Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 03:41:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 11:51:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
czy ktos tutaj lubi patrzec na piekne obrazy???
podczas ostatniego wypadu 2tm2,3 do Londynu byliśmy z Natalią w National gallery...kompletny szok!....Leonardo da Vinci -św.Anna Samotrzeć , Madonna wśród skał !!! madonny Rafaela, Tycjan, Caravaggio,van Eyck -rodzina Arnolfinich !!!
portrety Rubensa i van Dycka , Rembrendt, Velasquez, Goya..!!!!!!!!!
Manet , Monet...coś wpaniałego....ale nagle wchodzisz do ostatniej sali gdzie wisza obrazy Cezaanne, Gaugina i cztery obrazy van Gogha!!!!!!!!!!! te cztery obrazy ..a szczególnie Słoneczniki ( na żółtym tle) to już jest kompletny szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jeszcze nigdy ,powtarzam nigdy! sztuka nie zrobiła na mnie taaaaaaaaaakiego wrażenia! przy vanGoghu wiszace obok obrazy Cezzanna i Gaugina prawie nie istniały...to co widzisz w albumie na reprodukcjach to jest nic! ..byłem zachwycony! minely juz ponad dwa tygodnie..a ja ciągle mam przed oczami te obrazy........teraz juz chyba zrobię wszystko aby pojechać do muzeum van Gogha w holandiii..........

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 12:02:34 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
Elrondzie, rozumiem (ale tylko z poziomu oglądającego reprodukcje) Twój zachwyt. Ale mam inne pytanie. Jak upływ czasu podziałał na te starsze obrazy? Czy np. Leonardo nie wygląda gorzej niż na reprodukcjach, czy te obrazy nie ściemniały?
Tak w ogóle to pozazdrościć :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 12:08:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ano pewnie! Nie raz przezylem szok konfrontacji oryginalu z reprodukcją...
Fenomenu 'Sloneczników' nigdy nie rozumialem (choc Van Gogha uwielbiam), ale moze to wlasnie tez wynika , z naogladania sie reprodukcji...
Ja natomiast sie wybieram z powrotem do Luwru...kurde jeden dzień nie wystraczył, tam chyba na tydzień trzeba!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 12:24:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Jurek_M pisze:
Czy np. Leonardo nie wygląda gorzej niż na reprodukcjach, czy te obrazy nie ściemniały

jast o wiieeeeeeeeeeele lepiej ! z tym ,że niektóre obrazy zyskują a inne tracą ( Botticelli) ..równiez format odgrywa dużą rolę. Myślałem ,że ten genialny rysunek do św Anny Samotrzeć jast mały, a okazuje sie dość dużym obrazem...i to ma od razu zupełnie inną ekspresję!!! obrazy trzeba koniecznie oglądać o orginale ....
Boskey pisze:
, tam chyba na tydzień trzeba

no jasne.... !!!!!!!!!!!!!!!! myśmy przelecieli w 2 godziny w kompletnym oszołomieniu.....to zbrodnia!!!
Boskey pisze:
Fenomenu 'Sloneczników' nigdy nie rozumialem

zrozumiesz jak zobaczysz na żywo - ten obraz to ikona !!! przedstawia królestwo niebieskie........

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 12:41:07 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
ten obraz to ikona !!! przedstawia królestwo niebieskie........

Dla niektórych to schizofrenia, ale to samo mówią w ogóle o sprawach duchowych - czy też o królestwie niebieskim właśnie, jako domenie schizofreników.:x No cóż- wrażliwośc na pewne sprawy zawsze łatwiej wrzucic do szufladki "świry".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 12:46:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
W calej rozciaglosci zgadzam sie z Tomem co do ogladania oryginałów! Roznica kolosalna, chociazby, przedstawiona tu kwestia rozmiarów! Np. w albumach sąsiadują 2 reprodukcje, i nagle sie okazuje sie ze jedna jest dwa razy wieksza od ciebie, a druga jest wielkosci dłoni ;-)

elrond pisze:
zrozumiesz jak zobaczysz na żywo - ten obraz to ikona !!! przedstawia królestwo niebieskie........

To zes walną z grubej rury :-) Trzeba bedzie zobaczyc! A tak swoją drogo co Cie tak zachwyciło? Mi np. bardziej podobają sie obrazy typu: 'Gwiezdziste Niebo' czy autoportrety...
Ikony to dla mnie Klimt, Bosch,Miro czy Gauguin, a najbardziej to lubie nudne malarstwo flamandzkie :-)

ps. no i Kiko ;-) ktorego wczesniejsze dokonania, serio mi sie podobają...
troche przykladów


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 14:33:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Boskey pisze:
A tak swoją drogo co Cie tak zachwyciło? Mi np. bardziej podobają sie obrazy typu: 'Gwiezdziste Niebo' czy autoportrety...
....słoneczniki (wersja z żółtym tlem) świeciły z daleka !!!!!!! jak jakaś latarnia w ciemnościach ! jasność bijąca ztego obrazu jest jakiegoś niebiańskiego ,że sie tak wyrażę pochodzenia..według mnie ten obraz przedstawia wazon z kwiatami stojacy na stole w pałacach samego Boga...stąd chyba to niezwykłe światło.....obok wisiał równiez niesamowity obraz z cyprysem...
Boskey pisze:
: 'Gwiezdziste Niebo'

ten obraz wisi chyba w MOM w nowym jorku i byłbym go ujrzal w grudniu ale była w MOMie jakas akurat prywatna wycieczka i nie można bylo wejść

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 14:56:31 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3407
elrond pisze:
według mnie ten obraz przedstawia wazon z kwiatami stojacy na stole w pałacach samego Boga...

