Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:17:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 10:34:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Paulus_Wolf pisze:
Młodych trzeba uczyć rzetelnie przwdziwej polskiej historii, to ich żadna propaganda sprzed kilkudziesięciu lat nie zbałamuci, zwłaszcza , jak pierwszym nauczycielem będzie ojciec czy dziadek. Ja do dziś pamiętam, jak wujek wyjaśniał mi o co chodzi w polityce i historii ( lata 80-te).Od tamtej pory czerwone jest dla mnie be i żadne filmy tego nie zmienią. Nauczyć młodych myśleć i wyciągać wnioski, ot co

Dokladnie :brawa: :piwo:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 10:40:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Budyń pisze:
wtedy widz nie miał wyboru, teraz ma.


No, wybór to jest zawsze - nie włączać telewizora.



Meriadok Brandybuck pisze:
Chodzi o to, nie żeby zabierać ludziom Klossa i Rudego, a żeby dać coś sensownego w zamian do oglądania, bo decyzje typu "nie będzie ich,bo to komuchy" a w zamian kolejne żenująco nie śmieszne sitcomy


Zgoda.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 12:05:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Crazy pisze:
do kurwy maci!!!!! pisałem wyraźnie, NIE CHCĘ ŻADNEGO CHUJOWEGO AWANTURUM W TYM WĄTKU

no crazy trochę to jednak Twoja wina, bo ten wątek prowokuje rozmyślania na temat pokazywania historii. chyba, że mamy pisać o wpływie jaki na nas wywarły te seriale. to proszę bardzo: w przedszkolu zwykle byłam oczywiście Marusią a za czołg robiły takie drabinki w kształcie sześcianu z wieżyczką na szczycie. Takich drabinek niestety już nie budują a szkoda. W tym wieku oczywiście historia mnie nie interesowała, a bardziej wątek przygodowy w połączeniu z miłosnym a do rangi problemu urastało to, czy Janek powinien wybrać Lidkę czy marusię????
dzisiaj patrzę na to inaczej :wink:
choć od sentymenatlizmu się nie uwolniłam. Liodka jednak była chyba trochę bardziej cool niż zwiewna Marusia. szarik niezwykle bohaterski pies! No i właścieiw przypominam sobie, że Janek nawet mniej mi się podobał niż Grigorij!
jednak teraz to dla mnie serial o miłości polsko-radzieckiej.
natomiast hans kloss to oczywiście przygoda i tutaj nie zauważam nachalnej propagandy.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 12:21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Ja też bawiłem się w Pancernych na podwórku z chłopakami - to moje całkiem miłe wspomnienia i nic tego nie zmieni :) Moja cioteczna siostra ma ten serial na DVD i puszcza sobie jak ma doła i chce się wyluzować, gadki Gustlika z Czereśniakiem działają na nią jak prozac :) A swoją drogą to czy współczesne dzieciaki lubią oglądać te seriale ? Może podchodzą do tego na zasadzie : "to jakieś prehistoryczne smutki naszych starych, co oni w tym widzą..." Jakie są Wasze obserwacje w tym temacie ?

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 13:33:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
natalia pisze:
Liodka jednak była chyba trochę bardziej cool niż zwiewna Marusia

w filmie tak, ale ogólnie to Pola Raksa bardziej mi się podoba.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 14:22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Należę do pokolenia niepamiętającego PRL-u, ale "Pancernych" zawsze lubiłem. Teraz już ich nie oglądam, bo serię zbyt wiele razy powtarzano. Fenomenu Hansa Klossa nie rozumiem. Oglądałem trochę i nie bardzo wiem, o co tam chodzi. Pamiętam, że Amerykanie byli tam przedstawieni jako ludzie niezbyt mili. Był taki jeden, co cały czas colę pił i pluł, i krzyczał zamiast mówić, ale ja dobrze tego serialu nie znam. Skoro piszą niektórzy, że wcale propagandy nie było, to się nie wdaję.

Elementów propagandowych w "Czterech pancernych" nie widziałem, bo skąd miałem w ogóle wiedzieć, że jest jakaś przyjaźń polsko-radziecka. Za komuny uczono tego w szkole i przedszkolach, a serial był tylko dodatkiem. Się dziecko jakieś spyta rodziców, kto z kim na wojnie walczył, to rodzic wytłumaczy. Mój tata interesował się drugą wojną światową, więc rozumiem, co trzeba.

Mam nadzieję, że jeśli będą robić nowe seriale - odkłamujące polską historię, zrobią tak dobre jak te wyprodukowane przez komunistyczną propagandę.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 14:43:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Mikołaj pisze:
Fenomenu Hansa Klossa nie rozumiem.



:shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 14:59:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
he he stiw, dobra reakcja :D

natalia pisze:
crazy trochę to jednak Twoja wina, bo ten wątek prowokuje rozmyślania na temat pokazywania historii

pewnie masz rację. cieszę się jednak, że odpowiednie posty przeniosły sie do wątku w Awanturum i tu się oczyściło. dzięki za szybką reakcję! :-)

Paulus_Wolf pisze:
To nie są seriale historyczne, współcześnie ludzie oglądają to głównie z nostalgii i żeby się rozerwać, przy czym Kloss jest bardziej sensacyjny, a Pancerni bardziej komediowi. Kto myśli o polityce śmiejąc się z Czereśniaka ? Młodych trzeba uczyć rzetelnie przwdziwej polskiej historii, to ich żadna propaganda sprzed kilkudziesięciu lat nie zbałamuci, zwłaszcza , jak pierwszym nauczycielem będzie ojciec czy dziadek.

ja również bardzo sie tu z Tobą zgodzę.

natalia pisze:
jednak teraz to dla mnie serial o miłości polsko-radzieckiej.
natomiast hans kloss to oczywiście przygoda i tutaj nie zauważam nachalnej propagandy.

mam tak samo. jak mówiłem, kiepsko znam Rudego, ale zawsze wydawało mi się, że jedzie od tego straszną agitką. na szczęście pozostawał humor, on był chyba głównym atutem tego filmu i ratował sytuację, ale i tak zdecydowanie wolę Klossa.

Ciekawe jednak w tym kontekście jest to, co napisał Mikołaj:

Mikołaj pisze:
Elementów propagandowych w "Czterech pancernych" nie widziałem, bo skąd miałem w ogóle wiedzieć, że jest jakaś przyjaźń polsko-radziecka.

to jest mniej więcej to, o co pytałem wcześniej w odniesieniu do dzieci

Paulus_Wolf pisze:
A swoją drogą to czy współczesne dzieciaki lubią oglądać te seriale ? Może podchodzą do tego na zasadzie : "to jakieś prehistoryczne smutki naszych starych, co oni w tym widzą..." Jakie są Wasze obserwacje w tym temacie ?


moje obserwacje biorą się głównie z dzieci mojego wujka, moich niby kuzynów, ale w wieku podstawówkowym. Tam cała rodzina namiętnie ogląda stare polskie seriale, nie tylko te dwa, ale również Wojnę domową, Czarne chmury i co się da. Są zafascynowani, a rodzice bardzo mądrze im to podają, bo z jednej strony delikatnie próbują im tłumaczyć (a może tylko sugerować) przedstawione w tych filmach realia, ale przede wszystkim uczą je oglądać z ogromnym dystansem, śmieją się gromko nie tylko z sytuacji jednoznacznie komediowych, ale też z pewnych (niezamierzonych?) śmiesznostek, naiwności, patosu.

P.S.

Mikołaj pisze:
Pamiętam, że Amerykanie byli tam przedstawieni jako ludzie niezbyt mili. Był taki jeden, co cały czas colę pił i pluł, i krzyczał zamiast mówić

a nie jest tak? :P :wink:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 15:01:29 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Mikołaj pisze:
Fenomenu Hansa Klossa nie rozumiem


"Niczego się nie boi z niebezpieczeństwa drwi
bez trudu przejdzie nawet przez zamknięte drzwi
Jest silny i odważny, tylko złych ludzi bije
Nie pali papierosów i wódy nie pije!"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 15:05:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Crazy pisze:
do kurwy maci!!!!! pisałem wyraźnie, NIE CHCĘ ŻADNEGO CHUJOWEGO AWANTURUM W TYM WĄTKU
......może najpierw TY opanuj sie trochę....... :oops: bo smutno sie robi na wyspie.....ps.do awanturum z "TYM WĄTKIEM" !!!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony wt, 11 lipca 2006 15:10:50 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 15:10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
już się opanowałem, chyba widać powyżej?

za bluzgi przepraszam, zdenerwowałem się niepotrzebnie. dziwię się trochę, że akurat Ty, elrondzie, zwracasz mi na to uwagę, bo i Ciebie na forum nieraz ponosiło i też bluzgałeś dużymi literami.
jeszcze raz przepraszam, a przede wszystkim dziękuję, że mimo mojego braku kultury została spełniona moja prośba.

EDIT: teraz zobaczyłem, że tak, jak to zostało wygląda, że nabluzgałem zupełnie nie wiadomo za co... elrond czy ktoś inny czytający to dopiero teraz mógł zupełnie nie wiedzieć nawet o co się zdenerwowałem. W takim razie zedytuję swojego posta tamtego i bluzgów nie będzie.
A odpowiednia część wątku już poszła do awanturum.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 15:24:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
hmm.. owszem są w Klosie elementy propagandowe, ale myślę że dla debili co nei znają historii są nie szkodliwe ( bo wogole nie łąpią o co biega [ debile ] )

ja Klossa ogladam za każdym razem jak leci w TV nawet o extremalnych porach ( kiedys był taki teleturniej wakacje z klossem ale kurde za młody byłem ;) ) a przy okazji zwróccie uwagę ze stawka czy pancerni lecą ( no moze poza aktualnym piątowym wieczorem.. ) o ekstremalnych porach... 6.45 7... takie zapchaj-dziury zamiast powtórek klanu albo TV marketów i jesli sie pytają czy jest widownia to jest.. ja jestem :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 22:33:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE jest genialnym serialem !!!!!!!! ale podkreślam..juz to raz pisałem, jest to film erotyczny......

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 22:37:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
http://www.kazik.pl/pl/informacje/felietony/21.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 lipca 2006 22:38:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
elrond pisze:
...STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE jest genialnym serialem !!!!!!!!

toś ameryke odkrył :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group