Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 11:56:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 czerwca 2014 00:07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Głupio się tak wziąć i wpisać po tak długim milczeniu, ale nie mogę tego tak zostawić. Tego tzn. niektórych postów porównujących Brazylię do Korei.
Pewnie, że karny był z dupy, ale to raczej pomyłka była, bo Fred się bardzo przekonująco wywalił, a i obrońca chorwacki - gdzie pchał te obie ręce? Piłkę chciał chwycić?
Poza tym takie karne były, są i będą, dopóki nie wprowadzą dziadki kamer i powtórek. A i wtedy pewnie kontrowersje nie znikną.
Na pewno nie porównywałbym tego do drukarni z 2002 roku. Zwłaszcza, że Brazylia i bez tego była wczoraj lepsza od Chorwacji. Nie na 3:1, ale 3:2 albo 2:1 spokojnie. Chorwację lubię i szanuję, ale z tak kiepskim bramkarzem i słabą obroną, była wczoraj po prostu gorsza.
Widzicie łokieć Neymara? A walenie łokciem w twarz Marcelo i kilka brutalnych fauli na nim bez kartek, to nie?

Wykoszenie Olicia - ? Chodzi o interwencję F. Liuza przy linii końcowej? Nie wiem, gdzie tu nieprawidłowość. Wybicie piłki. Tak przynajmniej to zapamiętałem.

Sędzia był dość słaby, ale meczu nie wypaczył aż tak bardzo.

Jeśli chodzi o pozytywy, to dla mnie przede wszystkim Oscar. No i Neymar. Zagrać tak dobrze pod tak ogromną presją - pełen szacunek. A chłopak to jeszcze dzieciak w sumie jest.

Obstawiam finał Brazylia-Argentyna i wygraną Brazylii. Trzecie miejsce dla Urusów, ale po dzisiejszym popisie Holandii, to nie wiem...

No. Tyle. Pozdrawiam serdecznie wszystkich :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 czerwca 2014 06:04:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17999
Adrian pisze:
W drugim meczu kolejny nieudacznik z gwizdkiem, Fifa jak Adam Nawałka musi wypróbować wszystkich i jak programy UE działające na rzecz równości. albo jak parytet dla czarnoskórych studentów w USA.

..sezon 2009..
"....Mecz rozpoczęło 22 piłkarzy, skończyło 19. Prowadzący mecz japoński sędzia pokazał aż 10 żółtych i trzy czerwone kartki. Zagłębie przegrało czwarty mecz rzędu, za to Ruch wygrał trzeci"
:)
Oglądałem ten mecz. Nie był on jakoś specjalnie brutalny..ot..taki raczej klasyczny. Sędzia rozdawał kartki W MYŚLI PRZEPISÓW W GRĘ W PIŁKĘ NOŻNA , nie czuł natomiast atmosfery spotkania. Jeśli kto mądry posłałby tego pana sędziować do Anglii, po 90 minutach na murawie pozostali by tylko bramkarze.

typy na dziś:
Kolumbia -Grecja 2:0
Urugwaj -Kostaryka 3:1
Anglia-Niemcy 1:3


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 czerwca 2014 13:17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17292
Skąd: Poznań
Karny dla Brazylii oczywiście z kapelusza, ale ogólnie to zgadzam się otoKarem - to jednak póki co nie Korea 2002.
Meczem H-H jestem - jak wielu - zaszokowany. Wyglądało to tak, jakby Hiszpanie w przerwie zapomnieli jak grać w piłkę... Przecież w pierwszej połowie mocno przeważali i wyglądało to dla nich dobrze :shock: No ale nic - oczywiście cieszę się bardzo ze zwycięstwa pomarańczowych.
Mecz Chile-Australia przebiegł (niestety) tak jak myślałem. Australia walczyła wspaniale, była bardzo blisko wyrównania, ale jednak Chile lepsze o ten błysk rutyny i pewności siebie.

Typy? OK.
Kolumbia -Grecja 0:0
Urugwaj -Kostaryka 2:1
Anglia-Niemcy 0:2

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 czerwca 2014 17:36:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 882
Skąd: toruń
Kolumbia - Grecja 2:1 (2:1), Urugwaj - Kostaryka 4:0 (2:0), Anglia - Włochy 2:3 (0:2)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 czerwca 2014 17:39:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 882
Skąd: toruń
wuka pisze:
Anglia-Niemcy 1:3

arasek pisze:
Anglia-Niemcy 0:2

panowie! czy typujecie już finał mundialu? :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 czerwca 2014 22:58:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17292
Skąd: Poznań
Oczywiście Anglia-Włochy 0:2. To przez wukę! :P


Urugwaj, mimo całej mojej do nich sympatii, przeraźliwie słaby. Zaskoczenie wielkie! A Kostaryka bardzo mi zaimponowała, brawo.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 czerwca 2014 23:18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Hmm, rozumiem, że wynika to nieco z przypadku i tego, kto kiedy miał czas się wpisać, ale z dotychczasowych postów wynika taki obraz mistrzostw: najpierw był kompletnie przez sędziów wypaczony mecz otwarcia, po czym kilka meczy, o których niczego interesującego nie da się powiedzieć ;-)

Jakoś inaczej to widzę - mecz otwarcia był znakomity i mimo błędów nie jakoś szczególnie wypaczony, bo Brazylia i tak by wygrała, bo była lepsza. Choć Chorwaci bardzo dzielnie grali i zobaczymy, co jeszcze pokażą.

