Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 30 kwietnia 2024 22:13:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Co lepsze Winda czy Linux??
Czas głosowania minął czw, 11 stycznia 2007 23:19:51
Windows 60%  60%  [ 9 ]
Linux 40%  40%  [ 6 ]
Liczba głosów : 15
Autor Wiadomość
 Tytuł: LINUX
PostWysłany: czw, 28 grudnia 2006 23:19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 września 2006 22:58:50
Posty: 126
Skąd: z prochu
Jeśli macie jakieś pytania w związku z tym systemem operacyjnym to wwalajcie to tu.
Zaczynam ja.

Chce wywalić Linuxa ale nie mogę. Jakies sugestie? Mam Linuxa fedora (i tylko to) na kompie. Wsadzam płytkę windy ale jak odpalam kompa to mi startuje z cd, cośtam sprawdza komponenty przez ułamek sekundy i cześć kolego, czarny ekran a ty mnie możesz w myszkę pocałować. Jakieś sugestie? Może najpierw linuxa wywalić a potem odinstalować?

_________________
Obrazek

Łukasz jednak pochodzi od wczesnoarabskiego "luk h' ar'ibn'hszsz"...co znaczy "przebiegły z niego skurczysyn"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 grudnia 2006 00:01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Spodziewasz się ostrej wymiany zdań, że założyłeś wątek tutaj?
Niniejszym przenoszę go do Potforum. Trafi tutaj z powrotem, jeśli będzie zarzewiem kłótni ze wzajemnym obrażaniem dyskutantów włącznie :mrgreen:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 grudnia 2006 09:41:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 września 2006 22:58:50
Posty: 126
Skąd: z prochu
dzinx :wink:

_________________
Obrazek

Łukasz jednak pochodzi od wczesnoarabskiego "luk h' ar'ibn'hszsz"...co znaczy "przebiegły z niego skurczysyn"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 grudnia 2006 12:19:34 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 21:59:50
Posty: 942
linux jest o wiele lepszy,bezpieczny i darmowy.
do przegladania sieci i multimediow niezastapiony,zreszta nie tylko do tego.
windows to zabawka dla lamerow,osob ktore chca usiasc kliknac i juz.pozatym jest dziurawy jak ser szwajcarski.
podsumowujac:
linux byc dobry
wingroza byc zla :)


flook odpalasz tryb konsoli z plyty instalacyjnej i recznie wywalasz linuxowe partycje za pomoca fdiska.po czym tworzysz partycje windowsowa i formatujesz twardy dysk.ponownie uruchamiasz instalatora i powinno byc dobrze.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 grudnia 2006 14:21:30 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Podobno Linux jest w większości po angielsku... Windows, przynajmniej u mnie, po polsku.
Ale za to w Linuxie nie trzeba mieć w nim antywira :shock:

Żeby móc tak zrobić Windowsa do którego nie mają dostępu wirusy... Taka krzyżówka...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 grudnia 2006 19:49:18 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 27 lipca 2016 21:38:24 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 grudnia 2006 19:51:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 września 2006 22:58:50
Posty: 126
Skąd: z prochu
hmm... nie mam płyty instalacyjnej. Linux był już w kompie jak go kupiłem. Pamietam kiedyś w linuxie miałem tryb konsoli, ale jakoś teraz go nie mogę znaleźć. Chyba na razie go zostawie tak jak jest.

Hmmm... Nie potrzeba antywirusa? no fakt, ktoś pisze wirusy na Linuxa? Plus dla Linuxa.

_________________
Obrazek

Łukasz jednak pochodzi od wczesnoarabskiego "luk h' ar'ibn'hszsz"...co znaczy "przebiegły z niego skurczysyn"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 grudnia 2006 19:55:57 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 21:59:50
Posty: 942
flook jakbys mieszkal w warszawie to moglbym ci to zrobic bezproblemowo.cena-dwa dobre piwa ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 grudnia 2006 20:05:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 21:16:28
Posty: 852
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
nie znam się na kompach, a ponieważ się nie znam, więc się chętnie wypowiem... :mrgreen:
flook pisze:
Chce wywalić Linuxa ale nie mogę. Jakies sugestie? Mam Linuxa fedora (i tylko to) na kompie. Wsadzam płytkę windy ale jak odpalam kompa to mi startuje z cd, cośtam sprawdza komponenty przez ułamek sekundy i cześć kolego, czarny ekran a ty mnie możesz w myszkę pocałować. Jakieś sugestie? Może najpierw linuxa wywalić a potem odinstalować?


krajan pisze:
flook odpalasz tryb konsoli z plyty instalacyjnej i recznie wywalasz linuxowe partycje za pomoca fdiska.po czym tworzysz partycje windowsowa i formatujesz twardy dysk.ponownie uruchamiasz instalatora i powinno byc dobrze.

