Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 07 maja 2024 22:38:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 22:53:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22893
ok, kwestie użytkowników na razie mam w miarę ułożone, teraz zacznę pytać o inne rzeczy, a pytanie kolejne będzie wymagało większego namysłu :)

jakie wydarzenia uważacie za a) szczególnie ważne w dziejach forum, b) szczególnie sprzyjające integracji i brataniu się forumowiczów (wątki, przenosiny z jednej strony, a z drugiej - wyjazdy, mecze, koncerty...) Mi się np wydaje, że wątki plebiscytowe były istotne dla integracji forumowiczów, bo stały się okazją do późniejszych spotkań i koncertów.

będę próbował stworzyć jakieś kalendarium takich wydarzeń, a później je opisać. Sam mam oczywiście swoje typy, ale nie wszystko działo się za moich czasów przecież i dla każdego co innego może okazać się ważne.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 października 2006 15:15:48 
Może, gdybym dłużej się zastanawiał, to bym wskazał inne wydarzenie. Ale na chwilę obecną wydaje mi się, że tym najważniejszym wydarzeniem była wyprowadzka z Gery.

Zrobiliśmy to masowo i prawie jednomyślnie. Poza tym przenieśliśmy się na własny serwer, co mogło wywoływać u niejednego poczucie większej odpowiedzialności za forum. Wyraziła się ona m.in. tym, że udało nam się dość sprawnie przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na opłacenie serwera.

Ważne jest to moim zdaniem także z tego względu, że administrator Gery nie dawał nam szans - twierdził, że szybko przekonamy się, że na własnym wcale nie jest tak super, przeprosimy się i wrócimy. Rzeczywistość mocno zweryfikowała jego pogląd...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 października 2006 21:37:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
a) Przejście na własny serwer (!)
b) zdecydowanie koncerty

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 00:18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25406
Z punktu widzenia integracji forum (spróbuję chronologicznie):

- ujawnienie tożsamości elronda a właściwie jego powrót po krótkiej przerwie po ujawnieniu... bo wtedy się okazało, że Budzy jest wśród nas, a jeszcze wtedy jako wspólna płaszczyzna porozumienia była Armia i potem długo długo nic

- walka o prymat Legenda/ Triodante w ramach wątków Dzynia... bo wtedy stworzyły się dwa "obozy", które wprawdzie bardzo się nadal lubiły, ale zarazem zaciekle walczyły a jak wiadomo nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg ;-)

- wyprawa w Karkonosze, szczególnie pierwsza... bo była pierwsza i jednak nie ma to jak wspólne wakacje!

- wyprowadzka z gery oczywiście... bo tożsamość się stworzyła! narodowa prawie! ;-)

- manewry wszelkie, zwłaszcza te z udziałem zespołu, które przestawały mieć charakter spotkania muzyków z fanami, a były po prostu okazją towarzyską. Zaczęło się pewnie w Poznaniu, ale niesmiało wskazałbym tu imprezę pourodzinową w styczniu 2005 jako na punkt przełomowy. Chociażby dlatego, że po raz pierwszy uaktywnili się też inni członkowie zespołu! No i nigdy tyle osób naraz się nie zebrało.

- pierwszy mecz ... bo po pierwsze znowu tak wielki spęd, a po drugie zabawa w wojnę legendowotriodantejską wreszcie doczekała się realizacji!

- zaistnienie bytu fizyczno-mentalnego okreslanego jako komuna maua uonka... bo po pierwsze sam charakter tego zjawiska wskazuje na bardzo daleko idący stopień integracji, po drugie było to pierwsze forumowe coś, co w głównej mierze oparło integrację na czynnikach POZAarmijnych, po trzecie (niestety) przyczyniło się do powstania kryzysu, o którym w punkcie następnym

- kryzys na linii my i oni w ręce kamień na przełomie 2005/2006 roku, który o włos otarł się o definitywny koniec tego forum, ale dzięki temu, że wbrew różnicom tak naprawdę wszystkim stronom bardzo zależało na tym, żeby forum przetrwało, i dzięki Boskiej pomocy (dla mnie Budzy mógłby o tym dopisać czwartą zwrotkę Cudów!!) - w sumie przyczyniło się do umocnienia integracji i dojrzenia naszej znajomości... coś razem przeżyliśmy - i przeżyliśmy!

A ten cały rok jest jeszcze dość świeży, nie przeszedł na razie do historii i nie umiem go pod tym kątem ocenić ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 00:44:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Crazy pisze:
w sumie przyczyniło się do umocnienia integracji i dojrzenia naszej znajomości... coś razem przeżyliśmy - i przeżyliśmy!



