Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 24 maja 2024 13:32:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 514 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 grudnia 2007 18:47:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
To już pytanie do znawców większych ode mnie. :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 grudnia 2007 20:36:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Teoretycznie zazwyczaj powinno to zależeć od tego, ile razy wciśnie się kombinację klawiszy wskazaną przez Pippina :-) Jak nieparzystą to będzie źle, a jak parzystą, to będzie dobrze.
Ale za każdym razem, kiedy mi się to dzieje, mam poważne wątpliwości, czy właśnie zaszło takie zdarzenie. A nigdy nie chce mi się kliknąć w tę klawiaturkę na belce i powyłączać te skróty, których jeszcze nigdy z premedytacją nie użyłem, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście tak jest, jak napisałem powyżej.
Rozwiązaniem byłoby również zmiana komputera na Maca... Wtedy, gdyby nawet coś takiego też się działo, to byłoby tak tylko dlatego, że tego chcesz, choć możesz tego jeszcze nie wiedzieć.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 grudnia 2007 02:51:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
BartZ pisze:
edit: Flash bat już używany, bardzo mi się podoba tylko nie mogę wysyłać poczty. Mam konto na tlenie i jako serwer poczty wychodzącej wpisany smtp.tlen.pl
Co zrobić aby wysyłał maile prawidłowo?



poczta.o2.pl - to jest serwer poczty wychodzącej i wchodzącej dla tlena...
ponadto należy przy wysyłce ustawić połączenie na "bezpieczne na zwykłym porcie", kliknąć w "uwuerzytelniania" i wybrać "uwierzytelnianie dla SMTP".

Przy odbiorze poczty ustawić "bezpieczne na specjalnym porcie" - i powinno już śmigać.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 grudnia 2007 02:53:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Cytat:
o, tutaj się pisze normalnie a na tlenie nagle zrobiło mi się y zamiast z i odwrotnie, przecinki i te inne też nie na swoich miejscach i polskie znaki krzaczki. co jest? co zrobić?


Wywalić jedną z okcji klawiatur - pewnie masz dwie - "polski" i "polski (programisty)" - o ile dobrze kojarzę - ta druga jest prawidłowa. Teraz nie powinno się przełączać nic.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 grudnia 2007 09:32:45 
jeśli to to to ja mam polski i polski 214, co jest któro wiec ?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 grudnia 2007 10:29:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Klawiatura "polska" (dawniej "polska programisty") to jest QWERTY, czyli z obecnego punktu widzenia ta normalna. "214" to jest spadek po maszynach do pisania, czyli QWERTZ. Spodziewam się, że przyzwyczajona jesteś do tej pierwszej.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2007 13:05:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
czy można postawić 2 systemy na 1 komputerze (98 i xp), bez formatowania, mając postawiony winxp, aby można było także odpalić win98? z tym, że nie chcę wszystkiego od nowa wrzucać, a mam postawiony system xp... szukałem na różnych stronach, a znalazłem tylko, że trzeba postawić system 98 na początek, a ta opcja mi trochę nie pasuje,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2007 17:04:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
win98 jest taki mądry, że wykryje, że coś jest na dysku i się nie zainstaluje, bo wie lepiej...

ale wydaje mi się, że coś takiego da się zrobić za pomocą programu Partition Magic...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2007 21:42:11 

Rejestracja:
sob, 27 maja 2006 19:41:52
Posty: 225
Dla Ciebie Smoku wygrzebałem taką instrukcję :)

Ten problem zna każdy: mamy jakąś nową wersję Windows - na przykład XP - i chcemy jeszcze zainstalować starsze wydanie Okienek. Oczywiście czekają nas kłopoty podczas uruchamiania komputera. Nie będziemy mogli załadować XP-ka


Nieco gorzej bywa wtedy, gdy na komputerze z Windows XP chcemy zainstalować Okienka z numerem 98. Ale oczywiście można to zrobić.

