Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 25 kwietnia 2024 08:24:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 931 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 63  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 grudnia 2005 18:19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11818
na metalopolis już info jest... premiera... 19.12.2005

http://www.metalopolis.pl/?metalopolis- ... &spec_id=6

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 grudnia 2005 12:13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11818
oczywiście w dziale zapowiedzi... zastanawiam się czy nie jest to koncert z 1999 roku (ten 2tm2,3) - co był w tvp2... setlista ta sama...Litza miał wtedy warkoczyki... nie było Paschy 2000... no i trochę dawno był ten koncert :( no i mam go na video bo w tv był... cały - może zna ktoś odp. na pytanie co to za koncxert?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 grudnia 2005 13:25:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
Armijny Smok pisze:
zastanawiam się czy nie jest to koncert z 1999 roku (ten 2tm2,3)


No w info o tym DVD pisze, że to właśnie JEST koncert z 1999...

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 grudnia 2005 15:47:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11818
Woyteck pisze:
No w info o tym DVD pisze

nie widziałem tego info..

szkoda... fajnie by było gdyby to był jakiś nowszy koncert... dla tych którzy go nie widzieli - polecam - baaardzo fajny... ja niestety ma ten koncert i już go oglądałem ze 40 razy (a może więcej) więc raczej się niezdecyduję na jego zakup. mam nadzieję że następne koncertowe dvd będzie... trochę nowsze - albo z koncertu mniej udostępnionego (znaczy nie będącego w tv)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2005 11:06:21 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
w bonusach sluchaj izrealu z 14.11 z krakowa. co to znaczy?
czy to jako zapowiedz, czy moze lacznie z tym dvd jest to rekompensata za to, ze moze tamtego planowanego wczesniej nie bedzie (przynajmniej na razie)? zreszta czy z trasy akustycznej nie mialo byc dvd? jesli dobrze pamietam w czestochowie i kraku mieli nagrywac (nie wiem jak bylo, bo mnie nie bylo).
no i moglby sie znalezc klip do psalmu 130, bo w zasadzie to chyba tylko na plytce z ruahu sie ukazal. a ciekawy byl, bo aranz akustyczny, czyli zupelnie inny.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 grudnia 2005 14:02:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Czyli po staremu, jeden wielki chaos 8) :?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 grudnia 2005 18:09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11818
no i oczywoście zapowiedź na 6 stycznia A.D.2006.... strasznie krótki ten koncert.... nie co zapowiadane dvd ARMII... ale cóż - tu jest 10-lecie zespołu a tu 20-sto lecie... może za 10 lat 2TM2,3 nagrają dvd z 2,5 godzinnym występem :wink:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 grudnia 2005 14:47:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
widział ktoś to dvd?? wyszło juz??

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 grudnia 2005 19:43:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 listopada 2004 17:59:24
Posty: 253
nowa płyta Habakuka wyszła 6 grudnia ale w sklepach pojawiła sie z lekkim opóźnieniem wiec myśle ze jeszcze mozna zareklamowac;-)

(tekst poniżej z dyskusje.pl)

Obrazek
Lista utworów:

1. Życia Rytm
2. Dobry Riddim
3. Zostanę Politykiem
4. Kto?
5. Ja jako Ty feat. Irie
6. Familijna Komitywa feat. Pablopavo, BobOne, Reggaenerator, DaBass, Zabójczy
7. Miasto skit
8. Miasto feat. Muniek
9. Niewidzialne
10. To Kocha Co Ma
11. Jestem Twój
12. Baza
13. Tutaj w PL feat. DaBass
14. Kiedy Nie Ma Cię
15. Mr. X Dub

W sklepach powinna pojawiać się już na dniach, dopytujcie się o nią. Jak poinformował nas nasz wydawca - firma Gigant Records - "Nowa płyta dostępna będzie w najlepszych sklepach muzycznych - Empikach, MediaMarketach, Saturnach, Music Cornerze i w każdym z czadowa muzyką". Więc prosimy o informacje w których sklepach już jest,
a w których jeszcze nie natkęliście się na "4Life". Będziemy reagować.

Poniżej oficjalne info o płycie, gościach itp.

„4 Life” – Info

motto: "
...życie utworem jest zbyt krótkim, by w refrenach były smutki…"

Habakuk, jedna z najpopularniejszych grup reggae w kraju, wydaje właśnie kolejną płytę. Nosi ona tytuł ”4 Life”.
Tytuł koresponduje ze słowami, które Wojciech „Brodi” Turbiarz, wokalista grupy, śpiewa w jednym z utworów:
„przejmujemy stery dla ożywienia atmosfery”.

