Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 14:35:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 22 września 2006 16:08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Jak wiecie w większości już pewnie zabieram się za pisanie pracy na temat "Rola integracyjna forów internetowych na przykładzie Ultima Thule - oficjalnego forum internetowego zespołu Armia". Będę Was co jakiś czas męczył o różne sprawy, mam w głowie pewien plan działania. O kilka rzeczy chciałbym zapytać na początek jako dość młody stażem forumowicz :wink:

czy było coś przed forum na gerach? Czy jest do tego jakiś link? Jesli nie ma, to będę miał dalsze pytania na pewno. Zresztą pytania tak czy inaczej będę miał, ale będę się starał raczej nie zaśmiecać nimi forum.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Ostatnio zmieniony ndz, 19 sierpnia 2007 01:29:48 przez Budyń, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 16:36:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Zdecydowanie były starsze fora (np. na serwerze plywanie.pl :-) ), nie mam pojęcia, czy istnieją nadal. Ja sam byłem chyba na dwóch przed OFM (czyli czymś, co wchłonął portal Gery). Przynajmniej kilka jeszcze osób z piszących do dnia dzisiejszego na tych forach było, pewnie będą pamiętać więcej.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 18:30:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Zanim pojawił się Gery to forum było na stronie "forum-muzyczne" - niestety nie pamiętam dokładnie adresu. Potem właśnie wchłonął to gery.pl. Wcześniej pamietam forum na serwerze "rayella" (też nie pamiętam tego adresu). Przystąpiłęm pod koniec i pamiętam, że zostało to zamknięte w lutym 2003. Potem wiem, że pojawiło się właśnie "forum-muzyczne". Z rayella pamiętam cytza, boskiego i finroda. Może coś mylę i plączę, ale takie "fakty" mi światają.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 18:39:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ja z Pływania.pl pamiętam kilka osób :-) - Bogas, Zasad, Finrod chyba...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 18:42:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Nie da się ukryć, że ja pamiętam Boskiego, choć tam wtedy był jeszcze jeden typ, który mnie bardziej denerwował :-D

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 18:45:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
fajny temat: ujawniają się forumowi starcy :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 18:52:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
A, dodam jeszcze, że w zamierzchłych czasach na forum zespołu Armia działo się bardzo niewiele, natomiast życiem tętniło forum 2tm2,3. Właściwie było pod tym względem tak, jak na Gerach, tylko że dokładnie odwrotnie :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 21:17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
na pływaniu byłem jakoś od wiosny 2002, pamiętam że tam było jeszcze forum Houka, Armia była jakoś na doczepkę, niewiele tam się działo, później gdy padł serwer to z paroma osobami z tamtego forum zrobiliśmy alternatywne forum najpierw na free4web, później niejaki Rayell udostępnił swój serwer, ale po kłótni z kimś (dredi ? zasad ?) chyba się obraził i forum usunął. No i póżniej przyszło forum muzyczne (wcześniej znane jako Forum Jazz n' Java, pamiętam jego rozwój od małego forum na którym nic się nie działo do dużego zbioru for wielu polskich kapel), szkoda że admin Maciek je zabił dla kasy - powstały Pegieery. A dalej wszyscy wiedzą wszystko.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 21:58:46 
Pierwsze forum, które kojarzę, było na 2tm23.kdm.pl. Potem trafiłem na Pływanie i wyglądało tak samo, więc myślałem, że to jedno i to samo forum, ale pod dwoma adresami. Podobno jednak nie...

Na pewno byli tam Boski i Dredziarz, którzy kropkowali. ;)

Któreś z nich miało jeszcze czwarty dział - 'Chrześcijaństwo'.

Natomiast wydaje mi się, że między Pływaniem czy 2tm23.kdm.pl, a OFMem były dwa fora - jedno RaYell'owe, które działało dość długo i drugie, które działało bardzo krótko. Kolejności jednak nie znam i nawet głowy nie dam, że faktycznie tak było.


Dawno temu ktoś rzucił link do zarchiwizowanego forum z Pływania bądź 2tm23.kdm.pl (nie pamiętam, którego):
http://web.archive.org/web/200103032033 ... 23.kdm.pl/
Sprawdzałem przed chwilą - już nie działa. Ale nawet wtedy na świerzo, większość wątków się nie otwierała. :(


(Wiem, że pytania o to nie było, a Ty, Budyniu, już byłeś wtedy obecny, ale jakby o tym zapomniano: gdy odpływaliśmy z Gery, Glacek założył forum na Lycosie, miało ono całkiem sporo różnych działów, ale zostało zlikwidowane, gdy ostatecznie zniknęliśmy z Gery, a wtedy Glacek załatwił jakiś normalny serwer na forum.)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 22:52:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Bandyto, mnie jeszcze wtedy nie było. Ja na forum Armii pojawiłęm się 11 listopada 2004, na żadnym wcześniejszym forum się nie udzielałem, ani nawet na żadne nie zajrzałem przed powstaniem Ultima Thule.
Dziękuję wszystkim za informacje, które już się pojawiły i czekam na następne, gdyby jeszcze coś się komuś przypomniało :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 22:54:47 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
ja pierwwze forum jakie zaliczyłem to houseofbobo. potem reggae w polsce a potem dopiero forum armii na gerach.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 22:55:28 
Aha. :)

(Myślałem, że skoro pisałeś o Gery, to że już tam byłeś; jakoś mi tak wyniknęło, błędnie, jak widzę. ;))


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 września 2006 12:07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
na razie wyłania mi się taki obraz :

2tm2,3 kdm.pl
Pływanie.pl
rayella
OFM
Gery.pl
UT

teraz mam prośbę o jakieś ramy czasowe, przybliżone; zaczynam myśleć nad pierwszą ankietą.

pytanie następne: niektórzy mają datę rejestracji na gery starszą niż data założenia forum Armii - czy to znaczy, ze wcześniej się udzielali na gery, czy też jest to data z poprzedniego forum jeszcze, na OFM? (pytanie np do Cytz'a)
editL: teraz znalazłem to, o czym dotąd słyszałem tylko legendy:

Cytat:
Tak, to ja. Nowy mod forum Armii, tylko i wyłącznie dlatego, że burdel tu jakich mało, a badura nie sprząta. Tak więc - Supervisorzy postanowili zająć się tą sprawą, a ja mam za zadanie oczyścić to forum i doprowadzić je do stanu używalności. Szykujcie się na rzeźnię. A'G'R
:twisted:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Ostatnio zmieniony sob, 23 września 2006 13:38:28 przez Budyń, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 września 2006 12:57:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Budyń! Poczytaj wątek w którym odrzucono Triodante! Trzyma w napięciu!!!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 23 września 2006 13:11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
Budyń pisze:
niektórzy mają datę rejestracji na gey starszą niż data założenia forum Armii - czy to znaczy, ze wcześniej się udzielali na gery, czy też jest to data z poprzedniego forum jeszcze, na OFM?


ja sie wcześniej udzielałem na Forum Jazz n' Java które później wyewoluowało w Pegieery - zarejestrowałem się tam ze względu na oficjalne forum Acid Drinkers, które tam było. Budyń - pomiędzy forum na pływaniu było jeszcze forum na free4web, słabe strasznie, może miesiąc było miejscem dyskusji, później zmarło śmiercią naturalną (po założeniu nowego forum na phpBB).


ale wytlumacz mi czym jest rejestracja na gey :twisted: :evil:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group