Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 15:18:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 17:09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 10:44:14
Posty: 218
Skąd: Kalisz/Poznań
Czytając niektóre tematy, aż mi palce zaczynają swędzieć, żeby utworzyć podforum pt. "Śmietnik". :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 17:36:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Temat nie na temat, to raz. Dwa, z mangi lubię takie, o których tu pisać się nie godzi, he he, zwłaszcza gdy tak młodzi użytkownicy ;p

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 17:51:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
O podział forum apelowałam od pierwszego wejścią na nowe forum... :roll:
heh, o spokojnie o anime moznaby porozmawiać albo o hodowli gołębi, co oczywiscie na głównej stronie jest absurdalne

1. skreślanie animacji jako takiej zamyka drogę do wielu, wielu pozytywnych przeżyć eststycznych, a nawet bardziej niż estetycznych... nie mów MikHaelu, że nie słyszałeś np. o Rybczyńskim albo, że Katedra to tylko szajs
2. jak ktoś ma 12 lat to tez może pisać na forum Armii, myślę, że nie do końca wiek ma tu znaczenie; jeśli wprowadzacie ograniczenia wiekowe, to ja już na pewno jestem za stara na głupie podskoki pod sceną; Galcek - wzorem Budynia zrobię [--]
3. lafjoy - anime i manga sa na tyle specyficzne, że mozna o nich mówić osobno; oryginalne mangi i animacje japońskie łączą się ze sobą bardzo często i mają więcej wspólnego ze sobą nawzajem niż mangi z "czytaniem" - specyfiką komiksu japońskiego jest jednak przewaga obrazu nad słowami, więc niejednokrotnie tam właściwie nie ma co czytać...
4. Tak, lubi Kenshina, choć bez przesady ;)

heh.

PS. ;) o hentaiach też mogę ;p ale nie tutaj (fiu fiu fiu)
PS.' a na powaznie - przez forum niejednokrotnie przewijał sie temat wojny... Ktoś oglądał "Grobowiec świetlików"?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 18:44:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:09:22
Posty: 1119
elsea pisze:
2. jak ktoś ma 12 lat to tez może pisać na forum Armii, myślę, że nie do końca wiek ma tu znaczenie; jeśli wprowadzacie ograniczenia wiekowe, to ja już na pewno jestem za stara na głupie podskoki pod sceną; Galcek - wzorem Budynia zrobię [--]


Ja nie twierdzę, że jak ktoś ma 12 lat to nie może pisać na forum Armii. Jednak uważam, że wiek (o czym niejednokrotnie już się przekonałem) ma bardzo istotne znaczenie jeśli chodzi o podejście do wielu spraw.
Może nie zdajesz sobie Elseo sprawy, że zakładanie na tym forum ósmego badziewiastego tematu w ciągu 3 dni jest trochę grą w kotka i myszkę. Zaczęło mnie to już to denerwować. Napisałem 12 lat, ponieważ uważam, że o wielu sprawach na tym forum z 12-latkiem sobie nie pogadam. Nie znaczy to, że ustawiam jakąś granicę wieku. Można trafić na 28-letniego debila na forum i pogadać z 12-letnim inteligentnym forumowiczem. Ale jak wiem mniej więcej ile ktoś ma lat, to wtedy wiem mniej więcej, czy mogę z nim rozmawiać o PRL-u, o koncertach Armii, o homofobiach czy LPR-ze....

Co do mangi. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i się nie znam, ale to chyba nie znaczy, że nie mogę się wypowiedzieć na ten temat. Po prostu tego nie lubię. Dlaczego?? Nie pasuje mi ta forma animacji, nie podoba mi się.

nicdobrego pisze:
Glacku, napisać "nienawidzę mang" to tak jakby napisać "nienawidzę filmów", albo "nienawidzę obrazów".


według mnie to nie to samo. Bo jednak forma w mangach i animach jest chyba ta sama jeśli chodzi o obraz. Dla mnie to samo byłoby, gdyby się stwierdziło, że nie lubi się muzyki punkowej lub na przykład, że ktoś nie lubi rysunków Mleczki, jakiejś konkretnej stylistyki. Co do scenariuszy filmów lub komiksów to nie wnikałem nigdy, więc się nie wypowiadam. Wielkie oczy mnie za bardzo wkurzały


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 20:18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
lafjoy pisze:
Jednak uważam, że wiek (o czym niejednokrotnie już się przekonałem) ma bardzo istotne znaczenie jeśli chodzi o podejście do wielu spraw.
oczywiście!
oraz
lafjoy pisze:
Można trafić na 28-letniego debila na forum i pogadać z 12-letnim inteligentnym forumowiczem.
- dokładnie o to mi chodziło! Dlatego wolę najpierw z kims porozmawiać i jakoś tam poznać, a dopiero potem ewentualnie dowiadywać się ile ten ktoś ma lat. Naprawdę zdarzyło mi się rozmawiać długo, długo z człowiekiem o muzyce (Crazy potwierdzi dobry gust tegoż człowieka) a potem się okazło, że on miał 15 lat! Brat mojej znajomej z kolei będzie zdawał do gimnazjum i lepiej się orientuje w historii PRL niż ja, bo po prostu wyniósł to z domu. Czasem młody wiek użytkownika rzuca się w oczy i bije po rzęsach, ale nie potrzebuję wtedy dodatkowych informacji o tymż człowieku.

