Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:29:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2018 22:08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Sądzę jednak, że Crazy się nie pomylił i istotnie chodziło o rok 2000, kiedy Francja była mocniejsza niż 2 lata wcześniej.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2018 22:59:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Oczywiście. W 1998 Francja stanowiła idealną ilustrację tezy Graviego - w grupie grała jak grała, potem 1/8 i 1/4 przeszła ledwo i dopiero rozwinęli skrzydła w postaci Thurama w półfinale. Cały urok tamtych mistrzostw (może najlepszych, jakie oglądałem?) mieścił się w drugiej połowie tabelki, tam gdzie Brazylia, Holandia, Dania, Argentyna, Anglia... Aż w półfinale Francja dała czadu, a potem zrobiła finał, jakich mało.

Natomiast w 2000 to była drużyna wybitna, jedna z drużyn wszechczasów. Przegrali wprawdzie w grupie z Holandia, ale Holandia wydawała się wtedy drużyną na miarę Gullita z van Bastenem, która musi iść po mistrzostwo... w półfinale pokonało ich catenaccio :D

A mecz Serbii ze Szwajcarią rzeczywiście świetny, choć niestety nie miałem wielkiej motywacji go oglądać, bo wyjątkowo obojętne mi te drużyny. Ale muszę przyznać, że grali znakomicie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 czerwca 2018 07:55:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
arasek pisze:
A dzisiejszy mecz Serbia-Szwajcaria na razie jest u mnie na podium (po ESP-POR i GER-MEX).


O tak. Od stanu 1:0 do stanu 1:2.

Bogus pisze:
Sądzę jednak, że Crazy się nie pomylił i istotnie chodziło o rok 2000, kiedy Francja była mocniejsza niż 2 lata wcześniej.

Crazy pisze:
Oczywiście. W 1998 Francja stanowiła idealną ilustrację tezy Graviego -


Wyrzuciłem z pamięci wszystkie Euro i patrzyłem tylko na Mundial. Faktycznie tak było, że Francja szła jak piorun. Na razie Francja i Brazylia to są drużyny które widzę gdzieś w półfinale, chociaż nie wiem jak to się ułoży w drabince.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 czerwca 2018 10:21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Trochę pooglądałem skrótów. Wnioski:

1. Nadal nie ma 0-0! Tak było zdaje się na Euro 2012 też?
2. Na papierze 0-0 najbardziej zapowiadało się w meczu Brazylia-Kostaryka, ale po obejrzeniu skrótu wiem, że zupełnie nie był to mecz defensywny. Wygląda, że walczyli pięknie, tylko że Brazylijczykom brakowało zawsze ciut-ciut: strzelali, ale tu poprzeczka, tam noga obrońcy, tam minimalnie przestrzelił. Mi się bardzo to podobało i choć wyniki Brazylii nie imponują, to obstawiłbym od razu, że zajdą co najmniej do półfinałów, ale - patrz punkt 7.
2. Rosja wygląda naprawdę porządnie. Obstawiłbym od razu, że zajdą co najmniej do półfinałów, ale - patrz punkt 7.
3. Cristiano Ronaldo - cóż, nie odwołuję tego, co zawsze pisałem w dawnych latach, że w meczach reprezentacyjnych na dużych imprezach grał jak dupa, ale z pewnością należy to do przeszłości!
4. W ogóle niezła plejada strzelców się wyłoniła. Dopiero jeden/dwa mecze na drużynę, a już jest 10 strzelców z min. 2 golami, w tym Ronaldo 4, Czeryszew i Diego Costa po 3, i wszyscy oni są z drużyn, które mogą daleko zajść i dużo nastrzelać.
5. Argentyny było mi aż żal.
6. W najbliższych dniach najbardziej nastawiam się na oglądanie meczu Rosja - Urugwaj. Ze względu na Kolumbijczyków z chęcią obejrzę też mecz w niedzielę ;-)

7. Przeanalizowałem trochę drabinkę. Wygląda ona gupio. Ponieważ niestety drużyny z grup A i B wyrżną się nawzajem we wczesnej fazie. Rosja, Urugwaj, Hiszpania i Portugalia wyglądają na drużyny, które wszystkie mogłyby śmiało zajść do półfinału. Tymczasem tylko połowa z tej czwórki może w ogóle dojść do ćwierćfinału (na szczęście potem drabinka się rozchodzi i te same dwie mają szansę dojść do półfinału, po drodze rozwalając jakąś Brazylię czy np. Japonię ;-)). Zupełnie nie umiem przewidzieć, jak to się tam potoczy.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 czerwca 2018 10:23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Best moment wczorajszego maczu: jak dwóch Szwajcarów na własnym polu karnym przytrzymuje Serba, żeby nie wyskoczył do piłki.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 czerwca 2018 19:48:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
Tak to robili, że można było pomyśleć że to Serb ich trzyma... ciekawe czy mają jakieś zajęcia aktorskie oprócz treningów.
A co do naszych to wklejam zdjęcie mojego kota
Obrazek;
nazywa się Milik, dostał imię podczas euro.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 czerwca 2018 19:58:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Wygląda raczej na bramkarza, i to skutecznego! :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 czerwca 2018 21:56:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Mój tata namówił mnie na oglądanie meczu Niemcy-Szwacja. Opierałem się mówiąc:
-Kibicuję Szwedom, po co mam oglądać mecz w którym Niemcy strzelą zwycięskiego gola w ostatniej minucie?
No ale namawiał, namawiał i oglądaliśmy. Byłem pewien końcówki, która musiała natąpić, niczym w greckiej tragedii. Szwedów oczywiście bardzo mi żal, zagrali wręcz ponad swój stan. A Niemcom się smyknęło i kto wie - teraz mogą już obronić tytuł.
Korea Płd. zagrała z Meksykiem gorzej niż Polska z Senegalem. Z Niemcami dostaną baty i zasłużenie do domu.
A Belgia cały czas nieprzekonująco w obronie... skoro Tunezja wbija jej dwa gole, to co będzie dalej?

