Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 24 maja 2024 04:26:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 września 2011 19:10:39 
telefonowe prut prust ok, chodzi o takie trzaski jak gra płyta.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 września 2011 00:50:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7640
Skąd: Kraków
Może z laserem coś nie tak? Istnieją płyty czyszczące do laserów, nigdy nie stosowałem, więc nie wiem, jak działają, ale może Twój sprzęt ich potrzebuje? Zresztą o wadach, zaletach i innych, oprócz takich płyt, sposobach można poczytać tutaj. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 listopada 2011 20:04:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17999
...czy zgrywał ktoś kiedyś kasety magnetofonowe na płyty CD i prz pomocy jakiego urządzenia najlepiej to zrobic?..nie wiem czy już się kiedyś pytałem i druga rzecz..
Tania i dobra kamera..Jaki model i cena :wink: ...ciekawski jestem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 listopada 2011 20:26:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
wuka pisze:
...czy zgrywał ktoś kiedyś kasety magnetofonowe na płyty CD
oczywista :D
sprzęt:
deck kasetowy + dobra karta dźwiękowa w komputerze
potem obróbka i dopiero wypalenie na płytę CD

widziałem jakieś wynalazki wyglądające jak łokmen, które można podłączyć przez usb do komputera ale jakoś mi się nie podoba, i podejrzewam, że jakościowo może być różnie
gramofony też takie widziałem

wuka pisze:
Tania i dobra kamera..Jaki model i cena

to może zacząć od ceny a dopiero potem wybierać model
bo tania to nie wiem za ile? :wink:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 listopada 2011 20:34:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17999
pablak pisze:
wuka napisał:
...czy zgrywał ktoś kiedyś kasety magnetofonowe na płyty CD
oczywista

..liczyłem Pablak na Ciebie :wink:
pablak pisze:
widziałem jakieś wynalazki wyglądające jak łokmen, które można podłączyć przez usb do komputera ale jakoś mi się nie podoba, i podejrzewam, że jakościowo może być różnie

..właśnie o takim czymś myślałem.
pablak pisze:
deck kasetowy + dobra karta dźwiękowa w komputerze

..no i tu zaczyna się problem. A jeśli by już był dobry deck..to przez jakie wejście się go łączy z komputerem? Kiedyś chyba podlinkowałeś mi program do obróbki dżwięku.
pablak pisze:
gramofony też takie widziałem

..Smok chyba ma taki.
pablak pisze:
wuka napisał:
Tania i dobra kamera..Jaki model i cena

to może zacząć od ceny a dopiero potem wybierać model
bo tania to nie wiem za ile?


..tak do tysiąca :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 listopada 2011 21:15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
wuka pisze:
przez jakie wejście się go łączy z komputerem?
Line-in

do obróbki dźwięku jest silne darmowe narzędzie pod nazwą Audacity

wuka pisze:
..tak do tysiąca
niestety nie jestem na bieżąco,
a zmiany są bardzo szybkie
przejrzyj ofertę podstawowych producentów
JVC (ja mam tej firmy)
SONY
Panasonic
Canon (w sumie też aparatem można filmować)

tak czy siak, w tej chwili standardem jeśli chodzi o nośnik jest karta pamięci, bywa, że jest już wbudowana pamięć,
z dyskiem twardym to już przeżytek (nie warto kupować),
na tasiemkę tym bardziej,

no i oczywiście wybrać trza HD

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 listopada 2011 11:31:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17999
..dziękuję za rady!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 listopada 2011 15:26:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17999
pablak pisze:
Canon (w sumie też aparatem można filmować)

..ale to są chyba dosyc drogie urządzenia? Elrond pisał że "Podróż na Wschód" był nagrywany lustrzankami(?)....a takie lustrzanki to pewnie sprzęt profesjonalny i ma się rozumiec że drogi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 listopada 2011 18:53:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
wuka pisze:
..ale to są chyba dosyc drogie urządzenia? Elrond pisał że "Podróż na Wschód" był nagrywany lustrzankami(?)....a takie lustrzanki to pewnie sprzęt profesjonalny i ma się rozumiec że drogi.


