Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 24 maja 2024 06:34:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 maja 2011 12:13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Pietruszka pisze:
Zachorowałem na te kolumny co ma Elrond....

Ja też. Już dawno.


Pietruszka pisze:
oraz na Nada.....

A tu bym kupił coś z wyższej półki. Teraz mam C 350...

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 maja 2011 20:51:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
pilot kameleon pisze:
Ja też. Już dawno.

...dobre i TANIE !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 maja 2011 13:54:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
elrond pisze:
...dobre i TANIE !

Byłem ostatnio na stronie i widzę, że asortyment się powiększył o kolejną serię (seria S). A ta już na poziomie ponad 3000 pln.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 lipca 2011 23:24:46 

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 12:30:21
Posty: 27
Skąd: nogalwica
Podświadomie czuje ,że te BMN mogą być dobre.Przymierzam się do B2, i zastanawiam się czy warto doplacać do serii F?.Jeśli ktoś jest kompetentny poprosze o wskazówke.

_________________
atakjejnanoc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 sierpnia 2011 08:21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Być może kogoś zainteresuje wiadomość, że moje słuchawkowe poszukiwania zakończyły się na AKG K701 i wzmacniaczu Black Pearl. Ten wzmak to konstrukcja kolegi majkela z forum Audiohobby.pl, który zaopatrzył mnie również w bardzo fajne kabelki (interkonekty i przedłużacz).

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 września 2011 16:45:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Robert, wrzuć jakie foty! Podziel się wrażeniami!

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 września 2011 12:43:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Jak wspominałem Black Pearl to ZTS – dzieło majkela z forum Audiohobby.pl (obszerny wątek na ten temat do poczytania TUTAJ). Wzmacniacz występuje w kilku wersjach różniących się zasilaniem (zasilacz zewnętrzny, akumulator, zasilacz wbudowany) i, co się z tym wiąże, obudową.

Moja wersja to model w takiej puszce

Obrazek

jedyna różnica to czarne gniazdo słuchawkowe i czerwone podświetlanie wyłącznika.
W realu klocek prezentuje się całkiem estetycznie i chociaż szczotkowane aluminium to nie jest (co sugeruje fotka) to wrażenia wzrokowe bardzo pozytywne.

Co do wrażeń słuchowych, to w zasadzie mogę powtórzyć to, co pisałem wcześniej o K702. Przy czym basu w tym zestawie, chyba dzięki BP, jakby więcej. Nie odczuwam jego braku w Requiem i 51 kantacie. Poprawiła się także dynamika. Chóry w bachowskich Motetach (dyr. S. Kuijken) bardzo plastyczne, wiolonczela Pietera Wispelwey'a w Suitach na wyciągnięcie ręki, organy Walchy więcej niż poprawnie, ale zejścia basu w trzewia nie oczekujcie. Mozart w operach pod Norringtonem to sama lekkość i przyjemność, koncerty fortepianowe Wolfganga Amadeusza w wyk. Josa van Immerseela również bez zarzutu. Akustyczny jazz, dla mnie, bajkowo... :)

Niestety bajka się kończy w utworach rockowych, o ile Stonesi czy the Boss jeszcze brzmią bardzo fajnie, to rock gęstszy, oparty o basowo-gitarowe łojenie wypada cieniutko, ale ja poza Armią takiej muzyki nie słucham więc kilka słów o armijnych płytach. W Legendzie czy Duchu K701 sromotnie dają pola pięciokrotnie tańszym Kossom UR40, jeszcze tańsze Philipsy SHP5401 też leją AKG bez problemu, nieco tylko lepiej jest z Procesem, natomiast Freak czy Osobliwości to już inna historia :) Ogólnie tam, gdzie dużo się dzieje i ważna jest scena K701 wygrywają swą analitycznością i przestrzennością - łatwiej smakować muzykę prezentowaną jako spójna całość bogata w detale. Przy czym, jakimś sposobem, ta analityczność nie szkodzi nagraniom starszym: blues i jazz sprzed 60 czy 50 lat brzmią znakomicie. Fajnie słyszeć na Kind of Blue miotełki Jimmy'ego Cobba jak piasek sypiący się na werbel czy wybrzmiewanie pojedynczych strun kontrabasu Paula Chambersa... Ot, takie drobiazgi umilające odsłuch.

