Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 13:14:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 07 kwietnia 2006 23:07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Jako, że przypada dziś dzień 7 kwietnia i nie przypada żadna rocznica, czy okrągła data pozwoliłem sobie założyc taki sentymentalny wątek.
Otóż zauważyłem, że nasze forum (pomijąc fenomenalne momenty spotkań, poznanie wspaniałych osób etc.) bardzo dużo mi dało.... - inaczej mówiąc wiele rzeczy dane mi było poznać via forum, lub dzięki ludziom których tu poznałem. Na ten przykład: to dzięki forum zaznajomiłem się z Jeffem Buckleyem, Pink Floyd, Pj Harvey, Lao Che, The Soundrops czy The Cure (doznałem też życiowej traumy poznając Moody Blues :wink: ), pokochałem Twin Peaks i Muminki, dowiedziałem się, że nie jestem sam z moim uwielbieniem dla starego Jacksona oraz nauczyłem się gwiazdkować i dogłębnie analizować muzykę (he he) - poznałem rzeczy które wcześniej były mi nieznane, lub pobieżnie kojarzone - a teraz mają bardzo wysokie notowanie jeśli chodzi o ich wążność pośród innych płyt, książek etc.

Obrazek

Dzięki!
A jakie są Wasze doświadczenia, hm?


Ostatnio zmieniony ndz, 28 stycznia 2007 22:10:17 przez ., łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 08:20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 04 kwietnia 2006 20:03:16
Posty: 48
Ja jestem zalogowana od nie dawna.... ale mi się tu dardzo podoba i jest tu fajniutka atmosfera.... czuję że tu będę dardzo często zagląfać :D
a także wiem że są tu bardzo milo ludzie z którymi moża na wszystkie tematy pogadać... :o


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 08:55:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 16 października 2005 18:02:41
Posty: 428
Skąd: Kraków
ja tu przechodze przez swoją reaktywację. Odnajduje rzeczy dawno przeze mnie zapomniane...zachodze w głowe jak mogłam sobie odpuścić niektórą muze...człowiek się gubi w dzisiejszym świecie...
Poza tym warto mieć miejsce gdzie się widzi ludzi pozytywnie myślących 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 09:02:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 04 kwietnia 2006 20:03:16
Posty: 48
Tu czuję się bezbiecznie... bo nigdy nie lubiłam forum dyskusyjene a te mi bardzo przypadło do gustu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 11:56:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Mi bardziej chodzi o zarażenie pewnymi płytami, książkami etc...
Zapomniałem o fenomenalnej kapelce New Model Army oraz o ponownym odkryciu Drogi i Tańca.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 13:49:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 10:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
Jezeli chodzi o to forum to dużo z niego wyniosłam [dosłownie pod pachą :lol: ], najwięcej mi dało czytanie wypowiedzi szanownych forumowiczów i chociaż jestem tu od niedawna to o wielu rzeczach już się mogłam dowiedzieć... przede wszystkim poznałam bliżej kapele, które znałam tylko z nazwy, np. Lao Che- podobnie jak Boskey- Soundrops także... czytałam to forum na długo przed zarejestrowaniem się do niego i muszę się przyznać bez bicia, że tu w ogóle usłyszałam coś więcej o Trupiej Czaszce i od tego zaczęła się moja przygoda z tą kapelą...zaczęłam jej słuchać właśnie przez to forum... :) tak, że nie wiadomo kiedy poznałabym Trupią gdyby nie to forum :lol: ...to chyba najważniejsze co stąd wyniosłam...więc w gruncie rzeczy jestem wam za to wdzięczna :mrgreen: thanks...

Dzięki forum poznałam wiele (często sprzecznych z moimi) opini i to też jest fajne 8) , mogłam skonfrontować moje zdanie (w zasadzie początkujacej słuchaczki) z wieloletnimi słuchaczami Armi...to sporo daje do myślenia...

...recenzje płyt i książek są tu pierwsza klasa, nie będę już pisać o konkretnych przykładach, bo jest tego naprawdę dużo...
...i w ogóle kultura tu jest i git... :D dzięki za to również...

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 15:25:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
Największym zyskiem jest to że poznałem wreszcie dzięki forum osobiście Boskiego, którego jak wszyscy wiedzą, jestem klonem/alter ego :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 15:59:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Na szybko (bo nie mam czasu niestety) rzucę niekompletny spis rzeczy, które dzięki forum poznałem, przypomniałem po latach niepamięci, rozszerzyłem:

Flojdy z Bitelsami
Lao Che
Muminki
Bromba
Kjury
Karkonosze
Siekiera z Trupią Czaszką (trudno oddzielać armia.kdm.pl od armia.xon.pl)
i inne...

(O ludziach nawet nie wspominając)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 16:15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Właśnie napisałem jak mi się zmienił odbiór np. Led Zeppelina III... to ewidentny wpływ forum. Zacząłem doceniać PIOSENKI.
Wychowałem się w sposób dość jasny: są "piosenki", i mogą sobie być, ale nie jest to nic wielkiego - i są "utwory", przepraszam "Utwory", których nazwanie piosenkami byłoby wręcz profanacją.
Zacząłem doceniać piosenki. Możliwość postawienia That's the Way przed Immigrant Song albo Pillow of Winds przed Shine on You Crazy Diamond nie wydaje mi się już jakimś niesmacznym żartem.

