Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 06:33:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 marca 2006 01:21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
e tam znowu wpieprzacie politykę! trzybajek wylewaj swoje polityczne żale w awanturum! przeczytałam ten cały wątek jeszcze raz i wzruszyłam się kilka razy! niech on taki pozostanie ok?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 marca 2006 01:40:29 
Bartek Z. pisze:
3bajki czytałem dziś w jakiejś gazecie darmowej (metropol, dzień dobry albo metro) o tym piwie w pociągu i było tam wyraźnie napisane, że nie można sprzedawać piwa w pociągu! O spożywaniu nie było mowy!


Z sokistami pogadasz za 100 złoty, abo wiecej ;)
Paragram jest z 83 roku, ale od... niedawna stosowany.


Cytat:
Natalia

ciężko będzie jak oni są wszędzie i mam ich serdecznie dość. Może sie uda odłączyć od forum na jakiś czas i mi przejdzie. Albo będzie konieczne by Badura cenzurował me posty.

fragment wykasowałem


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2007 09:50:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17291
Skąd: Poznań
panek pisze:
Z pół roku temu zaś dyrektor muzeum, z którego ukradziono "Krzyk" Muncha twierdził, że złodzieje na pewno nie zdają sobie sprawy, z tego, co zrobili, nikt nie poważy się kupić takiego fantu i wkrótce go gdzieś podrzucą... Czy ktoś słyszał o niespodziewanym odnalezieniu???


Właśnie... nie pamiętam jak to było z samym obrazem. Ale kilka dni temu zakończył się proces tych złodziei. Pokrzyczą sobie teraz w celi kilka lat.

Z innej beczki: przez dłuższy czas patrzyłem ostrożnie na przewidywania dotyczące ocieplania się klimatu. Sądziłem, że nie sposób tak jednoznacznie stwierdzić tego faktu, w obliczu tego że badamy tylko malutki wycinek dziejów Ziemi. Ale ostatnie argumenty coraz bardziej mnie przekonują. Dzieje się jednak coś złego... (w niektórych regionach Alp widać to już gołym okiem... lodowce topnieją na potęgę).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2007 18:40:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
arasek pisze:
Z innej beczki: przez dłuższy czas patrzyłem ostrożnie na przewidywania dotyczące ocieplania się klimatu. Sądziłem, że nie sposób tak jednoznacznie stwierdzić tego faktu, w obliczu tego że badamy tylko malutki wycinek dziejów Ziemi. Ale ostatnie argumenty coraz bardziej mnie przekonują. Dzieje się jednak coś złego... (w niektórych regionach Alp widać to już gołym okiem... lodowce topnieją na potęgę).


No cóż - mam podobnie. Zwłaszcza po tych głosach o 90% pewności, że klimat się zmienia przez człeka (przeinaczonych zresztą w GW, że człowiek spowodował 90% zmian klimatycznych), myślałem, że jak zwykle organizacje "eko" bądź ich onzetowska przybudówka straszą. Ale narasta we mnie przekonanie, że nie - że faktycznie coś się dzieje. Tylko czy to przez człowieka, czy przez Słońce, czy też jeszcze coś innego - myślę, że to nadal nie jest pewne...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2007 20:39:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Mieliśmy na to doskonały przykład zimą, gdzie kurorty narciarskie dostały nieźle w dupę. Też zaczynam w to wierzyć. Zobaczymy co przyniesie najbliższa zima...

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2007 21:46:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Ale czy to pierwsza taka ciepła zima? W swoim życiu pamiętam kilka podobnych.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2007 22:02:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Odkąd jeżdżę na narty to tak. Nie pamiętam abym musiał przekładać termin wyjazdu i to aż na koniec lutego. A i tak nie było najlepszych warunków.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2007 22:39:21 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 12:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
Gravi pisze:
Ale czy to pierwsza taka ciepła zima? W swoim życiu pamiętam kilka podobnych

Długo zyjesz. Ja takiej zimy nie pamiętam. 3 dni mrozu... Mówię o -20 i więcej. Reszta - w przedziale od -3 do 6 plus deszcz albo deszcz ze żwirem. Załamka!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 08:29:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Celowo napisałem podobnych. Jasne, że ta była wyjątkowo ciepła, ale na przełomie 97/98 było podobnie - jezioro zamarzło u nas dobrze w styczniu (gdzieś pod koniec) i na krótko, w opadach dominował deszcz z kilkoma atakami śniegu. Zresztą nawet dwa lata temu - początek stycznia to temperatura 7-8 stopni i przyjemny ciepły wiaterek, a potem dopiero atak, ale też taki, który nie trfał długo. Oczywiście - ta zima jest wyjątkowa pod tym względem. Ale w stawianiu daleko idących wniosków byłbym ostrożny.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 września 2007 18:16:01 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Wyliczałam, w jakim roku będę chodzić do klasy 7, 8 a tu zrobili gimnazja... i jak doszłam do liceum to sie przestraszyłam i przestałam wyliczać i od tej pory nie robiłam obliczeń.

