Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:06:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: śr, 13 kwietnia 2022 21:21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Oj tam, zaraz przejęcie, jakby co, po prostu zapraszam na wizytę. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2022 08:07:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Fengari pisze:
Chodziłam i podziwiałam te widoki i niestety się obudziłam. Szkoda.

Czasem życie naprawdę płata nieprzyjemne psikusy. Ale może drugi raz się przydarzy?

Podobno lucid dreamingu można się nauczyć. Parę razy w życiu bardzo bym chciał taką umiejętność wykorzystać.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2022 13:57:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ten lucid dreaming to raczej nie dla mnie.

Mnóstwo razy w życiu myślałam o czymś przed zaśnięciem - bo chciałam, żeby mi się to przyśniło - ale to nigdy nie działało. Tak samo, jak kiedy obudzę się w środku nocy z jakiegoś snu i wiem, że zaraz znowu zasnę - i chciałabym, i staram się, żeby to był ten sam sen - ale to też nigdy się nie udaje. A podobno tak właśnie wchodzi się w świadome sny.

Można też próbować inaczej - w czasie snu, przekonać się, czy to sen czy nie sen - i jak już się wie, że sen, to próbować nim kierować. Tylko, że ilekroć w czasie snu zdam sobie sprawę z tego, że śnię, to nie ma mocnych - budzę się, choćbym rękami i nogami próbowała się w tym śnie zatrzymać. ;)

Przy okazji - podobno jedną z metod, żeby się przekonać, czy się śni - jest przeczytać coś - i jeśli to sen, to nie będzie to miało sensu. A ja we śnie nie jestem w stanie niczego przeczytać - bo znowu - jak tylko zaczynam czytać, to się budzę. I początki tych tekstów zawsze mają sens, ale nigdy nie udaje mi się przeczytać więcej, niż jedno zdanie. Za młodu było to szczególnie bolesne i wkurzające, bo w czasach bez internetu wiadomości były przecież na wagę złota! I wtedy takich snów miałam najwięcej...

Crazy pisze:
Ale może drugi raz się przydarzy?

Ale to akurat jest całkiem możliwe. :) Może nie takie samo, u mnie powtarzalne są tylko horrory ;) , ale podobne - czemu nie. :) Czasem, rzadko, bo rzadko, ale zdarzają mi się takie piękne, kolorowe sny w bajecznych okolicach. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2022 14:27:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Śniło mi się, że spotkałem się z Mateuszem Klichem, który niespodziewanie zaczął pokazywać mi na telefonie swoje ulubione memy. Okazało się, że są one strasznie abstrakcyjne i dotyczą one mojej roboty tj. lokalnego urzędu pracy. Zapamiętałem tylko jeden z nich: była na nim postać z bajki "Atomówki", wypuszczająca z ust chmurę dymu, a w chmurze widoczny był kształt budynku urzędu (nad całością umieszczony był opis "urząd pracy be like:"). W śnie i mnie, i Cli5hemu wydawało się to niesamowicie śmieszne.

(sen ma duże oparcie w rzeczywistości: z nowej roboty jestem skrajnie zadowolony; natomiast trochę też bawię się w dziennikarza-amatora, i ostatnio myślałem, że gdyby ktoś zadał mi pytanie "z jakim współczesnym polskim sportowcem chciałbyś zrobić wywiad?", bez wahania wskazałbym na Mateusza Klicha)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: OT
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2022 14:58:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Ale serio robisz w łódzkim PUP? Niesamowite!
Teraz już tylko Milionowa została c'nie?

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2022 15:37:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
W pabianickim! W Łodzi sytuacji nie ogarniam :wink:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: pt, 27 maja 2022 17:51:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Śniło mi się dzisiaj, że wyjechałam gdzieś na urlop. Był to w miarę bliski wypad, tak gdzieś ze dwie godziny jazdy pociągiem od Warszawy, ale były tam jeziora i całkiem urokiwe góry, choć nie za wysokie. Po obudzeniu zdałam sobie sprawę z faktu, ze nie pierwszy raz śniło mi się to miejsce i że w ogóle w snach co jakiś czas powracają do mnie różne zakątki Polski, które tak naprawdę nie istnieją, ale sa one stałe - czyli ta mapa Polski odmienna od rzeczywistej w moich snach jest czymś stałym i za każdym razem takim samym. Nigdy wcześniej sobie tego nie uświadamiałam, ciekawe...
Ale nie to było w tym dzisiejszym śnie najciekawsze. Otóż w pewnym momencie zobaczyłam dzikiego kota i byłam pewna, że odkryłam jakiś nowy, nieznany gatunek tego zwierzęcia. Był wielkości pośredniej między kotem domowym, a jego znanymi kuzynami typu lew, pantera itp.
Miał ciemne umaszczenie, miejscami całkiem czarne, miejscami w tajemnicze wzory, a wokół szyi kołnierz, coś jakby mniejsza wersja lwiej grzywy, umieszczona tak, jakby miał girlandę powieszoną na szyi.
Modliłam się, żeby nie uciekł i żebym zdążyła go sfilmować. Wyglądało na to, że ma to szanse się udać, mimo, że wyjmowanie telefonu z torebki trwało tak długo, jak długo tylko potrafią trwać czynności we śnie, kiedy nam się śpieszy. Kot nigdzie się nie wybierał, zajety był spijaniem nektaru z kwiatków, jak jakiś kurde motylek.
I wtedy nagle wypadło na mnie z lasu stado zwierząt - gnały jakieś łosie, jelenie, bawoły itp wielkie bydlaki, najwyraźniej na coś polując. Przewróciły mnie i tak oto szanse na sfilmowanie kota przepadły. I wtedy się obudziłam.
Szkoda i ogromna strata dla nauki, strasznie fajny był ten kot! :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: pt, 27 maja 2022 18:43:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Może to tylko kwestia czasu, żeby można było dostawać rano najlepsze ujęcia naszych snów, jak kiedyś z polaroidu? :) raczej żarcik, oczywiście. Trzeba mieć coś prywatnego.
Chciałabym bardzo wyśnić takiego motyla w postaci kota, spijającego nektar z kwiatów..:).A tymczasem stale mam męczące thrillery. Uciekam, gubię się, nie nadążam, jestem gospodynią dużych imprez dla rodziny. :( wczoraj przyjechał dawno zmarły teść, zgubiłam torbę, potem buty, potem już nawet nie wiedziałam gdzie jestem...często płaczę we śnie.
Wogóle mam sny w odcinkach, z tych najgorszych budzę się około północy. Potem mam te lepsze, ale pamiętam je krótko. Wyskakuję z nich jak piłka z wody nad ranem, nieprzytomna, w błogiej świadomości, że było coś extra :)
Pokręcę się trochę po domu w ciszy, a potem zakładam słuchawki i znów odpływam. Te sny bladym świtem z muzyką są bardzo rzeczywiste. Mają fabułę i uczuciowość odczuwaną tak silnie jak w rzeczywistości. Potrafię je zatrzymać na dłużej, bo gdy już się rozbudzam umiem jeszcze tak trwać na granicy jawy, a często przy tym widzę już zarysy pokoju, firankę, jasność dnia. Dlatego nigdy nie wstaję od razu, przyznaję sobie prawo do leżenia w łóżku jeszcze jakiś czas. Przebudzenie, zasypianie i spanie to najważniejsze elementy życia, wtedy najbardziej jestem sobą. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: pt, 27 maja 2022 19:22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
anastazja pisze:
Może to tylko kwestia czasu, żeby można było dostawać rano najlepsze ujęcia naszych snów, jak kiedyś z polaroidu?

