Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 22:37:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 540 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 07 czerwca 2023 21:41:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9984
Dziękuję. :)

I oczywiście masz rację co do tych szczegółów, których się czepnąłeś! :)
Zaraz wprowadzę poprawki w tamtym poście.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 czerwca 2023 12:43:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 00:19:04
Posty: 854
Fengari pisze:
A oto i obiecana rela.


:piwo: Chlorella, dooobre to jest! :brawa: :bukiet:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 czerwca 2023 18:27:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9984
:)

Shreku, nie wspominałam o tym, bo mnie tam akurat nie było i na własne oczy nie widziałam, poza tym mapa tego nie obejmuje, ale powinieneś wiedzieć, że tam dalej na północ od Bogusowej Doliny rozciągają się Shrekowe Bagna!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 czerwca 2023 20:29:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 00:19:04
Posty: 854
Fengari, zgadza się - mapa nie obejmuje, albowiem to tereny od lat nieeksplorowane :D . Za Bogusową Doliną trzeba się przedrzeć przez niedostępny rygiel Lafdżoja, dalej zejść dnem Rowu Hejłordo-Ksesłowickiego do Zapadliska Morelli, gdzie niegdyś rwące potoki Boskiego Cytza głęboko wyżłobiły Elfi Kanion :mrgreen: . Trasy trudne, a kolejka szynowo-linowa BartZa tam nie dochodzi :wink: . Ścieżki wąskie i zarośnięte kosodrzewiną, kto dziś odnajdzie szlak przez żebro Powsinogi na Komin Antykwariusza? Kto odważny rzuci się bez asekuracji na skrytą w chmurach stromą Erkejową turnię? Bliźniaczą turnię Kishiro? Kto dziś pamięta, gdzie jest ukryta skalna koleba z tajemnym przejściem do Jaskini Piły, a tam zalegają :shock: :mrgreen: unikalne w skali światowej stalaktyty w kształcie krągłych pośladków Dżenifer Lopez :D ? Skalne maczugi zwane Pieszczochami Dyingbride? :D

Na bagna nikt już od dawna nie zagląda, chyba, że jakiś skończony Osioł. :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 czerwca 2023 20:45:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9984
:lol: Masz rację, ja na pewno bym się nie odważyła! :wyciera:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 czerwca 2023 23:06:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17256
Skąd: Poznań
:lol:

Ach, pamiętam kiedyś jak moczyłem nogi w Boskim Cytzu... ale potem zamknęli ten szlak na Komin i faktycznie widuje się tam teraz głównie zwierzęta.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 czerwca 2023 00:47:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Shrek pisze:
Erkejową turnię? Bliźniaczą turnię Kishiro?

Twin Peaks?!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 października 2023 01:26:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9984
Arasek pięknie nam tu rozrysował mapy miast i gór, ale doszłam do wniosku, że potrzebna jest też mapa całej wyspy Ultima Thule. Wersja dotychczas istniejąca, to oczywiście wersja znana z Carta Marina sporządzonej przez Olausa Magnusa w 1539, ale na tamtej mapie jest jeszcze wiele białych plam, trochę błędów kartograficznych, a poza tym pewne rzeczy od tamtych czasów się po prostu zmieniły... Dlatego postanowiłam uzupełnić ją o aktualne dane i oto jest. Ponieważ napisy mogą być zbyt małe i nieczytelne (nawet ja ich nie widziałam za dobrze podczas pisania), można kliknąć w poniższy obrazek i w ten sposób otworzy się większy.

Obrazek

Na mapę naniesiono jedynie większe i ważniejsze obiekty. Nie ma tu zaznaczonych np. licznych małych wiosek, jakimi upstrzona jest wyspa.
Są naniesione tylko dwie najważniejsze arterie komunikacyjne - autostrada 'Droga' i kolej transultimatyczna 'Podróż na Wschód', ale nie zapominajmy, że w rzeczywistości istnieje tu całkiem dobrze rozwinięta sieć lokalnych dróg i kolei regionalnych. Podobnie, jak jest wiele nieuwzględnionych na mapie mniejszych rzek, pagórków, lasów, łąk i jezior.
A i pamiętać należy, że wciąż nie wszystkie zakątki zostały dobrze zbadane i jeszcze tu i ówdzie kryć się mogą różne cuda przyrody, o których jeszcze nie wiemy!

