Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 25 kwietnia 2024 03:55:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 stycznia 2005 22:02:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:30:29
Posty: 406
Cytat:
Co do rozważań harówka c/a cztery godziny na eucharystię, to rozumiem argumenty obu stron. Podoba mi się pogląd Youzwy i Mocnego, bo pobrzmiewa w nim echo niesamowitej ufności Bogu, ale jest też dużo mądrości w wypowiedziach innych osób (Finrod, J.T.Fly i inni). Wydaje mi się, że te stanowiska się nie wykluczają, tylko są spojrzeniem na ten sam problem z dwóch stron, zaakcentowaniem różnych elementów.


slusznie prawi, dac mu wodki :soczek:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 stycznia 2005 22:03:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
:oops: Ale wyłącznie bezalkoholowej :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 stycznia 2005 00:19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28015
mocny w gębie pisze:
Empik to nie jest pełna kultura. Empik to jest bardzo niepełna kultura i nic tego nie zmieni!!!
_________________
dobrze powiedziane!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 stycznia 2005 09:44:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 18 stycznia 2005 17:46:43
Posty: 4
Skąd: Łódź
wg moje skromnego zdania kapica w w środku centrum handlowego nie jest dobra sparwa jak to juz bylo powiedziane moze to zakłócić sacrum tego miejsca przez hałas który towarzyszy zakupą. A jeżeli chodzi o pracowników tegoż sklepu to można zrobić kaplice przy centrum (niedaleko) tak aby pracownicy zdąrzyli udać się tam podczas swojej przerwy

_________________
.........Bierz udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnież Chrystusa Jezusa...... <>< 2Tm2,3


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 stycznia 2005 16:53:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
bartson pisze:
zakłócić sacrum tego miejsca przez hałas który towarzyszy zakupą.


Za czym? :mrgreen:

Na poważnie zaś - jaki hałas? :roll:
Hipermarket, supermarket, centrum handlowe (mall) to są różne pojęcia. Najczęściej w centrum handlowym znajduje się m.in. hipermarket, ewentualnie coś, co w zależności od klasy nazywa się supermarketem albo delikatesami. Zakupom w tych miejscach, jak i zakupom w pozostałych sklepach cetrum handlowego, nie towarzyszy żaden specjalny hałas. Nie większy np. niż przy barze z piwem w klubie i na ławce-stoisku z koszulkami i kasetami... W końcu centrum handlowe, to nie bazar :-P
W takich miejscach oczywiście nie panuje cisza, ale domyślam się, że w momencie koncertu z głośników nie leci nic konkurencyjnego. W Reducie bywam dosyć często (mogę tam bez problemu zachodzic piechotą z domu) i nie wiem, gdzie tam ustawiono scenę, ale o ile jestem sobie w stanie wyobrazić, że się tam ona zmieściła, o tyle słabo widzę akustykę itp. W każdym razie, spokojnie mogę sobie wyobrazić, że zgiełk z hipermarketu (Carrefoura) niespecjalnie dochodzi do sceny i publiczności, a pozostałe sklepy (a nawet McDonald) nie generują wielkiego zgiełku. Zresztą, zgiełk towarzyszący wizycie w centrum handlowym to niezupełnie to samo, co hałas. To raczej pewien pośpiech, który niespecjalnie nastraja do słuchania czegoś wymagającego refleksji.

Ja sądzę, że mniej chodzi o praktyczny wymiar miejsca (akustyka itp.), a raczej niektórzy w tym wątku mają przeświadczenie, że "porządny" słuchacz Armii, a nawet Arki Noego, a już na pewno Tymoteusza nie przekroczy progu centrum handlowego, bo to prawie grzech (a w niedzielę, to dopiero...) albo w oczach pobożnego katolika, albo w oczach anarchistycznego anty(przepraszam - alter)globalisty, a ci, kórzy tam chadzają, to na pewno się na Arce Noego nie poznają... W końcu chodzenie tam to objaw babilońskości, no nie? :evil:
(Pewnie mają rację, bo mnie Arka Noego nijak nie rusza :mrgreen: )

