Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:34:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 526 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 03 czerwca 2006 18:38:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Idą Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Dużo było na ten temat w wątku sportowym, ale trzeba wydzielić osobny temat na tak ważne wydarzenie.

Stopniowo sytuacja będzie nam się wyjaśniać. Ale na 6 dni przed rozpoczęciem gier, jeszcze tak na sucho, trochę wróżąc z fusów: jak myślicie, kto może zostać mistrzem?

Edit: Acha, o dzisiejszym meczu też może już tutaj sobie pogadamy?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 czerwca 2006 18:53:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
przyda się wątek!
na razie nie mam faworyta, muszę obejrzeć tabelki, to może i obstawy porobimy? :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 czerwca 2006 21:58:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Brazylia !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 czerwca 2006 21:58:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Brazylia ma chyba dość łatwą grupę i w 1/8 też raczej łatwy mecz - kogoś z pary USA/Czechy - przy założeniu, że Brayzlia zajmie 1 miejsce w grupie F, a Włochy 1 w grupie E. Potem to już nie ma słabszych drużyn i każdy może wygrać z każdym.

No i jeszcze taka uwaga - Niemcy są gospodarzem, a wiadomo jak było w Korei... Na razie prezentują wysoką formę, ale z wysoką formą jest ten problem, że jak się ją ma, to ona może tylko spaść. Turniej trwa miesiąc i jest dość intensywny, dlatego drużynom, które zaczynają od bardzo wysokiej formy raczej nie dawałbym szans. I chyba tak jest z Niemcami.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 czerwca 2006 22:21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Hmm, podobno prezentują właśnie formę nienajwyższą. Z Japonią zagrali średnio raczej.

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2006 02:19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:30:29
Posty: 406
Brazylia tylko raz wygrala w Europie i to pol wieku temu... Uwazam, ze wygra ktos z Europy: Wlochy, Anglia lub Niemcy (taka kolejnosc moich favorytow)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2006 15:17:31 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
Brasil! na bank


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2006 16:26:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Podczas poprzedniego finału MŚ, Niemcy - Brazylia, który przed mistrzostwami wydawał mi się finałem katastrofalnym, a który po rozstrzygnięciu ćwierćfinałów wydał się jedynym ratującym resztki honoru piłki nożnej (tych resztek dyscyplina ta została pozbawiona dwa lata później podczas ME), zdałem sobie sprawy, że jest to piąty finał, który oglądam, a jeszcze ani razu nie zdarzyło się tak, żeby nie grała w nim żadna z tych dwóch drużyn. A więc - finał bez Brazylii i Niemiec - tego sobie życzę. Pewnie i tak nic z tego nie będzie, zwłaszcza że w w tym roku najważniejszy turniej w grach zespołowych zakończył się finałem marzeń, więc trudno przypuszczać, żeby w tak krótkim czasie dwie imprezy ułożyły się wg moich upodobań :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2006 16:39:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bogus pisze:
Niemcy - Brazylia, który przed mistrzostwami wydawał mi się finałem katastrofalnym, a który po rozstrzygnięciu ćwierćfinałów wydał się jedynym ratującym resztki honoru piłki nożnej

czy ja wiem. 4 lata temu honoru piłki nożnej broniły Hiszpania i Włochy, które o ile pamiętam zostały z mistrzostw wykasowane przez sędziów, co by Korea doszła do półfinału.

Brazylia wydaje się teraz takim pewniakiem, że nie zdziwiłbym się, gdyby przegrała. Tylko zupełnie nie wiadomo z kim. Włochy i Hiszpania 4 lata temu miały szanse i formę, teraz zupełnie mi się nie widzą. Jeżeli wygrają Niemcy, to będzie smutek i nostalgia. Anglia? eeee.

Będę kibicował drużynom z tzw. reszty świata. Może któraś dojdzie chociaż do ćwierćfinału?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2006 17:16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
czy ja wiem. 4 lata temu honoru piłki nożnej broniły Hiszpania i Włochy, które o ile pamiętam zostały z mistrzostw wykasowane przez sędziów, co by Korea doszła do półfinału.

Chodziło mi o to, że finał Niemcy - Brazylia przynajmniej brzmiał jakoś sensownie, w przeciwieństwie do ewentualnego Turcja - Korea. Dla mnie udział tych drużyn w półfinale (podobnie jak zwycięstwo Grecji w ME) był dowodem na to, że w grę pt. piłka nożna nikt nie umie grać. Pomijam już kwestię tego, że drogę Korei do półfinału utorowali sędziowie. Można oczywiście twierdzić, że na tym polega "magia futbolu", że teoretycznie znacznie słabszy przeciwnik może wygrać z silniejszym. Dla mnie jednak jest to objaw słabości tego silniejszego, a nie siły tego słabego.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2006 17:50:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
dobrze powiedziane i ogólnie się zgadzam

chociaż bywa w tym magia futbolu a może przede wszystkim magia mistrzostw świata, że do głosu potrafią dojść drużyny niefaworyzowane i teoretycznie słabsze - i własnie takim zamierzam kibicować w tym roku :-)

