Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 04 czerwca 2024 23:16:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: studia...?
PostWysłany: czw, 08 czerwca 2006 14:05:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Ja chyba nie jestem dobrym przykładem, bo studiuję już prawie 8 lat Historię- vel histerię. Jedno co moge powiedzieć. Przytoczyć fajne powiedzenie, które kiedys usłyszałem- "Chcesz znienawidziec swoje hobby, zacznij je studiować" :lol: heheh.
Polecam studia za granicą. Rzeczywiscie otwieraja, poszerzają horyzonty. Podróże kształcą. Tylko żebysnie trafił na wyspę Ultima Thule. :wink:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 czerwca 2006 16:52:59 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:28:10
Posty: 684
Skąd: mazowiecka wiocha
K.T.W.S.G. pisze:
Nie mogę się jednak zgodzić z tym, co napisałeś. DOWIEDZIEĆ się możesz pewnie tyle samo na UW, co w Anglii

Ogolnie rzecz biorąc tak, masz racje.
Nie miałem jednak na myśli tego że uczelnie np w UK sa gorsze. Nie śmiałbym tego powiedzieć choćby z tego względu że nigdy tam nie studiowałem. Mi chodziło o zupełnie inny niuans. Dziedzina archeologii, która mnie interesowała podczas mojej przygody, dotyczyła po prostu "naszych" terenów - słowiańszczyzna wczesneśredniowczna, czy też już pod koniec archeologia Bałtów (oględnie rzecz ujmująć tereny Mazur, Suwalszczyzny itd.) My tu w Polsce mam taką przewage, że badania są prowadzone u nas, co daje nam oczywiście większe szanse poszerzania wiedzy. Mamy też ułatwiony dostep do literatury, konferencji itp.
Dlatego m.in. nie mogłem zgodzic się z Finrodem.

Kolejny argument to jeśli chodzi o Egipt który wspomniałeś,(albo Syria). Polacy są naprawde teraz mocni w tej działce. Co też świadczy o tym że u nas wcale nie jest tak źle. Trzeba oczywiście znacznie więcej wysiłku w to włożyc, ale da się.

Zgadzam się też, że z nakładami na nauke w Polsce jest beznadziejnie.
To jest napewno duży minus studiowania tutaj i masz racje tam są większe szanse.
W Polsce to SKANDAL, po prostu partyzantka.
Wiem ile pieniędzy jest przeznaczane na badania. Nie będe tu operował liczbami, ale jest to naprawde żenujące...
Generalnie szkoda gadać..
Nie mówiąc już o tym, że perspektyw na prace w zawodzie po studiach raczej brak. Wiem coś o tym niestety.

Paradoksalnie lepiej jest mam wrażenie na misjach zagranicznych. Pewnie są to wyjazdy bardziej medialne, można znależć sponsorów. Bardziej interesujące i spektakularne jako news jest odkrycie kolejnego grobowca w Egipcie niż cmentarzyska na Suwalszczyźnie.
Szkoda że nie jest tak fajnie, jeśli chodzi o finanse jak na zachodzie.

W archeologii jest to więc tak, że zależy to czy taki wyjazd ma sens troche od tego czym się konkretnie interesujesz.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 czerwca 2006 21:30:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3787
KoT pisze:
ja studiowałem prawo na Uniwersytecie im. Bolesława Bieruta we Wrocławiu... i skupiałem się na tym, żeby zdać na nasępny rok... i nie było z tym letko... a w przerwach graliśmy w piłkę i brydża i to była najlepsza część z całych studiów...


póki co idę drogą kota :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 czerwca 2006 10:10:58 
K.T.W.S.G. pisze:
u nas na poziomie pierwszych trzech lat studiów żaden wydziałowy zespół badawczy nie dopuści studenta do badań - co najwyżej na zasadzie robola od najczarniejszej orki.

