Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 11:55:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 10:07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Grabaż podobno pracuje nad jakimś projektem, w którym udział wziąć ma Tomek. Czy wiadomo coś więcej na ten temat?

onet pisze:
Za kilkanaście dni jedziesz z Pidżamą na Wyspy. Ale powiedz mi, czy będą koncerty z okazji 20. urodzin?

Tak.

To mamy jedną dobrą wiadomość. A Strachy Na Lachy będą koncertować?


Tak. Z Pidżamą zagramy kilka koncertów na juwenaliach, może trochę więcej ze Strachami. Od 28 maja siedzimy w studiu z piosenkami Kaczmarskiego, praktycznie przez całe wakacje, a jeszcze paralelnie, obok Kaczmarskiego, robimy taki projekt o roboczej nazwie "Zakazane piosenki". Będą to utwory, które w latach 80. ludzie nagrywali na "kaseciaki" w Jarocinie.

Głównie punkowe numery?

Punkowe i okołopunkowe. Takie rzeczy, które kiedyś były dla mnie sztandarowymi hitami, ale dzisiaj są własnością tylko pamięci tych ludzi, którzy jeździli do Jarocina z "kaseciakami" i słuchali tych kawałków. Marek Zawadka, szef Lubińskiego Centrum Kultury, organizuje cykl koncertów "Muzyka z oblężonego miasta" z okazji 25. rocznicy wydarzeń lubińskich. Wymyślił sobie taki trzydniowy festiwal kulturalny. Raczej nie będzie tam patriotycznych demonstracji, tylko konkretna sztuka. Mają być "Zakazane piosenki", ma być Bob Geldof, Plastic People Of The Universe, Misty In Roots, NRM. Będzie też premiera koncertowa piosenek Kaczmarskiego w naszych wersjach. Z tego powodu - żeby za dużo nie świecić swoim ryjem - wymyśliłem, że zaprosimy do tego projektu różnych wokalistów.

Dobry pomysł. Wiesz już, kto wystąpi?

Zgodziła się Renata Przemyk, Muniek się zgodził, tak samo Tomek Budzyński, Spięty, Tomek Kłaptocz z Akurat, Gutek.

Nieźle.

Też tak myślę. Udało nam się wyselekcjonować 16 kawałków i będziemy nad nimi siedzieć już od najbliższego czwartku. Tak więc, jak widzisz, roboty jest w cholerę.

Jest szansa, że zapis tego wydarzenia ukaże się na płycie?

Być może, niczego nie można wykluczyć.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 10:40:24 
Te piosenki z kaseciaków to może niezgorszy pomysł (się nie znam, bo ja z młodszego pokolenia), natomiast nagrywanie Kaczmarskiego przez Pidżamę mi brzydko pachnie.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 11:08:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
obecnie to niestety nagrywanie czegokolwiek przez Piżamę mi tak pachnie, no ale zobaczymy.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 12:05:09 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
to strachy, a nie pidżama ma nagrywać, ale to tam inna sprawa, poczkam jak wyjdzie...

tylko te utwory z kaseciaka to co to będzie? Reżim? Siekiera? coś mało info...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 15:49:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 maja 2006 20:07:13
Posty: 8
Skąd: na razie Kraków
3bajki pisze:
nagrywanie Kaczmarskiego przez Pidżamę mi brzydko pachnie.
To moze gosci zaprosili, zeby nie zepsuc?
(A co do Strachow i Pidzamy: jak dla mnie to zadna roznica)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 18:25:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
3bajki pisze:
Te piosenki z kaseciaków to może niezgorszy pomysł (się nie znam, bo ja z młodszego pokolenia

Bardzo popularne w owym czasie było nagrywanie na "kaseciaki".
Moj kolega Łysy posiadal i pewnie do tej chwili posiada (zakamuflowaną może gdzieś w piwnicy),niezłą kolekcję kaset magnetofonowych z muzyką produkcji krajowej.Będąc wspólnie na FMR Jarocin,87 do rejestracji koncertów służył nam radiomagnetofon stereo firmy Kasprzak,który niestety zostal nam skradziony na "małej scenie"podczas lekkiej drzemki.Armia na tym festiwalu na pewno była, lecz nie pamiętam czy nagrywaliśmy jej koncert.Kontakt z kolegą Łysym niestety się urwał i nie mam możliwości ich przesłuchania.A szkoda.I powiem wam ,że jakośc
nagrań nie była wcale najgorsza.Z tegoż Jarocina posiadam na kasecie koncert One Milion Bulgarians ......... chyba właśnie gdzieś w garażu.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Ostatnio zmieniony sob, 21 kwietnia 2007 06:48:49 przez wuka, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 18:30:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 22:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Coś sie robi moda na Kaczmarskiego i to brzydko pachnie.Te utwory zaczynają być popularne nawet wśród "niezależnych". Co gorsza robi się tylko te popularne piosenki,a jest tyle fajnych...mniej znanych.

