Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 10:51:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 782 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 53  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 17 października 2015 21:43:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10018
Dowiedziałam się dzisiaj, że ostatnią dużą łąkę bródnowską sprzedali pod zabudowę. :(


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 października 2015 00:12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1071
Skąd: W-wa
Fengari pisze:
Dowiedziałam się dzisiaj, że ostatnią dużą łąkę bródnowską sprzedali pod zabudowę

Ciekawe, a w którym to miejscu?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 19 października 2015 21:52:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10018
Tą co jest między Wincentego, stadniną i Zaciszem.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 16:08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Nie mogę nie zgodzić się na publikację zdjęć dziecka w internecie.
:morella

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 16:13:24 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 27 lipca 2016 18:58:11 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
PostWysłany: pt, 23 października 2015 21:44:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10018
Że co??? :shock:
A gdzie to tak? Czyżby jakaś instytucja typu przedszkole?
Ja bym to gdzieś zgłosiła.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 23:05:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10018
Szlag. :evil:
Taka niby mundra jestem i z internetami obyta, a zdaje się, właśnie padłam ofiarą phishingu.
Na szczęście numeru karty kredytowej draniom nie podałam, bo generalnie podawać nie lubię, ale inne wszelkie dane osobowe włącznie z dość ważnym dla mnie hasłem (na szczęście nie do banku), to już tak.
Teraz nawet nie wiem, gdzie to zgłosić i co z tym zrobić. :?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 23:31:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14524
Skąd: nieruchome Piaski
A możesz powiedzieć coś więcej akurat o tym przypadku, tak ku przestrodze?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 października 2015 23:38:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7640
Skąd: Kraków
A zgłosić możesz i powinnaś do prawdziwego portalu, ewentualnie do Prokuratury/na policję.

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 października 2015 00:13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10018
Do portalu zgłosiłam, ale nawet maila tam do nich nie znalazłam, tylko opcję - napisz o co chodzi i umów się na rozmowę telefoniczną, najwcześniej w poniedziałek. Może szukać nie umiem...
Hasło w każdym razie zmieniłam sobie.

A ku przestrodze, już piszę o co chodzi:

Dostałam maila od Apple o treści:

Cytat:
Dnia Czwartek, 22 Października 2015 12:15 Apple <applestore@itunesstore.com> napisał(a)

Dear Customer,

Your Apple ID was used to purchase "Summer Mix vol. 14" Compilation ($4,99) from iTunes Store on a device that had not previously been associated with you.

If you initiated this purchase, you can disregard this email.

If you did not initiate this purchase, please go to http:/apple.com/support/cancel-74209651182 to cancel the transaction and to confirm that you are the owner of the account .

Apple!,
iTunes


Niczego takiego nie kupowałam, więc się oczywiście wkurzyłam, że ktoś mi się włamał na konto i bez zastanowienia kliknęłam w link. Nawet nie przyszło mi do głowy, kretynce, spojrzeć, że w rzeczywistości kierował na zupełnie inny adres, niż było napisane.
Tam się grzecznie zalogowałam, sprzedając oczywiście swoje hasło (oczywiście używam go w różnych miejscach, sama już nie pamiętam w jakich, może nie jakoś bardzo newralgicznych na szczęście, ale zawsze...), po czym pojawił się formularz, gdzie zarządali moich danych osobowych, w celu weryfikacji. Pełen adres, telefon itd. Nie pamiętałam, czy musiałam je podawać przy zakładaniu konta Apple, więc się trochę skrzywiłam, ale podałam im. W następnym kroku zażądali wszelkich danych na temat karty kredytowej i wtedy dopiero mi się zapaliła lampka w głowie. Bez tych informacji nie dało się przejść dalej. Z całą pewnością nigdy im takich danych nie podawałam i podawać nie chciałam, bo nie ufam takim formom płatności. Wtedy dopiero spojrzałam na adres strony, okazał się to być jakiś titanbabes.com. Nieszyfrowany zresztą. No i to tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 października 2015 21:20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Rety, Fen, mam nadzieję, że nic z tego nie wylezie. Ja przez długi czas dostawałam do spamu gmailowego maile od iTunes, ale że nie mam z tym do czynienia, kasowałam od razu, nawet nie wiem, dlaczego dostawałam.
A z tymi zdjęciami jest tak, że w poprzednim żłobku nie wyraziłam zgody na publikację i było OK. D. był widoczny najwyżej gdzieś tyłem, daleko, nie ma problemu. A tu dostałam do podpisu zgodę, nie pytanie o zgodę. Więc mówię, że tego nie podpiszę, i pytam, co wypełnić, żeby się nie zgodzić. I okazuje się, że taki wariant nie jest przewidziany, bo jak to fotograf ma zrobić? I powiedziano mi, że na fb i na stronie zdjęć nie można kopiować. Tiruriru, sprawdziłam - można. Zresztą nie jest to dla mnie żadna odpowiedź, bo ja nie chcę. A przedszkole ma taki zwyczaj, że na koniec roku daje rodzicom fotki z całego roku i mogą wrzucać do woli na swoje konta. Wiem, tego nie przeskoczę (choć mi się to nie podoba), ale fakt, że nie mam wpływu na to, czy moje dziecko pojawi się w sieci czy nie, mocno mnie rozsierdził. A czekaliśmy, aż się tam zwolni miejsce, no i jestem w kropce. Dziwne, bo wcześniej rozmawiałam o tym z dyrektor placówki. Chyba muszę zatem pójść ponownie, bo pani sekretarka zaczyna działać na mnie jak płachta na byka. :evil:

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 października 2015 00:00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10018
Kurde, coś takiego powinno być w ogóle zabronione. :evil: Wrzucanie zdjęć dzieci do internetu.
Nie mówię o anonimowych dzieciach, o których nic nie wiadomo, kim są, gdzie można je spotkać, ale już wszelkie żłobki i przedszkola itp. instytucje po prostu nie powinny mieć takich praw.

Zresztą w ogóle publikowanie czyjegoś zdjęcia bez jego zgody/tudzież w tym przypadku rodzica zgody jest chyba złamaniem prawa i można swoich praw w tym momencie dochodzić?


A ja tymczasem siedziałam dziś i zmieniałam hasła gdzie się dało. Nie chciało mi się iść na komisariat, wysłałam tylko maila na policję, ale to był ogólnopolski adres, więc pewnie przeczytają za 100 lat. Chyba będę musiała jednak się przejść. :?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 05 listopada 2015 07:51:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6973
Zdarzyło mi się wczoraj że rozmawiałem przez telefon i jednocześnie macałam po stole w poszukiwaniu tego samego telefonu by zajrzeć na forum i fejsa. A ponieważ komórki tam nie było, bo trzymałam ją przy uchu, to przewracałam papiery i książki zupełnie już nie słysząc co syn do mnie gada, aż wpadłam w panikę - zgubiłam? ukradli? cholerne mobilne internety :evil:
To jest już chyba ten moment gdy trzeba poważnie się zastanowić nad swoim zdrowiem psychicznym.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 05 listopada 2015 08:50:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
Pani Hilary XXI wieku :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 05 listopada 2015 19:45:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
Pan Hilary to nie zabawny wierszyk,
to walka o przetrwanie
przekonałem się nie raz, nie dwa

czy są okulary z czipem?

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 782 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 53  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group