Pięknie powiedziane....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 15:25:02 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:28:10
Posty: 684
Skąd: mazowiecka wiocha
Bylem w National Gallery na jesieni. Ilosc obrazow ktora tam sie znajduje jest po prostu niesamowita. nie ma szans zeby obejrzec wszystko za jednym razem naspokojnie. Ostatnia sala z impresjonistami faktycznie robi kolosalne wrazenie...
Podoblami sie tez bardzo ale to bardzo obraz Lake Keitele z 1905 namalowany przez GALLEN-KALLELA, Akseli z Finlandii
http://www.nationalgallery.org.uk/cgi-bin/WebObjects.dll/CollectionPublisher.woa/wa/largeImage?workNumber=NG6574&collectionPublisherSection=work

W lasnie zostala otworzona w Warszawie wystawa na Zamku krolewskim z malarstwem francuskim -"Cienie i światła. Arcydzieła malarstwa francuskiego 1600 - 2000". Warto zobaczyc moim zdaniem


Ostatnio zmieniony ndz, 20 marca 2005 21:44:59 przez Atom, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 15:27:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Boskey pisze:
ps. no i Kiko Wink ktorego wczesniejsze dokonania...
troche przykladów


Piękne ikony...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 15:55:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:30:29
Posty: 406
W national gallery spedzalem kazda wolna chwile kiedy mieszkalem w Londynie. Praktycznie pamietam dokladnie wszystkie sale i obrazy w nich (z wyjatkiem sztuki 18 wielku, od niej dostaje drgawek i wymiotow).
Sloneczniki nie przemawiaja do mnie, choc widzialem oryginal nie raz. Coz, kazdy ma inna wrazliwosc estetyczna.
Kurde, fajne watki na tym potforum. Nie ma kiedy sie wypowiedziec. Bo o sztuce to ja moge wiecej niz o Tolkienie!!!

A z muzeow to najbardziej jak dotad zachwycilo mnie watykanskie!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 17:36:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
finrod pisze:
A z muzeow to najbardziej jak dotad zachwycilo mnie watykanskie

ja w watykańskim nie byłem...ale latem mialem doświadczenie z malarstwem Giotta w bazylice św.Franciszka w Asyżu...i znów ogladajac albumy, myslalem :po co tyle hałasu z tym Giottem, takie sobie przecietniactwo"...ale kiedy wszedlem do górnej bazyliki doznalem wprost olśnienia .....coś pieknego....i to cudowne umbryjskie swiatło.....nie chciało mi sie stamtad wychodzić...
Atom pisze:
W lasnie zostala otworzona w Warszawie wystawa na Zamku krolewskim z malarstwem francuskim -"Cienie i światła. Arcydzieła malarstwa francuskiego 1600 - 2000". Warto zobaczyc moim zdaniem[/url]

obowiazkowo!!!!!!!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 17:38:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Giotta zawsze ceniłem, te twarze...! ojjjjjjjjjjjjj.........
A ostatnio byłem na Transalpinum, i to było całkiem ciekawe, ten Caravaggio...konkret....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 20:30:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
elrond pisze:
teraz juz chyba zrobię wszystko aby pojechać do muzeum van Gogha w holandiii..........
- "maybe I should go and live in Amsterdam / in a side street near big canal / spend my evnings in the van Gogh Museum / what a dream van Gogh Museum..." zaśpiewał Lou Reed na płycie 'extasy' :) .
Bardzo fajny temat. A co do oryginałów to sie zgadzam w całej rozciągłości. Mnie tak kiedyś Dama z łasiczką zaskoczyła - tak znany obraz, w sumie widziany ileś razy a tu pewnego dnia cyk! I tak se stałem i stałem nie wiadomo czemu.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 marca 2005 20:44:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 10 grudnia 2004 23:54:09
Posty: 134
Skąd: Gdynia
ja też lubie patrzeć na piękne obrazy i fascynują mnie najbardziej impresjoniści.Cieszę się że ten temat został poruszony i choć dopiero raczkuje w tym temacie fajnie jest poszerzyć swoją wiedzę o doświadczenia innych.Narazie widziałem dwie wystawy w Muzeum Narodowym w Gdańsku ,,Lekcję Paryską"Był tam obraz Moneta zrobił na mnie duże wrażenie oprucz tego były wtedy obrazy Renoire'a,Degasa no innych trudna pisownia :wink:.No i byłem na tym co Boskey.Caravaggio super obraz bardzo mi utkwił w pamięci, taka niesamowita czerń na tym obrazie. No i niesamowity obraz Memlinga robi wrażenie.

_________________
,,Gdziekolwiek przebywasz,gdziekolwiek byś się udał, jesteś nędzny,jeśli się nie nawrócisz do Boga."
TOMASZ A KEMPIS
O Naśladowaniu Chrystusa


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 372 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group