Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:15:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 18:44:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:11:43
Posty: 531
Skąd: mistyczne getto pomordowanych ludzi
Ech...przecież tłumaczę,że wtedy puściłem oko=żartowałem.....albo nie,inaczej:chodziło mi o to,że partie perkusji nie są skomplikowane,urozmaicone co nie jest równoznaczne sformułowaniu,że każdy potrafiłby to zagrać,naprawde tak nie uważam-są z cała pewnościa trudne do zagrania(choćby ze względu na tempo)....przepraszam za tamto nieszczęsne sformułowanie i :piwo:

_________________
aniołowie stróże są bezwzględni
i trzeba przyznać mają ciężką robotę

anioły bierzta mnie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 20:25:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 11:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
Drogi Elrondzie, ja to tak troche zartobliwie napisalem. Wiem, ze takie zarty moga denerwowac, jesli wiec zdenerwowalem to przepraszam.
Ale tak subiektywnie, gdy patrze na te plyte, a raczej jej slucham (podkreslam, ze slucham jej na okraglo, bo mi sie bardzo podoba, a z kazdym kolejnym przesluchaniem jeszcze bardziej), to tak sobie mysle, ze postawilem bym ja - jesli idzie o podobienstwo - miedzy siekiera (demo 84) a pierwsza plyta Armii. Oczywiscei z ta waltornia to sluszna uwaga. Kurka wodna, az strach pomyslec co by bylo, gdyby tam jeszcze powalajaca waltornia Banana zabrzmiala!!! :)
(pamietam jak odlecialem, gdy pierwszy raz na PRL uslyszalem piosenki Siekiery grane wlasnie z waltornia - pelny odlot)
Ale niewazne. Idzie mi o to, ze gdy slucham tego Baki wg Trupiej Czaszki, to naprawde mam wrazenie, ze gdyby tylko dolozyc waltornie, to byloby to cos na ksztalt pierwszej Armii (co wcale nie jest zadnym zarzutem, ani dla tej plyty, ani da dzisiejszego brzmienia Armii jako takiej).
Wlasciwie to mi sie to tak napisalo, bo mi skojarzyla mi sie Twoja chyba wypowiedz Elrondzie (nie jestem pewny - moze cos pomylilem), ze "Pocalunek mongolskiego ksiecia" ma cos z pierwszej plyty Armii. Wedlug mnie jesli jakas nowa plyta mialaby juz miec cos z pierwszej Armii, to sa to wlasnie uwagi ksiedza Baki.
Przepraszam, jesli moj tok rozumowania lub skojarzen idzie niesluszna droga :)

A co do uwagi Burchera - moze pozornie to i tak wyglada, ale nie jest to prawda, ze kazdy potrafilby tak zagrac. To jakies nieporozumienie.


E za bardzo chyba namotalem i zamiast Elronda udobruchac, pewnie wkurzylem go jeszcze bardziej :(

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 23:04:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ale ja w pewnym sensie ciebie rozumiem, baka może się kojarzyć z pierwszą armią, tempa i wokal właśnie jak najbardziej

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 20 listopada 2004 23:07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 11:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
No wlasnie o to mi chodzi. We wszystkich tej wypowiedzi aspektach pozytywnych :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 listopada 2004 00:05:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..ja tam się na nikogo nie obraziłem...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 listopada 2004 00:20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:59:42
Posty: 503
Uff, nareszcie zakupiłem dzisiaj Bakę :D . Płyta dzisiaj pojawiła się w rzeszowskim Media Markcie za 28.99 zł, okładka typu paperback albo reedycje.
Zostało jeszcze 12 egzemplarzy, jeżeli ktoś jest z okolic Rzeszowa a nie ma...... to trzeba szukać z dziale Nowości..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 listopada 2004 13:14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 11:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
Wiem wiem, to tylko ja przewrazliwiony jestem. To z chronicznego niewyspania :piwo:

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 21 listopada 2004 15:06:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
...a w tarnobrzegu ciągle brak,,, :x :( :cry:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 listopada 2004 22:38:54 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
A na onecie i to na stronie głównej, w przeglądzie prasy sympatyczny tytuł:
Budzy i Trupia Czaszka: Siekierę mam we krwi
Link prowadzi do artykułu z TerazRocka http://muzyka.onet.pl/terazrock/1202728 ... tykul.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 listopada 2004 23:00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ten barok... przyznam, że już Duch kojarzył mi się z barokiem. Skoro Triodante to gotyk... przecież bardziej gotycki niż gothic rock! :wink: Duch z tymi swoimi urozmaiconymi gitarami (jak te wszystkie gzymsy i inne formy architektoniczne..) i już nie taki mroczny... potem do tego czytałem ten artykuł Koehlera we Frondzie o Duchu i Bace. No i teraz Trupia Czaszka. Ciekawe, bo kiedyś Świetlicki mówił w wywiadzie: "tylko barok i średniowiecze", "nowoczesna poezja w formie, barokowa w treści" ale dość się za to nie wziął (nie licząc grzyba/robaka)... A tu uwagi tak współcześnie brzmią... ech ta ciągłość kulturowa...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 listopada 2004 23:15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
-Corteza- pisze:
Tylko jakie radio to będzie grało?
jak nie stanie się jakaś tragedia to coś napewno zaraz poleci w RJ. właśnie się zaczyna audycja Mocne Ramię :twisted: Warszawiacy i okoliczni do odbiorników!!! Radio Józef - 96,5 MHz

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 listopada 2004 00:03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
legenda-gtyk
trio-barok


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 listopada 2004 00:18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
audycja się kończy, poszły 3 kawałki TC (no i chyba 2 Armii z PRLu). Aleciekawsze jest co innego.Przed ostatnim kawałkiem w audycji (Wstań) dostaliśmy pozdrowienia od Mocnego. No i ostatnie jego słowa w audycji:"szczególne podziękowania dla Laski za Pall Malle" :twisted: :twisted: Laska ale Ty Persona teraz... :twisted: można autograf? :wink:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 listopada 2004 10:32:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
nie chce mi sie skakać i cytować... ale: dla mnie jest pewna zagadka, że własnie pomimo braku waltorni to jednak brzmi jak Armia, zresztą to nie pierwszy taki przypadek, kiedyś dużo rzeczy brzmiało jak Armia , np płyta zespołu Id, wiekszość kapel nagrywanych przez Brylewskiego w Złotej Skale miała takie armijne brmienie gitar np.
A ogólnie to płyta TCz mi się bardzo kojarzy klimatem z Troops of tomorrow The Exploited, cała płytą, nie utworem tytułowym. Pozdrawiam

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 listopada 2004 12:16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:03:45
Posty: 524
Skąd: warsiawka
dla mnie jest tam tez troche wyczuwalny Slayer.
Momentami.
Oczywiście.

_________________
<"///><HOPE><\\\">


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group