Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 24 maja 2024 14:26:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 103  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 stycznia 2008 14:47:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
BartZ pisze:
Uwielbiam jeździć, zajebiście mnie to relaksuje!

Też tak mam. :D

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 stycznia 2008 17:57:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
BartZ pisze:
Uwielbiam jeździć, zajebiście mnie to relaksuje!

pablak pisze:
Też tak mam.

hehe, panowie :piwo: Szkoda tylko, że w moim przypadku większość osób boi się puszczać mnie za kółko argumentując swój niepokój tym, że jestem dziewczyną :evil: Niech no się tylko swojej machiny dorobię to skopię im tyłki,o! :horsie

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 stycznia 2008 17:59:35 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3422
BartZ pisze:
Uwielbiam jeździć, zajebiście mnie to relaksuje!

Mnie też. Wręcz zasypiam za kółkiem :| .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 stycznia 2008 18:08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
Erkej pisze:
Wręcz zasypiam za kółkiem

ja z kolei mogłabym jeździć i jeździć, zawsze przywraca mi to humor i budzi do życia... Ehh, jak tylko przypomnę sobie czasy, kiedy przygotowując się do egazminu jeździłam codziennie... Nie wiem, może to poprostu kwestia genów?

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 stycznia 2008 19:24:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Znam też pewnego forumowicza, którego spotkałem kiedyś w Poznaniu o 4 nad ranem na stacji benzynowej. Zapytany co robi o tak nieludzkiej porze stwierdził, że musi się gdzieś przejechać. Teraz bardziej relaksuje go latanie samolotem...

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 13 stycznia 2008 19:53:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
BartZ pisze:
Teraz bardziej relaksuje go latanie samolotem...

hehe no ciekawe kto to taki :wink:

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 stycznia 2008 22:38:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17999
W piątek wjeżdżając do tunelu pod rondem w Katowicach,dostałem kamyczkiem w przednią szybę (chyba kamyczkiem ,równie dobrze mógł to byc haczyk z procy albo śrut z wiatrówki ).Efekt ? Najpierw mały paseczek taki pięciocentymetrowy,dzisiaj już dwudziestopieciocentymetrowy..szyba do wymiany. Wcale bym się nie zdziwił jakby uszkodzenie to nie powstało z "przyczyn naturalnych" a było by spowodowane ingerencją jakiegoś "niedobrego człowieka".Takie teraz mamy czasy...

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 stycznia 2008 23:42:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
jeździmy teraz peżotem takim trochę bagażowym :wink: nissan stoi w serwisie nadal. elrond na nowo przyzwyczaja się do manualnej skrzyni biegów.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 stycznia 2008 12:45:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
WUKA70 pisze:
dostałem kamyczkiem w przednią szybę (chyba kamyczkiem ,równie dobrze mógł to byc haczyk z procy albo śrut z wiatrówki ).Efekt ? Najpierw mały paseczek taki pięciocentymetrowy,dzisiaj już dwudziestopieciocentymetrowy..szyba do wymiany

Szyby można skleić - są magicy, którzy to robią. Ale zwykle tylko wtedy kiedy pęknięcie ma do 5 cm. Nawiercają mały otwór na końcach pęknięcia i trzeba z tym pojeździć kilka dni, żeby zobaczyć czy pęknięcie idzie dalej. Jeżeli nie, to klejenie powinno załatwić sprawę.
U mnie było pęknięcie ok. 20 cm., tylko jeden fachowiec się podjął naprawy, nawiercił otwór, pojeździłem trochę, skleił mi to i póki co pęknięcie nie postępuje. Ale to dopiero 2 tygodnie minęło - zobaczymy co będzie dalej.
A co ciekawe to powodem pęknięcia mojej szyby była źle ustawiona zbieżność. Wg. pana fachowca, na tzw. samoczynne pęknięcia szyby duży wpływ mają wszelkie problemy z przednim zawieszeniem, co wydaje się logiczne, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę chyba.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 stycznia 2008 17:26:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17999
Wielki Bart pisze:
Wg. pana fachowca, na tzw. samoczynne pęknięcia szyby duży wpływ mają wszelkie problemy z przednim zawieszeniem, co wydaje się logiczne, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę chyba.