Podsumowując: fani metalu we wszelkich odmianach oraz miłośnicy masującego bebechy basu i wgniatającej w fotel stopy powinni poszukać innych słuchawek; przestrzeń (mierna w porównaniu z kolumnami, ale wyjątkowa na tle innych słuchawek) i lekkość grania, z nie popadającym w przesadę basem, osobiście bardzo mi odpowiada w muzyce jaką lubię. Wprawdzie K701 grają inaczej niż mój system stacjonarny, ale na tyle przyjemnie, że słucham ich bardzo chętnie ;)
Natomiast sama Czarna Perła to wzmacniacz chyba wyjątkowo przezroczysty i pokaże na co naprawdę stać (lub nie) Wasze źródła i nauszniki; jest w stanie napędzić w zasadzie wszystko (może poza AKG 1000), wygląda całkiem przyzwoicie i na pewno u mnie zostanie. Acha, nie wiem jak twórca BP to zrobił, ale wzmacniacz w ogóle się nie grzeje, spokojnie można trzymać na nim stosik cedeków 8-)

Michał robi także inny wzmacniacz słuchawkowy, Moonlight, w cenie baaardzo przyzwoitej ;) i podobno wyjątkowo lubiący się z Sennheiserami, w których warto także przy okazji podmienić kabel.

Uprzedzając: powyższe wypracowanie i "reklama" nie były w żaden sposób sponsorowane ani przez firmę AKG ani przez jakiegokolwiek producenta wzmacniaczy ;)

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 września 2011 19:45:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
Jestem pod wielki wrażeniem Twoich opisów obsłuchiwanego sprzętu. Może poleć coś z zestawu: cd+wzmak+monitory, co według Ciebie sprawdza się właśnie w takiej muzyce jakiej słuchasz. ;) Proszę...

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 września 2011 19:58:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28026
Ja nie wszystko kumam, ale to


robertz pisze:
Fajnie słyszeć na Kind of Blue miotełki Jimmy'ego Cobba jak piasek sypiący się na werbel



bardzo mi się podoba :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 września 2011 07:47:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Pietruszko, niestety nie mogę Ci pomóc :(

Parę lat temu kupiłem zestaw stereo po kilkukrotnych wizytach i odsłuchach w salonie - testowaliśmy pudełka różnych firm w różnych konfiguracjach i ostatecznie padło na produkty Densena (cd+przedwzmacniacz+końcówka mocy) i "podłogówki" Dynaudio 72. Od tego czasu w ogóle nie interesowałem się sprzętem, nie wiem co jest dostępne na rynku, po prostu słucham muzyki :wink: Słuchawki pojawiły się u mnie z konieczności zachowania ciszy nocnej :)

Moja rada (wcale nie odkrywcza): wrzuć do plecaka kilka ulubionych płyt, jedź do jakiegoś salonu w Krakowie, powiedz czego oczekujesz i sam obsłuchaj. Każdy słyszy inaczej i wydawanie nawet zlotówki bez odsłuchów uważam za lekkomyslność :wink: Nawet jak niczego nie kupisz, to zabawę będziesz miał przednią 8-)

Acha, budżet jaki sobie ustalisz na początku pomnóż przez dwa :mrgreen:
I nie zapominaj o rynku wtórnym.

antiwitek pisze:
bardzo mi się podoba

Mnie również :faja:

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 września 2011 15:20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14029
Skąd: ze wsi
No super, bardzo mi pomogłeś!
Gratuluję zestawu. Piękna bajka, ale cóż, jak to mówią: "nie palimy tych samych papierosów" hehehe :mrgreen: :wink:

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 września 2011 22:10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
robertz pisze:
i wydawanie nawet zlotówki bez odsłuchów uważam za lekkomyslność

prawda to !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 września 2011 07:05:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 10:47:39
Posty: 485
Pietruszka pisze:
(...)"nie palimy tych samych papierosów"(...)

Ja w ogóle nie palę :mrgreen:

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 września 2011 14:41:54 
Kurde, zaczyna mnie martwić moje małe radyjko (tani standardzik, kaseta, radio, odtwarzacz płyt także mp3). Pierdzi i burczy co jakiś czas jakby chciało a nie mogło. Wiem, że w taki sposób ciężko cokolwiek powiedzieć ale może jakiś kierunek?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 września 2011 17:38:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10020
A czy to pierdzenie i buczenie wiąże się z jakimiś innymi problemami, czy to już wszystko?
Bo jeśli to wszystko, to pewnie to nic poważnego. Mnóstwo sprzętu reaguje w ten sposób na nadmiar fal elektromagnetycznych (czy czegoś w tym stylu) w powietrzu.
Niektóre sprzęty nie lubią stać koło innych. Albo pierdzą, kiedy np. ma zadzwonić komórka. Normalka.
Kiedyś na jakimś wyjeździe miałam takie radyjko na nocnej szafce i obok niego kładłam telefon. I zawsze było tak samo - prrrrut, prrrrut, prrrrut, sms. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group