Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 03:27:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 75  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 02 maja 2008 23:36:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Ponieważ niejednokrotnie na forum pojawiają się komentarze odnośnie tego pisma zakładam wątek. Za czas jakiś ogwiadkuję moje ulubione numery :wink:
Ale teraz muszę zwrócić uwagę na rzecz która mnie ostatnio mocno zdenerwowała. Mam wrażenie, że niektóre płyty w momencie wydania muszą dostać dobrą notę.... Doskonale widać to na przykładzie Kultu(ocena we wkładce **(Salon) i ***(Poligono) kiedy wychodziły dostawały po * * * *)
czy PJ Harvey(jak płytka była nowa ***** we wkładce ***1\2)
Bardzo mnie to wkurza :? :? :?
Od jakiegoś roku poziom pisma jak dla mnie, mocno spada.....

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony wt, 11 sierpnia 2009 07:59:02 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 maja 2008 23:40:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
MAQ pisze:
Od jakiegoś roku poziom pisma jak dla mnie, mocno spada.....
Od dobrych dziesięciu lat jest coraz gorzej...

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 maja 2008 23:44:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
....niestety oceny płyt w tym piśmie zdecydowanie różnią się od moich....pj.Harvey najlepszym przykładem...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 maja 2008 00:04:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
MAQ pisze:
Od jakiegoś roku poziom pisma jak dla mnie, mocno spada.....

to kiedy zacząłeś czytać? 13 miesięcy temu? :twisted:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 maja 2008 07:37:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Budyń pisze:
to kiedy zacząłeś czytać? 13 miesięcy temu?

spadaj! :D
Zacząłem czytać od początku istnienia Teraz Rocka.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 maja 2008 08:19:59 

Rejestracja:
pn, 22 stycznia 2007 16:38:55
Posty: 527
Z gwiazdkowaniem płyt rzeczywiście nie jest u nich najlepiej i chyba nigdy nie było. Bezsprzecznie też Tylko Rock był znacznie lepszy. Mam całą kolekcje numerów z lat 90-tych i nadal do nich zaglądam. Fajnie jest na przykład obserwować jak wiersze Tomka ewoluowały w teksty piosenek.

Natomiast Teraz Rock jaki by nie był, to niestety nie widzę dla niego alternatywy na rynku prasowym.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 maja 2008 08:28:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
gondolier pisze:
Z gwiazdkowaniem płyt rzeczywiście nie jest u nich najlepiej i chyba nigdy nie było.

hehe ciekawi mnie jaką na ten temat opinię mają Pippin i Marecki, u których najczęściej zauważam dużą zbieżność gwizdkową z TR :wink:

Choć ja oczywiście podpisuję się pod opinią pana Gondoliera :wink: , i też uważam, że Tylko Rocki były lepsze :wink: W gruncie rzeczy dlatego, że opisywały....starszą muzykę! :P
W Tylko Rockach interesowało mnie z reguły 85-93,5% numeru, w Teraz Rockach nigdy nie więcej niż 40%.....dramat :wink:
A prawdą jest niestety to zdanie:
gondolier pisze:
niestety nie widzę dla niego alternatywy na rynku prasowym

:?

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 maja 2008 09:55:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
Większość wykonawców obecnie prezentowanych w tym piśmie jest mi zupełnie obca. Czytam Tylko/Teraz Rocka od początku ukazywania się i kiedyś te proporcje były inne.

W ostatnim numerze 4 gwiazdki dla The Raconteurs to dla mnie kolejny przykład (wcześniej Luna i Dementi) kiepskiego poziomu oceniania płyt. Autor recenzji napisał, że w przypadku innego zespołu to byłoby 10. No to niech da chociaż pięć a nie stawia na równi z Muse, Thrice czy MGMT.

Znowu w artykule o zespole zamiast zająć się muzyką, to jest głównie przeżywanie jak to zespół utarł nosa szołbiznesowi.

