Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 08:30:43

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 lutego 2011 19:48:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7646
Skąd: Kraków
Tymczasem, jako że sprawa dość pilna (mam nadzieję, że się im jeszcze cały nakład nie rozszedł), piszę nowego posta: wydawnictwo DeAgostini, o którym już tu pisałem, przygotowało w serii numerów specjalnych do kolekcji "Kultowe auta PRLu" numer specjalny, w którym opisano Jelcza 272 MEX, czyli słynnego "ogórka." Do numeru dołączony jest model w skali 1:72 - niespecjalnie wielki, ale widać nawet zegar w środku, choć wnętrze jest całe w kolorze czarnym. Niemniej, model bardzo ładny.
:D
Można kupić w Empiku, albo zamówić tutaj.

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 października 2011 12:28:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
W Warszawie mamy sezon zaskakujących comebacków tramwajowych. Po trzech latach wraca szóstka, po prawie czterech - piętnastka, wreszcie, po trzynastu latach - 31. To ostatnie chyba należy traktować bardziej jako nową linię, niż kontynuację starej, gdyż tradycyjnie było to połączenie Mokotowa z Żoliborzem, obecnie zaś jest to całotygodniowa mutacja zlikwidowanej właśnie linii 44 z Wilanowskiej na Służewiec. Przy okazji definitywnie zlikwidowano też zawieszoną już od ponad roku linię 36. Na pocieszenie 35 wróciło na Puławską (na Ochocie zastąpiła je 15).

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 października 2011 23:09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7646
Skąd: Kraków
Budyń pisze:
W Warszawie mamy sezon zaskakujących comebacków tramwajowych. Po trzech latach wraca szóstka, po prawie czterech - piętnastka, wreszcie, po trzynastu latach - 31. To ostatnie chyba należy traktować bardziej jako nową linię, niż kontynuację starej, gdyż tradycyjnie było to połączenie Mokotowa z Żoliborzem, obecnie zaś jest to całotygodniowa mutacja zlikwidowanej właśnie linii 44 z Wilanowskiej na Służewiec. Przy okazji definitywnie zlikwidowano też zawieszoną już od ponad roku linię 36. Na pocieszenie 35 wróciło na Puławską (na Ochocie zastąpiła je 15).

Budyń, interesujesz się KM? ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 października 2011 12:13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
w sensie komunikacji miejskiej? tylko warszawską siecią tramwajową, siecią tramwajową jako taką - bardzo okazjonalnie. Autobusową w Warszawie tylko o tyle, o ile mnie dotyczy :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 października 2011 23:37:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7646
Skąd: Kraków
Aha, rozumiem. Czyli w sumie się interesujesz. :D Czasem dobrze wiedzieć - tak apropo, to jest ciekawostka stolicy, że w ruchu są jeszcze (i dość dobrze się mają) wozy tramwajowe 13N/13ND - w każdym razie w trakcie ubiegłorocznego pobytu w Warszawie udało mi się przejechać - wróciły wspomnienia, pamiętam jeszcze krakowskie 102Na, w końcu to prawie taki sam wagon, tylko przegubowy. ;) Niby przestarzałe, ale mają swój klimat, starego wnętrza; tak w ogóle to takim dojechałem na Rondo Dmowskiego 1.08.2010 na 17:00. :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Ostatnio zmieniony wt, 03 stycznia 2012 02:58:03 przez jpl, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 listopada 2011 11:47:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
Mają je niestety wycofać w przyszłym roku.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 listopada 2011 19:55:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7646
Skąd: Kraków
Mają wycofać, ale czy wycofają? To się okaże. :wink: Poza tym na pewno jakiś zostanie, jako egzemplarz muzealny. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2011 03:10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
Przeczytałem sobie prowadzoną na forum o warszawskiej komunikacji przez ostanie 5 lat dyskusję o nowych liniach tramwajowych. Lektura to dość przygnębiająca, ponieważ:

Jeszcze w latach 2005 - 2006 planowano w Warszawie takie cuda, jak
- linie tramwajowe na mostach Północnym (na Tarchomin)i Krasińskiego (planowanych)
- odbudowę linii na Kasprzaka,
- odbudowę linii na Wilanów, jako część większej linii Dw. Zachodni - os. Wilanów, z możliwością rozwinięcia do linii Wola - Konstancin
- budowę linii tramwajowej do Piaseczna z wykorzystaniem części infrastruktury po linii trolejbusowej
- budowę brakującego odcinka na Powstańców śląskich
- budowę tramwaju do Ząbek
pojawiały się też koncepcje T na Targówek, Wawer, Białołękę, Gocław, do Ursusa, Raszyna, os. Ruda.