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 stycznia 2005 17:31:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
piotr - bartsonowi chodziło chyba nie o to, że hałas będzie przeszkadzał w supermarketowym koncercie, ale w skupieniu podczas modlitwy w kaplicy znajdującej się w takim miejscu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 stycznia 2005 21:36:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 18 stycznia 2005 17:46:43
Posty: 4
Skąd: Łódź
lotan pisze:
piotr - bartsonowi chodziło chyba nie o to, że hałas będzie przeszkadzał w supermarketowym koncercie, ale w skupieniu podczas modlitwy w kaplicy znajdującej się w takim miejscu



Otóż to :) chociaż jeden mnie rozumie:)

_________________
.........Bierz udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnież Chrystusa Jezusa...... <>< 2Tm2,3


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 stycznia 2005 10:56:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
lotan pisze:
piotr - bartsonowi chodziło chyba nie o to, że hałas będzie przeszkadzał w supermarketowym koncercie, ale w skupieniu podczas modlitwy w kaplicy znajdującej się w takim miejscu.



Aha, to niech przyjdzie latem (kiedy są otwarte drzwi) na mszę do jakiegoś warszawskiego (przypuszczam, że u niego w Łodzi bywa podobnie) kościoła przy ulicy z torami tramwajowymi, do dowolnego kościoła na Starówce itp. Wtedy zobaczy, co to jest hałas przeszkadzający w skupieniu :faja:

Niespecjalnie mam wyrobione zdanie nt. kaplic w centrach handlowych. Tak sobie tylko strzelam z krzyżackiego samochodu do niewinnych bartsonów, którzy wystawiają się na strzał :twisted:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 23:36:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
finrod pisze:
1. youzwa - cenie Twoj ewangeliczny zaped, ale swiat jest skomplikowany i czasem, kiedy zbyt upraszczamy, latwo mozna kogos potepic. Mysle, ze wielu ludzi harujacych po 10-12h na dobe jest blisko Boga, a ich harowka liczy im sie jako dobry uczynek.
Troche wypadłem z rytmu dyskusji, ale jeszcze cuś dorzuce.

Ewangeliczny zapęd? W jakim sensie?
Chyba się powtórze pisząc że to my sobie właśnei niepotrzebnie komplikujemy ten swiat... a jak czasami uda mi się coś rzeczywiscie oddać Bogu do "załatwienia" to się okazuje właśnei że można pewne rzeczy bardzo uprościć, a nie się szamotać...
Potępić kogoś? A ja kogoś potępiłem w mych postach? Nie wykluczam tego, bo mam świadomość takich skłonności bezwarunkowych u siebie, ale mimo wszystko nie o to mi chodzi...

Harówka to jedno, a zanioedbanie kontaktu z Bogiem to drugie. Jak nei ma czasu na pójście do kaplicy w tygodniu to przecież wielka tragedia się nie stanie! Czy koniecznie trzeba do kaplicy pójść żeby móc spotkać się z Bogiem?

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 marca 2007 17:42:40 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 12:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
"Głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, w razie potrzeby, wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz "
(2 Tm 4,2)

W porę i nie w porę...
I Chrystusowe: "Idźcie na CAŁY świat".

Myślę sobie o JPII - własciwie mógł sobie spokojnie siedzieć w Watykanie. A on do Fidela-myk. Do Meksyku-myk. I w setki różnych miejsc.

Dla mnie to piekne,że ludzie gloszą tam, gdzie się da, w więzieniach, hipermarketach,na tysiące sposobów: swiadectwem, muzyką, dramą...

Jesli Chrystus nie brzydził się dotykać trędowatych i chorych, a wręcz przeciwnie, dotykał ich z miłością, to ewangelizacja w miejscach, o których mówimy, też jest dotknięciem miejsc duchowo chorych z miłością.

Więc warto. Chocby dla jednego człowieka.

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 marca 2007 20:15:38 
May pisze:
Więc warto. Chocby dla jednego człowieka.

Tak

May pisze:
Myślę sobie o JPII - własciwie mógł sobie spokojnie siedzieć w Watykanie. A on do Fidela-myk. Do Meksyku-myk. I w setki różnych miejsc.

Choć na wykłady do centrum handlowego Arkadia jednak nie przyjechał ;)
Arkadia dla majętnych, Raj dla bogatych, Niebiosa dla kupujących hehhh


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 marca 2007 11:15:23 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 12:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
3bajki pisze:
Choć na wykłady do centrum handlowego Arkadia jednak nie przyjechał


A jakby akurat było to coś waznego/fajnego/ciekawego ? :) Ja tam bym pojechała:)

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Muzzy'84 i 126 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group