"Powrotu Króla" boję się, nie chcę teraz, ja muszę się najpierw nawrócić, iść do spowiedzi i dopiero...

Pamiętam, że najwcześniej to chciałam być policjantką, nawet sobie mały mieczyk zrobiłam, hehe. Potem chciałam być sklepową... potem nauczycielką... a teraz sama nie wiem... Najgorszym zawodem wydawał mi się zawód "śmietnikarza", zawsze mnie tym straszyli, że jak się nie będę uczyć w szkole, to zostanę nim właśnie ;) Na takie coś trzeba sie jednak zdecydować za młodu a nie przed wyborem przedmiotów na maturę :(

myślałam, że będę się dobrze uczyć w liceum, przejdę studia i w ogóle taki spokojny człek będę... a na szczęście (?) nie jestem hehe
Obecnie to chciałabym się nauczyć grać na perkusji i mieć zespół. Ciekawe, czy sie spełni :)

I pamiętam też, że wyobrażałam sobie, że ludzie wynajdą jakieś lekarstwa, których nie znają obecnie... Nietety tego, o czym myślę, jeszcze nie znaleźli :( I sie zastanawiałam co ze mną będzie, czy w wieku 19 lat będę jeszcze normalnie funkcjonować czy już nie będę zdatna do kontaktów z ludźmi i się zamknę w domu. Im dalej, tym ponure prognozy się sprawdzają... :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 października 2007 22:31:50 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3422
Próbowałem sobie wyobrazić, czy nadejdzie taki moment, w którym nasze forum przestanie być aktywnym... Stanie się zapisem życia pewnej społecznosci... Wzloty i upadki, napięcia, ale i chwile sielankowego nastroju... Zapis emocji i wydarzeń z życia artystów, o których kiedyś będzie się czytało w encyklopediach muzycznych, ale i ludzi, którym to wszystko nieobojętne... Forum ma teraz kilka lat, ale czy może mieć np. lat pięćdziesiąt? Czy będzie istnieć kiedy nas już nie będzie? Może ktoś kiedyś będzie czytał nasze wypociny myśląc "szkoda, że nie żyłem w tamtych czasach"...
To taka kolejna refleksja nad upływem czasu... Może i banalna, ale co mi tam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 października 2007 08:34:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17291
Skąd: Poznań
Bardzo ciekawe!
I w ogóle czy to nie będzie tak, że cała masa informacji zginie, w wyczyszczonych dyskach i serwerach? Może najwięcej informacji o ludziach (nie Ludzkości przez duże L, ale o ludziach...) będzie pochodzić z eopki po rozpowszechnieniu się druku ale jeszcze sprzed epoki cyfrowej?
50 lat to kupa czasu... sądzę, że za 50 lat to forum będzie jedynie wspomnieniem. Ale czy będzie można sięgnąć do tego źródła?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 października 2007 08:47:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Ja myślę, że ta informacja nie zginie. Mimo wszystko wiadomo już, że informacja to prawdziwy skarb. Tylko gdzie i jak to przechowywać? A może powstanie nowa nauka do eksploracji tego morza informacji - archeologia sieciowa?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 października 2007 08:54:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
arasek pisze:
Może najwięcej informacji o ludziach (nie Ludzkości przez duże L, ale o ludziach...) będzie pochodzić z eopki po rozpowszechnieniu się druku ale jeszcze sprzed epoki cyfrowej?
Swego czasu trochę o tym myślałem. Dawniej ludzie pozostawiali po sobie listy, jakieś notatki, zapiski, pamiętniki. Przy odrobinie szczęścia mogły się one zachować i zostać odczytane przez następne pokolenia. Z epoki cyfry zostanie niewiele. Maile kasowane po przeczytaniu. Notatki robione na komputerze, idące w diabły wraz z awarią dysku itd. Pamiętniki wyparte przez blogi. Otacza nas coraz więcej informacji, ale coraz mniej zostaje utrwalonych. Niewesoła perspektywa.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 października 2007 09:19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17291
Skąd: Poznań
azbest23 pisze:
Otacza nas coraz więcej informacji, ale coraz mniej zostaje utrwalonych.


No właśnie. Przy czym nie chodzi o informacje dużego kalibru, tu pewnie państwa czy organizacje dbają o to, by dane archiwizować. Ale już co do takiej wymiany zdań między azbestem i araskiem nie jestem pewien... :roll:

Kurde... za 50 będę miał (przy odrobinie szczęścia) 85 lat! Zdążę obejrzeć lądowanie człowieka na Marsie? Czy nadal będzie coca-cola? Czy zmieni się coś w przepisach gry w futbol? Czy wynajdą jakąś nową, ulepszoną formułę dla proszków do prania?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group