Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:19:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: JAROCIN 2015
PostWysłany: ndz, 19 lipca 2015 16:24:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
Koncert Trupiej Czaszki: Było BRUTALNIE! Ból i gniew. Zaczął się już w ciemną noc, ogromna czarna scena, czarno-białe wizualizacje i twarze muzyków. Wokalista wił się w MORze, publiczność w kurzu i pogo. Jestem ciekawa, co myśleli sobie ci, co słyszeli MOR pierwszy raz. Ja m.in. zachwyt i dumę. Set listę pewnie ktoś poda, ale głównie Mor plus parę Uwag.

Co mówi wokalista na wizualizacjach? W ogóle to szkoda wielka, że nie ma do kupienia płóciennych toreb z nadrukiem panienek z MORa. Kupiłabym raz, dwa!

Natalia Przybysz na plus, VooVoo na minus, jakoś nie porwało, zaskoczenie in plus – KSU. Słyszałam ich pierwszy raz na żywo. Twórczości też raczej nie znałam. Szczerze powiedziawszy, to nastawiałam się na słaby, niewyraźny wokal i kiepską jakością techniki grania i nagłośnienia – cóż takie miałam wyobrażenie tych kapel z pierwszych Jarocinów. A tu się okazuje, że był świetny koncert! Wszystko dało się zrozumieć i podziwiać ciemnozieloną gitarę. Już wiem, dlaczego mój szef lubi KSU :)

Spotkani forumowicze (w kolejności pojawiania się na ekranie): Erkej, Kishiro, dyingbride, Natalia, Elrond.
Mignął mi też dziennikarz muzyczny UWM Fm – olsztyńskiego radia studenckiego, który jak studiowałam robił świetne audycje muzyczno-historyczne na temat kolejnych festiwali jarocińskich. Teraz chyba udziela się w Radio Gdańsk.

Zapamiętane momenty: grafitti z Witkacym w mieście, wśród publiki sporo ludzi pamiętających pierwsze festiwale, beznadziejna konferansjerka.
Pogoda: jak dla mnie wymarzona. Gorąco, słonecznie i wiatr.
Dzięki jeszcze raz Erkej i Rivendell za wsparcie logistyczne!

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 lipca 2015 22:48:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dzięki! Ech, zazdrość :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 lipca 2015 22:06:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 listopada 2004 16:59:24
Posty: 253
Ogólna ocena Jarocina - średnio...

warto było zobaczyć (w mojej ocenie)
My Riot - Sweet Noise
Budzy i Trupia Czaszka - pełna moc i energia - konkret.... szacun dla perkusisty - jakoś w Armii nie może rozwinąć skrzydeł
Acid Drinkers - to samo co wyżej.
KSU - akustycznie wraz z nową płytą - piękny koncert


rozczarowanie:
Voo Voo, flota na początek....wykonanie słabe jak cały koncert...
Lao Che - słabo
Cuba de Zoo - może ze względu na ten szczególny dzień o którym wspomniał Kuba


Reszta koncertów mnie nie interesowała....


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 lipca 2015 08:56:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
świetny koncert trupiej! :brawa:
właściwie to nie mam żadnych uwag, wszystko odegrane idealnie, brutalnie - jak trafnie to ujęła marcela, do tego cała oprawa sceniczna: światła i wizualizacje. koncert jako całość dopracowany we wszystkich szczegółach. to musiało robić wrażenie. tylko czerń i biel. niezwykle ekspresyjnie.
koncert na max gwiazdek :aniolek:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 lipca 2015 12:54:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 12:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Pascha2000 pisze:
jakoś w Armii nie może rozwinąć skrzydeł

Kiedy go ostatnio w Armii widziałeś? Bo wg. mnie jak tak dalej będzie rozwijał skrzydła to za chwilę dla reszty zabraknie miejsca na scenie... 4 REAL !


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 lipca 2015 08:22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Frantz pisze:
jak tak dalej będzie rozwijał skrzydła to za chwilę dla reszty zabraknie miejsca na scenie
kupuje nowy zestaw ;)

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 lipca 2015 08:36:48 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Warto było być na koncercie Trupiej Czaszki w Jarocinie. Morowa psychodelia w potężnej dawce okraszona tym, co najlepsze w Uwagach, perfekcyjne wykonanie, godna takiego zespołu scena, przemyślana monochromatyczna scenografia - wszystko to zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Przemykając z apartem pośród publiczności, widziałem duże zainteresowanie ze strony osób nie będących tak blisko twórczości Trupiej, jak my tutaj, dzikie pogo pod sceną aspirujące do tego legendarnego siekierowego, poza tym pojawienie się Tomka w Jarocinie ma zawsze posmak dużego wydarzenia. Kiedy zamieniłem kilka słów z Siczką z KSU, który wcześniej w udzielanym wywiadzie radiowym określił zestaw zespołów występujących w Jarocinie (którego nie znał :)) jako zbyt komercyjny i poinformowałem go, że wieczorem wystapi Tomek Budzyński w swoim najostrzejszym wcieleniu, był bardzo pozytywnie zadziwiony tym faktem i, pomimo niepełnego kontaktu z rzeczywistością, zainteresowało go to bardzo. To, co chcę podkreślić od strony mojego spojrzenia na stronę wizualną koncertu: bardzo dobrze zrobiło przekazowi operowanie w długich, nieśpiesznych sekwencjach światłem. Energia płynąca z muzyki Trupiej Czaszki jest tak ogromna, że dodawanie do niej dynamicznie pulsujących, albo nawet stroboskopowych świateł jest niepotrzebne, natomiast długie pociągnięcia w używaniu oświetlenia kojarzą mi się z wymownym, zamyślonym spojrzeniem komuś w oczy, gdy każde mrugnięcie obniża ładunek emocjonalny i wydźwięk takiego kontaktu. Myślę, że ten efekt byłby do uzyskania również przy koncertach Armii, których energia jest porównywalnie silna.

Jestem radosny, że zmobilizowałem się, aby być w Jarocinie na 40-minutowym występie Budzego i Trupiej Czaszki, długo będę pamiętał ten wspaniały koncert.

Postaram się napisać później o KSU i Piotrze Hook'u z Joy Division.
Tymczasem zdjęcia.


Ostatnio zmieniony śr, 22 lipca 2015 11:51:05 przez Erkej, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 lipca 2015 10:23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Strasznie żałuję, że nie udało się nam pojechać.

Zdjęcia Erkeja znakomite :D

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 lipca 2015 11:35:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Foty pyszne... Koncert musiał gnieść. Pamiętam Brzeszcze rok temu.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group