Zespół przez ostatnie kilka lat nie dawał odpocząć ani sobie, ani swoim fanom. Zagrał 3 ogromne trasy - dwukrotnie Rege Tonite (2003, 2004) oraz Pankregeparty Tour 2004 (wraz z Proletaryatem i Farben Lehre). Wystąpił na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae w kraju. Wydał maxisingiel „Rozczochrany Łeb” oraz album winylowy „Hub – A – Dub”. Utwór „Out of Babylon”
w remixie Mario Dziurexa znalazł się na europejskiej składance reggae „Regg'in Europe” (wydanej przez francuską firmę Productions Speciales) oraz na jego solowej płycie Activator - remixy", obok zremiksowanych również przez niego utworów Kayah, Bakshish, Kapeli Ze Wsi Warszawa, Macka B czy Zion Train.

Zgodnie ze słowami z singlowej piosenki „Życia Rytm” -
„…Nadszedł taki czas, żeby złapać raz. Trzymać życia rytm i nie szarpać się z nim…”,
nastał czas na nową płytę.

Według osób, które miały już okazję zetknąć się z tymi nagraniami (m.in. Jarosław Hejenkowski – autor „Encyklopedii Polskiego Reggae”), jest to najlepsze z dotychczasowych wydawnictw grupy. Habakuk na bieżąco śledzi nowe trendy w reggae, pozostając jednocześnie wierny swym korzeniom. Sam kreuje rozwiązania, czego wynikiem jest nowoczesne brzmienie materiału.

Tradycyjnie już, zespół zaprosił do współpracy przy nagrywaniu płyty gości.

Muniek Staszczyk, który wspólnie z Habakuk od kilku już lat występuje w projekcie Rege Inna Polish Stylee, wykonując wiele polskich i światowych coverów reggae i nie tylko, zaśpiewał w piosence „Miasto”. Kawałek ten to połączenie punkowego czadu z reggae’ową pulsacją okraszone charakterystycznym wokalem Muńka,
który w tekście nawiązuje do wspólnego pochodzenia z Częstochowy - „Miasta Świętej Wieży”.

W „Bazie”, autorskiej kompozycji Krzyśka „Kicza” Niedżwieckiego, gitarzysty zespołu, pojawił się kolejny Częstochowianin - Janusz „Yanina” Iwański, uznany przez Marka Jackowskiego (Maanam) za ostatniego bigbitowca w tym kraju.

„Familijna Komitywa” to dancehall’owy killer z gościnnym udziałem jednych z najlepszych nawijaczy coraz prężniej rozwijającej się sceny soundsystemowej – Pablopavo i Reggaeneratora (Zjednoczenie Sound System, Vavamuffin), BobOne’a i DaBass’a (Rub Pulse Sound System) oraz Zabójczego Sławka z hip-hopowego składu IDEO.

Przygoda Habakuka z hip-hopem ma zresztą dłuższą historię. Już w 1997 roku, podczas festiwalu „Odjazdy”
w katowickim Spodku, zespół wystąpił wraz z raperami z częstochowskiego składu Sektor B, wyprzedzając o parę lat modę na łączenie reggae z hip-hop’em.
Nic więc dziwnego, że w wielu kawałkach można usłyszeć skrecze, które wyszły spod palców Haem’a, znanego
hip-hopowego producenta współpracującego m.in. z Michałem Urbaniakiem i O.S.T.R.

Już winylowym wydawnictwem „Hub-A-Dub”, na którym współpracował z różnymi producentami – między innymi
z Kadubrą, Activatorem i Tomkiem Karczewskim z zespołu Wszystkie Wschody Słońca, Habakuk udowodnił, że nieobce jest mu brzmienie dub’u.
Na nowej płycie w większości kompozycji można usłyszeć dub’owe efekty i smaczki, doskonale wzbogacające brzmienie całości.