To takie moje na świeżo, po zapoznaniu się z ostatnim numerem uwagi.

Niestety nie ma chyba i tak innego bardziej rockowego pisma w Polsce.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 maja 2008 10:02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
pablak pisze:
Większość wykonawców obecnie prezentowanych w tym piśmie jest mi zupełnie obca. Czytam Tylko/Teraz Rocka od początku ukazywania się i kiedyś te proporcje były inne.

niestety, TR się zmienił wraz z całym rynkiem. Kiedyś łykałem numery w całości, teraz przeglądam, gdy Marta kupi, za wiele tam dla mnie nie ma... Owszem, czasem są recenzje jakiś płyt z firm punkowych, co to jeszcze uchodzą za niezależne, czasem jakaś ciekawa historia zespołu, który znam od 15 lat, ale to tyle. "Stare czasy, stare dobre czasy, one nigdy już nie wrócą"

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 maja 2008 10:06:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
Budyń pisze:
"Stare czasy, stare dobre czasy, one nigdy już nie wrócą"

....o tak! Odeszły z starym poczciwym czarno - białym , wykonanym z nędznego papieru Non Stopem :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 maja 2008 10:20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22829
na "Non Stop" jestem za młody, dla mnie odeszły chyba wraz ze zgonem "Magazynu Muzycznego", choć pierwsze numery TR były godną kontynuacją

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 maja 2008 10:23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
WUKA70 pisze:
Odeszły z starym poczciwym czarno - białym , wykonanym z nędznego papieru Non Stopem
Non Stop był u swego schyłku mocno kolorowy.

Budyń pisze:
pierwsze numery TR były godną kontynuacją
Kontynuacją Non Stopu był chyba ROCK'N'ROLL

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 maja 2008 10:53:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Podzielam panów zdanie na temat Teraz Rocka. Również czytam praktycznie od poczatku ale coraz częściej biore do ręki, przeglądam i nie znam nawet 80% nazw zespołów ale juz po zdjeciu tychże wiem ze na pewno by mi sie nie spodobały, coraz wiecej emogówna... Na szczęście są wyjątki i czasem jest sporo do poczytania, kwestia gwiazdkowania płyt nadal pozostaje dla mnie zagadką...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 maja 2008 15:06:24 

Rejestracja:
ndz, 02 marca 2008 11:44:46
Posty: 124
Skąd: Lublin/Krasnystaw
TR coraz bardziej nie spełnia mioich oczekiwać. Wywiady są takie, że nic nowego się nie dowiaduje czego bym nie wiedziała. Promowane emo jest dla mnie śmieszne i niestety niebezpieczne dla młodzieży. Oceny płyt mijają się z moimi. TR przestało być jakimkolwiek "autorytetem".
Cena jest przesadzona. Jak czytam starsze numery pisma gdy pisał w nich Tomek Beksiński to wiem, że wtedy to było coś.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 maja 2008 19:06:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
dla mnie teraz rock to nie gazeta muzyczna tylko bardziej ( szukam dobrego słowa ) popkulturowa ? hę. mało tam o muzyce, a rock&rolowcy często stroją się na łamach tego pisma na wielkich myślicieli.. taki popcorn czy bravo dla ciut starszych ;)

o muzyce jako takiej to już więcej w swego czasu gitarze i basie było chociaż o jakiś sprzętach, brzmieniach i innech się pisało..

myślę że może też tylko rock był dla mnie ciekawszy bo np. wówczas nie miałem neta a TERAZ ;) już mnie nie fascynują lekko "podstarzałe " newsy

z gwiazdeczkami na płytach też się często nie zgadzam, choć dziś np. przeglądałem se w rileju czekająć na pociąg LUNA była jakąś tam płytą miesiąca czy cuś ;)

co nie zmienia faktu, że lubię sobie poczytać z jakiejś ciekawości :) nieraz jak wybieram się w podróż pociągiem to inwestuję w numer i jakoś droga zlatuje ;)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 75  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group