Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 22:56:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 34  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 listopada 2005 11:37:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21463
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
panek pisze:
* Jak to jest rozwiązane z tymi superpromocjami? Czy sklep przeceniając płytę z 50 zł do 5 zł nadal płaci wytwórni odsetki jak za 50 zł? Gdyby tak nie było, tj. płacił odsetki od 5 zł, to by się niewiele to różniło od piractwa.


Za promocje, w ktorych ceny z powiedzmy 50 - 45 zl spadaja do 30 zl, odpowiadaja firmy plytowe, poniewaz to one obnizaja ceny swoich wydawnictw. Przewaznie sa to "klasyczne" albumy znajdujace sie juz co najmniej 10 lat na rynku, choc jak pokazuje rzeczywistosc nie jest to zelazna zasada, bo i plyty wydane dwa, trzy lata temu mozna tez dostac w tej ofercie. Czasami cena jest opuszczana jeszcze nizej (np. do poziomu 19 zl), ale odnosi sie to przewaznie do tzw. "tanich" plyt czyli glownie skladanek, "best offow" itd, wiec trudno znalezc w tej ofercie cos z regularnej dyskografii wykonawcy. Oprocz tego wydawnictwa propnuja tez ciekawe rozwiazania w postaci tzw "dwu-" lub "trzypakow", czyli kilku pozycji zapakowanych do oficjalnej dyskografii. Przewaznie ich cena jest o kilka zlotych nizsza od tych samych plyt kupionych osobno, ale czasami, te roznice w cenach sa naprawde kolosalne (nie pytajcie mnie czy to zasluga sklepu, czy wydawcy), np. pamietam, ze kiedys "trzypak" plyt Manu Chao w Media Markt kosztowal 35 zl, podczas gdy kazda z tych plyt osobno kosztowala 36 zl. :shock: Podobnie ma sie teraz sprawa z "dwupakiem" Interpolu, ktore kosztuje 54 zl, podczas gdy za sprzedawany z osobna "Antics" trzeba zaplacic 56 - 58 zl.

Jezeli natomiast chodzi o promocje "koszowe", to tu juz decyduje sklep i do takiej oferty trafiaja przewaznie plyty smieciowe (czyli wszelkie jednosezonowe gwiazdki, plyty z muzyka biesiadna oraz kolejne skladanki z serii "viva top"), plyty, ktore z rozmaitych powodow zostaly przez sklep uznawane za "niesprzedawalne" (czasami decyduje o tym pekniete pudelko, czy naddarta wkladka, a czasem okres, ktory dana plyta przestala na polce w sklepie nie budzac niczyjego zainteresowania), a takze plyty, ktore trafily tam przypadkiem, lub przez pomylke. Te dwa ostatnie przypadki sa najbardziej interesujace, bo pozwalaja czasami (choc rzadko) trafic na niezle "skraby" (w moim przypadku byly to: wspomniana wczesniej plyta Current 93, dwuplytowa skladanka singli Discharge za 8 zl, kaseta video z teledyskami the Cure za 5 zl i pierwsza, zremasterowana plyta Adama Anta za 20 zl).

Zdrowka zycze

PS: Jeszcze jedno. Jesli szukacie jakiejs konkretnej plyty, to proponuje nie kupowac jej w pierwszym lepszym sklepie, tylko jesli macie czas, to troche pojezdzic i poszukac. Pomimo tego, ze teoretycznie kazda siec powinna miec ujednolicone ceny, to praktyka pokazuje cos zgola innego. Np. plyty Birthday Party w empiku w Galerii Mokotow kosztuja 44,99 zl, natomiast w empiku w Galerii Centrum kosztuja 56-58 zl. Natmiast plyty z Warnera objete promocja kosztuja w Galerii Centrum 29 - 32 zl, a w Galerii Mokotow i Promenadzie sa po "satrach" cenach. Podobnie ma sie sprawa z Media Marktami.
PS2: Plyty z promocji Warnera najlepiej kupowac wlasnie w empiku w Galerii Centrum, a nie w Media Marktach, bo choc w tym drugim sklepie ceny regularnych plyt sa troche nizsze od empikowych, to te "warnerowe" sa o 5, 6 zl drozsze.
PS3: Liste przecenionych plyt z Warnera znajdziecie tutaj:
http://www.gigant.pl/html/promo_lista_det.asp?pr=15&ac=4&sid=
i tutaj: http://www.gigant.pl/html/promo_lista_det.asp?pr=141&ac=4&sid=...
Jesli zamierzacie kupic wiecej niz trzy plyty, to tez polecam ten sklepik internetowy (http://www.gigant.pl), bo solidnie realizuja zamowienia i maja niezly interfejs i system informowania klienta o realizacji zamowienia.
PS4: Alem sie rozpisal :shock:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 listopada 2005 12:58:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7700
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Pet pisze:
Alem sie rozpisal