Stolica nosząca takie samo miano, jak cała wyspa - Ultima Thule, rozrysowana została przez Araska tutaj.

Mapę miasta Zjawy i Ludzie można natomiast znaleźć tu. Choć podobno to tylko potoczna nazwa, która się przyjęła wśród ludzi, prawdziwej nazwy tego tajemniczego miasta nie zna nikt, jak już sam autor mapy zauważył.

Mapa gór Rivendell znajduje się tutaj.
Sąsiadujące z nim góry Kfinto nie doczekały się wprawdzie mapy, ale opisał je Shrek o tu. Ja tylko dodam, że choć to są góry bardzo wysokie i bardzo niebezpieczne, w dodatku w sposób nietypowy dla gór, otoczone rozległymi zdradliwymi moczarami, których Shrekowe bagna stanowią jedynie niewielką część, to jednak ponoć ten śmiałek, który zdoła przedostać się na ich teren i wspiąć się na któryś z tamtejszych szczytów, znajdzie się tak blisko gwiazd, że niemal będzie mógł ich dotknąć!

Płaskowyż Boginie zawdzięcza swoją nazwę licznym wznoszącym się na nim formacjom skalnym. Legenda głosi, że są to boginie zaklęte w kamień, które obudzą się, kiedy wszystko zginie, po to, żeby odbudować wyspę na nowo.

Zajazd Dom Przy Moście to absolutnie kultowe miejsce, położone w centralnej części Wyspy, na styku najważniejszych szlaków komunikacyjnych. Zabytek klasy 0, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Istnieje i działa nieprzerwanie od 1233 roku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 października 2023 13:55:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 15:07:18
Posty: 807
Skąd: Marshes
Aglomeracja Sodoma i Gomora, hehehe... !...

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 października 2023 15:15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7693
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Wow..... Coś wspaniałego!!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 października 2023 16:23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Puddleglum pisze:
Aglomeracja Sodoma i Gomora

... jest świetna, podobnie jak depresja Jestem Smutny. Ale najbardziej ujęły mnie takie nieoczywiste drobiażdżki, jak Gród Cud i - zwłaszcza! - Zatoka Jeżeli.

Przede wszystkim jednak: jakie to ładne :!:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 października 2023 21:39:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9984
Dzięki! :)
A tu oryginalny pierwowzór, gdyby ktoś nie kojarzył:

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 października 2023 22:03:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17256
Skąd: Poznań
Co za misterna robota, Fen!

Oczywiście:

Crazy pisze:
jakie to ładne


Tak jest właśnie gdy zabierze się za to ktoś, kto ma naprawdę talent i warsztat 8-)
Szczegółów i smaczków jest tu tyle, że wydrukuję to sobie w poniedziałek i będę badał z lupą, niczym archiwista który znalazł starą mapę
poprzednio jako azbest 23 pisze:
w zaszczurzonym archiwum przy świeczce

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 14 października 2023 22:25:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9984
Dziękuję bardzo, ale:
arasek pisze:
Tak jest właśnie gdy zabierze się za to ktoś, kto ma naprawdę talent i warsztat

Aras, ja Ci to już pisałam, ale powtórzę - bo to było całkiem na poważnie i to podtrzymuję - takich map miast jak Ty, ja bym narysować nie umiała, zrobiłeś to pierwszorzędnie :!:
Ja mogę rysować mapy krajobrazów, do miast się nie nadaję zupełnie. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 16 października 2023 01:54:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7628
Skąd: Kraków
Fen, znakomite! :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 540 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group