Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:36:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 22:49:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Tyler Durden pisze:
Mam wrażenie, że duża w tym wina rozmaitych kamer cofania (sam nie mam, nie używam)
mam, używam do parkowania, bardzo sobie chwalę bo żadne lusterka i czujniki nie pokażą tak dokładnie ile mam miejsca tyłu,
wpływu na ustawienie lusterek to nie ma

grawson pisze:
dzisiejszy mistrz kierownicy zwalniał do 40 i niżej w sekcji zakrętów, po czym pędził na prostej
typowy mistrz prostej

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 23:04:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Tak zmieniając temat to bardzo mi się spodobała aplikacja Yanosik, a szczególnie ocena stylu jeżdżenia. Ciekaw jestem jak to się przekłada na zużycie paliwa.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 stycznia 2018 10:32:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Tyler Durden pisze:
Zobaczyłem ten film, ale to co mi się najbardziej rzuca w oczy, to styl jazdy nagrywającego to wideo. Manewr wyprzedzania z prędkością o 2-3 km/h większą od wyprzedzanego samochodu, na austostradzie?!?
To jedna sprawa, ale zastanowiło mnie też, przy jakich prędkościach to się wszystko dzieje. Ze słupków hektometrowych wynika, że samochód z kamerą jechał jakieś 90km/h. Powtórzę pytanie Tylera: na autostradzie?
Powsinoga pisze:
qrwa co to ma do rzeczy?
mam prawo wyprzedzać jak chcę i trzymaj się przepisów, nie najeżdżaj na zderzak, nie mrugaj światłami. czekaj aż zjadę jasne
To ma do rzeczy, że choć wina tego z BMW jest ewidentna, to kierowca z kamerą wjechał na lewy pas jadąc bardzo wolno (jak na autostradę), a zatem powinien wcześniej trzy razy się upewnić, że nie utrudni komu innemu jazdy, co jak widać się stało. Jeśli widzę, że ktoś z tyłu zbliża się ze sporą różnicą prędkości, to oceniam, czy mam szansę skończyć (a nie, qrwa, zacząć, że tak pozostanę w poetyce) manewr wyprzedzania, zanim ten ktoś nadjedzie. Jeśli nie, to czekam aż będę miał możliwość wyprzedzenia.

pablak pisze:
jeśli chodzi o zajmowanie lewego pasa to mistrzami są tu tirowcy wyprzedzający drugiego tira, zdarzało mi się jechać kilka kilometrów zanim jeden wyprzedził drugiego

To prawda, wkurzające. Pół biedy, gdy zdarza się to incydentalnie, ale np. na A2 Konotopa - Stryków, gdzie ruch jest zwykle taki, że brakuje trzeciego pasa, a tiry wyprzedzają się nagminnie sporo możnaby poprawić, wprowadzając (i egzekwując) na całym odcinku zakaz wyprzedzania dla ciężarówek (podobno było to rozważane, ale nie wiem, czy są efekty - ostatnio jechałem tamtędy w wakacje). Od tych 3 minut dłużej za kierownicą nic się raczej kierowcy nie stanie.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 stycznia 2018 16:34:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
grawson pisze:
Tak zmieniając temat to bardzo mi się spodobała aplikacja Yanosik, a szczególnie ocena stylu jeżdżenia.
Nie wiem dokładnie co sprawdza ta opcja, z obserwacji jakie poczyniłem to zależy głównie od przestrzegania ograniczeń prędkości. czy bierze pod uwagę dynamikę jazdy nie wiem

Ja mam kolor zielony :D

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 stycznia 2018 17:37:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
pablak pisze:
czy bierze pod uwagę dynamikę jazdy nie wiem


Ponoć bierze. Ja też zielony.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 09:57:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
pablak pisze:
małego otrąbisz, omrugasz i zwykle jakis efekt to przyniesie
tirowi można skoczyć na pukiel

..zdarza mi się jeżdzić małym samochodem ciężarowym (z ogranicznikiem prędkości).
Jeśli na drodze dwujezdniowej wyprzedza mnie drugi samochód ciężarowy, zdejmuję nogę z gazu i to automatycznie powoduje utratę prędkości , a wyprzedzający mnie samochód ma wolną drogę i jest po sprawie..No ale rzadko zauważam podobne zachowania, bywa ze czasami jadą jeden obok drugiego i to jest denerwujące.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 stycznia 2018 14:42:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..zostawiłem dziś moje niemłode auto u mechanika.Trochę tam stukało, trochę pukało..
Majster zadzwonił, podał zakres naprawy i jej kosztorys..i oddalił moje plany zakupu nowego CD :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 29 stycznia 2018 15:37:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
:(

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 czerwca 2018 16:21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
http://www.dangerousroads.org/north-america/usa/591-shafer-trail-road-usa.html

:faja:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 09 czerwca 2018 20:14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ho! Ho!

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 01 grudnia 2018 09:36:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..w Katowicach COP24. Organizatorzy przygotowali samochody elektryczne. W mieście przygotowano ponad 20 miejsc do szybkiego ładowania. Użytkownik za pomocą aplikacji rezerwuje sobie pojazd , a po zakończonej jeżdzie zostawia go w miejscu w którym mu pasuje. Pomyślałem sobie..Ooooooo..fajna sprawa! Po co mam kupować samochód , jak mogę go sobie wypożyczyć, bo specjalnie nie poruszam się po kraju i to by było w sam raz. Do pracy dojeżdzam rowerem jeśli to jest możliwe..w związku z tym po co mam wydawać pieniądze (których i tak nie mam :) ) na samochód..No i słucham dziś jak organizatorzy zachwalają jazdę tymi "tanimi" samochodami..
Koszt jazdy wyceniono na 0,99 zł za minutę! :) I twierdzą że to jest TANIO! Do pracy mam około 10 minut jazdy. Razy 2 ..rachunek jest prosty. Jest to jednak melodia przyszłości i być może czym więcej będzie tych samochodów, tym będzie taniej.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 02 grudnia 2018 17:22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
W Norwegii, gdzie prąd jest tak tani, że wolą nie gasić lamp ulicznych w ciągu dnia, jest to bardzo systemowo promowana sprawa. Samo kupienie samochodu albo przerobienie napędu jest dość drogie, ale potem - jeśli nic nie mylę - ładowanie jest za darmo albo pół darmo, samochody elektryczne mają prawo jeździć buspasami (a tam buspasy są często odgrodzone od reszty, więc pomijając praworządność, naprawdę nieprawdopodobne jest, żeby wjechał na nie samochód nieuprawniony) i jeszcze jakieś inne ulgi są. Stało się tak popularne, że rząd rozważa wycofanie się z tych udogodnień.
Podobnie jest w Chinach. Stąd nawet firmy samochodowe, które niespecjalnie są zachwycone tym kierunkiem, jeżeli chcą istnieć na rynku chińskim, a więc w ogóle istnieć na rynku światowym, muszą inwestować w tę technologię.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 03 grudnia 2018 21:07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..cena 9gr. za minutę była by do przyjęcia ;)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 06:53:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
wuka pisze:
Koszt jazdy wyceniono na 0,99 zł za minutę!


..wczoraj czytałem ,że cena wynajmu samochodu elektrycznego wynosi 25 albo 24 grosze za minutę. No i tu już można zacząć mówić że to jest (prawie) fajna rzecz.O!
Samochody są własnością Taurona.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2018 15:47:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
od kilku dni jeżdżę i trąbię na wszystko :D
na słońce, na drzewa, na deszcz, pozdrawiam innych znerwicowanych kierowców
tak mi się porobiło po Jerozolimie :D :D :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1532 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group