Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 02 maja 2024 11:13:43

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10606 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 695, 696, 697, 698, 699, 700, 701 ... 708  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 09 lipca 2023 19:21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9996
Zachęciłeś mnie!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 lipca 2023 22:56:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
Budyń pisze:
jakoś nie mam czasu na nic, więc tym bardziej na czytanie... "Transformacja" Cenckiewicza rozgrzebana, ba! do V tomu integrala "Kajka i Kokosza" odłożonego na półkę przed Wielkim Postem jakoś nie mogę wrócić.

Budyń pisze:
czytam sobie zarazem ciekawe i słabe dzieło Waldemara Dziaka "Kim Dzong Il", a równolegle pomału dalej "Transformację" Cenckiewicza.


Dziaka o Kimie udało mi się skończyć, natomiast zarówno Cenckiewicz, jak i Christa jeszcze czekają.... Tymczasem obu serii na dniach kolejne i zarazem ostatnie tomy, a u mnie sezon imieninowo - urodzinowy za chwilę, znaczy trzeba się sprężyć ;)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 12 lipca 2023 12:05:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Kurt Vonnegut - Recydywista

Jedna z bardziej konkretnych książek Kurta. Mniej dygresji o wszystkim i o niczym, prawie zanikły krótkie akapity z mniej lub bardziej dowcipnymi puentami. Zastąpiła je narracja bardzo zbliżona do klasycznej prozy. Czyni to książkę nieco rozwlekłą, bo jest to też i jedna z najdłuższych powieści autora. Treściowo - zajawka na okładce głosi że oto rozliczenie Vonneguta z dwudziestowieczną amerykańską ekonomią, istotą władzy i pracy. Trochę to na wyrost, nie jest to żadne rozrachunkowe czy demaskacyjne dzieło, ale faktycznie tematy te zajmują tu sporo miejsca i potraktowane są dość serio.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 lipca 2023 13:24:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
oczywiście wciąż męczę obie czytane pozycje (Cenckiewicz i Christa), ale równolegle szybko idzie mi "Battle Royale" Kōshuna Takamiego. Lepiej niż film.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 lipca 2023 10:25:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
Christa w końcu za mną. Bardziej, niż kiedyś spodobał mi się zamieszczony z tym (5) tomie "Festiwal czarownic", w którym widać echa karnawału "Solidarności", a i "Cudowny lek" bardziej podszedł, niż kiedyś. Do tego znów sporo ciekawych materiałów dodatkowych, w tym niepublikowany scenariusz nienarysowanego komiksu dla "Relaksu". W sumie mogliby to dać Kiełbusowi do ogarnięcia.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 lipca 2023 12:02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tomasz Kołodziejczak - Głowobójcy

Zbiór opowiadań ze świata Dominium Solarnego. Solidne SF z elementami space opery. Dobra, stara szkoła, ale to właściwie tyle zalet, choć wpadek nie ma.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 19 lipca 2023 12:17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3139
Skąd: Poznań
Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej Tomasza Grzywaczewskiego.
Ruchem odwrotnym do wskazówek zegara, autor objeżdża rubieże 2 RP. Czytało mi się ciężej niż Granice marzeń, ciężej także niż pojedyncze pozycje o pograniczu (jak np. Wieczny początek, Kajś, Wieża Eiffla nad Piną czy nawet Czystkę). Im dłużej jednak trwała lektura tym bardziej mnie przyciągała wielością nieznanych tematów i wątków ("państwa tymczasowe"!). Niekoniunkturalna, warta uwagi pozycja.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 lipca 2023 17:57:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4422
Skąd: z lasu
MATEUSZ KUBICKI ,,Kapitan ostatni opuszcza swój statek'', wyd IPN Gdańsk 2019r.
STANISŁAW JASTRZĘBSKI ,,Zarys historii wzajemnych stosunków polsko-ukraińskich od czasów najdawniejszych do współczesności'', wyd. PARA, Katowice 2011.