Najpierw płyta
Zakładamy, że Windows XP "okupują" dysk FAT 16/32 oznaczony literą C:. Niestety, w innym przypadku całej opisanej dalej procedury nie uda nam się przeprowadzić. Ponadto powinniśmy przygotować osobną partycję dla Windows 98 i sformatować ją jako FAT 16/32.
Uruchamiamy teraz system operacyjny Windows 98 z dyskietki lub płyty CD-ROM i startujemy setup starych Okien. Przeprowadzamy normalną procedurę instalacyjną. Kiedy zostaniemy zapytani, w którym katalogu chcemy zapisać pliki systemowe (domyślnie będzie nim C:\WINDOWS.000), zmieniamy lokację. Po zakończeniu instalacji czekamy na uruchomienie systemu operacyjnego. Rzecz jasna wystartuje ten z numerkiem 98.

Poprawki w bootloaderze
Musimy teraz zmienić program ładujący system w taki sposób, aby możliwe było uruchomienie obydwu wersji Okien. Przygotowujemy dysk startowy Windows 98 i dodatkowo tworzymy za pomocą Notatnika plik tekstowy o następującej zawartości:
L 100 2 0 1
N C:\BOOTSECT.DOS
R BX
0
R CX
200
W
Q

Zapisujemy zbiór na dyskietce, nadając mu np. nazwę boot.scr. Resetujemy komputer i uruchamiamy go, korzystając z dyskietki startowej. Gdy na ekranie zobaczymy znak zachęty (A:\>), wpisujemy polecenie:

DEBUG <BOOT.SCR

Teraz musimy skorzystać z płyty instalacyjnej Windows XP.

Wracamy do XP-ka
Resetujemy komputer i ponownie go uruchamiamy - ale tym razem sięgamy po płytę z Windows XP. Zostaniemy poinformowani o tym, że na dysk twardy skopiowano kilka plików, a następnie zapytani, czy chcemy zainstalować system "od zera" czy też naprawić istniejącą już instalację Okien. Wybieramy opcję Napraw.
Musimy zdecydować, którą instalację Windows XP zamierzamy naprawiać. Zazwyczaj na dysku jest tylko jedna, wybieramy więc właśnie ją. Jeżeli instalator zażąda podania hasła administratora, wpisujemy je. Po ujrzeniu znaku zachęty wydajemy komendę fixboot. Na pytanie, czy chcemy zmodyfikować rekord ładujący, odpowiadamy twierdząco, wyjmujemy płytę CD z napędu i "normalnie" uruchamiamy peceta. Teraz możemy już wybrać, który system operacyjny powinien wystartować.


Powodzenia !

Pozdrawiam
Adam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 grudnia 2007 22:57:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
Dzięki, już wkrótce wypróbuję tę procedurę !

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 grudnia 2007 10:35:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Bardzo dobry i darmowy program do obróbki zdjęć. Mój brat grafik mówił mi, że praktycznie zastępuje Photoshopa lub cokolwiek innego na doskonałym poziomie. Z racji swej darmowości jest nieco surowy.

http://www.rawtherapee.com/index.php

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 stycznia 2008 21:14:40 
czy można w jakiś normalny, prosty sposób oglądać w necie telewizję ? chodzi mi o tvn i ale kino.
ja mam program jlc's internet tv i bardzo fajne to jest, mogę pooglądać amerykańskie stacje tylko czemu polskie nie chcą chodzić?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 stycznia 2008 14:16:48 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
smok, mozesz skorzystać z virtual pc. postaw tam 98. bedziesz mial odpalone jednoczesnie dwa windowsy, wiec najpierw sprawdz czy komp to uciagnie. sprawa o tyle wygodna, że możesz z virtualnym pecetem robic co dusza zapragnie, bez konsekwencji dla kompa prawdziwego:)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 stycznia 2008 21:04:16 
znowu podbije wątek :)

czy istnieje program który potrafiłby zamienić wav na mp3 nie po jednym utworze tylko kilkaset na raz? albo chociaż po kilkadziesiąt...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 stycznia 2008 21:05:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
foobar2000 + lame

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 514 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group