A jutro?
Anglia-Panama 3:0
Japonia-Senegal 0:0
Polska-Kolumbia 1:3

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2018 05:49:49 

Rejestracja:
pn, 15 stycznia 2007 18:42:38
Posty: 272
Niemcy nie obronią tytułu. Brazylia nie dojdzie do finału. Polacy wyjdą z grupy :) Szkoda mi Kostaryki w meczu z Brazylią, chociaż zasada, że gra się do końca musi obowiązywać. Wczoraj szkoda Szwecji, ale gra się do końca...
Jeśli chodzi o drużyny z poza Europy to mocno kibicuję Meksykowi i Urugwajowi zobaczymy jak daleko zajdą. Stary Kontynent, mój ranking sympatii poza Polską:
1. Chorwacja
2. Anglia
3. Portugalia

Kiedyś bardzo lubiłem Hiszpanów, ale po ostatnich ekscesach m. in. z finału LM, życzę im, żeby szybko zakończyli turniej.
Dzisiaj mecz o wszystko, jakbyśmy zagrali na prawdę ze sportową złością to Kolumbia jest do ogrania, w przeciwnym razie zaśpiewamy znów wieczorem: "nic się nie stało"...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2018 08:01:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
arasek pisze:
Byłem pewien końcówki, która musiała natąpić, niczym w greckiej tragedii.

Ale przepięknie to zrobili, przyznasz.

arasek pisze:
teraz mogą już obronić tytuł

Nie ma mowy. To nie jest ta drużyna, która od 2006 na każdych mistrzostwach (!) dochodziła do ostatniej czwórki. Ale od 2006 do 2014 to była wciąż ta sama drużyna, z kosmetycznymi przesunięciami; w 2016 już była trochę jakby inna, a teraz to już piąta woda po kisielu. Moim zdaniem nie dojdą dalej niż ćwierćfinał, a i to dobrze.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2018 09:09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Od 2002, powiem nawet. Chyba że skreślasz pokolenie Ballacka i Kahna.

A nie, co ja mówię, przecież tamtego Mundialu nie było :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2018 12:56:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie skreślam oczywiście, i tamtego Mundialu może nie było, ale nie z powodu Niemców. Oni akurat prezentowali się dobrze i w ogóle finał wspominam dobrze, jako starcie dwóch świetnych drużyn, które świetnie grały. Jednak to była INNA drużyna. Właśnie - Ballack i Kahn. I potem nastapiła chwilowa zapaść, szczególnie przy okazji Euro w Grecji, a potem przyszedł nie tylko Loew, ale przyszło całe nowe pokolenie graczy. Przede wszystkim Lahm, Schweinsteiger, Podolski, no i Lehmann na bramce zastąpił Kahna. Klose był już w 2002, ale pamiętam, że tam mi się nie podobał, i że obstawiałem wtedy, że po bombardowaniu bramkowym w grupie nie strzeli więcej bramek, i rzeczywiście nie strzelił. Dopiero od 2006 zaczął być takim kompletnym zawodnikiem. Sprawdziłem sobie - w 2006 jeszcze byli Ballack, Schneider, Frings i Metzelder, ale powoli na odchodnym: za 4 lata nie było już żadnego z nich. I potem się zaczęło robić multi-kulti. Do Polaków dołączyli Ozil, Khedira, Boateng, Gomez... I właśnie ta drużyna grała najfajniej ;-) Niby nigdy nie kibicowałem Niemcom, ale dobrze, że 4 lata temu po tylu sukcesach w końcu zdobyli mistrzostwo.
Natomiast wczoraj patrzyłem i w ogóle mało kogo znałem. To nie ci. Oni daleko nie zajdą.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2018 13:41:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
arasek pisze:
Polska-Kolumbia 1:3

..mówisz? :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2018 19:21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Polska-Kolumbia 0:2. Chociaż chciałbym żeby było odwrotnie. Na razie drugi mecz ułożył się idealnie.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 czerwca 2018 21:19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..i po ptokach.
Chyba personalnie odstajemy od przeciwników. Prysł mit trenera Nawałki.
Będziemy korespondencyjnie walczyć o miano czerwonej latarni turnieju z Arabią Saudyjską.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 333 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group