Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 06 maja 2024 19:22:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 października 2008 22:10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25406
no nie byłem :?

oczywiście to błąd, ale z drugiej strony - ja biegam bardzo rzadko i nigdy na dłuższych dystansach (dziś to był mój najdłuższy bieg w życiu!), więc trochę nie chce mi się inwestować w specjalne buty...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 października 2008 22:33:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 12:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
Crazy pisze:
Byłem dziś w Katowicach i przebiegłem 12 kilometrów i 195 metrów

to ja jestem zmęczony po 100 metrach..... :roll: :wink:

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2008 18:16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 września 2008 20:06:25
Posty: 12
Skąd: Brzeg
Mnie przytrafił, się dość ciekawy w skutkach wypadek. W kwietniu (wtedy byłem uczniem LO) podczas lekcji w-fu graliśmy w siatkę. Oczywiście rozgrzewka i te sprawy. Przeszliśmy do ścinania piłek no i oczywiście machnąłem ręką tak mocno, że zwichnąłem bark. Wiadomo babka nie wezwała pogotowia, bo "nie wiadomo czy trzeba" :puknijsie: . Po kilku minutach namawiania zawiozła mnie samochodem. :brawa: I dalej już norma. Prześwietlenie -> nastawianie -> gips. Nigdy nie miałem nic "uszkodzonego" więc zaraz po nastawieniu chciałem wrócić do szkoły mecz skończyć. Niestety fakt iż nie mogłem ruszyć ręką zniweczył te plany. Efekt? Gips od ramienia w dół. I to na 2 tygodnie przed matura :shock: Matura z pol. i ang. przeniesiona na czerwiec. Ale to i tak nie było najlepsze w tym wszystkim. 9 Maja (piątek) ściągnęli mi gips. A 12-13 matura z matmy i fizyki. :lol: No ale zdałem i obecnie studiuje.
To by było na tyle (całe szczęście) jeśli chodzi o wypadki z tego roku. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2008 18:23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17995
Nenonen pisze:
No ale zdałem i obecnie studiuje.

...a życzy się jakoś przed egzaminami, ale tez nie wiem jakimi, połamania czegoś , ale też nie wiem czego...może właśnie życzy się zwichnięcia barku? :wink: :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 października 2008 22:36:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 12:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
skręcona kostka, boli mnie od dwóch tygodni :?

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 października 2008 18:24:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 września 2008 20:06:25
Posty: 12
Skąd: Brzeg
WUKA70 pisze:
może właśnie życzy się zwichnięcia barku?

może i tak ale nikomu tego nie życzę.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 listopada 2008 22:22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17271
Skąd: Poznań
Długi czas omijały mnie kontuzje...
Ale dzisiaj podczas meczu coś tak mnie strzeliło w dole pleców, że teraz chodzę jak dziad proszalny. Zobaczymy co będzie jutro... ale coś kiepsko to widzę :-(

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 grudnia 2008 21:30:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 12:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
mnie dalej nachrzania kostaka co ją skręciłem we wrześniu :|

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 grudnia 2008 22:16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28019
Arasek, i jak postrzyk?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 grudnia 2008 23:27:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17271
Skąd: Poznań
Dziękuję, lepiej. :-)
Sznurowadła jeszcze w pochyle sobie nie zawiążę, ale chodzę już względnie jak człowiek (z zabawnymi tikami korpusu, gdy coś mnie zakłuje nagle). :roll: :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 grudnia 2008 11:52:23 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Na podłodze, przy drzwiach wejściowych jest u nas takie coś położone, pcv to się zwie czy jakoś tak. Przesunęło się trochę, przez co drzwi nie chciały się dobrze otwierać. Ja dziś rano spieszę się na zajęcia, chcę wyjść i już już żegnam się z koleżanką, otwieram drzwi i jednocześnie ruszam z rozmachem do przodu... a tu jak nie rąbnę głową... bo drzwi nie otworzyły się dobrze, tylko zacięły przez te coś na ziemi... Mam mega guza na głowie i pewnie wstrząs mózgu. Mam nadzieję, że od tego się nie umiera :roll: Przestraszyłam się żem wtedy, a całe zajęcia łeb bolał..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 grudnia 2008 21:28:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 12:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
ostatnio przy wsiadaniu do auta zachaczyłem łbem o kant drzwi.... nie wiem jak sobie łuku brwiowego nie rozwaliłem, ale w sumie to chyba dobrze..... pół dnia chodziłem z ręką na oku.... bolało przeokropnie....

