Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:49:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 01 grudnia 2017 09:02:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Kolejny magiczny wieczór...

Logistyka napięta jak koszulka z dróżyną pierścienia na niektórych forumowiczach po latach... urywam się z roboty żeby odebrać Jaśka ze szkoły Ania wiezie Kasię do szkoły muzycznej do miasta, ja z chłopakami i Zuzą rozpalam w kominku... partyjka we Wsiąść do Pociągu przy kominku nie udaje się zrobić europejskiego ekspresu ale ogrywam Jaśka jednym punktem ! Młody podśpiewuje Wovenhanda... King O King ! przyjeżdżają dziewczyny, szybka kawka i jadę zawieźć Jaśka na kinderparty - kręgle w Kubaturze (sic!)... zabieram z miasta mamę do opieki nad maluchami... wracamy do domu, bierzemy Kasię i po godzinie jedziemy z nią po Jaśka... który to już raz jedziemy na występ Budzego, gdzie po drodze literalnie rozpadał bezgranicznie się ten śnieg ? na miejce docieramy w samą porę...

Witka z artystami, witka ze Stiwem i info od niego że będzie miał featuring na scenie... ładny mi futering - toż to regularny występ na scenie ! Okazało się, że tego wieczoru miał miejsce debiut kolejnych forumowiczów na scenie razem z Budzym... Kto by pomyślał 11 lat temu, że dwóch poznanych na koncercie w Rampie forumowiczów (Stiw i Ojciec_Anatoli spotka się na jednej scenie... pamętacie tamten koncert ? Stiw przed maturą, my bez dzieci... Armia przed Procesem ze świerzymi muzykami - Kubą i Francem... z obecnych wówczas zabrakło chyba tylko Bandyty... (http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?f=1&t=1094&p=84778)

oprawa bardzo ładna - hol Narodowego (a jakże !) Centrum Polskiej Piosenki czyli dobudówki fo amfiteatru... bardzo przestrzenne miejsce... sufitu nie widać... za scenografię robią podświetlone miejskim światłem zarysy bezlistnych drzew za ścianą szkła za sceną... na scenie poeta z gitarą i poeta za biurkiem z lampeczką i ze stosem kartek... oni na przeciwległych biegunach, w środku dwaj gitarzyści... dwóch poetów, dwóch Stanisławów, dwóch Budzyńskich... jeden Dobromir... w tym 3 forumowiczów... piosenki płyną, przeplatają się z wierszami...

Brzmienie trzech gitar bardzo fajnie niesie się o dużym pomieszczeniu, nieco naturalnego pogłosu na wokalu... w sumie to nietypowo - Budzy bez żadnych opowieści (!) Stasiek coraz fajniej i śmielej dogrywa gitaę solową, w przerwach między utworami wymianiają ze Stiwem uwagi dotyczące arkanów sztuki wioślarskiej... Stiw fajnie sie wkomponował - szacun ! Jasiek to wierci się, to podśpiewuje... Kasia słucha uważnie... u mnie w głowie słychać kontrabas z Luny, trąbkę z Halo, Halo i wiele innych smaczków... repertuar lunowy z domieszką tańca szkieletów... na bis Di End... a potem miłe rozmowy, gratulacje, a nawet fotki...

z tego co ja dosłyszałem to są dwie wiadomości jedna zła, a druga dobra - nie ma żadnych planów związanych z zespołem Armia, ale za to jest ciśnienie na nowego czadowego Tymka... no i Budzy nie pisze książki, choć na to wygląda... mam taką cichą nadzieję, że jak zwykle z cicha pękł skończy się to nową płytą Armii i solową...

Powrót do domu - babcia dała radę Kuba i Zuza śpią, w kominku wciąż się pali... jeszcze tylko odwożę mamę do domu, herbata u rodziców i już... chilka przy kominku i właściwie mogę się golić i jeść śniadanie...

trochę zdjęć:

Obrazek
gitarzyści między poeatami

Obrazek
Tomasz

Obrazek
Dobromir
Obrazek
Stanisław

Obrazek
Stanisław

Obrazek
My!

całość tu:http://opole.naszemiasto.pl/artykul/tomasz-budzynski-i-dobromir-kozuch-wyjatkowy-koncert-w-holu,4330415,artgal,t,id,tm.html