W przeciwieństwie do poprzednich płyt, gdzie głównym autorem tekstów był związany z zespołem Artur Szumlas, tym razem większość ich wyszła spod pióra Wojtka „Brody” Turbiarza. Stąd też „4 Life” ma wymiar bardziej osobisty.
Ciekawostką jest, że zespół sięgnął też po poezję Sławomira Gołaszewskiego. Jest to, cytując internetowy serwis Rasta Roots Reggae: „filozof, poeta, kompozytor, muzyk (m.in. Izrael, Asunta), dziennikarz. Propagator kultury alternatywnej w Polsce. Autor książki „Reggae - Rastafari”, tekstów naukowych i publicystycznych,
ostatni z dyrektorów legendarnego fan-zinu „Non-Stop”, reporter „Czwartego Wymiaru”
i „Wegetariańskiego Świata”, twórca projektu muzycznego Maxidap. W Polskim Radiu prowadził program "Reggae Pieśni Wędrowców" traktujący o reggae i rastafarianiźmie. Studiował w Warszawie, Amsterdamie i Krakowie. Pracował w Instytucie Aktora - Teatrze Laboratorium we Wrocławiu, Drugim Studio Wrocławskim i w Centrum Animacji Kultury w Warszawie. W latach 80-tych i na początku
lat 90-tych jego nazwisko znali wszyscy, którzy choć trochę interesowali się muzyką rodem z Jamajki. Dwudziestominutowa audycja jego autorstwa przyciągała przed radioodbiornik jak magnes. Potem nastała cisza”.
Jeden z jego tekstów - „Ja jako ty” śpiewa, występująca już z zespołem na początku jego działalności, Irie. Powracając teraz, dodaje tej kompozycji wiele ciepła.

Wspomniany już Artur Szumlas zaprojektował po raz kolejny okładkę płyty. Aktualnie występuje pod pseudonimem Szumlaska. Jak mówi sam o sobie, uprawia sztukę ulotną: „Sztuka ulotna. Zobacz była i już jej nie ma. Nie do uchwycenia. Nie dogonisz jej. Ciągle się zmienia. Tak jak kręci się Ziemia.”
Od 6 grudnia będzie można obejrzeć nową galerię jego prac na oficjalnej stronie zespołu - www.habakuk.art.pl

Nawiązując do jamajskiej tradycji produkowania riddimów, Habakuk podczas prac nad „4 Life” przygotował równocześnie instrumentalne
i dubowe wersje utworów.
Działający na co dzień w sound-systemach nawijacze, którzy dotąd śpiewali prawie wyłącznie do riddimów jamajskich czy niemieckich, tym razem dostaną świetnie brzmiące i rozpoznawalne oryginalne riddimy polskiego zespołu.

Tak jak i na poprzedniej płycie słychać znakomitą sekcję dętą – tym razem grają Daniel Pomorski i Łukasz Kluczniak.

Utworem zapowiadającym nową płytę jest „Życia Rytm”. Poproszony o komentarz do tej piosenki lider Habakuk Wojtek „Broda” Turbiarz zaśpiewał:
" Habakuk nagle zwolnił tempo, by rozkoszować się nową piosenką
O fałszu i dobrym tonie,
O życiu w raju i w Babilonie,
O miłości i pożądaniu,
O pracy i świętowaniu.."


Na singlu oprócz piosenki tytułowej i jej wersji instrumentalnej znalazły się również
2 inne kompozycje.

Utworem „Zostanę Politykiem” Habakuk w ironiczny sposób wypowiedział się na temat polskiej polityki w okresie wyborów parlamentarnych i prezydenckich (odbiło się to szerokim echem w Polsce i zagranicą – Habakuk dał między innymi wywiad dla Radio Chicago). Do tej kompozycji powstał teledysk, którego reżyserem był Paweł Popko – twórca między innymi klipa „Chomiczówka” Sidneya Polaka.

Kompozycja „Kto?” (Brass Version) została już wcześniej opublikowana na winylowym „Hub-A-Dub”, zaś w wersji wokalnej ukaże się na „Far Away From Jamaica”, składance polskiego reggae, którą już niebawem wyda wytwórnia „W Moich Oczach”.
Teledysk do tej piosenki powstał w Ostródzie – mieście, w którym odbywa się najpopularniejszy obecnie festiwal reggae w Polsce – Ostróda Reggae Festiwal i doskonale oddaje klimat i specyfikę tego miejsca. Jego twórcami byli Beata Liszewska i Tomek Mielcarz, którzy wcześniej już zrealizowali dla Habakuka klip live do utworu „Rasta Trans”.

Aktualnie zespół przygotowuje się do trasy koncertowej, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.
Już wkrótce będzie okazja, by sprawdzić, jak nowe utwory brzmią na żywo.

