Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:30:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 316 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 lipca 2006 22:37:12 
Cytat:
Jako że w plenerze uważam ze się powinno puszczać lajtowe filmy, to jedynie jeden mnie się podobuje (ew. Hero, ale wczoraj było)

20.07.2006 r., godz. 21:45, Ogród Saski
Tytuł filmu: "Jay i Cichy Bob kontratakują"
reż. Kevin Smith
Cykl Autorski


Cytat:
jeśli będę wtedy w Warszawie, to bym się wybrał.


I to jest zapytanie o minimanewry 20tego
(ja na 85% w Wawie będę)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 lipca 2006 11:52:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Wakacyjna sobota z fantastyką w Poznaniu
http://www.sobotazfantastyka.prv.pl/

Klub Fantastyki Ad Astra Poznań zaprasza na Sobotę z Fantastyką, która odbędzie się w dniu 19 sierpnia 2006 roku w ODK "Orbita" na Osiedlu Kosmonautów 118. Początek imprezy o godzinie 10.
W programie: spotkania z pisarzami (Maciej Guzek, Marcin Mortka, Jacek Piekara, Michał Protasiuk, Wojciech Szyda), prelekcje, prezentacje systemów RPG, konkursy, gry karciane i planszowe (przez czas imprezy czynny będzie Games Room, w którym będzie można zagrać m.in. w gry: Osadnicy z Catanu, Drakon, Neuroshima Hex, Spadamy, Cytadela).

Akredytacja 0 (słownie: zero) Złotych

edit:

a wieczorem kultowa impreza:


http://niemapowrotujohnny.webpark.pl/impreza.html

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 sierpnia 2006 15:12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Z archeologicznego, i nie tylko, punktu widzenia - opcja obowiązkowa. :)

Wystawa
Troja. Sen Heinricha Schliemanna

Wystawa objazdowa pod tytułem "Troja. Sen Heinricha Schliemanna", na którą złożą się zbiory Muzeum Prehistorii i Starożytności w Berlinie, ma być prezentowana w ciągu roku w różnych miejscach w Polsce.

Heinrich Schliemmann (1822 - 1890)
Troja, starożytne miasto rozsławione dzięki "Iliadzie" Homera, została odkryta w 1870 r. przez Heinricha Schliemanna, niemieckiego kupca i archeologa-amatora, na północno-wschodnim wybrzeżu dzisiejszej Turcji. Przez setki lat bajecznie bogaty gród króla Priama uchodził wyłącznie za poetycką legendę. Schliemann, zafascynowany dziełami Homera, cały swój ogromny majątek przeznaczył na poszukiwania archeologiczne i wbrew powszechnemu przekonaniu udowodnił, że Troja rzeczywiście istniała.

W latach 1870-1890 przeprowadził na wzgórzu Hisarlik siedem kilkumiesięcznych kampanii wykopaliskowych, w wyniku których odkopał pozostałości aż 9-ciu wybudowanych tu kolejno miast (ponumerowanych od I do IX), niszczonych przez pożary, wojny i trzęsienia ziemi. Na gruzach zburzonych domów i murów natychmiast powstawały nowe osiedla, wznoszone przez ludność ocalałą z pożogi, bądź też przez zdobywców. Najstarsza z odkrytych osad powstała około roku 3000 p.n.e., a najmłodsza pochodzi z okresu późnego cesarstwa rzymskiego (IV wieku n.e.). Gród opisany przez Homera, oznaczony jako Troja VIIA, datowany jest w granicach 1250–1050 r. p.n.e.


W czasie wykopalisk Schliemann odkrył tysiące bezcennych zabytków, m.in. słynny „Skarb Priama”, złożony z setek sztuk złotej i srebrnej biżuterii. Większość z tych znalezisk przekazana została do Muzeum Starożytności w Berlinie jako dar dla narodu niemieckiego.

Najcenniejsze eksponaty – zestawy ozdób, naczyń, narzędzi i broni sprzed tysiącleci – znalazły się na wystawie "Henryka Schliemanna sen o Troi", prezentowanej w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, a następnie w muzeach archeologicznych w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu. Główną jej atrakcję stanowi jedyna istniejąca kopia biżuterii ze „Skarbu Priama”, wykonana z pozłacanego srebra. Oryginał, wywieziony z Berlina w 1945 r. przez armię radziecką, przez 40 lat uważany był za zaginiony. Odnalazł się dopiero w 1994 r. w Muzeum im. A. Puszkina w Moskwie. Od tego czasu trwa spór między Rosją, Niemcami i Turcją o prawo do jego własności – nazywany drugą wojną trojańską – a sam skarb nadal pozostaje niedostępny.



Oprócz skarbu niewątpliwą atrakcją wystawy są liczne oryginalne naczynia gliniane o wyszukanych i zaskakujących kształtach, a także ciekawe figurki antropomorficzne, będące prawdopodobnie przedstawieniami bóstw. Życie codzienne mieszkańców Troi przybliża natomiast bogaty zbiór narzędzi, którymi posługiwała się ówczesna ludność, wykonanych z krzemienia, kamienia, brązu oraz żelaza.

Wystawa trojańska, zorganizowana przez Museum für Vor- i Frühgeschichte w Berlinie, daje wyjątkową możliwość obejrzenia niepowtarzalnych dzieł dziesiątków bezimiennych twórców, których kunsztowne wyroby po kilku tysiącleciach odsłoniła łopata archeologa. Każdego z tych przedmiotów mogła dotykać ręka mitycznych dotąd bohaterów: Odyseusza, Achillesa, czy Parysa, a podczas zwiedzania dawno zaginiony, legendarny świat zaczyna znowu budzić się do życia.