Jest to i zysk oczywisty, bo się horyzonty muzyczne poszerzyły, i wrażliwość na melodyjność zwiększyła, ale z drugiej strony czuję pewną stratę, bo jakby nieco mniej zachwycają mnie tamte Utwory, a te nowe "piosenki" jednak nie aż tak bardzo. Hmm. No może to tylko tymczasowe i zupełnie naturalne zainteresowanie tym, co poniekąd nowe (bo choć nie nowe, to na nowo odkrywane).

A z konkretów - pisałem w wątku podsumowującym 2005, co poznałem w owym 2005 - zdecydowaną większość zawdzięczam forum (choć iepodzielnie pierwsze miejsce zajmował tam Chopin/ Blechacz, co jednak obok forum miało miejsce.

poniżej najważniejsze z tego, com pisze:
Niewątpliwie numerem jeden roku 2005 są dla mnie Songs From The Pastures Soundropsów.
Zaraz za nimi - Radio DJ mistrza Arwida (czy to aby jednak nie starsze?)

Niewątpliwym odkryciem roku są dla mnie środkowi Beatlesi, a najbardziej ze wszystkiego dwie genialne piosenki: I Am The Walrus i A Day In The Life, które w tym roku usłyszałem jakby po raz pierwszy w życiu. A także płyta Revolver, którą znałem, ale dotąd specjalnie nie lubiłem, a teraz...
Starych Beatlesów lubiłem bardzo zawsze, ale w tym roku moja miłość też nabrała rumieńców. Natomiast późniejsi liczą się dla mnie dopiero od 2005.

Poznałem też sporo wczesnych Floydów, których teoretycznie musiałem przynajmniej raz w zyciu słyszeć, bo w liceum przesłuchałem całą dyskografię... stwierdzając, że z Pipera, Saucerfula i Ummagummy warto sobie przegrać do kupy ze trzy piosenki i tak zostało.
Przyznam, że wcześni Floydzi nadal nie są "moim" zespołem, ale lepsze poznanie utworów Grantchester Meadows, See Emily Play, Bike i paru jeszcze innych było czymś ważnym.

Dzięki Witkowi zobaczyłem po raz pierwszy Jimiego na Monterey, a tu czapka sama spada z głowy. A także poznałem płytę Grechuty Szalona lokomotywa z rewelacyjną wersją oryginalną Archaniołów i ludzi pt. Motorek.

Dzięki KoTowi i mareckiemu liznąłem nieco New Model Army; tu mi co prawda czapka nie spadła, ale warto było posluchać.

Dzięki Dzyniowi posłuchałem po raz pierwszy jakiejś płyty Blur a ostatnio zaczynam zgłębiać twórczość Moody Blues ze skutkiem pozytywnym.

Dzięki Bogusowi poznałem jeden z najbardziej przebojowych zespołów lat 90., Szwagra Kolasa...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Ostatnio zmieniony sob, 08 kwietnia 2006 16:44:45 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 16:28:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Właśnie, Karkonosze! Oraz zwórcenie uwagi na Abbey Road i Breakout!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 16:51:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
No dobra, ale miało być nie tylko o zyskach, ale i stratach. Czekam na ten wątek w awanturumie :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 18:36:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Oczywiście:
Obrazek

Poza tym - przede wszystkim MUZYKA.
Odkrycie czegoś nieznanego lub usystematyzowanie /rozszerzenie/ powrót do znanego.
W tej pierwszej grupie znajdują się:

The Soundrops
Spirit of 84
Szwagier Kolasa


oraz:

Lao Che
Czarodziejskość
od Boskiego

W tej drugiej natomiast:

The Beatles
The Cure
Breakout
Lech Janerka
Sade
Alicia Keys

a ostatnio również: Pink Floyd

Poza wszelkimi kategoriami:

Arwid

:)

Wszystkim Wam - wiersz Adama Zagajewskiego.

Muzyka słuchana

Muzyka słuchana z tobą
była więcej niż muzyką
i krew która płynęła w naszych tętnicach
była więcej niż krwią
a radość którą odczuwaliśmy
była prawdziwą radością,
i jeśli mogę komuś za to dziękować
to dziękuję teraz,
zanim będzie za późno
i zbyt cicho.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 19:37:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Awanturum!

:wink:

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 21:42:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Bogus pisze:
No dobra, ale miało być nie tylko o zyskach, ale i stratach


mi na przykład straty tutaj więcej dały niż zyski :!:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 kwietnia 2006 21:42:43 
zyski są oczywiste. wszyscy wspaniali ludzie. manewry godziny spędzone na chlaniu paleniu i słuchaniu/graniu muzyki :D

a terazz do merittum

forum pozwoliło mi się wyzwolić z muzycznej opieki brata :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

rozszerzenie muzycznych horyzontów maxymalne od muzyki poważnej (tzn już nie ukrywam płyt z Rachmaninovem :D ) przez jazz Coltrain, Miłość, Komeda, Stańko , regej: Tosh! mixtape jakiś od Bosskiego! i dub RHYTHM&SOUND!!!****** i aż do kochanego minimala który daje oddech i lsni :D i jeszcze bity różne co nie pamiętam nazw. i jeszcze Santana i Clash. a i w ogóle weekend pewien jazzowo bluesowy i HENDRIX******

filmy: commitments, rocky horror! TWIN PEAKS ****** i Blue Velvet
a i jeszcze lao che oczywiście. i Kolas.

i znalazlam stronników w walce z moodybluesowym żigiem. choć też są i zwolennicy :cry: nawet Kacper lubi children chgildren children children :wink: :wink: :wink:


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group