Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 20:16:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lutego 2012 21:50:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 05 lutego 2008 00:32:44
Posty: 3641
a, o, to ja też dziś to widziałam :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lutego 2012 22:42:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
Może od kilkunastu dni, ale chyba wczoraj było najbliżej! Dziś też bardzo pięknie, ale wczoraj, w przerwach między chmurami były we troje jakby w jednym kadrze :-)
No i Mars popod Lwem, odkąd gravi mi powiedział, że to Mars, to widzę, że się czerwieni.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 lutego 2012 15:59:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10043
gravi pisze:
Z tego co pamiętam, to jak jest bardzo jasna, to jest dalej, ale za to widać jak gdyby całą tarczę (tak jak Księżyc w pełni). I odwrtonie - jak bliżej, to wtedy nie widać całej tarczy, tylko jakby sierp.

O, ciekawa sprawa! A ona teraz faktycznie taka okrągła, że aż widać to gołym okiem. Zaczynam żałować, że jednak nie mam lornetki.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2012 11:39:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17331
Skąd: Poznań
Dziś wieczorem powinien być widoczny piękny układ. Od lewej do horyzontu: Xiężyc, Jowisz, Wenus i nisko Merkury.
Byle niebo było pogodne... co akurat dzisiaj może być trudnym do spełnienia warunkiem.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2012 13:18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
Merkurego bym chętnie zobaczył. Jak dziś to może jutro wobec tego się uda.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2012 19:11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10043
Mam tu piękne czyste niebo. Wenus piękna jest, Jowisz piękny jest, Księżyca jeszcze nie widać stąd, z okna, za to nisko nad horyzontem, na zachodnim niebie jeszcze nie całkiem ciemnym, świeci coś - może to i Merkury. Wszystkiego naraz nie dam rady zobaczyć niestety. Jak się Księżyc wyłoni, to Merkury się schowa...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2012 19:28:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
Fengari pisze:
może to i Merkury


To musi być Merkury. Ja niestety nie widziałem. Za nisko mieszkam

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2012 19:49:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10043
Ano musi, zgadza się, sprawdziłam.

Za to na południowym niebie powinien być widoczny wielki Syriusz. Ja niestety nie widzę, nie wiem, czy światła z miasta go zagłuszają (notabene, przepięknie dziś się prezentuje rozświetlona panorama Warszawy przy tak czystym powietrzu!), czy po prostu jest on poza zasięgiem mojego widoku stąd.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2012 19:52:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
Ja w Olsztynie nie miałem nigdy problemu z Syriuszem, więc raczej to drugie, to znaczy nie widać go z Twojego okna.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 marca 2012 20:17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10043
W sumie to nie wiem. Nie widzę stąd żadnych gwiazd z tamtej części nieba (ale liczyłam, że taką wielką to może zobaczę) - mieszkam w dość specyficznym miejscu, gdzie nie jest przesadnie jasno, za to pas świateł miejskich leży między mną a tamtymi gwiazdami i swoje robi... zwłaszcza, że ten Syriusz w miarę nisko jest. Szkoda...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 marca 2012 21:26:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
A czy widział kto wczoraj przepiękny wieniec gwiazd wokół Księżyca? Już nie planety, one są teraz dość daleko, ale właśnie wieniec gwiazd - trochę takimi parami się poukładały, "u góry" Woźnica z charakterystycznymi dwoma gwiazdami, które kiedyś nazwałem oczami zimy, bo całą zimę widać je zewsząd, z lewej nieco u góry - Bliźnięta, z lewej nieco u dołu - dwie gwiazdy Małego Psa, syriuszowego krewniaka (sam Syriusz też nieopodal, ale niżej) a od prawej dużo jasnych gwiazd wokół Oriona, zwłaszcza te dwie górne.
Dzisiaj też tak ładnie świecą, ale najlepiej było wczoraj, bo Księżyc był dokładnie pośrodku tego rozświetlonego kręgu. I widać było na górnym Mokotowie na ulicy, bo gwiazdy świecą tak jasno, że miasto ich nie zagłusza.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 marca 2012 23:02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
arasek pisze:
Od lewej do horyzontu: Xiężyc, Jowisz, Wenus i nisko Merkury.


widzielismy dziś podczas spaceru księżyc, jowisz i wenus. wenus bardzo jasna.

po drugiej stronie księżyca jakaś jasna planeta o kolorze pomarańczowym według mnie. ale nie w jednej linii, trochę niżej. co to?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 marca 2012 00:11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17331
Skąd: Poznań
To powinien być Mars.
Pożyczyłem dziś lornetkę i oglądałem to wszystko. Najbardziej wzruszyłem się, gdy zobaczyłem przez nią - mimo miejskiego nieba i światła od naszego księżyca) satelity Jowisza. Oglądałem to samo co Galileusz 402 lata temu!
Trzeba by się wybrać za miasto by więcej widzieć, no i podczas nowiu. Może zrobimy kiedyś taki wypad? Ludzie+lornetka+grzane wino z termosu :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 marca 2012 01:08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10043
Cytat:
A czy widział kto wczoraj przepiękny wieniec gwiazd wokół Księżyca?


Księżyc wczoraj późno wlazł mi w okno, nie widziałam co dookoła niego świeci. Za to on świecił mi ostro prosto w ryj, kiedy położyłam się spać. Nie szkodzi, lubimy się z nim. ;)
Za to teraz widzę, że faktycznie jest otoczony, nie z bardzo bliska (spodziewałam się jakiegoś ścisłego wianka ;) ), ale ciekawe to, faktycznie.

A ja dziś chyba jednak zobaczyłam Syriusza. Jakoś inaczej dziś niebo wyglądało na południu, jeszcze bardziej przejrzyste niż wczoraj i widać gwiazdy nawet z tamtej strony, z wyjątkiem tych niżej położonych. W każdym razie Orion świecił pięknie i widać go było bardzo dobrze, i nieopodal z lewej sporą gwiazdę.
Nie chciało już mi się po raz kolejny wychodzić na balkon (zmarzłam ;) ) i porównywać ze Stellarium, ale to chyba właśnie Syriusz był.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 marca 2012 01:42:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7646
Skąd: Kraków
I ja widzialem dzisiaj gwiazdy i Jowisza, oraz Marsa, niczym "analogową" żarówkę między diodowymi. :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 418 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group