Grabaż coś się mocno spręża i wydaje i robi ile wlezie.Ciekawe co z tego wyjdzie.Gutek z indios bravos...łeee...gdzie taki "lajtowy" głos do takich piosenek.Tego akurat nie widzę :wink:

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 18:49:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Given to fly pisze:
Grabaż coś się mocno spręża i wydaje i robi ile wlezie.


Może dom buduje?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 19:20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Kasandra pisze:
A co do Strachow i Pidzamy: jak dla mnie to zadna roznica

OK - ale nie chciałbym, żeby ten wątek rozmemłał się w powtórkę tego: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=464

Given to fly pisze:
Coś sie robi moda na Kaczmarskiego i to brzydko pachnie.


Ani tym bardziej tego: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=151090#p151090

;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 19:22:53 
To co, wspomóc trzeba jego cztery ściany? ;)
Groszek-a pisze:
(A co do Strachow i Pidzamy: jak dla mnie to zadna roznica)

Może jakieś subtelności gdzieś są.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 23:45:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
Cytat:
Może dom buduje?


na Teneryfie :)

Co do mody na Kaczmarskiego - to nie musi być nieszczere, ostatecznie ze dwa pokolenia się na tym wychowały i jest naturalne, ze chcą teraz zagrać po swojemu a i przekazać następnym. Tyle tylko, że jak się to robi w taki sposób, ze się na siłe przerabia to na popową papkę, by współczesny odbiorca nauczony do jedzenia gówna zaakceptował, to jest to pomyłka. Tekst i tak nie dotrze, a walory muzyczne zostaną rozmyte. Wersje Habakuka to są wersje homeopatyczne, wersje Grabaża pewnie będa takie same, a jeżeli będzie to taki syf jak jego ostatnie produkcje, to nawet Budzy, Spięty czy ktokolwiek tego wokalem nie uratują. Po prostu będzie denna muza z fajnym wokalem. A potem się pojawią propozycje: A może Budzy to nagra z Armią? Ciekawe jak to wyjdzie... A może Spięty to nagra z Lao Che?

Show must go on

Zresztą myślę, ze akurat te dwa zespoły mogłyby jako jedne z niewielu nagrać te utwory i nie straciłyby one żaru. W wersji Habakuka tracą, i teraz szykuje się zapewne to samo.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 kwietnia 2007 00:02:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 22:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Kaczmarski kiedyś powiedział,że jego piosenki są trochę wzorowane na tworczości Stanisława Staszewskeigo i podoba mu się jak Kult przerobił jego piosenki...w moim odczuciu tylko panowie z Kultu mogą to zrobić...waltornia Banana,klawisze Grudy i pożądny wokal Kazelota...

końćzę offtop,sorry,że go zacząłem :wink:

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 kwietnia 2007 11:35:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Budyń pisze:
wersje Grabaża pewnie będa takie same, a jeżeli będzie to taki syf jak jego ostatnie produkcje, to nawet Budzy, Spięty czy ktokolwiek tego wokalem nie uratują

coś tam mi się obiło na ten temat. w każdym razie wiem tyle, że na tym koncercie nie ma budzy śpiewac kaczmarskiego (w zyciu by na to nie poszedł, bo kaczmarskiego nie cierpi). nie wiem czy dobrze słyszałam, ale wybrał sobie jakiś kawałek zespołu de press.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 kwietnia 2007 11:40:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
natalia pisze:
de press

ooo!!! kiedyś bardzo lubiłem ten zespół!!! coć moja ulubiona ich płyta to z lat 90-tych - POATRGANO Chałpa ( utwór tytułowyz pięknym głównym motywem gitarowym :),,, no i utwór POETA!!!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 kwietnia 2007 12:57:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
zgaduję, ze to będzie jednak coś starszego, niż punkowa cepielia z lat 90-tych (sympatyczna zresztą). Stare De Press grało bardzo zimną i bardzo mroczną nową falę (może ten "Poeta" najblizej takiej stylistyki, zresztą obok "Drzewka" mój ulubiony numer z tej płyty) i zgaduję, ze to coś z tego okresu - może być ciekawie.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group