_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 21 lipca 2023 02:08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
I "Transformacja" Cenckiewicza również, w końcu, za mną. W czwartek były urodziny autora, uznałem, że to dobra okazja na zobowiązanie czytelnicze, przysiadłem i doczytałem. Ułatwiło mi zadanie również to, że końcówka książki to w dużym stopniu zbiór tekstów na temat, o który jako obserwator sprawy Sumlińskiego się otarłem, czyli tzw. "afera marszałkowa" i prowokacje, mające zdjąć odium z dawnej WSI. teraz czekam, aż na jakąś okazję dostanę wychodzący właśnie tom III tryptyku pt "Historia".

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 21 lipca 2023 18:26:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4422
Skąd: z lasu



poprzednie książki przeczytałem. w autobusie zacząłem czytać: ROBERT F. BARKOWSKI ,,Krucjata połabska 1147'', wyd. Bellona , Warszawa 2017r.

_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 23 lipca 2023 22:10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25391
Pięknych dwudziestoletnich sobie czytam, ale mam dość mieszane wrażenia póki co...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 lipca 2023 06:38:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3139
Skąd: Poznań
Zacząłem Jezioro Bodeńskie. Uznalem to za konieczne skoro za 2 tygodnie będę się w nim moczył.
W związku z czasem akcji i polsko-francuskością głośnych bohaterów nie mogę uniknąć porównań z Filipem. Zaczyna sie leniwiej i z wyższej nuty.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 lipca 2023 11:04:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Stanisław Lem - Planeta Lema. Felietony ponadczasowe

Potężny wybór felietonów Mistrza. Z różnych lat, ale zdecydowanie dominuje przełom wieków. Z tą ponadczasowością bywa różnie, nie brakuje tematów doraźnych bądź niełatwych dziś do zrozumienia, ale przede wszystkim jest to doskonały przegląd tematów, zainteresowań, obsesji i źródeł niepokoju Lema. Komu nie wystarcza proza, kto chciałby bardziej zanurzyć się w Lemowskie refleksje i teorie, temu felietonistykę jego gorąco polecam, aczkolwiek - jak wspominałem przy poprzednich zbiorach - raczej oszczędnie, w małych dawkach, bo autopowtórek nie brakuje.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 31 lipca 2023 15:24:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:55:19
Posty: 3139
Skąd: Poznań
Jezioro Bodeńskie Dygata mnie zaskoczyło. Z jednej strony nieco oniryczną atmosferą, z drugiej erudycyjno-dygresyjnym charakterem upchanym w dość cienkim tomie (czytałem ebook więc powinno być "tomie"). W porównaniu ze wspomnianym wyżej Filipem jest to lektura dojrzalsza, mniej dynamiczna/ mniej fabularna. Aż chce mi się obejrzeć film! Rozkminy głównego bohatera, poświęcone miłości i tożsamości przemawiają do mnie o wiele bardziej niż dywagacje Filipa o tym, czy wszystkie kobiety są puszczalskie. Wynotowałem sobie nawet kilka akapitów wartych wspomnienia i porównania z Tyrmandowymi, ale to powiedzmy jutro wkleję.

Skończyłem w połowie drogi Świnoujście - Poznań i po zakończeniu otworzyłem Jacka Hołuba - Niegrzeczne. Bez entuzjazmu zacząłem, ale pogalopowało i nie żałuję.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 sierpnia 2023 17:52:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 czerwca 2013 12:27:05
Posty: 4422
Skąd: z lasu
PIOTR ROZWADOWSKI ,,Warszawa 1944-1945'', wyd . Bellona 2012r.
RAFAŁ A. ZIEMKIEWICZ ,,Cham niezbuntowany'', wyd. Fabryka Słów, Warszawa-Lublin 2020r.




_________________
,,Tak dużo, tak mocno
Nie pytaj już
Nie pytaj
Tak dużo, tak mocno ''


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10606 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 695, 696, 697, 698, 699, 700, 701 ... 708  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 279 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group