....normalnie PODZIWIAM WAS...

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 grudnia 2006 18:50:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 września 2006 22:58:50
Posty: 126
Skąd: z prochu
głupie może pytanie, ale jak na linuxie sprawdzić ile mam wolnego miesca na dysku, jakiej pojemności jest dysk, jakie są zrobione partycje? I gdzie jest cd rom? tzn jak chciałbym w openofficie otworzyć plik z płytki to nie moge cd romu znalezc??

_________________
Obrazek

Łukasz jednak pochodzi od wczesnoarabskiego "luk h' ar'ibn'hszsz"...co znaczy "przebiegły z niego skurczysyn"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 grudnia 2006 22:00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 16 stycznia 2006 14:40:27
Posty: 26
Skąd: Bródno od morza do morza!
Generalnie z Linuxów najlepszy jest Debian. Polecam wszystkim.
flook pisze:
Pamietam kiedyś w linuxie miałem tryb konsoli, ale jakoś teraz go nie mogę znaleźć. Chyba na razie go zostawie tak jak jest.
Jak to nie możesz go znaleźć?:D Ctrl+Atl+(F1..F6) masz konsole, Ctrl+Alt+(F7..F12) masz X-y (przełączanie może chwilkę potrwać). Możesz też mieć programik o niezmiernie mylącej nazwie "konsole", czy też "xterm", albo coś w tym stylu i to jest oczywiście dużo wygodniejsze.

flook pisze:
głupie może pytanie, ale jak na linuxie sprawdzić ile mam wolnego miesca na dysku, jakiej pojemności jest dysk, jakie są zrobione partycje? I gdzie jest cd rom? tzn jak chciałbym w openofficie otworzyć plik z płytki to nie moge cd romu znalezc??
miejsce na dysku: df
partycje: fdisk albo cfdisk (bardziej "wizualny"), jako root
cdrom jest pewnie gdzieś w /cdrom albo /media/cdrom, żeby go użyć, najpierw trzeba go podmontować: mount /madia/cdrom, a po użyciu nie zapomnij: umount /media/cdrom (bo nie będzie chciał wyjść z napędu ;)). Oczywiście powyższe zabiegi nie są konieczne jeści cdrom podmontwuje się automatycznie.

Pozdrawiam.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2006 00:33:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 września 2006 22:58:50
Posty: 126
Skąd: z prochu
HA, dzięki, jeszcze się do ciebie zgłoszę, może i ze mnie wyrośnie mały linuxowicz
:mrgreen:

_________________
Obrazek

Łukasz jednak pochodzi od wczesnoarabskiego "luk h' ar'ibn'hszsz"...co znaczy "przebiegły z niego skurczysyn"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2006 01:27:07 
Karolina pisze:
o do pytania w temacie: lepszy linux bez wątpienia, bardziej użytkowy i praktyczny dla większości windows.


druga część zdania brzmi: ŁATWIEJSZY w obsłudze.
więc co z tego że Linux lepszy :palacz:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2006 11:17:59 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 21:59:50
Posty: 942
3bajki pisze:
druga część zdania brzmi: ŁATWIEJSZY w obsłudze.
więc co z tego że Linux lepszy


nie martw sie,sa tez dystrybucje linux dal sprytnych inaczej,np ubuntu lub mandriva-ktore sa baaardzo zblizone o ile nie identyczne z łyndołsamy.
coorchack pisze:
Generalnie z Linuxów najlepszy jest Debian. Polecam wszystkim.

najlepszy jest arch-linux i na razie nie zapowiada sie zeby powstal lepszy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 stycznia 2007 00:53:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 września 2006 22:58:50
Posty: 126
Skąd: z prochu
przepraszam bardzo, ja mam fedora linux ( przynajmniej tak pisze jak sie ładuje) i nie mam pojęcia czy to jest dobre czy nie, ani nawet nie wiem czy to jest nazwa dystrybucji

_________________
Obrazek

Łukasz jednak pochodzi od wczesnoarabskiego "luk h' ar'ibn'hszsz"...co znaczy "przebiegły z niego skurczysyn"...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group