(jak Senegal 4 lata temu!
Kamerun z Rogerem Milą!)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2006 19:43:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Crazy pisze:
honoru piłki nożnej broniły Hiszpania i Włochy

:shock:
honoru :?:
makarony - od lat prezentują antyfutbol że hej
hiszpanie - tradycyjni wielcy przegrani z mega aspiracjami
8)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2006 20:00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
Gravi pisze:
Brazylia ma chyba dość łatwą grupę i w 1/8 też raczej łatwy mecz - kogoś z pary USA/Czechy

No i tu uważam,że Czesi mogą pokonać Brazylie, oczywiście jeśli do takiego meczu dojdzie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2006 21:07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Mój finał marzeń to Argentyna-Holandia. Obojętnie kto by wygrał, byłbym zadowolony :-)
A teraz pokuszę się o typowanie wyników w grupach A i powiązaną z nami w 1/8 finału - B
W naszej grupie A Niemcy wygrają z Kostaryką 4:1 a Polska z Ekwadorem 2:1. Niemcy wleją nam 2:0 a Kostaryka pokona Ekwadorczyków 1:0. W trzeciej kolejce Ekwador nieznacznie ulegnie gospodarzom 0:1. W decydującym o drugim miejscu w grupie meczu zremisujemy z Kostaryką 2:2 i awansujemy dzięki lepszej różnicy bramek.
Kolejność miejsc:
1.Niemcy 9 pkt.
2. Polska 4 pkt.
3. Kostaryka 4 pkt.
4. Ekwador 0 pkt.

W grupie B przewiduję małą niespodziankę. Na inaugurację Anglia tylko zremisuje z Paragwajem 1:1, marnując zresztą niezliczoną ilość okazji bramkowych. Szwecja wygra bez problemu z Trynidadem I Tobago 3:0.
Potem Anglicy rozbiją TiT 6:1. Paragwaj odnotuje drugi remis- znów 1:1 z faworyzowaną Szwecją. W trzeciej kolejce Paragwajczycy nieznacznie pokonają Trynidad 1:0. W nanjpiękniejszym meczu tej grupy Anglia wygra ze Szwecją 3:2 i Skandynawowie pojadą do domu.
Kolejność miejsc:
1. Anglia 7 pkt.
2. Paragwaj 5 pkt.
3. Szwecja 4 pkt.
4. Trynidad 0 pkt.

Przy takim układzie Niemcy spotkają się w 1/8 finału z Paragwajem (będzie to rewanż za mecz - też w drugiej rundzie - z MŚ w 2002 roku, gdy Niemcy z trudem wygrali 1:0). Polska trafi na Anglię, oczywiście... :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2006 21:30:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Faworyt - oczywiście Brazylia. Brazylijczycy wydają się tak zdecydowanym faworytem, że aż pomyśleć co innego. Choć z drugiej strony jak sobie przypomnę ostatnich klika mistrzostw to wygrywali właśnie wtedy kiedy na nich aż tak nie liczono, natomiast wtedy kiedy wręcz "musieli" zdobyć mistrzostwo to wypadało to o wiele gorzej.

Niemcy - pewnie dojdą bardzo daleko ale chyba mistrzostwo byłoby przegięciem. Sami Niemcy w to nie wierzą. Byłem tam niedawno i są mocno zdegustowani tym co prezentuje ich reprezentacja. Ale gospodarz to gospodarz a jak to są Niemcy w dodatku to muszą być wysoko. No i 4 lata temu też nie mieli jakiejś super reprezentacji ale i tak doszli powyżej oczekiwań.

Osobiście wolałbym wysoko oglądać Argentynę bądź Holandię. To z reguły ładnie grające teamy, którym zawsze kibicowałem. Holendrzy są od lat niespełnionym teamem i teraz, tak blisko domu może w końcu coś zwojują. Jednak od mistrzostw europy 1988 roku i reprezentacji Gullita, van Bastena i Rijkarda mam do nich ewidentą słabość. No a teraz jeszcze van Basten jest trenerem i spisuje się całkiem nieźle. Tylko tam wiele razy zbyt wielu dobrych graczy i zbyt wiele partykularyzmów było aby coś osiągnąć jako drużyna.

Argentyna z kolei to taka odtrutka na masowego faworyta Brazylię, cho c ostatnio bez większych sukcesów. Może Messi już się wykurował i to będzie jego turniej?

Polska? Po wczorajszym meczu wydaje się jednak, że wyjście z grupy nie powinno być jakimś wielkim osiągnięciem. Co będzie potem? Różnie się to może ułożyć. Bo to już są pojedyncze mecze, w których tacy gracze jak nasi w sumie niewiele mogą stracić a zyskać ogromnie dużo. Mogą być rozluźnieni ale i spanikowani stawką. A ostatnio grają jak na huśtawce więc wszystko się może zdarzyć...

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 526 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group