Z tego wszystkiego w miarę realnie wygląda tylko Tarchomin (okrojony), Kasprzaka i os. Ruda, Powstańców śląskich jest we wstępnej fazie realizacji. Jeden odcinek udało się zbudować (Powstańców - Huta). Co jakiś czas pojawiają się nowe ambitne plany bez ciągu dalszego. Z linii do Piaseczna zrezygnowano całkowicie, z linii do Wilanowa chyba również. A połowy tych problemów nie byłoby, gdyby nie Gierkowska moda na likwidację tramwajów.

tu link do ciekawej, choć w sumie przygnębiającej mapki, obejmującej, o ile dobrze ją rozumiem, różne koncepcje z czasów jej powstania (2005).

http://siskom.waw.pl/komunikacja/tramwaje-rozwoj.jpg

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2011 03:48:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7646
Skąd: Kraków
Budyń pisze:
budowę linii tramwajowej do Piaseczna z wykorzystaniem części infrastruktury po linii trolejbusowej

Ciekawe jak by to zrobili - wszak cała sieć trakcyjna jest odmienna - ale może słupy by się nadały.

Apropo warszawskiej komunikacji miejskiej: w sumie wlicza się do niej metro (choć "kolejowe"). Zachwyciłem się nim, od pierwszego wejrzenia. W ogóle cały klimat metra jest niesamowity, dźwięki (biiiip biiiip biiiip wziuuuu :lol: ), mikroklimat, no i te schody ruchome...


Strasznie podobało mi się też miejsce na STP Kabaty, gdzie metro wjeżdża pod ziemię - nawet sfotografowałem sobie ten tunel. :D

No a moją "macierzystą" stacją jest Świętokrzyska, najczęściej z niej korzystałem. ;)

Po powrocie do Krakowa pobrałem sobie (ze strony metra) zapowiedzi stacji, a link do tak zwanego "dziennika budowy" II linii mam nawet na pulpicie. :lol:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2011 10:18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
jpl pisze:
Ciekawe jak by to zrobili - wszak cała sieć trakcyjna jest odmienna - ale może słupy by się nadały.

Raczej myślano o zajezdni, nie pamiętam, w którym roku rozebrano trakcję.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2011 14:48:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17330
Skąd: Poznań
W Poznaniu - który na szczęście uniknął gierkowskich obsesji antytramwajowych - budują teraz linię na Franowo. Jak to skończą (podobno przed Euro) prezentować się powinna całkiem fajnie...
W planach jest jeszcze przedłużenie linii z Zawad do dworca Poznań-Wschód (bardzo potrzebna inwestycja!) i z pętli Ogrody dalej na zachód (to akurat lekka fanaberia, moim zdaniem).
Ale może to zostać na papierze, Poznań jest już potwornie zadłużony i takie plany mogą łatwo wylecieć z budżetu...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2011 17:49:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
Czytam, że Poznań jest najbardziej pro-tramwajowym miastem w Polsce.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2011 18:04:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
We Wrocławiu natomiast, jeżdżą one najwolniej w Polsce, ze średnią prędkością 18km/h.

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2011 19:49:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24357
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A co z tramwajem przez Ratajczaka, Arasku?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 listopada 2011 22:55:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 23 października 2006 14:39:52
Posty: 130
Skąd: z Apis (płn Egipt)
Peregrin Took pisze:
A co z tramwajem przez Ratajczaka, Arasku?

jutro będzie w nim jeszcze padać, ale od pojutrza między rondem Kaponiera a Dworcem Zachodnim prądy konwekcyjne uniosą nieco chmury, a ospały dziś wiatr powieje północnym ciągiem znad Winogradów, więc tramwaj zrobi się zimny jak sorbet jakuckiego poławiacza omułków


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 422 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group