Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 14 maja 2024 18:22:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 lipca 2006 14:59:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
po dniu odwiedzin na obozie jestem zachwycona WSZYSTKIM. totalny roots. oto kilka zdjęć:
[img]http://ultimathule.nor.pl/budzyfoto/obóz.jpg[/img]

Obrazek

Obrazek

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 lipca 2006 15:07:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21427
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Czuwaj druhno, czuwaj! ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 lipca 2006 15:50:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 815
Skąd: Warszawa
Ale czad !!! (A ja w tym roku nigdzie nie wyjadę :evil: )

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 lipca 2006 15:59:25 
Jako pomysł, spory czacunek, jako realizacja różnie (w różnych drużynach). Dla mnie jako jednostki doświadczenie (mimo pewnych plusów) raczej słabe. Od czasów harcerstwa mam uraz do zorganizowanych organizacji i się na nie nie łapię. Mam dużą awersję i fobię, graniczącą z psychopatycznymi reakcjami wręcz.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 sierpnia 2006 21:41:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 14:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Siemanko... i ja powróciłem po ciężkich bojach.. zdjęcia już niedługo.. mogę powiedzieć tylko tyle, że był TOTAL . 8) Teraz trza odpracować trochę zaległości na forum :oops:


:soczek:

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2006 23:02:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 października 2005 12:13:03
Posty: 521
Skąd: Oleśnica
A ja właśnie wczoraj wróciłem ze swojego obozu!! Prowadzę drużynę harcerek i byłem na obozie obożnym - to ten co gwiżdze gwizdkiem i mówi co trzeba robić - władza wykonawcza komendantki:) Moja drużyna zajmuje się żeglarstwem! To naprawde cudowne, że mogę łaczyc te dwie wielkie pasje jakimi są harcerstwo i żeglarstwo! Bardzo polecam harcerstwo - to cudowny sposób na życie, to nauka jak dobrze żyć, to siła fizyczna, umysłu i ducha!! (to ostatnie to już wędrownictwo - najstarsi harcerze) Czuwaj!

"Być przykładem silnym być, oto co przyświeca mi. To jest cel, którego chcę. Boże tylko daj mi sił!!"

_________________
"Jak SODOMA I GOMORAAAAA!!!!"

Obrazek

pomóż w rozwoju mojego drzewa


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2006 23:22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 października 2005 12:13:03
Posty: 521
Skąd: Oleśnica
Paulus_Wolf pisze:
Myślę, że teraz wiodącym ruchem harcerskim w Polsce jest ZHR, oni chyba najbardziej nawiązują do tradycji szaroszeregowych.


Guzik prawda!! Jestem od 10 lat w ZHP i dla nas wartości patriotyczne są bardzo istotne! Wspomniane przez Ciebie Szare Szeregi (jakby nie patrzec element ZHP) są dla nas ważne! Wystarczy wspomnieć nazwy naszych Omeg(łódka żaglowa) Agat i Pegaz (bataliony - AntyGestapo i PrzeciwGestapo) A na Obozie uczcilismy rocznice Powstania Warszawskiego apelem i okolicznościową grą terenową! To tylko w Warszawie wywyżwsza się ZHR mówiąc, że ZHP to komuchy! A faktem jest, że mimo penetracji i inwigilacji związku przez SB, a także próbom przejęcia ZHP przez władze komunistyczne wiele szczepów nigdy nie przyjęło socjalistycznego Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego a idee, które im przyświecały pozostały nie zmącone przez czerwonych! Mieliśmy w Polsce taką władze jaką mieliśmy i fakt, że coś trwało jawnie w tamtych czasach nie oznacza od razu, że idee także upadły! A na dzień dzisiejszy ciągle najliczniejszym związkiem harcerzy jest ZHP! Osobiście jednak jestem zwolennikiem zjednoczenia ale niestety tu juz zaczyna wchodzić w grę walka o stołki:/