O mało co STRASZNIE wypaczony został natomiast mecz Meksyk-Kamerun, o którym nikt się nie zająknął. To był festiwal żenady sędziowskiej i całe szczęście, że Meksykanie choć tego jednego uszczelili i słusznie mecz wygrali, przynajmniej duże punkty się zgadzają (ale gdyby mieli np. odpaść z powodu bilansu bramek, to ja bym wysłał sędziom tego meczu brygadę meksykańskich gruzinów dla wyrównania rachunków).

Holandia - Hiszpania, cóż. Dobrze, że tak ten mecz przebiegł. Teraz zobaczymy: czy Hiszpanie pokażą mistrzowską klasę i się odbudują, czy też podzielą los Holendrów z Euro u nas albo Francuzów z Korei 2002. Do Holendrów zaś może po kilkunastu latach (od 2000) wróci mi serce? Gol szczupakowy Van Persiego był na okrąglutkie pięć gwiazdek, jeden z ładniejszych, jakie widziałem w długim czasie.

Australii i Chile nie widziałem. Obawiam się, że Włochów i Anglików też sobie darują. Zaś Urugwaj dziś, nazwijmy rzecz po imieniu, odstawił tzw. padakę, w zasadzie grali dokładnie w stylu, do którego przyzwyczaiła nas polska reprezentacja :-) Dużo bezładnego biegania i zero pomysłu, jak w ogóle dotrzeć do pola karnego z piłką. Natomiast Kostaryka - świetna gra!

I w ogóle niesamowity poziom - biegają, strzelają, trafiają! Dużo się dzieje. Choć to jednak tylko faza grupowa, a mistrzostwa zapamiętuje się przede wszystkim po meczach fazy pucharowej, przynajmniej ja. W naszym Euro mecz grupowe też były świetne (przecież nie było ani jednego bezbramkowego, pamiętacie?!), ale po tych dwóch latach czy pamiętam jakiś konkretny mecz? Najbardziej jednak półfinał Włochy-Niemcy z golami Balotellego.

Tak samo w kwestii ew. skrzywienia sędziowania na korzyść gospodarzy - to się okaże z czasem. W Korei istotnymi przekrętami był mecz 1/8 z Włochami a zwłaszcza ćwierćfinał z Raulem i spółką. Czy były wcześniej? Nie pamiętam. Przecież nie z Polską ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 czerwca 2014 01:41:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17999
Cytat:
panowie! czy typujecie już finał mundialu? Twisted Evil


Cytat:
Oczywiście Anglia-Włochy 0:2. To przez wukę! Razz

...pardąsik..polsat zawiódł Panowie...fstyt... :oops:
Chorzów gola!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 czerwca 2014 10:13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Viva Italia !!! :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 czerwca 2014 15:09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17292
Skąd: Poznań
Dobry mecz. W ogóle te mistrzostwa jak na razie są najlepsze od wielu lat jeśli chodzi o poziom sportowy i poziom emocji. Macie podobne wrażenie?
Mało tzw. piłkarskich szachów, zero wyników 0:0, zwroty akcji itp.

A dziś?
Szwajcaria-Ekwador 2:2
Francja-Honduras 4:0
Argentyna- BiH 1:0

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 czerwca 2014 15:20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19453
Skąd: z prowincji
a se zatypuję:

Szwajcaria-Ekwador 1:2
Francja-Honduras 1:1
Argentyna- BiH 2:0

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 czerwca 2014 17:31:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
arasek pisze:
W ogóle te mistrzostwa jak na razie są najlepsze od wielu lat jeśli chodzi o poziom sportowy i poziom emocji. Macie podobne wrażenie?

Są super, ale 4 lata temu też były! I jak pisałem, o tym jednak zdecydują mecze fazy późniejszej, nie w grupach. Czy coś przebije półfinał Holandia-Urugwaj sprzed czterech lat?! Albo ćwierćfinał Urugwaj-Ghana?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 czerwca 2014 18:06:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 882
Skąd: toruń
Wybrzeże Kości Słoniowej - Japonia 1:3 (0:0) - tak typowałem na fejsie :lol: , Szwajcaria - Ekwador 1:1 (0:0), Francja - Honduras 1:2 (1:0), Argentyna - Bośnia i Hercegowina 3:1 (1:0)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 czerwca 2014 22:23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
OLD SENIORHAND pisze:
typowałem na fejsie

A jet jakaś dobra aplikacja w której można typować wyniki na facebooku?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 czerwca 2014 22:36:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 882
Skąd: toruń
nie wiem. na fejsie w sensie na mojej ścianie :)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group