Rozumiem - jeśli z tego samego IP ktos zakłada ósmy podejrzany temat, to wiadomo, ze trwa jakaś zabawa - ale od tego jesteś adminem, żeby ukrócić takie gierki - masz szereg możliwości w panelu administracyjnym. Zdziwiło mnie tylko to, że takie baty spadły na temat o anime, bo ja mam 29 lat i dla mnie jest to temat równorzędny z tematem "którą piosenkę lubisz najbardziej". Tak naprawdę to nawet bliższy...
Niechęc do dużych oczu i całej reszty doskonale rozumiem, nie uważam, że japońskie rysunki to coś, co każdy powinien docenić. I zgadzam się z Tobą w stwierdzeniu, że manga i anime reprezentują konkretną konwencję i mozna jej nie lubić - tak samo jak rysunków Mleczki, lub czegokolwiek innego. Jak j-popu ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 21:21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
lafjoy pisze:
Nie znaczy to, że ustawiam jakąś granicę wieku. Można trafić na 28-letniego debila

proszę mnie nie postarzać! Obrazek

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 21:44:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
nie rozumiem przesunięcia akurat tego tematu do Śmietnika

tzn. rozumiem.... chodzi o to, że 1) temat założyła osoba podejrzana, 2) ktokolwiek przesunął ów temat (lafjoy? Pietro?) po prostu nie lubi anime&mangi i wykorzystał okazję, że zaangażowana jest w to osoba, której posty łatwo wykreślić, bo się podkłada

Ale to nie jest dobre wytłumaczenie, bo:
ad.1 jeżeli Kwakon założy temat o swoich przeżyciach po wysłuchaniu nowej płyty Armii, to chyba jednak sie go nie usunie (a w samym poście otwierającym nie było niczego zasługującego na wurzucenie)
ad.2 wolałbym, żeby subiektywne preferencje adminów nie decydowały o tym, które gatunki są godne uwagi, a które nie; bo jeżeli ja założę temat "filmy o wojnie wietnamskiej" i będe pytał o różne wrażenia z Łowcy jeleni, Plutonu itd., to podejrzewam, że nikt tego nie wyrzuci do śmieci :?

Oczywiście lafjoy ma rację, że można by o tym pogadać w Kfincie/ to czytam, ale bez przesady.

Apeluję o przywrócenie tego tematu na stronę główną. (tzn. ja oczywiście wolałbym, żeby bylo podforum filmowe albo ogólnie off-topikowe od tego, ale to juz inna bajka)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 21:50:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 10:44:14
Posty: 218
Skąd: Kalisz/Poznań
A więc ja przesunąłem tutaj ten temat. Sugerowałem się tym, że to zupełny OT. Jeśli chcesz rozmawiać o mangach, to ten temat nie będzie usunięty. Jeśli w tę rozmowę zaangażuje się więcej osób, to przywrócę ten temat na forum Armii. Takie jest moje zdanie.

Oczywiście podporządkuję się woli innych forumowiczów.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 21:54:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
bardziej off-top niż Polskie komedie albo Rege kocia muzyka? :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 21:59:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 10:44:14
Posty: 218
Skąd: Kalisz/Poznań
No dobra :wink: Mój błąd.


A tak przy okazji to się dowiedziałem, że Jaskółka ma 10 lat.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 22:07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Pietro pisze:
A tak przy okazji to się dowiedziałem, że Jaskółka ma 10 lat.

nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie! (reklama społeczna)
;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 22:10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:09:22
Posty: 1119
Off topy to urok tego forum, ale może stać się to zmorą. Jednak założenie ogólne przy powstawaniu tego forum było takie, żeby można było sobie gadać o czym dusza zapragnie.

Dlatego z założenia wiadomo, że bałagan na forum będzie praktycznie zawsze. Czasem większy, czasem mniejszy.

Najważniejsze, żeby nam tego forum nikt nie rozpierdzielił. Zbyt ważne to miejsce w sieci dla wielu z nas.
Pewne problemy są wpisane w "statut" forum, musimy płacić pewną cenę za to, że chcemy, żeby forum było dla wszystkich otwarte (w sumie, tak jak w życiu...)

ja już wyluzowałem :faja:
Kwakon, Jaskółka, NoRbYY :soczek:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 22:17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:30:29
Posty: 406
1. co to ageism sie zaczyna na tym forum??? (a tak na marginesie, moze warto wymyslic polski odpowiednik dla tego slowa? Tylko jaki? Wieczyzm?)

2. Mangi nie lubie, ale jak sadze nie widzialem tez nic z gornej polki. Moze ktos polecic jakis dobrych tworcow i skad ich zdobyc (tzn. miejsce w sieci preferowane)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 22:27:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
UUUUaaaaaa, "Księżniczka Mononoke" jest pięknym filmem. Bardzo mi się podobał.

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 stycznia 2005 22:29:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:30:29
Posty: 406
a to rozumiem szukac w kinie/dvd/internet ??


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group