Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 26 kwietnia 2024 18:39:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 listopada 2007 09:53:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
. pisze:
[edit komercyjno-konkurencyjny ]

[edit komercyjno-konkurencyjny ]

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 stycznia 2008 11:07:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3133
Skąd: Poznań
Filmowanie krecacego sie krazka wraz z rejestracja tego co zawiera czyli stopien najwyzszy (?) winylowego zboczenia kolekcjonerskiego.

Dla mnie killer i zastanawiam sie czy nie zaczac krecic przynajmniej czesci swoich czarnuszek.

Np.:
http://pl.youtube.com/watch?v=2C1mz5fP7i0
http://pl.youtube.com/watch?v=s1rxe_EdXHk
http://pl.youtube.com/watch?v=fsanTd7lVAU

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 stycznia 2008 16:50:03 

Rejestracja:
śr, 11 lipca 2007 17:48:36
Posty: 234
Mam nadzieję, że jeszcze nie było:

http://gadgets.qj.net/How-to-Pirate-a-V ... /aid/39381

http://yadogg.com/pictures/vinyl-sleeve-heads/

_________________
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48b)
"Sprzedawali majątki oraz dobra i rozdzielali je każdemu wedle potrzeby." (Dz 2,45)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 stycznia 2008 19:20:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Cytat:
http://gadgets.qj.net/How-to-Pirate-a-Vinyl-Record/pg/49/aid/39381

:shock: Ostre

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 stycznia 2008 21:25:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Pet pisze:
Winyl cały czas pozostaje obiektem zainteresowania tylko i wyłącznie koneserów, a osoby takie stanowią mały odsetek tych, których uznaje się za "konsumentów rynku muzycznego". Sytuację można by porównać do zainteresowania bronią czarnoprochową pochodzącą sprzed wieków. Obecnie też coraz więcej osób się nią interesuje (chociaż jeszcze stosunkowo niedawno zdobycie działającej repliki stanowiło pewnie większy wyczyn niż znalezienie kwiatu paproci), co nie znaczy, że mamy do czynienia z "renesansem" broni czarnoprochowej.


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 81272.html

I nawet Budzy jest, hehe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 stycznia 2008 21:51:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Mi minie jutro tydzień od początku winylowego renesansu

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 stycznia 2008 12:28:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ja jestem gdzieś w Młodej Polsce, hehe :faja: .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 stycznia 2008 12:49:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21406
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
. pisze:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80276,4881272.html

I nawet Budzy jest, hehe.


Pet pisze:
O renesansie i "powrocie winylu w wielkim stylu" to co chwila ktoś wspomina już od ponad 10 lat.


Wcześniejsze zdanie podtrzymuje...

Pomimo takich artykułów prawda jest taka, że jest to "renesans" dotyczący garsteczki (w skali całości odbiorców muzyki na nosnikach wszelakich) maniaków.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 stycznia 2008 12:56:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ilość wydanych w zeszłym roku płyt odpowiada ilości nowych winyli wypuszczonych w przeciągu ostatnich 15 lat.

Pet pisze:
że jest to "renesans" dotyczący garsteczki (w skali całości odbiorców muzyki na nosnikach wszelakich)


Znasz nakłady niezależnych wytwórni (CD)? Ja tak. To w ogóle jest garsteczka.

A na przykład docelowe 1000 płyt "Legendy", 500 sztuk singla z Siodemki.com uważam za dużo (a jest to ciągle scena niezależna). Nie mówię nawet o sporawych nakładach jeśli chodzi o jazz i klasykę.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 stycznia 2008 13:17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21406
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
. pisze:
Ilość wydanych w zeszłym roku płyt odpowiada ilości nowych winyli wypuszczonych w przeciągu ostatnich 15 lat.

Pet napisał:
że jest to "renesans" dotyczący garsteczki (w skali całości odbiorców muzyki na nosnikach wszelakich)


Znasz nakłady niezależnych wytwórni (CD)? Ja tak. To w ogóle jest garsteczka.

A na przykład docelowe 1000 płyt "Legendy", 500 sztuk singla z Siodemki.com uważam za dużo (a jest to ciągle scena niezależna). Nie mówię o sporawych nakładach jeśli chodzi o jazz i klasykę.