Edit
Errata od Marcina:
Gwoli scislosci....co do dlugiej -kociej relacji...plyta solowa w przyszlym roku...Budzy chce wejsc do studia na wiosne....wiekszosc materialu-piosenek gotowa...nie wiadomo jeszcze z kim bedzie nagrywal...na polskiego B. Perrego z Angelica nie ma na razie szans...


pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 grudnia 2017 13:06:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
gratulacje dla Stiwa!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 grudnia 2017 13:11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
W kwestii formalnej, poetów na scenie było bodaj trzech, bo nasz Stanisław, czyli Stiw, też pisze. Ech, brakuje jego relacji, choć Twoja, KoCie, przecież także cenna.
Dobromir jest forumowiczem starej daty, sądząc po wspomnianej przez Ciebie koszulce.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 grudnia 2017 14:04:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
No fakt... Co prawda wiedziałem że Stiw ma debiut poetycki za sobą ale ostatecznie na scenie został obsadzony w ciasnej roli gitarzysty...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 grudnia 2017 14:17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
wybierałam się...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 grudnia 2017 20:40:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Kocie, dzięki za relę, niesamowite jakieś wydarzenie! :D
KoT pisze:
plyta solowa w przyszlym roku...

Ooooooo :!:
Ciekawe, czy to będą pieśni z grobowców, czy coś innego?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 grudnia 2017 22:17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
dzięki KoT, świetnie się czytało :)

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 grudnia 2017 22:45:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Fajna sprawa! Musiał to być bardzo ciekawe doświadczenie. Super zobaczyć Stiwa po tak długiej przerwie (choć tylko na foto). Rozmawialiście może na temat jakichś powrotów do pisania na forum?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 grudnia 2017 23:04:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Chociażby do Wielkiego Forumowego Oceniania? :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 01 grudnia 2017 23:50:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
antiwitek pisze:
Chociażby do Wielkiego Forumowego Oceniania?


Na przykład. Oczywiście nie chodzi mi tylko o Stiwa, ale również o Budzego. Fajnie byłoby, gdyby Tomowi chciało się odnieść do kolejno omawianych numerów, podać jakieś ciekawostki i wspomnienia. Cały czas mam nadzieję na jakiś renesans forum.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 07 grudnia 2017 00:06:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
...mija już prawie tydzień i nie wiem co napisać...

Krótko mówiąc, zapytałem się Toma, czy mogę się zabrać z Poznania do Opola, bo i tak chciałem jechać i na koncert. I do domu. Gdzieś mnie tam nieśmiała myśl kiełkowała, że miło byłby zagrać. Na szczęście Gero mi dodał otuchy i bardzo pomógł w szybkim czasie, za co mu z miejsca serdecznie dziękuję.

Pogoda była fatalna, a my w ciepłym autku przemierzając kraj gadaliśmy o bardzo wielu różnych sprawach. Najmniej o nadchodzącym koncercie. I wiecie co, podoba mi się to. No bo, tu nie ma co filozofować, tylko trzeba grać.

Tak samo, Tom i Dobromir długo nie planowali jak ma wyglądać wieczór: szybko padł pomysł. Kilka wierszy, jeden utwór. Świetne wiersze! Parę razy dosłownie miałem ciary. Pochowałem w tym roku babcię i dziadka, a Dobromir (pewnie o tym nie wiedząc) przeczytał mocny wiersz n/temat. Po chwili jeszcze Anielo...

Powiem szczerze, zdarzały się numery, których nigdy nie grałem. Np. Stacja Dęblin albo Źrodło - z repertuaru Tymka. Wydawać by się mogło, że granie utworu po raz pierwszy w życiu i to na scenie i to z autorem, którego z resztą całe swe świadome życie słucham, może nie być najlepszym pomysłem, ale jednak nie. Nie wiem czy to bardzo było widać czy słychać, że nie znałem, ale dobrze mi się grało wszystko. Też często charakter tych utworów: te półtony, wydaje mi się usprawiedliwiał te 3 gitary rzęrzące nie zawsze idetycznie.

Na razie tyle, jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy to napiszę.

Pozdrawiam serdecznie z dawna nie czytanych :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 07 grudnia 2017 00:50:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Dziękuję za Twój wpis, naturalny i niespieszny jak tamten czas.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 08 grudnia 2017 20:44:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
bardzo podoba mi się ten wpis
stiw pisze:
No bo, tu nie ma co filozofować, tylko trzeba grać.

stiw Ty nie filozofuj tylko pisz na forum, że strawestuję Ciebie :wink:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group