:piwo:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 01:08:25 
panek pisze:
A czy Niezwyciężony, to nie jedno z wcieleń Ryhu Ryha?


Mi się też tak wydaje że to ja i po wywaleniu mnie pod nickiem ryhu ryh z Gery'ego się logowałem od czasu do czasu (a później więcej;) z innego IP. Chyba własnie jako Niezwyciężony (choć nicka właśnie nie pamiętem ;). Potem było logowanie tutaj i wyszło że 3 raz muszę tworzyć login, to zmieniłem nicka i tutaj zawsze jako 3baj.
Natomiast ten Niezwyciężony który się zalogował tu na xonie na pewno nic nie miał wspólnego ze mną.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 12:06:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Właściwie mogłabym napisać to, co Crazy (więc, co sie będę powtarzać).
Tak tylko nieco rozszerzając wydaje mi się, że w różnych okresach występowało/występuje też zróżnicowanie geograficzne. Na pewno poczatkowo Poznań (który w tej chwili wydaje się nieco przygasać?) i Warszawa (która z kolei, jak to wielkie miasta mają w zwyczaju, wsysa inne), Śląsk (teraz też jakoś ciszej?) i Lublin (teraz mocny, nie?). No, była jeszcze grupa szczecińska...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 13:53:46 
'Szczecińska grupa' to raczej potrząchnęła odrobinkę forum, niż na prawdę istniała; podobnie jak koflikt Lubelski (nie mylić z obecnymi Lublininami) z extremalnymi śrdowiskami spod znaku skinhead-punk; w ktorymś momencie (to początek mego bycia) wtrząchneło jeszcze odejście Yuzwy (powrót już mniej; może też odrobinkę sugestia odejścia Manool; choć ja bym uznał ten trochę za pokłosie konfliktu 'gwiazdkowego')
No, a Crazy (oczywiście?) wypisał najważniejsze rzeczy.

A co do grup to jeszcze Kraków ma duże szanse na aktywiację ;) zwł. minigrupa dwuosobowa ;) ale nie tylko


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 14:22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22893
czemu nazywasz lóblin attack skinhead-punk? To banda "anarchistów-indywidualistów". I nie wiem, czy serio było to jakoś integrujące dla nas, trwało raptem 1 dzień. Swoją drogą sytuacje konfliktowe też będę musiał opisać jakoś na pewno, ale o tym jeszcze nie myślałem.

Na razie widzę takie grupy wydarzeń:
- przenosiny
- koncerty
- plebiscyty -> mecze
- spotkania
- wyjazdy
- konflikty

czynniki integrujace zaś to czynniki geograficzne i preferencje w plebiscytach, choć jednak w mniejszym stopniu.. (edit: + czat)


czekam na dalsze sugestie i uwagi

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Ostatnio zmieniony wt, 03 października 2006 15:41:37 przez Budyń, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 14:32:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22893
o, no to jest cenna uwaga (jak zresztą wszystkie inne). Ja o czacie praktycznie niewiele wiem. W następnej kolejności wrócę do tematu czata.

aha, czy ktoś mógłby chociaż w przybliżeniu mi napisać, kiedy zaczeło działać to forum na kdm ? I kto z was już tam zaglądał?


równocześnie ciągle czekam na Wasze odpowiedzi na poprzednie pytanie:

jakie wydarzenia uważacie za a) szczególnie ważne w dziejach forum, b) szczególnie sprzyjające integracji i brataniu się forumowiczów (wątki, przenosiny z jednej strony, a z drugiej - wyjazdy, mecze, koncerty...) Mi się np wydaje, że wątki plebiscytowe były istotne dla integracji forumowiczów, bo stały się okazją do późniejszych spotkań i koncertów.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 16:27:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
co do zaległego pytania to według mnie pytania a i b w dużym stopniu się pokrywają, szczególnie starsze fakty. Były ważne i od pewnego momentu sprzyjały integracji. W zasadzie Crazy podał pełną odpowiedź. Ja ze swojej strony podkreślę:

- impreza urodzinowa na Mauej Uonce (wtedy jeszcze po prostu Małej Łące). Może skromność gospodarza nie pozwalała tego Crazy'emu pokreślić ale dla mnie to totalnie fundamentalne wydarzenie. Zebranie tylu ludzi w zasadzie się nieznających wcześniej po raz pierwszy (i chyba jedyny) razem. Plus obecność praktycznie całego zespołu. Wszelkie późniejsze manewry były konsekwencją tego wydarzenia! Jak również i sama Komuna. No i dokumentacja koncertu i imprezy a nawet fakt zamieszczenia jej fragmentów na oficjalnym DVD zespołu potwierdza niezwykłość tamtego momentu.

