Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 23:27:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lipca 2008 15:14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
elrond pisze:
co się stało z dziecmi ..albo dzieciom ?
co się stało z młodymi ludźmi, którym podstawia się pod nos gotową darmową kulturalną rozrywkę, a im się nawet nie chce wstać z fotela i zrobić 3 kroków na zewnątrz?

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lipca 2008 15:54:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
elrond pisze:
..za oknem ,bynajmniej nie za mgłą ,widzę wymarłe podwórko....mnie to przeraża...co się stało z dziecmi ..albo dzieciom ?


Ja wręcz przeciwnie. Od Kuba zaczął chodzić na podwórko zrobiła się cała paczka dzieci. Szczególnie widać to było na początku wakacji. A mieszkam na tzw. starym osiedlu, czyli z przewagą ludzi starszych. Kilka lat temu byłem u znajomych, którzy mieszkają na nowym osiedlu - aż kipiało od dzieci na placu zabaw. Dlatego myślę, że to zależy od tego, gdzie się mieszka.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 lipca 2008 16:07:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..oby tak było..!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 lipca 2008 07:31:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
nemesister pisze:
a im się nawet nie chce wstać z fotela


Aż się Kazik przypomina - "to już późny wieczór i kończy się niedziela i właściwie wstałem tylko 3 razy z fotela".

U nas za oknem panuje sytuacja mieszana. Małych dzieci nawet sporo. Ale te starsze niby przychodzą na plac zabaw, ale co drugie z mp-trójką. Snują się z słuchawkami w uszach, zero kontaktu ze sobą. Są ale ich nie ma. :roll:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lipca 2009 08:09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
Jeszcze ciekawostka... rok temu siedzieliśmy sobie wieczorem przy ognisku na przepięknej skarpie Wdy i jak to bywa o tej porze dnia - atakowały nas trochę komary. Wysnułem wtedy ideę (zastrzegając, że nie jestem inżynierem i kompletnie nie potrafię tego doprecyzować technicznie) systemu obrony przez tymi agresorami. Człowiek posiadałby przenośne urządzenie, które wytwarzałoby wokół niego powiedzmy metrowy bąbel pola (cieplnego, mikrofalowego, elektrycznego?). Komar próbując sforsować granicę "bańki", ponosiłby śmierć - ot, iskierka i po komarze. Wywiązała się dyskusja, w której inż-koledzy rozpatrywali problem już poważniej - jaka musiałaby być moc, wpływ na inne otoczenie, bezpieczeństwo itd.
W końcu doszli jednak do wniosku, że w dobie wahadłowców i klonowania rzecz jest do zrobienia, ale widocznie ciągle byłoby to za drogie a Chińczycy jeszcze się nie zorientowali ;-)
W marcu kolega podesłał mi artykuł, w którym mowa jest o bardzo podobnym pomyśle. Okazuje się, że sprawa nie jest jednak tak prosta, niemniej coś się już dzieje! Kto wie... może za parę lat odpoczniemy trochę od komarów... :-)

Link do artykułu:

http://online.wsj.com/article/SB123680870885500701.html

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group