Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 18:48:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 maja 2011 13:46:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
pilot kameleon pisze:
byłeś osłuchać?

Słuchałem wczoraj AKG K702 i Beyerdynamic DT 880 z wzmacniaczami Novo i Solo, oba by Graham Slee - niestety w sklepie tylko te były dostępne - źródło Densen B410, pospinane jakimiś kablami za 900 PLN :!: :shock:

Muzyka do porównań to Mozart - Requiem (dyr. P.Herreweghe), Bach - Kantata 51 (Kirkby, Gardiner), Rolling Stones - Bridges to Babylon, Davis - Kind of Blue, Diana Krall – Love Scenes i Muddy Waters (składanka).

Novo szybko okazał się gorszy w każdym aspekcie, zatem uwagi poniżej dotyczą jedynie Solo.

Cóż, generalnie rozczarowanie co do przestrzeni. Przyzwyczajony do kolumn oczekiwałem czegoś choć z grubsza porównywalnego, zwłaszcza po lekturach wątków słuchawkowych. Przestrzeń niby jest (w AKG nawet większa), ale jakoś szału nie ma. Początkowo DT880 wydają się o włos lepsze brzmieniowo za sprawą trochę obfitszego basu, mają też nieco lepszego kopa, wejście orkiestry w Introicie i chóru w Confutatis z Requiem potężne, basso continuo u Bacha rzeczywiście tworzy solidną podstawę. Tego wypełnienia czy też oparcia brakuje w K702, co nie znaczy, że nie mają one basu – jest, ale w tych akurat płytach wypada chuderlawo. Mam jednak jedno ale – to nagranie Requiem eksponuje syczące głoski w partiach wokalnych i niestety DT880 pokazuje je w stopniu dla mnie nie do przyjęcia, K702 grają tu bardzo dobrze, delikatnie "maskując" to całe gniazdo węży :) Diana Krall zmysłowa w obydwu słuchawkach, mnóstwo też okołowokalnych "drobiazgów", w przypadku DT880 wokal ciemniejszy, gęstszy, coś jak zawiesiste perfumy. Kontrabas w obu jazzowych płytach w zasadzie bez zarzutu, trąbka Davisa przez DT880 oddana jakby z nieco większym powietrzem. Bridges... – lepiej K702, łatwiej uchwycić różne smaczki w nagraniu i mniej narzucający się bas tutaj jest właśnie zaletą. Stareńki i nieaudiofilski Waters okrutnie potraktowany przez DT880, wiwisekcja na granicy słuchalności, K702 bardziej litościwe.

Na głowie bardziej komfortowe K702, fajne duże muszle, w których chowa się całe ucho.

Wybór w tej konfiguracji dość trudny a różnice wprawdzie uchwytne, ale nie aż tak znaczące.Do jazzu i rocka a'la Stonsi to brałbym K702, do baroku i klasyki raczej DT880, ale trzeba by je mocniej osłuchać w szerszym repertuarze. Mam jednak wrażenie, że K702 byłyby bardziej relaksujące i mniej męczące przy dłuższym słuchaniu. Na krótko też podłączyliśmy AKG K271 mkII, ale ich zamknięta konstrukcja jak na mój łeb dość niewygodna, choć brzmienie interesujące, coś jakby pomiędzy DT880 i K702.

Podobno AKG budzą się basowo przy pewnych konkretnych wzmacniaczach, tylko że słuchać tego nie mam gdzie. W ogóle zastanawiam się czy gra jest warta świeczki. Podejrzewam, że nie mając innych nauszników do porównań, po tygodniu przyzwyczaję się do tego, co kupię i pozostanie radość ze słuchania muzyki. W moim przypadku zestaw słuchawkowy ma być jedynie uzupełnieniem kolumnowego, do którego i tak nie jestem w stanie się zbliżyć w rozsądnych pieniądzach, może więc lepiej zdecydować się na wersję budżetową i resztę kasy wydać na płyty ;)

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 maja 2011 16:36:06 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3423
Podziwiam takie obfite wypracowania na temat niuansów brzmienia (szczerze).
Ja mam słuchawki Sennheiser HD 650. I mogę o nich napisać (w kontrze, jeśli chodzi o liczbę użytych słów i głębię wywodu :) ), że ładnie grają. Mam jednakże podłączony do nich wielokanałowy amplituner Denona, więc nie ma pewnie mowy o miarodajnych porównaniach. Tak, czy inaczej, można sobie je sprawdzić.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 maja 2011 18:10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7646
Skąd: Kraków
Pet pisze:
He! Arturka to ja jeszcze z powodzeniem kilka lat temu ( 6 ?) używałem.

