Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 16:48:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 11:42:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
postanowiłem założyć post o samolotach, bo ten temat jakoś się czasem przewija, a nie ma nic konkretnego, a i sam Aviator napisał
Aviator pisze:
to chyba nienajlepsze miejsce na taki temat......

więc ten post raczej się przyda
co do słów Aviatora odnośnie zakupu F16
Aviator pisze:
głupi zakup i tyle...mnie nie dotyczy(choć i z moich podatków finansowany )ja tam przygotowuję się do bycia kierowcą wolniejszych ale za to większych ptaszydeł......

i słów Elronda
elrond pisze:
....niestety...

chciałbym napisać, że akurat tutaj dla mnie mało jest istotna sparwa polityczna, bardziej chciałem spytać o opinie co do maszyn, tak jak ludzie porównują samochody (a i te w rękach ludzi zło wyrządzają). chciałem porównać F16 do Mirage, który jest lepszy jako maszyna, itd.
a tak na marginesie, na jakie maszyny konkretnie robisz licencję Aviatorze :?:

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Ostatnio zmieniony ndz, 19 listopada 2006 17:26:30 przez viator, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 11:46:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
oooo.fajny temat !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 12:18:10 
To na początek tak ogólnie,bo nie jestem przygotowany do takiej debaty......muszę sobie dokładnie przestudiować analizy porównawcze tych samolotów. Przede wszystkim F 16 jest konstrukcją pochodzącą z lat 60-tych,mam na myśli płatowiec więc tak naprawdę kupiliśmy za ogromne pieniądze samolot raczej starej generacji choć sprawdzony w wielu sytuacjach.Pamiętam ,że ważnym argumentem przetargowym były koszty eksploatacji i porównywano je z Mig-iem 29 który nasza armia ma na stanie.Wstępne oceny wzbudziły zachwyt bo godzina lotu okazała się być dwukrotnie niższą...ja nie znam szczegółów tego przetargu ale dziwne jest to ,że juz po podpisanej umowie ktoś "zrobił rzetelną analizę" i gdy ujęto koszty serwisowania(które podobno nie będzie przeprowadzane w kraju!!!!! to jakiś absurd),koszty obsługi naziemnej to okazało się ,że w stosunku do Miga 29 te koszty są trzykrotnie wyższe!!!!!! O ile się orientuję to Mig29 nie odstaje właściwościami lotnymi i manewrowością od F16,problemem jest elektronika i systemy pokładowe niekompatybilne z systemami NATO...brano pod uwagę modyfikację Miga ale stało się jak sie stało...kupiliśmy niezbyt korzystnie dobry lecz niezbyt nowoczesny samolot bojowy...pytasz o Mirage....muszę poczytać to będę mógł coś tam powiedzieć na ten temat wiem natomiast ,że poważnym konkurentem był szwedzki Grippen i słyszałem od ludzi latających w wojsku ,że jest lepszym samolotem od F16,szwedzi dawali nam dobre warunki zakupu i offset z którego np. w Czechach się wywiązują w przeciwieństwie do amerykanów którzy nas wydymali jak przedszkolaków.
Za kilkanaście lat te naze F16 będą starym szmelcem a wciąż będziemy je spłacać.LOT zakupił Boeinga 787,najnowsze dziecko,samolot przyszłościowy wojsko kombinuje inaczej.
Ja dość pobieżnie znam temat lotnictwa wojskowego ,bo raczej interesuję się cywilnym.Pytałeś o moje licencje...teraz mam zawodową na samoloty wielosilnikowe z ograniczeniem do 7 ton masy startowej i uprawnienia do wykonywania lotów wg.przyrządów...kończę właśnie kurs na licencje pilota liniowego,od stycznia zaczynam zdawanie sesji egzaminacyjnej i jeśli się powiedzie to wiosną zacznę szukać pracy w jakiejś linii...nie wiem na czym będę latać,licencja daje uprawnienia pilotażowe a nie na konkretny samolot...trzeba przejść cały proces szkolenia na konkretny typ czyli tzw.ground school i sesję symulatorową....zawsze chciałem latać na Boeingu ale pewnie na początek będę musiał zadowolić czymś mniejszym,jeśli robota będzie w LOCIE to albo ATR albo Embraer...sam jestem ciekawy co się wydarzy....