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 grudnia 2008 22:45:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 12 marca 2007 14:01:11
Posty: 389
Skąd: cudne manowce
kopałem piłke i udzieliła mi sie kontuzja lewej stopy :roll:

_________________
http://www.lastfm.pl/user/crazydiamon87


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 grudnia 2008 22:48:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zawsze mogło być gorzej.
Gdy niewiele wyrosłem ponad wiek niemowlęcy, na trawniku przed domem ciotki w Szklarskiej Porębie, wespół z nieco starszymi kuzynami, kopałem sobie piłkę. Piłka nieco nam odskoczyła i przechodzący obok (boso) mój Tato odkopnął ją nam... łamiąc przy tym duży palec u stopy...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 22 grudnia 2008 11:33:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19449
Skąd: z prowincji
nie za bardzo wiedziałem, gdzie to umieścić

Cytat:
Słuchać rocka i... przeżyć

Typowe dla fanów rocka i heavy metalu energiczne kiwanie głową w takt muzyki może zaszkodzić głowie i szyi - dlatego należy nieco ograniczać swój entuzjazm, słuchać wolniejszych kawałków, a nawet używać kołnierzy ortopedycznych - informuje elektroniczna wersja "British Medical Journal".

Wszystko zaczęło się w roku 1968, gdy na koncercie zespołu Led Zeppelin fani zaczęli uderzać głowami w scenę. Później wyodrębniły się poszczególne style - kiwanie głową w górę i w dół, ruchy okrężne głową, ruchy całym ciałem i kiwanie się z boku na bok.

W prasie medycznej pojawiały się doniesienia o związanej z tego rodzaju aktywnością utracie słuchu, udarach i łagodnych uszkodzeniach mózgu, jednak nie prowadzono dotąd dokładnych badań nad zagadnieniem. Tę lukę postanowili zapełnić Australijczycy - Declan Patton oraz prof. Andrew Macintosh z University of New South Wales.

Naukowcy przeprowadzili badania terenowe na koncertach Motorhead, Ozzy'ego Osbourne'a i Skid Row. Jak się okazało, najczęstszą reakcją są ruchy głową w górę i w dół. Badacze stworzyli komputerowy model takiego zachowania, a grupa fokusowa złożona z 10 muzyków pomogła wyliczyć średnie tempo swoich ulubionych kawałków do kiwania.

Okazało się, że ryzyko uszkodzeń kręgosłupa szyjnego zaczyna rosnąć, gdy rytm muzyki jest szybszy niż 130 uderzeń na minutę. Średnie tempo typowych kawałków do kiwania to 146, co może grozić bólami i zawrotami głowy, zwłaszcza jeśli zakres ruchów przekracza 75 stopni. Natomiast utrata przytomności jest mało prawdopodobna, chyba że walniemy głową w coś twardego, powiedzmy w głowę innego fana muzyki.

Najsłynniejszymi głowokiwaczami są zapewne animowani Beavis i Butt-head. Autorzy przeanalizowali ruchy głowy Beavisa w rytm "I Wanna be Sedated" (tempo:164 uderzenia na minutę) - okazało się, że przy skromnym zakresie ruchu wynoszącym 45 stopni nawet realny nastolatek raczej by nie ucierpiał. Jednak w przypadku Butt-heada zakres ruchów sięgający 75 stopni mógłby zaszkodzić mózgowi (gdyby go miał), powodując bóle i zawroty głowy .

Nie ograniczając się do jałowego krytykanctwa, Declan i Mc Intosh konstruktywnie proponują proste środki bezpieczeństwa.. Na przykład zespoły takie jak AC/DC mogłyby wybierać wolniejsze kawałki ("Moon River" zamiast "Highway to Hell"), Cliff Richards powinien poprowadzić kampanię uświadamiającą, a na co ostrzejszych płytach można by umieścić ostrzegawcze teksty na temat zagrożeń dla zdrowia.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group