_________________
"Jak SODOMA I GOMORAAAAA!!!!"

Obrazek

pomóż w rozwoju mojego drzewa


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2006 23:39:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
hm ja też byłem ( jestem ? ) harcerzem. w zhr bylem i podobnie jak Maciu uważam ze podziały są z dupy i winniśmy szukać porozumienia a nie rywalizacji hehe (za młodu napisałem na ten temat opowiadanie SF i wygrałem puzzle z 101 dalmatyńczykami :D to były czasy...)

harcerstwo generalnie super sprawa... kiepsko trafiłem - zalała mnie powódź i musialem sie przeprowadzić a trafiłem do drużyny, zastępu, gdzie wszscy byli z jednej ulicy i znali się od gówniarza lali do jednego kibla pewnie ;) a ja jeden z niewiadomo kąd i nie umialem sie zasymilować a szkoda może. w każdym badz razie duzo sie nauczylem dzieki harcerstwu jak sie spakować na 2 tygodnie w plecak wielkości kosmetyczki niejednej panny hehe pozatym wiadomo pierwsze kroki na gitarze :D pozniej jakos w gimnazjum wielki bunt punk i inne gówna i jakoś sie po angielsku wycofałem wogole druzyne przesialo jak sito. końcówkę wspominam nie miło wszystko mnie wkurwiało. czemu musze nosic ten niewygodny mundur, czemu ten debil ma mi mówić co robić ' a pierdolę to' - niej więcej.. szkoda nie szkoda nie wiem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2006 01:23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 października 2005 12:13:03
Posty: 521
Skąd: Oleśnica
stiw pisze:
szkoda nie szkoda nie wiem


szkoda!!

_________________
"Jak SODOMA I GOMORAAAAA!!!!"

Obrazek

pomóż w rozwoju mojego drzewa


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2006 11:07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 14:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Maciu pisze:
Jestem od 10 lat w ZHP i dla nas wartości patriotyczne są bardzo istotne!



Nie przeczę ale tak się składa, że kiedy na Walnym Zjeździe zastanawiają się czy Boga 'mieszać' do harcerstwa... to przepraszam bardzo ale nie dziwię się niepokornemu KIHAM- owi, który nie chciał się zgodzić z ateistyczno- socjalistycznym wychowaniem narzuconym przez władze Związkowi Harcerstwa Polskiego po roku 1956

To właśnie KIHAM (elita instruktorska wewnątrz ZHP, która postawiła sobie za cel przywrócenie ideałów harcerskich - przyszły ZHR ) tworzył przyszłe ZHR. Co do wspomnianego zjazdu. W 1981 roku odbył się VII Zjazd ZHP. KIHAM zrzeszający około 1000 instruktorów, starannie przygotował wnioski dotyczące odnowy harcerstwa. Niestety wszystkie zostały odrzucone. Pomimo tych niepowodzeń jesienią tegoż roku na krakowskich Błoniach KIHAM zorganizował Zlot Harcerstwa.. Było to znaczące wydarzenie w historii KIHAM ukazujące prężny rozwójn i dynamizm wyzwalającej się krępowanej metody skautowej. Zlot był impulsem aktywizującym działalność 'niepokornych' drużyn i instruktorów. Rozpoczęto przywracanie tradycjii harcerskich przez powrót do świętowania rocznic patriotycznych nie uznawanych przez władze komunistyczne ( np. 3 V, 11 XI ).

Maciu pisze:
Mieliśmy w Polsce taką władze jaką mieliśmy i fakt, że coś trwało jawnie w tamtych czasach nie oznacza od razu, że idee także upadły!


W grudniu 1981 roku, po wprowadzeniu przez władze PRL stanu wojennego. ZHP działąjący pod ideowym przewodnictwem partii komunistycznej ( PZPR) był jedyną nie zawieszoną w działałalności organizacją ''społeczną''. Władze ZHP rozwiązały KIHAM ale harcerze z ''niepokornych'' drużyn włączyli się w organizowaną przez Kościół pomoc rodzinom osób internowanych.