Habakuk pracuje też nad kontynuacją wydawnictwa "Hub-A-Dub".
Będzie to kolejne wyzwanie dla częstochowskiego zespołu.
A to jeszcze nie koniec nowych pomysłów ;-)

Pozdrawiamy.

Habakuk to:
Wojciech Turbiarz – gitara, głos;
Wojtek Cyndecki – bas;
Marek Makles – instrumenty klawiszowe;
Jaromir Puszek – perkusja, głos;
Krzysztof Niedźwiecki – gitara, głos;
Adam Celiński – live mix.


Gościnnie na płycie:
Daniel Pomorski – trąbka (1,2,4,6,9,10,11,12,13,14,15);
Łukasz Kluczniak – sax (3,4,6,9,10,11,12,13,14);
DJ Haem – skrecze (1,2,5,6,9);
Irie – głos (5);
Muniek – głos (8);
Pablopavo – głos (6);
BobOne – głos (6);
Reggaenerator – głos (6);
Da Bass – głos (6, 13);
Zabójczy – głos (6);
Dominik Muszyński - instrumenty perkusyjne (11,14);
Janusz "Yanina" Iwański - gitara akustyczna (12);
Zuzanna Iwańska - głos (12), altówka (12);
Anna Mrożek – głos (12).


Nagrań dokonano w A.R.M. Radioaktywni w latach 2003-2005.
Realizacja nagrań, mix i mastering - Adam Celiński.

Wydawca - Gigant Records, www.gigantrecords.com
Management - Zakład Koncertowy Artakcja, www.artakcja.com
Strona zespołu - www.habakuk.art.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2005 22:41:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
najnowsza data premiery dvd 2tm2,3 to.... 16 stycznia. podpalmy metalminda, co??

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2005 13:34:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
To nie mogli od razu napisać? To mnie najbardziej wkurza, w MMP, że jeżeli wiedzą, że coś wyjdzie później to zamiast przesunąć datę premiery od razu o miesiąc, to przesuwają po dziesięć razy o parę dni robiąc nadzieję wyczekującym, że może ta data będzie już ostateczna? Jednak nic z tego - dzień przed premierą data jest przekładana na za 3 dni i tak w kółko, aż minie miesiąc czy dwa.
Przecież nawet jak już było wiadomo, że UT wyjdzie w 2005 - sam zespół tak mówił, to na Metalopolis cały czas widniały coraz to nowsze daty w 2004: 12.12; 20.12; 24.12.... Byleby cały czas płyta była w centrum zainteresowania ze względu na to, że do rzekomej premiery już tylko parę dni...

To jest dokładnie tak jak KoT napisał:

ŚCIEMNIANIE DAJE NADZIEJĘ!

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2005 00:16:57 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:28:10
Posty: 684
Skąd: mazowiecka wiocha
Woyteck pisze:
Byleby cały czas płyta była w centrum zainteresowania ze względu na to, że do rzekomej premiery już tylko parę dni...
To jest dokładnie tak jak KoT napisał:
ŚCIEMNIANIE DAJE NADZIEJĘ!


to chyba sie nazywa marketing albo jakos tak :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 stycznia 2006 16:44:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
nie chcialbym byc czarnowidzem, ale "15 screwed years" - dvd acid drinkers mialo wyjsc w styczniu/lutym 2004, a do sklepow trafilo jakos na poczatku wakacji 2004. mmp to niepowazna firma.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 04 stycznia 2006 12:38:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
http://muzyka.onet.pl/mr,1223188,wiadomosci.html

Cytat:
Zbigniew Preisner napisał partie orkiestry na nową płytę Davida Gilmoura z Pink Floyd - informuje "Rzeczpospolita". Według dziennika, jest to światowy sukces polskiej muzyki.

"On An Island" jest bezsprzecznie jednym z najbardziej oczekiwanych od lat albumów. Ukaże się 6 marca. "Rzeczpospolita" pisze, że zagrali na nim, między innymi, Rick Wright z Pink Floyd, a także polski pianista Leszek Możdżer. 10 marca rozpocznie się trasa koncertowa. Zbigniew Preisner poprowadzi orkiestrę w najważniejszych salach Europy - paryskiej Olimpii, londyńskiej The Royal Albert Hall i amsterdamskiej The Heineken Music Hall.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 stycznia 2006 15:21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
do Preisnera mam uraz. za jego kolędy. zaduszki w Boże Narodzenie...

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 931 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 63  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group