..kiedyś w samochodach marki Skoda Faworit,żeby wzmocnić zawieszenie z przodu ,montowano pod maską taki pręt ,który szedł od spręzyny do sprężyny (tych od zawieszenia,w których znajdują się amortyzatory).Efekt tych magicznych zabiegów to usztywnienie zawieszenia ,oraz ......pęknięcie przedniej szyby.Mój brat miał założony taki wynalazek ...i pękniętą szybę.
Ja z moją "służbową" szybą jadę w poniedziałek do rzeczoznawcy.Pęknięcie to ma już ok. 30 cm, no i Auto Casco jest...
O zabiegach z plombowaniem szyby słyszałem ,tylko dla mnie to nie jest niestety rozwiązanie.Kontrola policyjna na drodze wiąże się z mandatem i zabraniem dowodu rejestracyjnego.No i w tym roku mam pierwszy przegląd (auto będzie miało 3 lata),a tam to na pewno już zostało by "zdyskwalifikowane"

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 stycznia 2008 17:38:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 21:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
bardzo lubie jeździć samochodem i chyba muszę pomyśleć nad kursem prawa jazdy,bo narazie tylko na wsi siadam za kółkiem-->no chyba,że zastosuję metodę mamy-wsiadła w Wawie jako kilkuletnia dziewczynka(umiała już trochę jeździć) i dziadek wystraszony za nią biegł i krzyczał,że ma się zatrzymać :mrgreen:

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 stycznia 2008 19:24:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
dziś jedna pani na basenie mi powiedziała, ze można robić prawo jazdy na automacie i też na automacie się wtedy zdaje egzamin. czy ktoś słyszał o czyms takim? czy to prawda?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 stycznia 2008 19:34:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7640
Skąd: Kraków
Może się jej pomyliło z egzaminem z teorii, zdawanym na komputerze ? Bo na automacie to ponoć można, ale licencję lotniczą robić na dany typ samolotu :lol: ale na szczegółach się nie zanm, więc nie będę więcej na ten temat pisał. Nigdy nie słyszałem, żeby w Polsce była taka możliwość, o jakiej napisała natalia . :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Ostatnio zmieniony śr, 06 lutego 2019 12:23:40 przez jpl, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 stycznia 2008 19:48:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
jpl pisze:
Bo na automacie to ponoć można, ale licencję lotniczą rrobić na dany typ samolotu ale na szczegółach się nie zanm, więc nie będę więcej na ten temat pisał. Nigdy nie słyszałem, żeby w Polsce była taka możliwość, o jakiej napisała natalia .

jak na mój łeb to natalii chodzilo o automatyczną skrzynię biegów a nie o symulator...
Szczerze mówiąc nie słyszałam o takiej możliwości, ale wydaje mi się, że lepiej jest nauczyć się jeździć na manualu i potem przestawić się na automat niż odwrotnie. Ja osobiście nie lubię automatów - za mało jest tam do roboty :wink:

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 stycznia 2008 20:27:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Inverness pisze:
Ja osobiście nie lubię automatów - za mało jest tam do roboty

ciekawa opinia:)
jak na stanie w korkach po W-wie automat jest optymalny
jakiś miesiąc temu przesiadłem sie po paru latach przerwy na manuala i pierwsze parę dni było dośc widowiskowe. Uzycie jedynki i dwójki zdecydowanie ponadnormatywne. Ale po kilku dniach idzie się przyzwyczaić.

Co do egzaminu to nie wiem czy jest taka możliwośc ale zalecałbym tak jak Inverness. Mam znajomego, który przez lata jeździł tylko na manualu i teraz boi się wsiąść do samochodu ze skrzynią manualną. Trochę to ułomność. I w ogóle prawo jazdy na manualu brzmi mi zbyt amerykańsko.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 103  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group