- pierwszy mecz, bo pierwszy, bo znów masa ludzi, bo niezpomniany, wybłagany wręcz koncert, bo to apogeum sporu Legenda vs Triodante napezającego forum przez długi czas.

Crazy pisze:
- kryzys na linii my i oni w ręce kamień na przełomie 2005/2006 roku, który o włos otarł się o definitywny koniec tego forum, ale dzięki temu, że wbrew różnicom tak naprawdę wszystkim stronom bardzo zależało na tym, żeby forum przetrwało, i dzięki Boskiej pomocy (dla mnie Budzy mógłby o tym dopisać czwartą zwrotkę Cudów!!) - w sumie przyczyniło się do umocnienia integracji i dojrzenia naszej znajomości... coś razem przeżyliśmy - i przeżyliśmy!
tu tylko cytat bo Crazy napisał tu wszystko co mógłbym napisać!!


z rzeczy których świadkiem nie byłem to chyba pierwsza wyprawa w Karkonosze wydaje się byc bardzo ważna, bo to chyba pierwsze tak duże spotkanie, w jakiś sposób może nawet zapowiadające ideę manewrowania. Poza tym wydaje mi się, że wyjazd ten przyczynił się do sporej integracji osób i urośnięciu w siłę czego przejawem była wyprowadzka z Ger i powstanie UT. Ale to tylko luźne obserwacje na podstawie tego co słyszę i czytam.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 16:54:24 
marecki pisze:
impreza urodzinowa na Mauej Uonce (wtedy jeszcze po prostu Małej Łące). Może skromność gospodarza nie pozwalała tego Crazy'emu pokreślić ale dla mnie to totalnie fundamentalne wydarzenie. Zebranie tylu ludzi w zasadzie się nieznających wcześniej po raz pierwszy (i chyba jedyny) razem. Plus obecność praktycznie całego zespołu.


Dla mnie to też była inicjacja w uczestniczeniu w 'forum w realu', więc jej waga ogromna (i jak się wydaje nie tylko z perspektywy indywidualnych doświadczeń; choćby z Mareckim jest nas już dwóch ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 18:41:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy wymienił wszystko, co trzeba, a także dobrze to uzasadnił. Choć ja może tę listę najważniejszych wydarzeń bym skrócił. Najważniejsze wydają mi się te:

Crazy pisze:
ujawnienie tożasamości elronda a właściwie jego powrót po krótkiej przerwie po ujawnieniu

Wydaje mi się, że fakt ujawnienia tożsamości Elronda mógł sporo zmienić w podejściu do tego forum wielu innych użytkowników, to jednak jest zasadniczo inna sytuacja, gdy okazuje się, że na forum poświęconemu zespołowi pisuje jego lider.

Crazy pisze:
wyprawa w Karkonosze, szczególnie pierwsza

Dla mnie moment kluczowy. Na dobrą sprawę okres wcześniejszy pamiętam dość słabo, z daty rejestracji wynika, że dla mnie trwał on niecały rok. Wyprawa druga odbyła się zaledwie po roku od pierwszej, co wydaje się niemożliwe, bo tak wiele zdarzyło się w międzyczasie. To wyjście z sieci w rzeczywistość było przełomem od strony integracyjnej (choć ja osobiście ponoć wsławiłem się tam milczeniem :-) ). Z drugiej strony zapewne jest tak, że dla każdego takim przełomem było pierwsze spotkanie, w którym brał udział.

Crazy pisze:
wyprowadzka z gery oczywiście

Crazy napisał o stworzeniu tożsamości - no właśnie, w tym momencie zaczęliśmy chyba myśleć forum = my.

Crazy pisze:
kryzys na linii my i oni w ręce kamień na przełomie 2005/2006 roku

Żeby nie było nieporozumień, to "my" tutaj jest czym innym, niż "my" powyżej. Wydarzenie potwierdzające, że nie łatwo to zepsuć, co wcześniej zbudowano. Ale Crazy napisał to tak, że nie będę nic do tego dodawał.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 20:48:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Pierwsze Karkonosze.
Nazwanie przez Merryego spotkania forumowiczów po koncercie Arki Noego w Poznaniu manewrami!
Pierwszy koncert Trupiej Czaszki w Warszawie i impreza u Kishira!!! (pięć gwiazdek!!!)

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 października 2006 20:51:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
(ot mały... ja żartowałam z tą grupą szczecińską...)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group