Maciu pisze:
że ZHP to komuchy! A faktem jest, że mimo penetracji i inwigilacji związku przez SB, a także próbom przejęcia ZHP przez władze komunistyczne wiele szczepów nigdy nie przyjęło socjalistycznego Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego a idee, które im przyświecały pozostały nie zmącone przez czerwonych!


Hmm.. ciekawe tylko czemu to KIHAM zorganizował Białą Służbę na przyjazd papieża w 1980 r. A ZHP siedziało cichutko...


Powiem tak... trzeba zaznaczyć, że niewiele szczepów nie przyjęło komunistycznej propagandy i chwała im za to!
N ie mam zamiaru w tym miejscu się kłócić i potwierdzać jakąkolwiek wyższość ZHR nad Związkiem Harcerstwa Polskiego ale nie mogę się zgodzić z tym, że ZHP- owcy nie byli komuchami. Teraz jest inaczej niz kiedyś. I mam nadzieję, że pamiętasz punkt prawa harcerskiego w którym jest napisane, iż ''Harcerz w każdym widzi bliźniego a za brata swego uważa każdego innego harcerza''


Pozdrawiam

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2006 11:51:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 października 2005 12:13:03
Posty: 521
Skąd: Oleśnica
séamas. pisze:
trzeba zaznaczyć, że niewiele szczepów nie przyjęło komunistycznej propagandy



Raczej zaznaczyć należy, że niewiele przyjęło
Nie przeczę, że władze związku były komunistyczne, bo obsadzone przez władzę! Jednak pod tymi władzami działali ludzie, którz do końca wierni swym ideałom i wierze krzewili idee, które wszyscy znami i z któych jesteśmy dumni!


séamas. pisze:
ciekawe tylko czemu to KIHAM zorganizował Białą Służbę na przyjazd papieża w 1980 r. A ZHP siedziało cichutko...


A niby jak mogli coś robić? Oficjalnie przecież byli związkiem socjalistycznym! Jednak wielu harcerzy ZHP-u brało czynny udział w organizacji białej służby poza władzami. Pragnę przypomnieć, że cały związek był inwigilowany przez SB i niełatwo było na drodze oficjalnej uczynić cokolwiek coby nie było zgodne z komunistycznymi zasadami!

walka wewnątrz ZHP z komunizmem wrzała aż gorąco było i nie wiem kto zrobił wiecęj dla słusznej sprawy - Ci co działali w ukryciu, czy Ci co mimo wszsytko nie dali się złamać i stawiali inteligentny opór!

séamas. pisze:
I mam nadzieję, że pamiętasz punkt prawa harcerskiego w którym jest napisane, iż ''Harcerz w każdym widzi bliźniego a za brata swego uważa każdego innego harcerza''


Prawo Harcerskie pamiętam doskonale. Kieruję się nim w każdym momencie swojego życia. Nie pragnę tu się kłócić czy jakoś tak, ale nie trawię jeśli ktoś bezpodstawnie robi nagonkę na ZHP! Nie mogę milczeć jeśli ktoś pisze nieprawdę i dyskredytuje porządny związek!
Niestety tego nie lubię w ZHR, że wyzywa nas od komuchów i innego gówna! To smutne i przykre! Czuwaj!

_________________
"Jak SODOMA I GOMORAAAAA!!!!"

Obrazek

pomóż w rozwoju mojego drzewa


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2006 12:22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
hehe czyżby ten wątek miał trafić do awanturum :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2006 13:39:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 października 2005 12:13:03
Posty: 521
Skąd: Oleśnica
Stiw ma nadzieję, że nie! Szkoda się kłócić na ten temat! Harcerz harcerzowi bratem być powinien!!

_________________
"Jak SODOMA I GOMORAAAAA!!!!"

Obrazek

pomóż w rozwoju mojego drzewa


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2006 14:36:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 14:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
To co napisałem to tylko moje subiektywne zdanie.. ale cóż\. Proponuję : :soczek: 8)

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2006 15:09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
Maciu pisze:
Stiw ma nadzieję, że nie!

własnie ;]


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group