Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 19 października 2019 06:50:51

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 06 października 2019 20:27:15 
Awatar użytkownika

Przekazuję link forumowiczki Fengari do relacji z niedawnego koncertu w Warszawie.
Przy okazji można się tam doszukać początku innej relacji.

PostWysłany: ndz, 06 października 2019 20:50:50 
Awatar użytkownika

Dzięki, moderatorze!
Chciałem być na tym koncercie i pewnie mógłbym być, gdyby nie to, że jakoś w ostatniej chwili się połapałem, kiedy to jest. A 27 wieczorem nie było mnie już w Warszawie...

PostWysłany: ndz, 06 października 2019 21:02:52 
Awatar użytkownika

Cytat:
Na koniec okazało się jeszcze, że był obecny Emilian i na tym skończyła się reprezentacja forum, chyba, że kogoś nie poznałam.

Dla porządku dodam, że i ja byłam - spontan trochę, bo akurat byłam tego dnia w okolicach - ale przyszłam w ostatniej chwili i musiałam szybko znikać.

To było moje pierwsze zetknięcie z tym materiałem i rzeczywiście - jak pisano tu wcześniej - trudno tu pisać o "podobaniu się" itd. - niemniej: jest adekwatność w całości konceptu, w wokalizach Budzego i Jacaszkowych dźwiękach do trzewi.

PostWysłany: wt, 15 października 2019 08:59:51 
Awatar użytkownika

Jak już tu jestem, to napiszę kilka słów nt. Stutthofu. Na koncert wybraliśmy się z Elberet nie znając materiału. No, prawie, ja słyszałem utwór Apel cieni, choć już nie pamiętam, czy w całości, czy jakiś urywek. Wykonanie na Rakowieckiej zrobiło na nas ogromne wrażenie. Nie będę się rozwodził, bo powtarzałbym jedynie słowa Fengari. Instrumentalnie zabrzmiało to potężnie. Wybijający się suchy, przemysłowy dźwięk werbla, przybijał do ławki. Doskonałym pomysłem było ustawienie nagłośnienia również z tyłu kościoła, z którego wydobywało się głównie "obozowe tło", dzięki czemu miało się wrażenie bycia w samym środku tego piekła. Tekstów akurat nie miałem z tyłu głowy, bo ich w ogóle nie znałem, a faktycznie niekiedy ginęły w natłoku materii dźwiękowej, ale akurat nie należę do osób, którym to w najmniejszym stopniu przeszkadzało. Bardzo się cieszę, że mogłem tego wysłuchać. Szkoda, że tak niewiele osób z tej okazji skorzystało.

Trochę się obawiałem, że po tym niezwykłym wykonaniu materiał z płyty będzie brzmiał nijako, ale obawy były bezpodstawne. Może i nie ma aż takiej mocy, ale główne atuty - pomysł na ukazanie w muzyce monotonnie działającej bezlitosnej maszyny śmierci i żelazna dyscyplina w realizacji tego pomysłu - są w pełni zachowane. Wielkie dzieło.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.