Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 09:47:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 lipca 2006 08:20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4936
Skąd: Biadacz
na dwoje babka wróżyła - tym razem się Niemcom udało - Klinsman odmienił oblicze ich reprezentacji i doprowadził ich do półfinału, ale wcześniej też tak zaryzykowali - trenerem był zatrudniony z tego samego klucza Rudi Voller i była z tego wielka wsypa (następny w kolejce pewnie jest Loti Matthaus) - nie wydaje mi się żeby było nasząpiłkę stać na takie eksperymenty - u nas trenerami musieliby chyba zostać (o zgrozo) Kowalczyk, Juskowiak i Kosecki :)

(a co do Nowaka to może się on okazać takim niewypałem trenerskim, jakim niewypałem jako był jako zawodnik reprezentacji, albo może się tak przydać reprezentacji jak Mariusz Piekarski... Co do autorytetu to miał go niby nieć Boniek i jak to się skończyło (niezależnie od tego, że on jest trenerskim zerem)... jest kilka przykładów piłkarzy, którym za granicą wszystko wychodziło, a u nas nie, z trenerami może być podobnie - Zibi Boniek zdobywał trenerskie szlify w Italii i miał same wtopy trenerskie, Smuda w Niemczech i jak wrócił to nieźle namieszał w Polskiej piłce klubowej, Majewski trenował pono rezerwy, czy juniorów w Keiserslautern...)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 lipca 2006 08:37:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
KoT pisze:
a co do Nowaka to może się on okazać takim niewypałem trenerskim, jakim niewypałem jako był jako zawodnik reprezentacji, albo może się tak przydać reprezentacji jak Mariusz Piekarski...

W jakich meczach reprezentacji Nowak był niewypałem?Zagrał chyba 19 meczów i to nie jego wina, że po Piechniczku wszyscy następni selekcjonerzy nie chcieli go powoływać.
A z tych meczy w których grał to podam dwa przykłady.
Mecz z Anglią w którym Citko strzelił bramke.Kiedy w ostatnich 15 latach Polska rozegrała tak dobry mecz z naprawde klasowym zespołem w meczu o stawke?I kto wtedy rozgrywającym polskiej reprezentacji?
Drugi mecz to mecz z Włochami u siebie w Chorzowie. Byłem na tym meczu.Było 0:0. W pierwszej połowie dopóki Nowak grał Polska była stroną przeważającą.Były sytuacje, np. główka Wojtali z 5 m. przeniesiona nad poprzeczką. Włosi skosili Nowka i w drugiej połowie Polska już nic nie grała.Z tego co pamiętam był tylko jeden strzał Juskowiaka obok słupka.
Porównując to teraz do mistrzostw to wtedy właśnie Nowak był takim zawodnikiem, który potrafił rozbijać włoską obronę.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 lipca 2006 10:04:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Krzysztof pisze:
Być może rzeczywiście to ma sens, jednak przynajmniej Niemcy i Holendrzy zaryzykowali od razu z zatrudnieniem swoich byłych reprezentacyjnych piłkarzy na funkcje trenera reprezentacji narodowych.

W Polsce niestety dochodzi jeszcze jeden aspekt a mianowicie walka z PZPN-em. Nie wyobrażam sobie aby któryś z byłych zawodników tak łatwo uwolnił się od wszechobecnych i za nic nie odpowiedzialnych nadtrenerów Piechniczka, Apostela i innych. Dlatego zagraniczny trener będzie miał łatwiej. Przynajmniej tak mi się wydaje.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 lipca 2006 10:18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4936
Skąd: Biadacz
nie chciałbym tu robić oftopu o Nowaku, ale skoro ktoś rozegrał 19 meczów w reprezentacji, będąc podobno (nie wiem - nie widziałem) kluczowym zawodnikiem silnej drużyny z Bundesligi cyba TSV i świetnym rozgrywającym, i nic znaczącego z reprezentacją nie osiągną, nigdzie jej nie poprowadził, to dla mnie jest niewypałem reprezentacyjnym bez względu, czy stało się to z powodu złośliwości trenera, kontuzji, czy laleczi vodoo nakłuwanej przez Glenn'a Hoddle'a... żebyś mnie dobrze zrozumiał to dla mnie taki sam niewypał dla reprezentacji jak Gucio Warzycha, Marek Citko, Mirek Trzeciak i Mirek Szymkowiak...