Nie wiem czy pytając mnie o niezależne wytwórni masz na myśli te same rojony co ja, ale tak. Znam nakłady CD wypuszczanych przez niezalezne wytwórnie.
Problem polega właśnie na tym, że popularność winyli kończy się praktycznie tam, gdzie kończą się różnej maści sceny niezależne. A że sceny te mają to do siebie, że są zjawiskami niszowymi i popularność winyli w ich kręgu nie zmienia się praktycznie od lat, to trudno tu mówić o "renesansie"... a zwłaszcza w szerszym kontekście.
To że dzięki Sławkowi i reedycji "Legendy" tudzież pośmiernemu debiotowi "Siekiery" zaczęto nagle trąbić w mediach o winylach, to jeszcze zbyt mało, żeby mówić o renesansie. Chociaż oczywiście z perspektywy dziennikarzy, taki slogan brzmi z pewnością bardzo "sensacyjnie" i kusząco.

Porównaj zresztą nakłady najprężniejszych nawet niezależnych wytwórni z nakładami "majorsów", którym ani się śni "przesiadanie" na winyle (w związku z rosnącą popularnościa iPoda i mp3 wieszczy się tam wręcz zmierzch poczciwego CD).

Co do nakładów, rzędu 500 czy 1000 sztuk w dystrybucji niezależnej, to mam taką historyjkę. Jakies 10 lat temu miałem manię kupowania undergrundowego pankroka na winylach własnie. Jarały mnie zwłaszcza wydawnictwa "limitowane, ręcznie numerowane". Wychodziło tego własnie 500, czy 1000 sztuk i było dystrybuowane na wszystkie strony świata. Kupiłem parę takich "rarytasów" i jarałem się, że mam takie "unikalne" egzemplarze. Jakież było moje rozczarowanie, kiedy całkiem niedawno okazało się, że w skali globu (z uwzględnieniem takich chłonnych rynków jak Stany, czy Japonia) zeszło około 300-350 sztuk całego nakładu... reszta zalega w magazynach producenta i dystrybutorów, któzy od mniej więcej dekady zastanawiają się co robić z taka kupą winylu. I nie mówię tu o płytach polskich kapel, które zna jedynie najblizsza rodzina i przyjaciele.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 stycznia 2008 14:37:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Pet pisze:
Porównaj zresztą nakłady najprężniejszych nawet niezależnych wytwórni z nakładami "majorsów", którym ani się śni "przesiadanie" na winyle


W UK praktycznie każdą płytę dostaniesz na winylu, ba! - czasami nawet tańszym od CD!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 31 stycznia 2008 14:40:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21406
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
. pisze:
W UK praktycznie każdą płytę dostaniesz na winylu, ba! - czasami nawet tańszym od CD!


Nie tylko w JuKej. Pytanie tylko jaki jest stosunek nakładów tych majorsowych winyli do CD.

Zresztą nie ważne, czy renesans, czy nie. Grunt, że...

Obrazek

;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 marca 2008 21:50:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Szukałem tematu o okładkach płyt, ale coś mi kiepsko szło.

Słuchałem sobie dziś płyt z bristolskiego labelu Skull Disco, bardzo ciekawe połączenie designu okładki (horror?
Egipt? voodoo? Afryka? psychobilly :-)?) z wytłoczoną na płytach muzyką. Wizualnie nie do końca mój styl, ale trudno przejść wobec tych prac obojętnie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 marca 2008 21:56:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
. pisze:
Szukałem tematu o okładkach płyt, ale coś mi kiepsko szło.

Sprawdzałeś TU? :D

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 listopada 2008 16:52:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Mam mały problemos z gramofonami. Przyznam, że o technice nie mam zielonego pojęcia :-). Otóż przez ostatnie kilka dni zostawiłem podłączone do sieci dwa Technicsy 1210, były podłączone do jednej listwy wraz z mikserem (również bez bolca). Ani gniazdko w ścianie do którego podłączone była listwa, ani sama listwa nie miała bolców. Ku memu zaskoczeniu odpaliłem wczoraj sprzęt - a gramofony ni hu hu, za to mikser elegancko działa. Coś tam musiało pójść, bo podłączenie decków do innego gniazdka nie pomaga - z reszta padły oba, więc coś jest na rzeczy. Tera pytanie - poszły jakieś bezpieczniki czy cuś? Jest tam w ogóle coś takiego Fakt, że z miesiąc temu domowo wymieniane były wtyczki na nowe, ale to chyba nie ma związku... Zanieść do pana Kazia z elektronicznego? Tylko, żeby nie skasował 200 zł za wymianę jakiegoś małego badziewia które zrobi kolega z lutownicą...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group