Mi to się od dawna marzy takie urządzenie! Ileż to razy się budziłam wręcz z bólem z powodu jego braku!
Ale co racja, to racja, gdyby na serio udało się takie wyprodukować (co pewnie będzie możliwe i moźe nawet tego dożyjemy) , to faktycznie za cenę prywatności naszych snów. :(

anastazja pisze:
z tych najgorszych budzę się około północy.

Pociesz się, że przynajmniej udaje Ci się kłaść o takiej godzinie, że o północy możesz się już z czegoś obudzić. Ja to nie pamiętam nawet kiedy udało mi się położyć spać przed północą!

anastazja pisze:
Dlatego nigdy nie wstaję od razu, przyznaję sobie prawo do leżenia w łóżku jeszcze jakiś czas.

O tak, to prawo jest bardzo ważne! To jest podstawowe prawo człowieka! :D Powinno być zagwarantowane konstytucyjnie :!: :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: sob, 28 maja 2022 08:03:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
anastazja pisze:
Może to tylko kwestia czasu, żeby można było dostawać rano najlepsze ujęcia naszych snów, jak kiedyś z polaroidu?

Technologia stosowana przez Ambrożego Kleksa spłonęła chyba pod koniec Akademii...
A serio, jeśli plany Elona Muska na ucyfryzowanie ludzkiej jaźni się powiodą nie tylko polaroid ale i .mp4 da się pewnie zrobić.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: sob, 28 maja 2022 12:24:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Pewnie tak. :mrgreen:
A dalej blutuf, dzikie piractwo, relacje na żywo w sieci, technologia cyfrowa, Wydział Reżyserii Snów w łódzkiej filmówce...i za chwilę będziemy sobie kupować lub ściągać gotowe sny jak w netfliksie :shock: dzięki za taki postęp :disc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: sob, 28 maja 2022 12:32:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Johnny Mnemonic!

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: sob, 28 maja 2022 20:36:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
A człowiek ceniący prywatność podłącza sobie do łba takie urządzenie przed snem, przekonany, że nagrywa tylko dla siebie, a tymczasem urządzenie przesyła po cichu wszystko do CIA i chgw kogo jeszcze...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: ndz, 29 maja 2022 17:23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ciekawe czy celebryci chroniliby wówczas swoje sny przez tłuszczą czy wręcz przeciwnie...

Fengari pisze:
O tak, to prawo jest bardzo ważne! To jest podstawowe prawo człowieka! Powinno być zagwarantowane konstytucyjnie


Od kilku lat mogę sobie pozwolić na takie poleżenie (no, bez przesady - nie są to całe kwadranse, ale jednak coś) - i to w ogóle bardzo korzystnie wpływa na organizm.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Sen o...
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2022 06:21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Zdawałam maturę z polskiego. Szkoła była jednym ogromnym korytarzem bez sal. Inni uczniowie biegali zdenerwowani, kolorowo ubrani. Ze mną stali rodzice. Uświadomiłam sobie że nie mam długopisu, a będę pisać długie wypracowanie. W kącie stało wiadro z długopisami, ale nie mogłam znaleźć żadnego piszącego, leżały tam wyschnięte i rozmontowane. Wtedy zwróciłam się do taty i zobaczyłam, że sięgam mu do bioder, jak dziecko, widziałam tylko jego spodnie. Tymczasem znaleźliśmy się na zewnątrz, w lesie. Była noc i ktoś polował na sarny. Wchodząc na schody poczułam łapę wbijającą mi się pazurami w nogę. Obudziłam się czekając na ból.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 212  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group