A i tak nie do końca odpowiedziałeś na moje pytanie. O tym, że wytwórnie obniżają ceny (wydając np. płyty bez książeczki itp. - choć zawsze wydawało mi się, że akurat koszt książeczki jest znikomą częścią ceny, ale mogłem się mylić), to wiem. Bardziej interesuje mnie, czy przy zakupie płyty za pięć złotych traci sklep* (bo zapłacił wytwórni normalną cenę, czasem wyższą niż ta ostatecznie zapłacona przez klienta), czy wytwórnia i wykonawca (bo zamiast spodziewanych odsetek od normalnej ceny, dostaje odsetki od innej niż w umowie ceny). Jeżeli byłoby tak, jak w drugim przypadku, to jest to łamanie umowy, a sklep (i jego klient, choć nieświadomie) jest paserem.

Oczywiście, jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, nie będę jej od ciebie żądał. Może ktos inny ją zna?





*) Wtedy to sprawa sklepu i nic mi do tego. Nawet niespecjalnie coś do tego twórcy, nawet jeżeli uważa, że taka cena psuje mu prestiż. Choć, jako jeden z argumentów przeciw piractwu padł taki, że niższe zyski wymuszają wyższe ceny. Zatem niższe zyski na płytach mogą wymusić wyższe marże np. na odtwarzaczach ;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 listopada 2005 13:07:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21463
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
panek pisze:
Oczywiście, jeśli nie znasz odpowiedzi na to pytanie, nie będę jej od ciebie żądał. Może ktos inny ją zna?


Fakt, tak sie rozpisalem, ale w sumie nie odpowiedzialem... juz nadrabiam. Z tego co wiem, w przypadku plyt, ktorych ceny sa obnizane przez wydawce, to sa one dostarczane do sklepu w specjalnych pakietach juz po nizszej cenie, a sklep sprzedaje je juz w tej obnizonej cenie nic nie tracac. I dlatego czasem zdarzaja sie kuriozalne sytuacje, ze np. starsze wydanie (nie remasterowane, bez bonusow itd) jest znacznie drozsze od nowych wydan ze wzbogaconym materialem. Natomiast co do wersji z ubozsza ksiazeczka, to rozumiem, ze chodzi Ci o akcje, ktora jest od niedawna prowadzona, czyli plyty z nalepka "Ludzka Cena". To jest jeszcze inna sprawa, bo chodzi o wydawanie dwoch wersji plyt (jesli dobrze zrozumialem wywiad z jakims bonzem z firmy fonograficznej): jedno mialo by byc "normalne", a drugie ubozsze (np. z uproszczona wersja booklet-u). Natomiast przy sprzedazy plyt z kosza traci sklep, bo woli obnizyc tak radykalnie ceny i zarobic cokolwiek, niz trzymac niechodliwe plyty w magazynach, pomimo tego, ze zaplacil za nie wydawcy wiecej niz cena za jaka ostatecznie puszcza ja do sprzedazy.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 listopada 2005 16:33:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
http://www.gigant.pl/html/produkt.asp?p ... nvwia&sid=

No proszę. Jakieś półtora roku temu udało mi się tą płytę kupić za jakieś 35 zł :)

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 listopada 2005 16:40:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21463
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Bartek Z. pisze:
http://www.gigant.pl/html/produkt.asp?p=adbshtlahswilmbnvwia&sid=

No proszę. Jakieś półtora roku temu udało mi się tą płytę kupić za jakieś 35 zł


A gdybys staral sie ja kupic teraz na allegro to dorwalbys ja za 26 zl ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 listopada 2005 16:43:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Ożesz Ty Pecie. Teraz jak będę chciał kupić jakąś płytkę to będę się z Tobą kontaktował! :wink:

Zdrowka zycze

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 listopada 2005 16:51:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21463
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Bartek Z. pisze:
Ożesz Ty Pecie. Teraz jak będę chciał kupić jakąś płytkę to będę się z Tobą kontaktował!


Polecam sie ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 listopada 2006 23:33:11 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Nawiązując do któregoś z wcześniejszych postów. Pomyślałam sobie, ile kosztowałaby płyta bezpośrednio od muzyka... znaczy po prostu bez marży sklepowej - może drożyzna płyt jest winą sklepów dających nieograniczoną marżę? Lepiej żeby większą sumę zarobił zespół jeśli już, niżby sklepikarz miałby z tego ciągnąć lwie zyski. Tak mnie się zdawa... :wink:

Hmm windows mam oryginalny, ale to dzięki dzadkowi bo dał na to kasę...

