Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 10:31:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 470 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 20 maja 2016 13:01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ależ wspomnienia, ludziska! :brawa:

W te dni 1997 roku byłem jeszcze gdzieś indziej niż Wy. A mianowicie na Drawie, w kajaku. Tam na północy owszem - popadało trochę, jeden dzień przesiedzieliśmy w namiotach na takiej odludnej polanie, ale w końcu się stopniowo przetarło. I następnego dnia, już w narastającym upale, dopłynęliśmy do Złocieńca (albo do Drawska...). A tam cywilizacja i gazety i bach - Kłodzko zalane, fala płynie na północ! Taki kontrast, u nas sielanka a tam żywioł.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 20 maja 2016 17:39:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Tosisława pisze:
Ale, że co, to było lato 1997?

..byłem w tym czasie na tzw. samochodowych wakacjach objazdowych. Ja i dwójka kumpli. Generalnie było fajnie..no może czasem za dużo alko, ale kawał Polski zjeżdziliśmy. W Wejherowie przysadziliśmy deczko w tył poprzedzającego nas samochodu :) W sumie to niezła wyprawa to była, powódz widzieliśmy z bliska.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 20 maja 2016 18:48:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 19:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
Mi sama powódź jakoś umknęła. Jedyne co pamiętam,to piosenka "Moja i Twoja nadzieja" .
Ale ja wtedy miałam 9 lat :roll:

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 20 maja 2016 21:24:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
A ja wtedy wracałam właśnie z Kotliny Kłodzkiej, a konkretnie z Kudowy.
Jedziemy z mamą nocnym pociągiem, za oknem burza jakiej świat nie widział. Jeszcze nie wiemy co ze sobą przyniesie i jak się skończy, więc podziwiamy absolutnie beztrosko i ze ślepym uwielbieniem oskarowe efekty specjalne, piejąc z zachwytu nad najtłustszymi błyskawicami jakie w życiu widziałyśmy. I tak sobie szczęśliwie wróciłyśmy do Warszawy. A tam dowiadujemy się, że już w godzinę po naszym przejeździe nie istniał most, po którym jechał nasz pociąg, a Kotlina Kłodzka została zalana.
Totalny szok.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 sierpnia 2016 11:52:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..siedzimy u kolegi na urodzinach żony na werandzie.Nieopodal murowany ekskluzywny grill. Na stole pieczone różnego rodzaju mięsiwo..
Pytam..Kiedy ostatni raz jedliście pieczone kartofle? No..my jakoś tak niedawno..a Co ..chcesz?..
Z nimi nie ma żartów. Chcesz to masz..W palenisku ląduje kilogram ziemniaków :)
Po jakimś czasie wyciągamy.Cześć spalona na węgiel , a część można zjeść.
Bo..
Bo na tych naszych dawnych ogniskach , które robiliśmy dosyć często, królował kartofel i chleb.
Nie pamiętam ,żeby kiedykolwiek była kiełbasa..Dzieci w tych swoich papierowych tytkach przynosiły przeważnie to samo..Kartofle, chleb , cebula , czosnek. W zasadzie to chyba nie chodziło o delektowanie się smakiem..bo powiedzmy szczerze jaki może mieć smak posolony , spalony kartofel.. :wink:?

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 470 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group