Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:23:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 lipca 2008 09:07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
pewnie jest w tym coś z pogaństwa i indiaństwa, ale dla mnie najważniejsze jest to, czemu to służy, a ogniska, w których brałem udział (właśnie te obrzędowe, przesiąknięte różnymi rytami) służyły w ewdientny sposób podstawowemu celowi, o którym napisał aim one: wzmocnieniu poczucia braterstwa między uczestniczącymi w nim ludźmi

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 lipca 2008 09:42:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Dzięki Crazy!

Co do obrzędów rozpalania ogniska to w zależności od środowiska bywa różnie. Pozostaje pewien szablon albo rozpala druzynowy lub prosi o to wybrana osobę jak wspominała Elsea.
A jeśli chodzi o klaskanie, tak się mówi "harcerze nie klaszczą" w zamian pojawiają się różne okrzyki np:
"Ale do du.., ale do du.., ale do dużej doszli/edł wprawy" :)
"Ale do chu.., ale do chu.., ale do churu ich/ go zapisać" :)
"Cyk cyk - elektyk" :) i masa innych
Może to infantylne ale chłopakom z podstawówki bardzo pasuje.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 lipca 2008 18:40:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
o tak, takich różnych śmiesznych okrzyków dużo się nasłuchaliśmy podczas tego ogniska. mnie śmieszyły w każdym razie :lol:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 lipca 2008 17:18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 listopada 2006 20:00:47
Posty: 1234
Skąd: Edinburgh
aim one pisze:
"Ale do du.., ale do du.., ale do dużej doszli/edł wprawy" Smile
"Ale do chu.., ale do chu.., ale do churu ich/ go zapisać" Smile
"Cyk cyk - elektyk" Smile i masa innych

Jeszcze jeden okrzyk zasłyszany na zbiórce u mojego kolegi...
"Dostali po du... Po du... Po dużej czekoladzie z bakaliami" :D

aim one: również dziękuję za wyjaśnienie... podział ognisk na obrzędowe i nieobrzędowe znałam, ale nie rozumiałam zwyczaju salutowania... dziękuję...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 lipca 2008 22:30:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
A wracając do fotek Natalii!
To na drugiej widać że syn tymczasem zuch, czuje pociąg obozowo
harcerskiego życia tylko czy dotrwa? Ile lat mu brakuje?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 lipca 2008 23:42:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
on dopiero przeszedł do III klasy, więc chyba jeszcze 2-3 lata nie? podobało mu się bardzo, ale ognisko szybko go znudziło i wybrał się z koleżanką zuchenką na zwiedzanie pustego obozu. :D
w tym roku jeszcze nie jedzie na kolonię zuchową bo wypadła w złytm terminie - w tym czasie jesteśmy na wakacjach.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 29 lipca 2008 22:23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nina wróciła dziś z obozu - z krzyżem harcerskim :D :D :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 sierpnia 2008 10:06:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
o! gratuluję! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 sierpnia 2008 12:30:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Także łączę się z gratulacjami!
Teraz to już będzie harcerką na poważnie, po złożeniu Przyżeczenia "Całym życiem..."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 lipca 2009 19:02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
natalia pisze:
nina wróciła dziś z obozu - z krzyżem harcerskim

Takoż dziś Ola i Asia!

Zeszłej nocy Ola na watrze siedziała do samego końca czyli do rana... jeszcze nie padła, ale myślę, że to tylko dlatego, że w autokarze po awiomarinie przysnęła. No to dziewczynki umieją już przynajmniej zbudować sobie prycz :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 lipca 2009 20:00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nina jedzie jutro i zaczyna zadania na tropicielkę. kupiliśmy własnie zapas słodyczy i zaraz będziemy pakowac podręczny, bo plecak pojechał kilka dni temu z kwaterką.

tymczasem stasiek - zuch, wciąż wspomina kolonię zuchową i śpiewa rózne piosenki i przypomina sobie różne żarty. strasznie mu się podobało. poza tym nie pozwala nosić mi albo ninie ciężkich zakupów i strasznie dużo je :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lipca 2009 21:42:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
wczoraj byliśmy na odwiedzinach obozowych. obóz w tym roku krótszy i bardzo blisko poznania, a to z powodu zlotu ZHR, kóry ma miejsce od 3-9 sierpnia pod bydgoszczą. jakiś mały tym razem ten obóz w ogóle, bo z jednego szczepu, czyli dwóch drużyn dziewczęcych i dwóch chłopięcych zrobiono dwa szczepy. z jedenj strony słabo, bo chyba fajniej jest, jak obóz jest większy, ale z drugiej strony teraz czuje się większoą rodzinność. w każdym razie podczas odwiedzin, kiedy zna się już większość rodzin (tym bardziej, że wiele rodzin jest ze wspólnot neokatechumenalnych i zna się je z innych okoliczności) to klimat wytwarza się bardzo familijny. może o to chodzi? tym razem elrond dojechał z warszawy po południu, a ja byłam już od rana i zamiast wziąć dziecko na pizzę do pobliskiego miasteczka zostaliśmy w lesie i jadłam obiad obozowy z menażki (makaron z sosem bolońskim). ognisko niestety bez tych śmiesznych okrzyków, największe emocje wzbudziła piosenka "Pałacyk Michla", chociaż te pląsawiskowe piosenki, przy kórych pokazuje się różne rzeczy też bardzo lubię :wink:
w tym roku drużyna niny to "sanitariuszki", nina ma pseudonim "Lena", i gry dotyczą okupacji, odbijania więźniów i małego sabotażu. elrond przywiózł cukierki w puszkach z MPW, idealnie się wpasowały :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 lipca 2009 14:59:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
natalia pisze:
obóz w tym roku krótszy i bardzo blisko poznania, a to z powodu zlotu ZHR, kóry ma miejsce od 3-9 sierpnia pod bydgoszczą. jakiś mały tym razem ten obóz w ogóle, bo z jednego szczepu, czyli dwóch drużyn dziewczęcych i dwóch chłopięcych zrobiono dwa szczepy. z jedenj strony słabo, bo chyba fajniej jest, jak obóz jest większy, ale z drugiej strony teraz czuje się większoą rodzinność


1.Ta obozy w tym roku krótsze z powodu zlotu jak i kursów instruktorskich, które kończyły się 12.VII, wcześniej drużyny męskie nie mogły dostać pozwolenia na obóz.

2. Liczba osób w tym roku okrojona o połowę, ale pomyśl jaka jest dopiero atmosfera na obozach samodzielnych drużyny? To jest niezłe wyzwanie gdy np. 25 osób musi przygotować sobie jedzenie, robić program itd. Z doświadczenia pamiętam, że takie wyjazdy wspomina się najlepiej.

3. Można pozazdrościć że w odwiedziny rodziców jest u Was tak swojsko, ja wspominam ten dzień nieciekawie, chaos na obozie, rodzice wywożący dzieci do hoteli by się odświeżyły, najadły frykasów itd.

Cóż dziś pozostaje tylko powspominać, nawet na zlocie będę tylko w week.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 sierpnia 2009 12:16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Z innej bajki o harcerstwie.

Jak postrzegacie nową reklamę telefonii komórkowej, wykorzystującej elementy harcerskie i zrobionej przez kabaret Mumio?
Oburza, ośmiesza, intryguje czy jest Wam obojętna?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 01 sierpnia 2009 19:44:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nic tego, co napisałes: ani nie ośmiesza, ani nie oburza , ani nie intryguje ani nie jest obojętna.
jest po prostu śmieszna i tyle, :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group