/. No tu to było takie nagłośnienie, że wbijało w parkiet. Smoku dzięki, bo twój njus był ważnym argumentem, żebym ruszył. I tak myślę, że luna brzmi wszędzie i w każdych okolicznościach. Po prostu jest to genialny materiał.
Best moment: Umieraj oraz UFO /gitary zaiskrzyły/
Pierwszy raz byłem świadkiem, żeby artysta wymógł bis. To co zrobił Budzy było zaprawdę dobre. Anielo dedykowane małemu chłopcu, jako spełnienie obietnicy. Ukłon.
No cóż uczta to była wyśmienita dla uszu. Perkusja i bas znakomicie, cztery gitary kosmos, Beata solo, że hej. Akordeon Karola uwielbiam /tęsknota i klimaty Skrzypka na dachu/. I jeszcze Budzy śpiewał bez tych elektronicznych udziwnień, których nie lubię. Ten głos jest najpiękniejszy w czystej, pierwotnej formie.
Szkoda tylko, że światła jakieś takie słabe i wręcz denerwujące i to jedyny minus.
No może jeszcze brak trąbki jakże jednak ważnej.
Bardzo, bardzo dziękuję Tomkowi i całej ekipie. To było piękne.
A Luna jest wielką płytą. :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 października 2015 07:18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
pozostaje tylko pozazdrościć tym, którzy mogli być

i zapytać, czy koncert został zarejestrowany

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 października 2015 09:14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
Bardzo ciężko napisać jakąś relację korzystając z telefonu. Póki co, napiszę tylko tyle, że koncert był wspaniały, brzmieniowo może nawet lepszy niż ten w trójce, a jeśli chodzi o emocje to był to już naprawdę total. Świetna kondycja zespołu (zgranie). Napiszę więcej w nocy jak już będzie czas, bo ten post jednak pisany w metrze jest...
Pablak, od pierwszych dźwięków na próbie wciąż powracała do mnie myśl, że szkoda, aby TAKIE dźwięki odleciały nie zachowane profesjonalnie... nawet się podzieliłem tą myślą z kilkoma osobami. Czy nagrano? Oby!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 października 2015 12:40:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
Smok pisze:
szkoda, aby TAKIE dźwięki odleciały nie zachowane profesjonalnie...
a półprofesjonalnie albo amatorsko?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 października 2015 13:08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
bardzo dziękuję Tomkowi za zaproszenie do tego - jak myślę - niezapomnianego występu

Luna pozostaje w pierwszej dziesiątce moich ulubionych płyt ever i możliwość odśpiewania tych wielkich rzeczy na scenie daje mi każdorazowo poczucie spełnienia i powiedzmy zaliczonej matury na pięć... tym razem bardzo odnalazłem się w słowach zarośnięty boczny tor, ale w ogóle tak dużo Luny jest o mnie... a w takim aż składzie nie mieści mi się aż w głowie jakie to było ważne

po kolei podziękowania:
dla Toma za wszystko
dla Rafała za wsparcie, rezerwową gitarę i knowing looks na scenie
dla Litzy za akord Zaka Wylde'a i dobre słowo
dla Amade za nocne rozmowy i akcenty w Echu
dla Karola (już my wiemy za co)
dla Kmiety za wyrozumiałość i wspólny moment na TSA
dla Beaty za ogień w Poza tym światem, gdzie - jak by to powiedział Hołdys - ja szalałem z tamburyynem :mrgreen:
(ostatnio granie na przeszkadzajkach - a co dopiero publiczne - daje mi więcej radości niż na gitarze, Ray Thomas dla ubogich)

dla Smoka za wielkie serce
dla OtoKara za wsparcie i rezerwową gitarę
dla Kju, De i Adamerii za wspólny powrót w sobotę
dla Maq i Witka za pomoc astralną
dla Natalii, Niny, Stasia i Kichy za super chwile w garderobie

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 października 2015 14:12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Smok pisze:
Póki co, napiszę tylko tyle, że koncert był wspaniały, brzmieniowo może nawet lepszy niż ten w trójce, a jeśli chodzi o emocje to był to już naprawdę total


no tak właśnie, bo to chyba z wieczorno-nocnego postu nie wynikło, jakość nagłośnienia była wspaniała. Tak jak stanąłem na początku to tylko nieznacznie się przesunąłem, a w zasadzie zostałem przesunięty przez brykających, bo wydawało mi się, że znalazłem jakiś złoty środek wśród dźwięków. Wszystko, po prostu wszystko było idealne. Sekcja rytmiczna, no tak nagłośnionej wyraziście to nie słyszałem. Gitary to była orkiestra. Smaczków nie zliczę. No koncertówka byłaby ekstra. W zasadzie od początku towarzyszyło mi uczucie, że uczestniczę w czymś niepowtarzalnym, co zdarza się bardzo rzadko.
Ktoś kręcił aparatem pod sceną, na scenie kamera też była, ale statyczna.
Natomiast gdyby materiał muzyczny był nagrany to zapisuję się na płytę.