Zależy co rozumiesz przez drogi. :wink: Podróż na Wschód była kręcona profesjonalnym sprzętem, ale lustrzanki dla amatorów takich jak ja czy ty w granicach cenowych 2,5 tys. mają już możliwość kręcenia filmów w HD. Ale to przecież nie musi być lustrzanka, żeby było HD. Trzeba by się popytać w sklepie, jak teraz wyglądają możliwości aparatów kompaktowych.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 listopada 2011 19:07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17999
..dzięki Gravi.
Edit: np. coś takiego?
http://allegro.pl/nowy-samsung-wb5500-1 ... 32453.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 listopada 2011 23:27:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
No, na przykład. Ale ten jest HD ready, a nie full HD. W tej cenie trudno jednak spodziewać się czegoś innego. No i ciekawe czy ma jakieś ograniczenia w nagrywaniu, np. czas.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 listopada 2011 09:37:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Ja ostatnio miałem poważne inwestycje w fotosprzęt... Od razu dodam, że chodzi o sprzęt amatorski.

Zamieniłem stary wytarty kompakcik (chyba) Canon a530 (zrobiłem nim tysiące fajnych fotek i masę filmików dzieciakom) na coś mu odpowiadającego - Canon PowerShot SX150 IS. Aparacik robi filmy HD do moich zastosowań - szybki i krótki filmik z dzieciakami w roli głównej) to aż nadto i ma programy do robienia fotek od pełnego automatu do pełnego manuala (kupiłem go za 500 zł w jakimś mediaexpercie).

Poza tym doczekałem się pierwszej cyfrowej lustrzanki - Canon EOS 500d - jak dla mnie cudeńko :) też robi filmy HD... Kosztował mnie 2 tysiaki z kitem (czyli firmowym kiepskim obiektywem)...

Moje refleksje odnośnie filmowania są takie, że tą lustrzanką filmuje się niewygodnie - co z tego, ze lepsza optyka, skoro nie da wygodnie się robić zoomu ? Kompakt ma pokrętło którym regulujesz sobie zoom i on do niego łapie ostrość. W lustrzance tak nie jest. Przy filmowaniu trzeba trzymać guziczek żeby płynnie łapała ostrość na obiekty. Do tego albo jest stałoogniskowy obiektyw i o zoomie nie ma mowy, albo zoom jest na obiektywie i wtedy trzeba trzymając guziczek od ostrości drugą ręką regulować zoom, który jest na obiektywie... Niby nic odkrywczego, ale ja jak kupowałem nie wiedziałem, że tak to będzie - w ogóle się nad tym nie zastanawiałem, bo aparat jest do zdjęć...

Niezależnie od powyższego uważam, że jak film to kamera a jak zdjęcia to aparat... Do ultraamatorskich zastosowań polecam jednak kompaktowy aparacik z możliwością kręcenia filmików...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 07 grudnia 2011 09:44:08 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
KoT pisze:
Moje refleksje odnośnie filmowania są takie, że tą lustrzanką filmuje się niewygodnie - co z tego, ze lepsza optyka, skoro nie da wygodnie się robić zoomu ? Kompakt ma pokrętło którym regulujesz sobie zoom i on do niego łapie ostrość. W lustrzance tak nie jest. Przy filmowaniu trzeba trzymać guziczek żeby płynnie łapała ostrość na obiekty. Do tego albo jest stałoogniskowy obiektyw i o zoomie nie ma mowy, albo zoom jest na obiektywie i wtedy trzeba trzymając guziczek od ostrości drugą ręką regulować zoom, który jest na obiektywie... Niby nic odkrywczego, ale ja jak kupowałem nie wiedziałem, że tak to będzie - w ogóle się nad tym nie zastanawiałem, bo aparat jest do zdjęć...



Najlepiej włączyć na manual, mała głębia ostrości i heja, tworzyć kino artystyczne. ;) Na pewno przewagą kamer jest lepiej działający autofocus (albo w ogóle istniejący w przypadku niektórych lustrzanek, w tym wyśmienitego 5D Mark II). I na serio lepiej chyba zrezygnować z tego autofocusa i przerzucić się na manual. Dobre jest to, że powstało wiele sprzętu usprawniającego profesjonalnej filmowanie lustrzankami z górnej półki, m.in. Follow focus, który usprawnia właśnie ostrzenie. Ten zestaw wygląda kosmicznie:

Obrazek

Tylko, że kosztuje już prawie drugie tyle co 5D. ;) W ogóle jeśli chodzi o filmowanie lustrzankami to polecam artykuł: http://inspiredbylife.pl/2009/11/17/lus ... st-kamery/

Cały podręcznik filmowania:
http://inspiredbylife.pl/podrecznik-fil ... ustrzanka/

oraz forum:
http://videodslr.pl/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2012 09:53:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Kolega gramofon kupił Ot tak. I byłem go odwiedzić, żeby posłuchać. i pełen zachwyt. Też bym chciał kupić. Jakieś rady dla początkującego?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2012 11:29:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...podobno najlepszy jest klasyczny Technics

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 413 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group