Z kupnem płyt jest problem bo raz, że nie zarabiam, a dwa, u mnie w mieście nie ma emipiku,w księgarni dobrej płyty nie znajdziesz... Ale staram się kompletować płyty z czasem. Na razie mam mało, w przyszłości sobie wszystkie powoli podokupuję... Najgorsze, że jak brałam Taniec Szkieletów, to uszło mej uwadze, że biorę kasetę...
:cry: A teraz znów na płytę wydawać... :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 listopada 2006 14:31:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1088
Skąd: z Catanu
A ostatnio krąży taka miejska legenda, że jakiś procent z ceny pustej płyty idzie dla artysty.

A kasetę można sobie przegrać na płytę. Trzeba mieć tylko odpowiedni program, np. Nero SoundTrax. Nie próbowałem nigdy, ale wiem, że się da.

Szkoda, że nie ma już kaset, bo były tańsze.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 listopada 2006 14:47:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
kasetę można przegrać na płytę, podłączając kabel z wejścia mikrofonowego w komputerze, do wejścia słuchawkowego w magnetofonie. Tylko nie należy puszczać tej muzyki dość głośno, bo się dźwięk przesteruje, lepiej podgłośnić potem w jakims programie. Nagrywać można w każdym programie do rejestracji dźwięku, a wiele jest za darmo w sieci.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 listopada 2006 16:38:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
ostatnią kasetę kupiłem w 2002 roku. od tej pory tylko płyty. tak jest o wiele lepiej ! (choć czasem winylowa nostalgia się włącza ;) )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 listopada 2006 18:35:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7700
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Cytat:
A ostatnio krąży taka miejska legenda, że jakiś procent z ceny pustej płyty idzie dla artysty.


Ta legenda miejska nazywa się Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 listopada 2006 21:10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1088
Skąd: z Catanu
Że jak się kupi taką płytę:
Obrazek
to coś idzie dla na przykład Armii?

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 listopada 2006 21:52:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7700
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Nie wiem, jak to w praktyce rozwiązuje ZAIKS, ale
ustawodawca w art. 20 ww. ustawy pisze:

1. Producenci i importerzy:
[...]
3) czystych nośników służących do utrwalania, w zakresie własnego użytku osobistego, utworów lub przedmiotów praw pokrewnych, przy użyciu urządzeń wymienionych w pkt 1 i 2
– są obowiązani do uiszczania, określonym zgodnie z ust. 5, organizacjom
zbiorowego zarządzania, działającym na rzecz twórców, artystów wykonawców, producentów fonogramów i wideogramów oraz wydawców, opłat w wysokości nieprzekraczającej 3 % kwoty należnej z tytułu sprzedaży tych urządzeń i nośników
2. Z kwoty uzyskanej z tytułu opłat ze sprzedaży magnetofonów i innych podobnychurządzeń oraz związanych z nimi czystych nośników przypada:
1) 50 % – twórcom;
2) 25 % – artystom wykonawcom;
3) 25 % – producentom fonogramów.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 listopada 2006 22:10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
kurcze... temat już dość daleko zaszedł ale cóż... moim zdaniem sprawa ma się tak: piractwo np jeden płyty to tak jak wziąć z kieszeni artysty dziesięć czy ile tam złotych. Z drugiej strony płyty nie są tanie jednak kto szuka ten znajdzie w Poznaniu jest kilka wybitnie tanich punktów w których można np negocjować ceny, jest też dużo płyt komisowych w cenach nie wyższych niż 20zł. Np Używany ale w bardzo dobrym stenie st anger kupiłem(mowa o wersji z dvd w digipaku) za 15 zł.
Mowa np o małym sklepie na głogowskiej 36 z tym że muzyka wyłącznie rockowa :mrgreen: (ale się reklama z tego zrobiła). Problem jest jednak z zabezpieczonymi płytami co mam zrobić jeśli digipack nie nadaje się do samochodu lub mój odtwarzacz lekko zarysowuje płyty? chciał bym nagrać a nie mogę....
Internetu używam raczej jako rozpoznania tzn ściągam pare kawałków jak mi się podoba to drogą kupna nabywam ową płytę jeśli nie to dłużej nie zaśmiecają mi takie mp3 miejsca na dysku.
No i to by było na tyle.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 499 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 34  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group