Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 07:34:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 stycznia 2006 11:52:45 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
no więc z tego co oglądałem podobało mi się :

1) Ghost In The Shell - pierwsze , które oglądałem już ze świadomością, że to jest anime - no i mnie wkręciło; Akcja, trzymanie w napięciu, ciekawa fabuła no i dużo rozważań egzystencjalnych. Pierwsze bardzo mi się podobało, drugie jak dla mnie przesadzone z komputerową animacją (chociaż trochę czasu temu oglądałem więc za dobrze nie pamiętam) a seriale obydwa bardzo okay :) szczególnie specjale z taczikomami :)

2) serial experiments lain - ponoć na Ghost In The Shell opierali się twórcy matrixa, sądzę jednak, że spokojnie mogli zrobić na podstawie Lain'a. Po krótce mała dziewczyna zaczyna wchodzić w cybernetyczny świat, coraz bardziej zatraca się w kojmputerach, internecie aż... no nie będę opowiadał. Oczywiście dużo rozważań egzystencjalnych, stwierdzeń ciekawych i podsumowań ludzi i ich zachowania

reszta póżniej ;)


Ostatnio zmieniony pn, 23 stycznia 2006 14:43:02 przez Groszek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 stycznia 2006 12:47:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 10:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
Ja widziałam Księżniczkę Mononoke, poza tym oglądałam jeszcze Samuraii Champloo- ale to nie pełnometrażówka tylko seria tv, mam zamiar jeszcze zobaczyć Wolfs rain- też seria tv...

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lutego 2006 01:58:02 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
3) Akira - (ostatnio w końcu wydane w Polsce i kosztowało jedyne 19,90 co już stanowi plus wielki); fabuła opowiada o chłopaku z gang motocykolwego (rzecz dzieje się w Nowym Tokio, po III wojnie światowej), który został schwytany przez wojsko i przeprowadzono na nim badania co spowodowało pojawienie się u niego mocy paranormalnych. Działania chłopaka doprowadzą do pojawienia się Akiry. Co z tego wynika to już zobaczcie sami. Oczywiście tematyką poruszaną było wykorzystanie władzy, tego co się dzieje lekko w przyszłości z ludźmi, rządami itd. I jak zwykle rozważania na temat człowieka, życia itp. Animacja (jak na 1987) na ho ho ho wysokim poziomie, zresztą na dzisiejsze czasy też niewiele rzeczy możnaby porównać do tego : najlepsza scena dla mnie to spadek Tetsuo z wieżowca. Muzyka i dźwięki również bardzo dobre, wkomponowując się w klimat całego filmu.

4) Angel's Egg - dość mroczne anime Mamoru Oshii-ego opowiadające o małej dziewczynie strzegącej jajo. Film pozbawiony prawie w ogóle dialogów i monologów, skrajnie symboliczny (z wielką ilością odwołań do chrześcijaństwa) i surrealistyczny. Za czym idą rozległe rozważania na temat człowieka, jego marzeń i celów. Muzki teraz nie mogę za bardzo sobie przypomnieć dokładnie, na pewno potęgowała klimat filmu, tajmniczości i ciemnego świata.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lutego 2006 17:47:08 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
5) Hellsing - 13 odcinkowy serial o organizacji Hellsing działającej w wielkiej brytani zajmująca się zwalczaniem wampirówm ghouli itd. Najciekawsze jest to, iż sami posiadają wampira na swoje usługi. Walczą z wampirami, watykańskim oddziałem specjalnym itp. Dużo akcji, świetna kreska i trochę rozważań na temat istoty jakim jest człowiek.

10 lutego miał się pojawiać pierwszy odcinek nowej części OAV, czy już to zrobili trudno powiedzieć, data była przekładana.

6) Trinity Blood - 24 odcinkowy serial również o wampirach zrealizowany przez tę samą grupę co Hellsing. Po krótce jest to opowieść o ojcu do zadań specjalnych Watykanu. Rzecz dzieje się na świecie, gdzie władza podzilona jest między Watykan a wampiry. Czy oba gatunki potrafią żyć razem na jednym świecie? Ojciec, ale o tym wiedzą tylko nieliczni bohaterowie, jest sam wampirem, który żywi się krwią innych wampirów; Wartka akcja + rozważania na temat różnorodności, koegzystencji i nienawiści.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lutego 2006 23:27:39 
Jakoś się nie podniecam tymi "animowanymi filmami dla dorosłych". Część oglądałem i była ok. Ale do mnie nie przemawia. Ghost in the shell może , choć to jakiś odprysk Blade runnera, podobnie jak ja, robot


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2006 18:40:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 10:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
Dziś na polsacie można było obejrzeć "Metropolis" -anime sci-fi produkcji japońskiej, stworzony na podstawie komiksu (niestety, zauważyłam, że go emitują dopiero dziś rano:P) przyznam, że styl animacji raczej średni, ale oglólnie film całkiem ciekawy, jeżeli ktoś jest wielbicielem anime...ktoś widział?

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2006 19:07:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 listopada 2005 12:38:00
Posty: 221
Skąd: z Pałacu Namiestnikowskiego
Podzielam zdanie Pana 3bajki w tym temacie. Widziałem "Ghost In The Shell", zupełnie mnie nie ruszyło. I raczej nie zamierzam próbować jeszcze raz.

_________________
zaPiSany ponownie
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Manga&Anime
PostWysłany: pt, 19 lutego 2016 10:44:33 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Ostatnio obejrzałem Ghost In The Shell The New Movie, kontynuacja 3 serialu GITS: Arise. O ile serial był bardzo kiepski, żeby nie powiedzieć beznadziejny, o tyle film dał radę. Nie jest to oczywiście pozycja na poziomie filmów Mamoru Oshii, ale można spokojnie zobaczyć.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group