Ostatnio zmieniony ndz, 19 listopada 2006 12:24:43 przez Aviator, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 12:20:42 
K.T.W.S.G. pisze:
No i F16 jest samolotem który wykazał swą wartość praktyczną wielokrotnie częściej niż jakikolwiek inny współczesny myśliwiec.

trudno żeby było inaczej Kacper.......to raczej amerykanie biorą udział we wszystkich konfliktach wojennych he he.....piękny jest ale staaaaary i droooogi


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 12:25:51 
Ja bym do Polskiej Armii wprowadził dwupłatowce. Z najnowszymi samolotami i tak nie ygramy (zwl. jakby w nas ruskie miaływalnąć), ale za to jakie niebo będzie piękne :!: :mrgreen:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 12:33:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
no i się dowiedziałem fachowo co i jak. przyznam, że jeszcze nigdy nie dane mi było lecieć samolotem ani czymkolwiek innym, ale to marzenie pewno się kiedyś spełni. kiedyś w Oleśnicy było Centrum Szkolenia Inżynieryjno Lotniczego, kształcili techników do samolotów. Pamiętam jak kiedyś latały migi 21, 22, 23. teraz pozostało tylko lotnisko. kiedy było CSIL organizowane były zloty, więc można było pooglądać maszyny od wewnątrz. ale zdzrały się wypadki na tych zlotach, min. na moich oczach rozbił się mały samolocik, kiedyś kobieta wyskoczyła ze spadochorenem i nie wiem jak, ale wkręciła się w śmigło "kukuryżnika", innym razem rozbiła się Iskra...i tak zaprzestano zlotów...a szkoda, bo było na co popatrzeć...

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 12:38:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
w wakacje byłem na Ukrainie i w Kijowie jest muzeum zbrojeń radzieckich :) min, takie cacko stało
Obrazek

a tak jeszcze nawiązując do CSIL w Oleśnicy, kiedyś tu był Aeroklub, no i można było skakać ze spadochronem. nie wiem jak teraz, ale z tego co się orientuję, to szkolą się w skokach elitarne jednostki, min. kiedyś ćwiczył GROM

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 12:44:08 
Viator pisze:
przyznam, że jeszcze nigdy nie dane mi było lecieć samolotem ani czymkolwiek innym

polecam z całego serca.......
Viator pisze:
wakacje byłem na Ukrainie i w Kijowie jest muzeum zbrojeń radzieckich min, takie cacko stało

to jest Dakota!!!!!! albo muzeum nie tylko sprzętu radzieckiego albo rosjanie zrobili kiedyś kopię(zresztą to normalna u nich praktyka,Ił 62 który rozbił się w lesie Kabackim to była kopia brytyjskiego samolotu transportowego).


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 13:06:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
może nie do końca to było muzeum zbrojeń radzieckich, bo nikt nam nie powiedział, ale wszystko tam było takie...radzieckie :)
min, takie coś :)
Obrazek

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 13:35:01 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
he he u nas kiedyś podobno jakiś samolot za opłatą loty dawał... Przeleciał się mój brat czy siotra... potem jacys ludize po nim... i samolot wybuchł :roll:

a słyszałam, że najnowsze samoloty (nie pamiętam już jakiego kraju, to mają okienka w podłodze... podobno się super obserwuje , nie to co prze lufcik :wink: )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 13:55:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
K.T.W.S.G. pisze:
...a poza tym jest przepiękny

Skoro już padają tutaj tego typu argumenty, to włączę się do dyskusji i polemicznie napiszę, że Grippen jest dużo ładniejszy. Obiektywnie! :-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 14:19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Aviator pisze:
to jest Dakota!!!!!! albo muzeum nie tylko sprzętu radzieckiego albo rosjanie zrobili kiedyś kopię


Zdaje się, że tak właśnie było.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 14:46:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 19 lutego 2005 17:54:09
Posty: 139
Skąd: Żory/Kraków/Heliopolis
Napiszcie coś o meserszmitach.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 17:30:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
A takie, co latają trochę dalej, też można? Mi się na przykład taki podobał.
A z tych trochę bliższych to jeszcze ten.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 17:31:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...wszystkie można !.......moim ulubionym jest SR-71 BLACK BIRD

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group