po prostu z zawodnikami jest tak jak z ternerami - sukcesy w piłce klubowej często się nie przekładają na sukcesy w reprezentacji...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 lipca 2006 10:55:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4936
Skąd: Biadacz
marecki pisze:
Dlatego zagraniczny trener będzie miał łatwiej. Przynajmniej tak mi się wydaje.

no już na pewno nie bęzie nikogo powoływał za zasługi i z polecenia przez szemranych menedżerów z którymi wcześniej kręcił lody...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 lipca 2006 16:14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
BartZ pisze:
Dodałbym jeszcze jedną kategorię - PAJAC MUNDIALU!
Radosław Sobolewski otrzymuje 100 gwiazdek na 6 możliwych w tej kategorii!!!! Ten człowiek swoim głupim, bezmyślnym i przede wszystkim bezsensownym faulem zasłużył sobie na tak zaszczytny tytuł!


Do tej kategorii nominowałbym min.
Czecha-Polaka :-))) (chyba tak się nazywa), który w meczu z Włochami złapał kartkę w końcówce pierwszej połowy po głupim faulu w środku boiska oraz conajmniej 3 kretynów, których nazwisk nie pamiętam, a którzy koniecznie chcieli pograć w piłkę siatkową w swoim polu karnym (min. obrońca z drużyny Serbi i Czarnogóry, chyba Marquez z Meksyku i ktoś tam jeszcze). Poza tym jak ostatni palant zachował się zawodnik Costinha w meczu z Holandią, kiedy mając żółtą kartkę złapał piłkę (znowu siatkarz???) ręką. W ogóle mecz ten to pokaz debilizmu ze strony niektórych piłkarzy - nie wiem czy te emocje są aż tak duże, że absolutnie traci się resztki rozsądku? Aha - Debil nad debile i pajac nad pajace - Wayne Rooney za faul na Carvalho.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 lipca 2006 10:08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4936
Skąd: Biadacz
PAJAC MUNDIALU!
ZIZIU BEZAPELACYJNIE

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 13:27:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
KoT pisze:
po prostu z zawodnikami jest tak jak z ternerami - sukcesy w piłce klubowej często się nie przekładają na sukcesy w reprezentacji...

Odpisuje dopiero teraz, bo mnie przez kilka dni nie było w domu.
Powiedz mi jaki polski zawodnik osiągnął sukcesy w reprezentacji albo w klubie?
Piszesz, że Nowak w reprezentacji ich nie osiągnął, ale kto je osiągnął gdzieś od 1990 roku(Napisałem ten rok, bo mniej więcej od wtedy moge realnie oceniać sytuacje w piłkarskim świecie)
Na pewno drużyna olimpijska z 1992r. no a w piłce klubowej tylko Dudek.
Poza tym ciężko było osiągnąć sukces w grupie z Włochami i Anglią. Ówczesna drużyna miało na to szanse,natomiast drużyny Janasa i Engela mimo, że awansowały do finałów pewnie nie miałby żadnych szans na wyjście z grupy w straciu z tymi drużynami.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 13:46:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4936
Skąd: Biadacz
Krzysztof pisze:
Powiedz mi jaki polski zawodnik osiągnął sukcesy w reprezentacji albo w klubie?

tu by trzeba wymienić większość zawodników Górskiego, Piechiczka... najwięksi to Boniek i Lubański...
Krzysztof pisze:
Piszesz, że Nowak w reprezentacji ich nie osiągnął, ale kto je osiągnął gdzieś od 1990 roku(Napisałem ten rok, bo mniej więcej od wtedy moge realnie oceniać sytuacje w piłkarskim świecie

po 1990 roku na pewno sukcesy w klubie (jak na nasze warunki) osiągali właśnie Nowak, Warzycha, Kosecki, Juskowiak Jóźwiak czy Rząsa... jeżeli jednak ci gracze nic z rprezą nie wywalczyli (awansu do dużej imprezy) to nie da się inaczej tego ująć, jak tak, że zawiedli na tym gruncie i tyle awans do dużej imprezy to obiektywne kryterium, obojętne kogo sie miało w grupie.

Zawodników, którzy osiągneli sukces i tu i tu jest wbrew pozorom sporo - choćby Dudek, Wałdoch, Hajto, Koźmiński i Świerczewski...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group