Zdrówka życzę


A ja używam czasem do dzisiaj, tylko talerz ma trochę inny. :D

A prócz tego mam adapter, którego nazwa jest, według mnie, jedną z największych wpadek cenzury w PRL: Unitra Emanuel... wprawdzie pisany przez jedno "m"... ale znaczenie to samo. Ciekawe, kto wpadł na taki pomysł :?:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 maja 2011 22:22:04 

Rejestracja:
wt, 15 września 2009 22:08:21
Posty: 35
Ja mam wzmacniacz NAD C315BEE, cd - C515BEE, kolumny - Acoustic Energy Aegis 2 dociążone wyprażonym piaskiem, gramofon Bernard Unitry, interkonnekty (kable łączące poszczególne element) - Eqagle Silverline a kable głośnikowe - QED SILVER ANNIVERSARY XT. Brzmi wszystko, stereofonia, szeroka scena, detaliczność, dół punktowy bez rozchodzenia się i bez uciążliwego dudnienia (chociaż schodzą zadziwiająco nisko jak na rozmiary głośników niskotonowych), środek elegancki, nienachalny, góra dosyć jasna, nie mecząca. Zestaw wyjątkowo muzykalny, dziarski i ambitny, jak na swoje niewielkie rozmiary. Całe swoje duże zalety pokazuje w czasie długiego (nie męczy uszu) średnio-głośnego (chce się skakać oraz wrzeszczeć) grania. Do tego do nabycia za naprawdę niewielkie pieniądze jak dobrze poszukać. Koledze żem nabył niedawno na allegro zestaw (nad c340, nad 502 i kolumny acoustic energy aegis 1) za nieco ponad 1 tysiąc polskich złotych. On jest wniebowzięty i się uśmiecha jak mówi o tym, jak mu gra. I jeszcze jedno - dla wyjątkowych zapaleńców i audiofili oraz zwolenników niemajstrowanego dźwięku NAD ma tajemniczy przycisk -tone defeat , który odcina regulacje barwy dźwięku. Zostaje nam barwa jaka przychodzi z cd i przechodzi przez poszczególne (wysokiej jakości) podzespoły. Ja jestem zadowolony bardzo.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 maja 2011 20:35:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 18001
..mam pytanie. Jeśli kupic kamerę to jaką? Zdaje się Pablak ma jakiś pogląd na te sprawy tzn. doświadczenie :wink:
Aaaa..i jeszcze taką ,do której można podłączyc statyw.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 maja 2011 21:20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
Statyw to się chyba da do każdej. Zaś co do kamery, to pablak pewnie coś napisze, ale ja napiszę, że dobrze by było, żebyś określił o jakiej kwocie jest mowa. :) Sam kupiłem kamerę tydzień temu....

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 maja 2011 15:58:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 18001
gravi pisze:
żebyś określił o jakiej kwocie jest mowa.

..tak na razie sonduję i się zastanawiam :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 maja 2011 16:25:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19455
Skąd: z prowincji
WuKa pisze:
taką ,do której można podłączyc statyw
chyba każda kamera ma "dziurkę" do statywu

co do wyboru modelu to pytanie do filmowania czego tej kamery będziesz używał?

jeśli chodzi o technologię, to kamera gdzie nośnikiem jest pamięć wewnętrzna i lub karta pamięci to już standard

ja mam JVC GZ-HM400
ale to już przestarzały model :(

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 maja 2011 19:54:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 18001
pablak pisze:
co do wyboru modelu to pytanie do filmowania czego tej kamery będziesz używał?

.."nakręcic" koncert np. :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 maja 2011 22:20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
zachorowałem na wzmaka i kolumny.... nawet jedzenie mi nie smakuje.... cały czas o nich myślę..... :|

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 maja 2011 22:49:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 18001
Pietruszka pisze:
nawet jedzenie mi nie smakuje....

..na głodnego żle się myśli.. :wink:
...ja bez kolacji nie chę spac! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 maja 2011 23:00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Pietruszka pisze:
zachorowałem na wzmaka i kolumny

Co chcesz kupić?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 maja 2011 23:39:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
pilot kameleon pisze:
Co chcesz kupić?

Pietruszka pisze:
wzmaka i kolumny

:D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 maja 2011 23:42:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Ale on przecież już ma! Po co mu następne? :D

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 maja 2011 12:04:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
Zachorowałem na te kolumny co ma Elrond.... oraz na Nada.....

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group