Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 03:00:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 16 listopada 2007 17:30:04 

Rejestracja:
czw, 19 stycznia 2006 11:00:07
Posty: 82
Znam Czarna Brygadę na pamięć tylko nie wiedziałem że gra tam Rołt, jakąś piacką wersję kasety miałem a na kompakcie nawet nie patrzyłem na wykonawców w sumie cała płyta genialna ale nie uderzyło mnie to tak ( jego gra) jak np. Życie niezwykłe Moskwy, czyli w zasadzie tak porównując styl gry to Stopa może troszkę z Rołta brał? Taką tezę stawiam co Państwo na to??


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 listopada 2007 17:34:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
antiwitek pisze:
- czy chodzi o to, że wystarczająco mocno walił, że aż nie potrzebował mikrofonów?
ano tak :D

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 listopada 2007 23:46:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
radza pisze:
ktoś pisał o metronomie że niezbędny

...metronom zabija MUZYKĘ...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 listopada 2007 08:06:47 
nigdy, przez jakieś 6 czy 7 lat mojej "edukacji muzycznej" nie korzystałam z metronomu (poza jakimiś tam sporadycznymi wypadkami przez konkursem albo koncertem jak nauczycielka dawala na pare dni do domu). wiem że gram straszliwie nie równo ale nie cierpię ćwiczyć z tą tekajką ,
elrond pisze:
..metronom zabija MUZYKĘ...

jasne że tak jest


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 listopada 2007 12:11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
Metronom do ćwiczeń dla perkusisty (i nie tylko!) to rzecz absolutnie niezbędna, szczególnie w początkowej fazie nauki gry. Na koncerty oczywiście ze nie potrzebny :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 listopada 2007 12:24:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 21 stycznia 2005 21:57:59
Posty: 1742
Skąd: Stettin Hockendorf
Kajo pisze:
to rzecz absolutnie niezbędna


polemizowałbym :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 listopada 2007 12:33:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
deptak pisze:
polemizowałbym

To na co czekasz? :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 listopada 2007 00:25:29 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
Kajo pisze:
Metronom do ćwiczeń dla perkusisty (i nie tylko!) to rzecz absolutnie niezbędna

oczywista oczywistość, niestety. bez tego wychodzą straszne babole.

nie jest za to niezbędny przy tworzeniu nowych utworów czy graniu koncertów.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 18 listopada 2007 00:44:50 

Rejestracja:
czw, 19 stycznia 2006 11:00:07
Posty: 82
Nigdy nie używałem metronomu a nigdy żaden cżłowiek który ze mną grał nie zarzucił mi że gram nierówno, prawdopodobnie dlatego że w początkowej fazie uczyłem sie grać słuchając płyt, najcześciej są one równo nagrane a przy okazji cżłowiek uczy się słuchać reszty zespołu "szukać się z muzykami" znam kilku gitarzystów grających non stop z metronomem w domu i gorzej się z nimi było dograć na poczatku wspólnego grania niż z takimi co grają nierówno bo ćwiczyli bez metronomu. Jak ktoś ma poczucie rytmu to prędzej czy później nauczy się grać równo z kapelą a jak zajęty szlifowaniem techniki nie potrafi grać z resztą to wtopa, koledzy mu tylko przeszkadzają, grać z takim człowiekiem jest równie ciężko jak tańczyć z drętwą panną. Tzn tak myśle ale mogę się mylić nigdy nie miałem ambicji bycia wirtuozem kręci mnie granie w zespole. Nie uważam że metronom to szmelc (ponoć Niemcy nawet metodę walki z nerwicami seksualnymi z metronomem wymyślili) ale nie uważam go za niezbędny, jak zaczynałem grać w kapeli to niezbędna na próbie była tylko lutownica bo wzmacniacze i efekty były własnego wyrobu.
Do Elrondowego hasła "metronom zabija muzykę" dołoże hasło jego kolegi ze współzespołu "nie ma rocka bez sprzężeń". Czarna Brygada ciągle w głowie "Może rano już nie będzie tego wszystkiego"
kto pamięta co znaczy "Eltron na zapałki"?? W dobie taniego dolara i wzmacniaczy po 100w pod każdą strzechą, "smutek i nostalgia" mnie ogarnia.
Przy okazji pytanie do młodszych kolegów i koleżanek jak to jest że kiedyś nie było na czym grać i za co kupić sprzętu a np na finałach WOŚP w moim 70 tys miesteczku grało po 20 zespołów (z czego 10 na tej samej gitarze) a teraz każdy ma super sprzęt dostęp do szkółek netu a zespołów o wiele mniej? Śwagier (basman z czasów szkoły średniej) twierdzi że was tak narkotyki i internet wykańczają? A może kobiety teraz mniej wymagające imponować im nie trzeba?


Ostatnio zmieniony ndz, 18 listopada 2007 09:20:56 przez radza, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 listopada 2007 00:49:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
Cytat:
...metronom


bezlitosny sk#$%#$wysyn !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 listopada 2007 11:07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
mirus pisze:
oczywista oczywistość

Choć jeden rozumie o czym mówie! :piwo:
Nie wiem po co kolega radza sie tak produkuje, napisałem ze na próby czy koncerty metronom jest zbyteczny. Użyteczny jest podczas ćwiczen kiedy nie ma zespołu i po 3 minutach grania jednej rzeczy zwykle gra sie nierówno. Perkusista nauczony grac równo z metronomem bedzie lepiej grał z zespołem. Przecież to bębniarz wszystko ma trzymac i to on ma wyznaczac puls dla zespołu (z basistą of kors) a nie gitarzysta czy wokalista. Poza tym chyba mylicie co niektórzy pewne sprawy sądząc ze jak ktoś gra z metronomem to gra kwadratowo, bzdura, właśnie ćwicząc równo z metronomem trzeba wyrobić sobie ten luz, precyzje uderzenia, zeby to sie bujało, miało kopa, potem przekłada sie to na gre zespołową. Poza tym umiejetnosc gry z metronomem przydaje sie w pracy w studio. Znam takich co zagrali mnóstwo koncertów a w studio nie umieli sobie poradzić...


Ostatnio zmieniony ndz, 18 listopada 2007 11:37:18 przez Kajo, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 listopada 2007 11:11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Moim zdaniem dopiero nauczenie się przy metronomie daję prawdziwe możliwości do improwizacji, a co za tym idzie jak najbardziej dowolnego poruszania pomiędzy dźwiękami - nawet krzywo, w bok i do tyłu :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 listopada 2007 11:30:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
http://www.metronomeonline.com/

co to kurde za pukawko-kukułka? motronomom: NIE!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 listopada 2007 11:36:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Armijny Smok pisze:
motronomom: NIE!


Z niecierpliwością czekam na wytłumaczenie w aspekcie ćwiczeń perkusisty.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 listopada 2007 11:39:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11820
. pisze:
w aspekcie ćwiczeń perkusisty

jak już to w aspekcie gitarzysty,,, najlepiej gra się sercem, a nie wyuczonymi schematami, rytmami,,, takie mam zdanie,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group