i jeszcze:
Potem był Maleo z Pannami i było słabo jeśli chodzi o ustawienia, no bucząco, dudniąco. Nawet Maleo zszedł ze sceny i nasłuchiwał co się dzieje. Projekt fajny i ważny – jednak jakoś do mnie nie trafia muzycznie. Choć jeden utwór był świetny: Mona śpiewała o pilotce która została zamordowana w Katyniu Janinie Lewandowskiej. Wersja koncertowa była dynamiczna, wykonana brawurowo – ta studyjna to jakaś słabiutka /odsłuchałem na yt i upewniałem się czy to ten sam utwór/

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 października 2015 20:34:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Przyłączam się do pozytywnych relacji.
Ta płyta zabrzmiała z taką energią i lekkością! :) Na CD tego nie słyszałam, a tutaj nawet można pokusić się, że było wręcz optymistycznie dłuższymi momentami. Choćby te przeszkadzajkowe wstawki. Aż naprawdę się dziwię, że tytułowa Luna nie stała się przebojem w dobrym tego słowa znaczeniu. Dobrze mi się chłonęło te dźwięki i obrazy - wzrok padał tak 50 na 50: scena/obrazy. Trafiony pomysł z bardzo szybkimi i powolnymi zmianami wizualizacji, pogrupowanie obrazów np.: teraz same domki, a teraz same samoloty itp. i jeszcze fokusy na fragmenty obrazów. W ogóle miałam wrażenie, że pokazały się prawie wszystkie obrazy plus jakieś całkiem nowe (?).

Dwa minusy: jak to mawiał mój dziadek "czuć malizną" (czyli za mało, za krótko) :wink: oraz bezpośredni "support" - z tego, co dosłyszałam, to chyba miał pozytywny przekaz, ale forma...dla mnie nie do strawienia.

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 października 2015 20:45:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Gero pisze:
ostatnio granie na przeszkadzajkach - a co dopiero publiczne - daje mi więcej radości niż na gitarze, Ray Thomas dla ubogich


Brylu chyba ma to same :) . Może zrobicie duecik?


marcela pisze:
fokusy na fragmenty obrazów


O, może te, które tak podobały mi się ostatnio u Natalii na fejsie? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 października 2015 21:09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Gero pisze:
dla Rafała za wsparcie, rezerwową gitarę i knowing looks na scenie

Ger, to ja Tobie dziękuję - za lekcje gry oraz próbę w duecie.
Od siebie dodam "epic performance" :)))
Zagrałbym jeszcze TEN materiał w TYM składzie w jakimś nieprzypadkowym miejscu.
A na koniec żeby nie było za słodko taka refleksja - dożyłem czasów kiedy więcej o swoim występie z Budzym mogę przeczytać na luxforum niż TU. Dobrego (nawet bardzo) jakby ktoś miał wątpliowści...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 października 2015 21:26:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O, narzekanie na UT - czego to dożyłem? :twisted:

Ale przyczyny jest chyba kilka, na przykład ta, że to był LUXfest, czyli poniekąd ich festiwal, ich spotkanie. Poza tym już dawno zauważyłem, że tam pisze się o Armii całkiem swobodnie - a u nas ludzie się jednak cykają z werbalizowaniem uwag krytycznych. Mi trochę tego u nas brakuje, bo pamiętam jak kiedyś bywało ciekawie i gorąco.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 października 2015 21:30:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ta obfitość wypowiedzi wynika chyba raczej z tego, ile osób spośród aktywnych użytkowników UT było na koncercie. Poza tym LuxForumowicze traktują ten festiwal jako okazję również do spotkania towarzyskiego w wymiarze zbliżonym chociażby do naszych manewrów. Można powiedzieć, że za punkt honoru traktują dotarcie do Poznania na kolejny zlot swojego forum. A z naszych to się w komplecie stawiła frakcja wielkopolska (jeśli dobrze rozumiem).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 października 2015 21:48:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 listopada 2014 00:27:18
Posty: 251
Kto czwarty gitarzysta? Gero, Frantz, Litza i...?
Mógłby ktoś podać cały skład? :)

_________________
:okolata:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group