Zgromadzone na ekspozycji zabytki są po raz pierwszy w historii prezentowane na terenie Polski. Po raz pierwszy został także udostępniony zwiedzającym zestaw ceramiki trojańskiej, znajdujący się w zbiorach Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.


Terminy prezentowania wystawy:
Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie:
29 marzec – 14 czerwca 2006 r.
Muzeum Archeologiczne w Krakowie: 16 czerwca – 15 września 2006 r.
Muzeum Archeologiczne w Gdańsku: 16 września – 15 grudnia 2006 r.
Muzeum Archeologiczne w Poznaniu: 15 grudnia 2006 r. – 15 marca 2007 r.
Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi: 16 marca – 15 czerwca 2007 r.

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 sierpnia 2006 22:07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Hulagu, ale super informacja! Coś mi się wydaje, że Kacper się ucieszy, on zawsze był zafascynowany Schliemannem i Troją... Trzeba będzie się przejechać do którejś z wymienionych lokalizacji... Krakó, Gdansk, Poznań... czyzbym znał tam jakichś forumowiczów? :-) O, i jeszcze Łódź, ale tam się boję, bo tam mieszka Hulagu, to chyba jakaś ostoja twardogłowego konserwatyzmu :P ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 sierpnia 2006 20:21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Crazy pisze:
O, i jeszcze Łódź, ale tam się boję, bo tam mieszka Hulagu, to chyba jakaś ostoja twardogłowego konserwatyzmu

Jeśli już ostoja czegoś, to raczej lumpenproletariatu (niech mi moja mała ojczyzna wybaczy). W każdym bądź razie zapraszam. :)

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 sierpnia 2006 18:09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
dziękuję :-)
kto wie, może i skorzystamy?...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 września 2006 11:36:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 15 sierpnia 2006 22:01:43
Posty: 49
Skąd: Oceania
23 września
w Katowicach nocny przegląd filmów Almodovara
myslę sobie, że może warto by było zobaczyć :)
info=
http://www.enemef.pl/index.php?strona=m ... iasto=kato

pozdrawiam

_________________
Konik polny Gra W rękawie stracha na wróble.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 września 2006 14:19:10 
www.wff.org.pl
Warszawski Festiwal Filmowy
coś wielkiego jak dla mnie
od 29 przedsprzedaż bilecików :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 września 2006 21:15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 19 lutego 2005 16:54:09
Posty: 139
Skąd: Żory/Kraków/Heliopolis
Co prawda mniej ma to wspólnego w kulturą a bardziej z polityką i historią, a jednak umieszczam to ogłoszenie tutaj za radą Jego Łaskawości pana na Ultimie Thule, Bandyty:

W dniach od 7 do 13 października, najpierw w Berlinie, a później w Warszawie odbędzie się dwunarodowościowe seminarium młodzieżowe pod tytułem "Trudne dziedzictwo służb specjalnych", poświęcone historii tajnych służb w PRLu i w byłej Niemieckiej Republice Demokratycznej, jak również rozliczeniu z totalitarną przeszłością w Polsce i w Niemczech po upadku rządów komunistycznych. Więcej o planowanym przebiegu tego projektu tutaj: http://www.filg.uj.edu.pl/ifg/kng/stasi_projekt.html

Jeżeli chodzi o uczestników z Polski, wciąż mamy trzy wolne miejsca. Koszt całego wyjazdu wynosi dla strony polskiej 240 zł od osoby (dodatkowo każdy troszczy się o powrót z Warszawy do domu), resztę pokrywają sponsorzy. Wymagana jest dobra znajmość języka niemieckiego, jako że każdy uczestnik dostanie 10 minut na przedstawienie krótkiego referatu na wybrany przez niego temat związany z tematyką seminarium.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w seminarium proszę o skontaktowanie się ze mną per e-mail: de_geer@wp.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 września 2006 21:30:44 
:!: Stefan Laudyn, szef Warszawskiego Festiwalu W Antyradiu. Myślę że do 23, a może 24. Opowiada o festiwalu! :) :!:

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 września 2006 21:40:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 15 sierpnia 2006 22:01:43
Posty: 49
Skąd: Oceania
lubie uczestniczyc w takich festiwalach
szkoda,że ten trochę daleko

fajnie macie w tej Warszawce(czasami :wink: )

_________________
Konik polny Gra W rękawie stracha na wróble.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 21:49:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 20:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
szkoda,że tylko czasami :-( ale faktycznie sporo u nas róznych imprez-każdy może znaleźć coś dla siebie...

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 października 2006 09:21:49 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
na stronie Rozbratu znalazłem coś takiego :
28.10.2006
godz. 19.00

wolnościowy klub dyskusyjny
Boga nie ma! (?)
Panel dyskusyjny z udziałem m.in. Mirek "Smalec" Malec (zielone żabki, gaga); Tomek Budzyński (siekiera, armia, 2tm3); Piotrek "Bulwa" Bielewski (ex HCP, ex Apatia)

po dyskusji koncert GAGA/Zielone Żabki


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 października 2006 01:59:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Tak w ostatniej chwili - www.lodzbiennale.com/
Wlasnie skonczylismy ostatnia noc instalowania ekspozycji, jutro zostala tylko czesc elektryki, sala imprezowo-bankietowa (naglosnienie dzis nie dotarlo bamba claat!) i generalnie hula.
Maczalem rece w Sędzi Glownym, Liberze, Polaku.
Dzida!
[edit - adres www i nazwiska artyst.uff]

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 października 2006 19:09:47 
Groszek-a pisze:
Panel dyskusyjny z udziałem (...) Tomek Budzyński (siekiera, armia, 2tm3)

To powinno być na głównym forum gdzież też. ja bym nawet oddzielny temat bym sugerował zrobić!

Komentarzy Onego ciekaw jestem, a i relacji z...


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 316 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group