hehehehehehehe! tru tru... potwierdzam jako studentka pierwszego roku archeologii i czwartego arabistyki buhahahahaha. ale luz! zamierzam się wbić na Cambridge :wink:

i jeszcze
K.T.W.S.G. pisze:
w Polsce udało mi się zdobyć dość prestiżowy grant rządowy na całkiem konkretne pieniądze. Załatwianie tego trwało ROK i wiązało się z potężną ilością biurokratycznych procedur.
ou jea! mój tato ma teraz tak właśnie że do przyznania grantou brakuje mu 0,5 punktu (jest szefem katedry roślin leczniczych w Pozen) i ma ogromne problemy biurokracyjne wciąż i wszystko jest uzależnione od tego kto będzie recenzował projekt- jak ktoś z 'konkurencyjnego' polskiego uniwersytetu to klops.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 czerwca 2006 10:45:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Atom pisze:
Kolejny argument to jeśli chodzi o Egipt który wspomniałeś,(albo Syria). Polacy są naprawde teraz mocni w tej działce. Co też świadczy o tym że u nas wcale nie jest tak źle. Trzeba oczywiście znacznie więcej wysiłku w to włożyc, ale da się.

Są mocni, ale niestety rozchodzi się o to:
Atom pisze:
z nakładami na nauke w Polsce jest beznadziejnie.

:)
Kasa, kasa, kasa. A raczej jej brak. Ucząc się (pozostając w archeologii) np. metodyki badań terenowych, różnych metod prospekcji terenowej, poznaje się tylko teorię, gdyż w naszych realiach nie ma kasy na sprzęt, na badania etc. (dobrze pewnie znasz Atomie komentarze polskich archeologów w podręcznikach: "niestety w polskich realiach...", "metoda powszechnie używana na Zachodzie", "ze względu na duży koszt..." etc. etc.).
Student na badaniach to faktycznie głównie czarna robota, ale w sezonie badawczym poza obowiązkowymi praktykami jest masa innych wypraw w teren. Przed praktykami jadę kopać wczesnośredniowieczną wioskę, łącznie będzie 8 osób - 7 studentów i młoda, świeżo upieczona pani archeolog. Gorzej jest z udziałem studentów w badaniach w fazie powykopaliskowej. :wink:

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 czerwca 2006 15:35:11 
Stiw, najważniejsze żebyś nie szedł tam gdzie Hulagu, bo w jego wypadku studia nic nie dają :wink: :hahaha:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 czerwca 2006 16:38:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Ja natomiast polecam szczególnie Turystykę. Jedynie słuszna urawniłowka z poetycką weną.

:killer: :dupa:

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 czerwca 2006 20:50:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
3bajki pisze:
Stiw, najważniejsze żebyś nie szedł tam gdzie Hulagu, bo w jego wypadku studia nic nie dają Wink



hehe z Twojej wypowiedzi wyglada że to nie wina studiów ;) ( no offence ;) )

hehe btw dzieki za Wasze sugestie eee... geniuszem nie jestem hehe ale dalej nie mam pomysłu :| pozdro !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 czerwca 2006 21:49:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
hehe pozdro hehe

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 09 czerwca 2006 22:52:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
hehe


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 czerwca 2006 09:31:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14868
Skąd: wieś
K.T.W.S.G. pisze:
Nie zrozumcie mnie źle - ja nie mówię, że polskie uczelnie są słabe. One są - przynajmniej potencjalnie - bardzo bardzo dobre i na pewno oferują (jak się chce z tego skorzystać) wysoki poziom merytoryczny. Brakuje im jednak i jeszcze długo będzie brakowało PIENIĘDZY i warunków....


Ciekawie to wszystko opisałeś Kacper. Ja ze względu na pieniądze podjąłem właśnie kroki, żeby zmienić i pracodawcę i kraj pracy. Mam dość pracowania na 2-3 etaty, bez czasu na jakiekolwiek badania (czyli czytanie, czytanie i czytanie).

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 czerwca 2006 11:54:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Znaczy co, Gravi? Wyjeżdżasz w świat?.... :(

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 czerwca 2006 12:56:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14868
Skąd: wieś
Tak. :|

Dlatego właśnie na wyprawie mnie nie będzie...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 10 czerwca 2006 17:14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 08 czerwca 2006 19:02:11
Posty: 122
Skąd: Łazy
pomysl co lubisz, umiesz, rozumiesz i sró na dany kierunek...

_________________
Po to aby "...jeść czy żyć?..."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 czerwca 2006 23:19:31 
Gravi- :| !!!!!!!!!!!


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group